Jump to content
Dogomania

W jednej celi z katem! Prosimy o DT! W schronisku jest bez szans-Poznań-Zaadoptowany


lovefigaro

Recommended Posts

[CENTER][IMG]http://www.partywear.pl/images/dogomania/morgan/morgan.JPG[/IMG]
[SIZE=3][COLOR=red]27 lutego[/COLOR][/SIZE] znaleziono psa.
Pies został znaleziony na klatce schodowej jednego z bloków na ulicy Górki (boczna od ulicy Głogowskiej - Górczyn).
Pies nie jest rasowy. Wygląda na mieszańca owczarka z jakimś molosem. [/CENTER]

[CENTER][SIZE=3][COLOR=red]MA W UCHU TATUAŻ[/COLOR][/SIZE]. [/CENTER]

[CENTER][B][COLOR=yellowgreen]Numer tatuażu to NXO083[/COLOR][/B][/CENTER]

[CENTER]Pies jest łagodny, nie warczy, nie szczeka!
Wszystkich, którzy wiedzą coś na temat tego psiaka, bardzo proszę o POMOC..
Pies jest dość spory i niestety nie mogę trzymać go w domu.. Na razie pies jest u mnie, ale to tylko do powrotu męża..:oops:
[SIZE=4][COLOR=red]MÓJ TELEFON 0505 838 749[/COLOR][/SIZE]
[SIZE=4][COLOR=#ff0000][IMG]http://www.partywear.pl/images/dogomania/znaleziony/P2270370.JPG[/IMG][/COLOR][/SIZE][/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 223
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dziś ok 11g przyjechałam do lovefigaro zobaczyć tego pieska i obgadać sytuację.
Piesek jest kochany, wesoły, nauczony siadać itp. bardzo ciągnie na smyczy.
Postanowiłyśmy z lovefigaro umieścić go u koleżanki naszej, ale niestety koleżanka musiała odmówić:/ Pojechałyśmy na Bukowską(poznański schron) w celu odczytania nr tatuażu na uchu. Miałysmy nadzieję, że weterynarz z Bukowsikiej obejzy pieska(ma kilka otarć na ciele). Na bukowskiej okazało się, że jest to pies od nich(!!!), który został adoptowany 10 dni temu przez panią z Leszna..:/ w jaki sposób pies się znalazł na Górczynie w Poznaniu?? Nie wiadomo.. Musiałyśmy zostawić pieska na Bukowskiej, nie było innej możliwości :-(( lovefigaro ma psa, kota i dziecko małe, ja mam jamnika, Rudzika Tongo z Krzyczek..) :-(:shake: Teraz przejdzie 14-dniową kwarantannę.
[SIZE=3][/SIZE]
[SIZE=3][COLOR=darkred]Musimy mu szukać domku[/COLOR][/SIZE] :( Kto pomoże???

Na moje oko piesek z labradora ma tylko kolor, resztę taką amstafowatą ma.. nie jest bardzo duży, trochę wiekszy niż średni.
I taaaki kochany... :-( nie może zostać w schronisku:placz:
Pomocy!

Link to comment
Share on other sites

tak, pies ma pecha:( wyobraźcie sobie, ze został oddany do schroniska w styczniu tego roku, 10 dni temu adoptowany i dzis znowu do schroniska:(
jak facet go zabierał ... szli korytarzem, piesek nie chciał iść... booooże co za widok :(
Jak można oddać swojego psa do schroniska ludzie? przecież trzeba nie mieć serca! ja i lovefigaro znałyśmy psa kilka godzin i obie się poryczałyśmy.
Może wymyślimy mu jakieś imię, co? Bo tam na Bukowskiej w Poznaniu, to pieski mają tylko numery chyba:placz:
I może ktoś by go chciał..???
A ta kobita to może go zgubiła(pies bardzo ruchliwy, mógł zwiać..), albo wywaliła np.. może z samochodu...
Pani ze schroniska wystosowała pismo do tej kobity z Leszna, chyba wyślą pocztą. Ale jeśli go wyrzuciła, to się przecież nie odezwie..

p.s. może przy okazji przypomnę o wątku poznańskich biedaków:
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=105886[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Kurcze, szkoda psiaczka..:-( Gdyby nie był taki duży, to zostałby u mnie.. Był taki ufny, podarł mojemu synkowi misiaczka..:roll: Będę codziennie dzwonić do schroniska, moze będą jakies dobre wieści.. Moze faktycznie komus uciekł.. Troche dziwne, ze pies adoptowany 10 dni temu juz biega po ulicy.. Moze nie do końca tak jest, ze ktos go wyrzucił.. Przecież nie po to ktoś bierze psa, żeby go za chwile porzucić na ulicy..
Ten pies ma ogromny temperament, może pobiegł za jakąś zdobyczą podczas spaceru.. Zastanawia mnie tylko co on robił w Poznaniu, skoro był adoptowany przez ludzi z Leszna.. Specjalnie jechaliby tyle kilometrów, zeby go tu porzucic?!

Link to comment
Share on other sites

ehh... naiwnosc to w takich sytuacjach najlepiej schowac do kieszeni...
pies mogl sie znudzic
moglo sie okazac, ze jest nie taki jak sobie wymarzyla
moze sikac w domu a jej to przeszkadza
moze szczekac - wiekszosc psow przez to siedzi za kratami
moze byc tysiac innych banalnych sytuacji przez ktore pies jest gdzie jest..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='andzia69']biedny psiaczek - ale trafił na was! w sumie lepiej do schronu, niżby się miał biedaczysko tułać:-(

Moze go pod jakiegoś mixa labradora podciagnać - na tym zdjęciu to mało widac - on ma uszy oklapniete, stojace, załamane? kolor w sumie labkowaty;)[/quote]

pewnie by wpadł pod samochód:(
nie nie... labrador nie. na tym zdjęciu w ogole jakos inaczej wygląda. nawet Pani w schronisku powiedziała, że amstwfowy jest..
ale jaki kochany:( ludziki, nie znacie kogos, kto by takiego chciał?

no i co z tym imieniem? ma ktoś jakiś pomysł?

Link to comment
Share on other sites

To ja Wam dziewczyny powiem, że ten pies najprawdopodobniej błąkał się już od piątku, ponieważ tak na 90% wydaje mi się, że to na niego właśnie wpadłam w piątek wieczorem. Złapać nie zdążyłam.

A że tu Leszno a tu Poznań... Hmmmm....

A może w papierach coś nie tak?
A może tatuaż jest mało czytelny i został źle odczytany?

Biedne te psy z Bukowskiej.
Bierze kto chce, nikt tych ludzi nie weryfikuje ani przed, ani po adopcji, wychodzą z tego z tego schronu i za chwilę są na ulicy albo w innym schronie...

Link to comment
Share on other sites

Hmm.. Mówisz, ze widziałaś go w piątek.. A w jakiej dzielnicy?
Może i tam warto ogłoszenia porozklejać..
Tatuaż został odczytany w 100% dobrze i opis w kartotece też pasował jak ulał..
Cały czas intryguje mnie to, ze pies jest w Poznaniu, tymczasem powien być w Lesznie.. Jesli ktoś chce się pozbyć psa, to nie jedzie z nim aż 100km, zeby go porzucić w centrum Poznania..
Ten pies to duże dziecko.. Oslinił wszystkie piszczące zabawki mojego Toficzka.. (a ten za drzwiami sypialni dostawał wścieklizny)..
Kurcze, tak sobie myśle.. To nie jedyny wspaniały pies, który marnuje się w schronisku..:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lovefigaro']Hmm.. Mówisz, ze widziałaś go w piątek.. A w jakiej dzielnicy?
Może i tam warto ogłoszenia porozklejać..
Tatuaż został odczytany w 100% dobrze i opis w kartotece też pasował jak ulał..
Cały czas interyguje mnie to, ze pies jest w Poznaniu, tymczasem powien być w Lesznie.. Jesli ktoś chce się pozbyć psa, to nie jedzie z nim aż 100km, zeby go porzucić w centrum Poznania..
Ten pies to duże dziecko.. Oslinił wszystkie piszczące zabawki mojego Toficzka.. (a ten za drzwiami sypialni dostawał wścieklizny)..
Kurcze, tak sobie myśle.. To nie jedyny wspaniały pies, który marnuje się w schronisku..:shake:[/quote]

Myślę, ze to był on.
I owszem, był taki astkowaty. Bez obroży.
Wysłałam nawet Tz-a na poszukiwania, ale już go nie dopadł.
Psa widziałam koło Starego Browaru. Leciał przed siebie.

Co do adresu... w takim razie jest jeszcze inna możliwość. Ktoś jest zameldowany w Lesznie, ale faktycznie mieszka w Poznaniu (praca, studia itp). Mnóstwo osób ma taką sytuację. A w schronie spisują adres z dowodu osobistego.

Daj ogłoszenie w lokalnej Wyborczej, ze zdjęciem. Może komuś faktycznie zwiał... Chyba jest juz cieczkowy okres. Może ktoś szuka. Spróbuj poszukać jego.

Link to comment
Share on other sites

tak tak, to na pewno tego psa widziałas Basiu!!!! Ten piesek myślę, że mogłby mieć skłonnosci do uciekania, bo ruchliwy bardzo taki..
Kobieta moze być tylko zameldowana w Lesznie. a mieszkać na drugim końcu świata nawet.. Ciekawi mnie fakt, że w schronisku nie bierze się nr telefonów od adoptujących.
Co z tego, że ona się dowie, że jej pies się znalazł, skoro go wyrzucila-nie przyjedzie go zabrać.. i oczywiście konsekwencji nie poniesie.. A to Polska właśnie.
Mogła podjechać do jakiejś wioski w drodze do Poznania, wywalić psa, a pies trafił do miasta..
Lovefigaro, wystawmy pieska na forum miłosników rasy moze... jak myślisz?
co z tym imieniem?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...