Jump to content
Dogomania

Kurze łapki


Marta !!!

Recommended Posts

  • Replies 329
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...

No dobra 8)
Dałam się namówić i kupiłam dzisiaj nieco kurzych łapek. Dorzuciłam do gara, w którym gotuję resztę psiego mięcha, rosołek będzie bogatszy... Niech ma suka, jeśli jej to pomoże na te cholerne łapy :)

Ale czy dostanie do zjedzenia te łapy to jeszcze się waham... :-? Nie wyglądają one zbyt apetycznie... w dodatku ciągle się nie wiem, czy wyciąć kość i pazury czy dać w całości... Tak czy siak, najpierw zrobię sekcję ugotowanej łapy i zobaczę co tam jest w środku :roll:

Kupiłam po 1,30 zł za kg, to dużo czy mało? :wink:

A może lepiej jednak gotować osobno galaretkę, zamiast dorzucać do gara ogólnego? To chyba bez różnicy :hmmmm:

Link to comment
Share on other sites

[quote]Nie wyglądają one zbyt apetycznie... [/quote]
Dla ciebie może nie wyglądają, ale dla Twojej suczki i owszem :wink:
[quote]w dodatku ciągle się nie wiem, czy wyciąć kość i pazury czy dać w całości... [/quote]
Zrobisz jak uważasz :) Ja zawsze obcinam pazury i wyjmuje kość długą.

[quote]Kupiłam po 1,30 zł za kg, to dużo czy mało? [/quote]
Cóż.. :roll: Dawno nie kupowałam, bo miałam zapasy w zamrażarce, ale w sklepie płaciłam 1zł za 1kg, a w hurtowni jak się ładnie pouśmiechałam to nawet za 030zł za 1kg dostałam :wink:

Link to comment
Share on other sites

No, rosołek rzeczywiście jest przedni, nawet ciepły jest gęsty :)
I wcale nie smierdziało podczas gotowania 8)

Sekcja wypadła niezbyt korzystnie dla łapki, wycięłam pazurki, wszystkie kostki i kosteczki, i suka dostała tylko chrząstki i skórkę, jakoś nie mogę się przekonać do tych kosteczek :roll:

[size=1]Z refleksji nad łapkami dodam jeszcze, że początkowe obrzydzenie minęło, jak tylko zaczęłam w łapce dłubać [/size] :evilbat:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dalmati&Maja']Ja jeszcze nie dawałam mojej małej kurzych łapek... (okropność :evil: )
Dostaje kości, które chętnie wcina i traktuje jak zdobycz :lol:

Dalmati & Maja[/quote]

Kurze lapy to okropnosc ...ale gnat z prosiaczka, krowki,cielaczka to mniam palce lizac, co? 8)

Dziewczyny..z tego co widze wiekszosci waszym psiakom smakuja i gotowane i wedzone.....moje uwielbiaja wedzone....z gotowanymi trzeba uwazac..zeby sie z ich papka nie zrobila bo trzeba bedzie pozniej sitem wylawiac :wink:

Link to comment
Share on other sites

[quote]Kupiłam po 1,30 zł za kg, to dużo czy mało? [/quote]
Cóż.. :roll: Dawno nie kupowałam, bo miałam zapasy w zamrażarce, ale w sklepie płaciłam 1zł za 1kg, a w hurtowni jak się ładnie pouśmiechałam to nawet za 030zł za 1kg dostałam :wink:[/quote]



Musisz miec zniewalajacy ten usmiech :lol: 8)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='coztego']No, rosołek rzeczywiście jest przedni, nawet ciepły jest gęsty :)
I wcale nie smierdziało podczas gotowania 8)

Sekcja wypadła niezbyt korzystnie dla łapki, wycięłam pazurki, wszystkie kostki i kosteczki, i suka dostała tylko chrząstki i skórkę, jakoś nie mogę się przekonać do tych kosteczek :roll:

[size=1]Z refleksji nad łapkami dodam jeszcze, że początkowe obrzydzenie minęło, jak tylko zaczęłam w łapce dłubać [/size] :evilbat:[/quote]


...w lapce dubac? :o

ty bestyjo! :evilbat:

Link to comment
Share on other sites

[quote]Dziewczyny..z tego co widze wiekszosci waszym psiakom smakuja i gotowane i wedzone.....moje uwielbiaja wedzone[/quote]

ale wedzone to jako przysmak, gotowane jako "lecznicze" - to calkiem co innego

[b]coztego[/b] mysle ze mozesz spokojnie dawac te male kosteczki - Kreska nie jest wielkosci jamnika i sobie poradzi ;) Pazurow tez nie wyjmuje, to pies w koncu...a nie sa one ostre wiec napewno nic sie nie stanie - wyjmuje tylko dluga kosc, reszte dziabie na malutkie kawalki

Link to comment
Share on other sites

Tora napisał
[quote]ja słyszałam tylko o wedzonych, które mój pies uwielbia... ehhh, ile o nowych rzeczy można się dowiedzieć na tym forum [/quote]

Wszystkie wędzonki są [b]szkodliwe na nerki [/b]dla naszych futrzaków :evil: Zawierają za dużo soli !
Natomiast wywar (galareta) z łapek gotowanych zawiera cenny dla każdego żywego organizmu [b]kolagen[/b]. W odróżnieniu od świńskich ten z kurzych nie jest tłusty !! Jeśli ktoś nie chce podawać do zjedzenia ugotowanych łapek to chociaż raz w tygodniu dla zdrowia i prawidłowego rozwoju kości , mięśni itd powinien podawać galaretę z ryżem lub innym zapełniaczem.
pozdrawiam serdecznie
avii

Link to comment
Share on other sites

Oj, to strasznie drogo macie... :roll:
Pierwszy raz kupowałam wczoraj i byłam zaskoczona, ze to takie tanie. I to u mnie w osiedlowym sklepie. Już parę razy je widziałam i się zastanawiałam, czy nie kupić. Jacyś Azjaci z okolicy kupują łapki w dużych ilościach i pewnie dlatego zawsze je mają w tym sklepie. 8)

Link to comment
Share on other sites

a dlaczego ja tutaj dopiero teraz trafiłam :o

Naczelny barfowy sterydziarz czyli LUGER 8) zjada CAŁE surowe łapki kurze i ma się świetnie !
Zamienniekiem do łapek kurzych mogą być lotki z indyka...to do baliry :wink:
Co do skrzydełek...również świetny element kostno - mięsny, zwłaszcza w przypadku kiedy trzeba psiaka "podtuczyć", efekty widoczne już po kilku dniach.

Łapki kupuje po 1,50 zł. / kg , lotki indycze po 1 zł. / kg

Link to comment
Share on other sites

Agnes - jestem z Bielan, jakbyś chciała za tę cenę to mogę ci kupić - tylko powiedz ile byś chciała

ew. jakbyś była w okolicach to jest to sklep Foodmax przy ul. Przy Agorze na roku Wrzeciona (koło apteki) - niestety nie pamiętam numeru ale to jest bliżej Marymonckiej a nie Kasprowicza

Link to comment
Share on other sites

skrzydło składa się z 3 części :
1 - najgrubsza z największą kościa i obrośnieta mięsem
2- węższa część z 2 kostkami i małą ilością mięsa
3 - ostatnia, najwęższa, właściwie sama kość ze śladowymi ilościami mięsa

i właśnie Lotka to ta 3 część :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...