Jump to content
Dogomania

Kurze łapki


Marta !!!

Recommended Posts

  • Replies 329
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='cuciola']a czemu jak ja gotowalam kiedys kurze lapki to mi ta galaretka nie chciala zgestniec? za duzo wody? mimo ze dalam wody tylko zeby przykryly lapki![/QUOTE]
Albo za dużo wody, albo za mało łapek, albo za krótko gotowałaś :cool1:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='evaxon']haha gdyby Tigra jadla 2-3 nozki dziennie byla bym o pare zl bogatsza :evil_lol: moja je wcinapo ok 250kg dziennie :roll: + inne miesko :)[/quote]

Beta dostaje nóżki jako dodatek. Głównie jej danie to gotowane z szyjami indyczymi lub inszym mięskiem (np. serce wołowe).

Btw. A to 250 dkg łapek to codziennie + inne mięsko, czy "całość" mięska dziennego to ćwierć kilo?

Link to comment
Share on other sites

A ja doradzam ostrożność w dawaniu kurzych łapek. Moja jamniczka miała bardzo bolesne zaparcia nawet po jednej łapce. Te kosteczki są na tyle twarde, że nie są dobrze trawione. Natomiast samą galaretę z kurzych łapek podaję i szybciutko znika z miski. :)

Link to comment
Share on other sites

Moja Gracja uwielbia kurze łapki :D Jedyny mankament to to, że ona woli surowe. Położyłam jej w misce jedną łapkę surową a drugą ugotowana. Surowej po chwili nie było, a nad ugotowaną sunia trochę się zastanawiała, ale w koncu zjadła :D Kurze łapki daję całe z pazurkami.
A dawaliście kiedyś swoim psiakom kurze łebki (czy jak kto woli kurze główki), bo Gracja też bardzo je lubi, chyba nawet lepiej od kurzych łapek.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mila_2']
Btw. A to 250 dkg łapek to codziennie + inne mięsko, czy "całość" mięska dziennego to ćwierć kilo?[/quote]

codziennie + inne miesko 250g mieska to malo by bylo jak na dzienna porcje :)

co do zparc to mu nie mamy problemow :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dominika1987']
A dawaliście kiedyś swoim psiakom kurze łebki (czy jak kto woli kurze główki), bo Gracja też bardzo je lubi, chyba nawet lepiej od kurzych łapek.[/quote]


Antybiotyki i hormony którymi sa faszerowane kurczaki kumulują sie właśnie w łbach i podrobach.Ja bym tego nigdy psu nie dała.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='evaxon']codziennie + inne miesko 250g mieska to malo by bylo jak na dzienna porcje :)

co do zparc to mu nie mamy problemow :)[/quote]

To Tigra dostaje 0,5 kg mięsa dziennie?? Wow - wydaje mi się że trochę dużo...no chyba, że ja się nie znam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='cuciola']a czemu jak ja gotowalam kiedys kurze lapki to mi ta galaretka nie chciala zgestniec? za duzo wody? mimo ze dalam wody tylko zeby przykryly lapki![/quote]

Cucii ja gotowałam łapki do momentu az wywar był białawy i mętny... wtedy na pewno zgestnieje (czasem nawet dolewałam wody podczas gotowania), dodawałam takze siemię lniane już po wyjęciu łapek i gotowałam w zależności od rodzaju siemiania tyle ile w przepisie na opakowaniu ziarenek - dodatkowe zgestnienie murowane...
Potem w słoiczki, zakrecalam na goraco i do lodówy po ostygnięciu...
Psinek wcinał aż mu sie uszy trzęsły...
Samych łapek nie dawałam.
Mam też pytanie... na surowo jak dajecie obcinacie pazurki?

Link to comment
Share on other sites

no ale Tigra je 3-4 razy dziennie:) a jak sie ugotuje to traci obietosc :) to az tak wiele nie ma :) tak si etylko wydaje a przeciez kurze lapki to chrzesci glowie miesa to one nie maja za wiele :)
Tigra to zarłoczek maly :) wet nic nie mowil ze za duzo :) tymbardziej ze Tigra ni ejest otyla a do kluseczki jej wieeeke brakuje :)

Link to comment
Share on other sites

a mówiłaś wetowi ile dajesz dokładnie mięsa???? mój wet zawsze mówił że jak co to lepiej więcej wypełniacza dać lub warzyw niż przesadzić z ilością mięsa. Beta to też żarłok, ale co do mięsa uważam - ona ok 1,5 kg mięsa dostaje w ciągu tygodnia...a ona ma 10 m-cy i waży ok. 30 kg

Link to comment
Share on other sites

lapki kurze przerabialam - najgorsze jst obieranie i pierniczenie sie z kosteczkami :)


potem przerzucilam sie na giczki wieprzowe , ale trzeba dluzej gotowac ale tez duzo galaretki z nich jest.


Jednak z gotowanego jedzenia moj pies preferuje piers z kurczaka gotowana z marchewka i podawana z ryzem. ( dobbre gdy pies ma rozwolnienie)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='niunia_51']czy kurzymi łapkami można przebiałkować psa??
jak myślicie??[/QUOTE]
We wszystkim należy zachować umiar ;) Przebiałkować pewnie psa nie można, bo to nie jest zbyt wartościowy pokarm, ale sądzę, ze nadmiar chrząstek może powodować np. zaparcia. :hmmmm:
[quote name='cuciola']wody bylo tylko do przykrycia lapek
lapek bylo 10
gotowalam 1,5 godziny
w lodowce stalo na noc :P[/QUOTE]
Jakieś dziwne te Twoje łapki :hmmmm: Wczoraj gotowałam mojej suce, dość duży garnek, w nim skrzydło z indyka, szyja z indyka i 6 łapek, 2 godziny gotowania. Gotowałam wieczorem, więc nie wstawiłam do lodówki, tylko stało przez noc na parapecie- rano była galareta :razz:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...