Jump to content
Dogomania

Alarm!!! Kleszcze!!!


al-ka

Recommended Posts

[quote name='Sasni']Jaki można dostać największy rozmiar obroży? Bo czasami w necie jest podział po prostu na 'duża' i 'mała' . Co może znaczyć duża, orientuje sie ktoś ile to cm? Znajdę taką, która ma ok 70cm?[/quote]

zobacz na Kiltix firmy Bayer na rozmiar najwiekszy - ma 3 rozmiary, ale w necie spokojnie znajdziesz wymiary tej najwiekszej - jak chce ci sie szukac;)
[B]
Astro&Marta[/B] pw u mnie na dogo nie dziala, wiec mam w nosie czy zasmiece watek czy nie - tak samo jak admin ma mnie w nosie ;)
A wiec ten Pan od ktorego bralam to lek.wet.Mariusz Krawczyński Teraz widze, ze nie ma na allegro obrozy wystawionej, ale jak napiszesz to pewnie wystawi ;) Jakby co moge podac rowniez maila do niego, ale to juz moze nie tu ;) jakby co pisz prejska.maupa.sierp.net - musze tak, bo spamuja mi z netu:eviltong:

Ja mialam stycznosc z pchlami raz - i nigdy wiecej! Stad rozumiem podejscie Martens. Pies naprawde cierpial, drapal sie jeszcze dluzszy czas po zabiciu tych diabelstw:angryy: A pies mial po prostu kontakt ze stajennym psem kilka razy - z 2 pewnie.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[B]Agnes[/B] z pchłami miałam do czynienia dwa razy - od tamtej pory zawsze używam spot-onów więc trudno mi powiedzieć, czy bez zabezpieczenia by je łapała czy nie.

Nie chodzi o to, że chcę koniecznie uniknąć kropelek, z tym, że przy chorej tarczycy jest bardzo mało łoju na sierści i one nie rozprowadzają się tak jak powinny, i może dlatego tak krótko u nas działają. No a ja nie chciałabym podawać ich bardzo często, też przez tarczycę, ale już z wcześniej opisanych powodów.

Moje dylematy dotyczą głównie tego, czy substancje z obroży w jakiś sposób dostają się do organizmu (to ważne gdybym chciała stosować i obrożę i spot-on), i czy sama obroża jest równie skuteczna jak spot-on.

No i jeszcze te nasze nieszczęsne pływanie...

Link to comment
Share on other sites

Agnes

Dziękuje, ale z tego co znalazłam to największy rozmiar to 66cm, jest napisane, że ma być założona luźno. Mój ma zwykłą obroże 75cm, zapięte na przedostatnią dziurkę ;) No nic, pozostaje mi szukanie ;) Znalazłam kilka które mają po 70-75 cm, ale są to niestety obroże gorszych firm ( przynajmniej patrząc na cenę i porównując z ceną Bayer Kiltix )

Link to comment
Share on other sites

Moj wet też jest zaprzyjaźnionym wetem i na pewno nie chodzilo mu o zyski.
Agnes o tym samym wecie mówiłam:) a nie ma wystawionych obroży bo dwie ostatnie zamowilam dzis kolo 15 ;)
Martens
Spot on na pewno przenika, cytuje z opakowania fiprexu "... przenika w głab skóry, gdzie równomiernie rozprzestrzenia się w warstwie lipidowej. Następnie przez gruczoły łojowe jest systematycznie uwalniany na pow. naskórka..."
Opakowanie od kitlixa niestety wyrzuciłam ale na pewno w necie coś jest napisane.
Jedni chwalą inni nie, tak naprawde to chyba zalezy od psa. Trzeba próbować i obserwować psa.
Najlepiej zapytaj weta bo kto ma wiedziec jak dziłają preparaty jak nie on? ;)

w ogóle to teraz się przestarszyłam bo zajrzłam jeszcze raz na ta aukcje i napisane w jej tytule "preventic odbroza przeciwpchelna"!a na obrazku ze obroza przeciw kleszczom.. yyy mam nadzieje ze przeciw kleszczom.

Zadzwoniłam do pana(bo juz myslalam, że nie to co trzeba zamowiłam) i pan powiedział(bo juz myslalam, że nie to co trzeba zamowiłam, ze owszem niby przeciew kleszczowa ale oni to nazywaja razem wszystko jako p/pchelne i na dodatek powiedzial, że na pchły też dziala!!( i dodal ze nawet komary w lesie odstrasza!)nie wiem czy wierzyć czy nie ale warto to sprawdzic ( na opakowaniu jest napisane "obroża przeciw insektom"...

Link to comment
Share on other sites

Właśnie co wet, to inne zdanie :roll: A większość sprawia wrażenie, że nie wie o czym mówi. U mnie w mieście nie ma ani 1 weta, który w ogóle wie jak leczyć tarczycę, a co dopiero zawiła problematyka stosowania przy niej środków na kleszcze :roll:

Link to comment
Share on other sites

MArtens, moje psy maja zdrowa tarczyce, ale tez zakrapiam Frontline co 3 tygodnie. Kiedyś kropiałam tak jak zalecaja co 4, ale pewnego razu znalazłam w domu rano na dywanie straaaaasznie opitego martwego kleszcza. Okazało sie, sie wieczorem poprzedniego dnia pies dostał świeża dawka Frontline (po dokładnie 4 tygodniach) i po prostu kleszcz został od razu zabity. Jednak sadzac po jego rozmiarach musiał siedziec na psie kilka dni. Po znalezieniu kleszcza odszukałam miejsce w którym siedział - umiejscowił sie pod okiem w brodzie psa (sznaucera mini) i mimo sprawdzania psa po spacerze nie znalazłam krwiopijcy. W tym miejscu była już wieeeeelka sliwa i strup z krwi. Po wizycie u weta okazało sie, ze kleszcz wywołał miejscowy stan zapalny. Całe szczęście nic poza tym (badania krwi nie wykazały babeszji).

I od tamtej pory kropie co 3 tygodnie (zima co 4), a jak widzę (szczególnie na poczatku sezonu ), że mimo to są kleszcze to psy dostają dodatkowo Kiltix - takie zabezpieczenie stosuje od 4 - 5 lat i nigdy nic sie nie działo.

Link to comment
Share on other sites

W końcu od momentu zabezpieczenia poziom substancji trujących po punkcie kulminacyjnym(bodajże jakiś tydzień po zakropleniu) regularnie spada, kleszcze mają różne zakresy tolerancji na truciznę, za każdym razem minimalnie w różny sposób możemy psa zakroplić, raz wykąpie się 10 razy, kiedy indziej wcale więc okres bezpieczeństwa może,w zależności od tych czynników, trwać dłużej, bądź krócej. W związku z tym zakraplałabym raczej częściej, niż rzadziej;)
Na północy najwyraźniej też cholerne pajęczaki zaczynają atakować, choć jedna jaskółka wiosny nie czyni;) Rano znalazłam na psie pierwszego w tym roku nieco opitego kleszcza. Trzeba się wybrać po frontline, choć dla pewności zaczniemy też stosować kiltix(do tej pory frontline w zupełności wystarczał;))

Link to comment
Share on other sites

[B]Martens [/B]przede wszystkim warto sprawdzic co dziala na Twoje psa, bo moze obroze sie nie sprawdza:roll: Ja jakbym mogla to bym wolala zakraplac, niz przez caly pies nosi obroze siersc juz sie "odgniata" itp

[B]Astro&Marta[/B] spokojnie ;) na opakowaniu Preventica jest tak:

"Obroza przeciw kleszczom dla psa"

Wiec to ze ktos napisal na aukcji przeciz phlom - glupota i tyle;) Nie ma innego Preventica, wiec napewno dobra kupilas :)
[B]
Sasni[/B] to faktycznie z tymi rozmiarami jest nieciekawie ;) Preventic ma 65 cm max, wiec podobnie, a bylam pewna, ze Kiltix jest wiekszy:roll:

Link to comment
Share on other sites

wiem, ze dobra kupiłam bo zadzwoniłam i sie zapytałam(i to od tego samego pana co Ty)
ale z drugiej str na opakowaniu jest napisane(na odwrocie-na pierwszej jest napisane p/kleszczom) "...obroza przeciew insektom..."no i ten wet od ktorego kupiłysmy mowi mi ze na pchły to też dziala!

Link to comment
Share on other sites

ja u swoich psów stosowałam obroże u małego Kiltix, a u dużego Preventic(gdyż w dniu zakupu w sklepie nie było dużego rozmiaru Kiltixa) . Wet stwierdził żebym zmieniła na Kiltixa gdyż jest bardziej skuteczny, odpowiedziałam, ze najpierw poobserwuję bo ta obroża jest nowa. Cieszę się ze sojej decyzji , bo ku zaskoczeniu pies przez całe ubiegłe lato nosząc Preventic nie miał żadnego kleszcza, co niestety temu z KILTIXEM się przydarzało. Myślę więc, że nie cena świadczy o skuteczności, ale to tylko moje skromne zdanie. W tym roku oba Preventici.
Pozdrawiam wszystkie pieski i jak najdalej od tej"zarazy"(kleszczy).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tesa']Myślę więc, że nie cena świadczy o skuteczności, ale to tylko moje skromne zdanie. W tym roku oba Preventici.[/quote]

czy kiltix na kleszze rowniez dziala 7 m-cy, czy krocej a 7 na pchly?
pytam, bo jakby dzialal 7m-cy to cena jest ta sama o preventic'a ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Astro&Marta']przeciez preventic działa 4 m-ce? nie? a kitlix drozszy chyba... czegoś nie rozumiem. [/quote]

a czytasz co pisze??
chyba sie zapytalam ile dziala kiltix - JESLI 7 m-cy na KLESZCZE to jest to ta sama cena co preventic. Natomiast nie jestem pewna, czy tak dlugo - na pchly napewno

[quote name='Astro&Marta'] No na opakowaniu z przodu jak byk napisane ze na kleszcze ale ten wet twierdzi ze na pchły tez, skoro Twoj psiak miał pchły to oznacza, że nie miał racji.[/quote]

ten wet jest dziwny ;) tzn jest bardzo mily, ale zaczyna zaraz wciskac wszystko co ma - generalnie widac, ze mu zalezy, dopiero od niedawna pracuje w wawie i stara sie jak moze sprzedac towar - mi jednak to nie odpowiada. Ale to nie ma taniej - juz tak ;)

Link to comment
Share on other sites

Sorki Agnes czytam.. ale jakos w zła strone policzyłam hehe co najciekawsze z 3 razy to czytałam a i tak mi coś nie pasowało. źle już ze mną ;)pewnie te wszystkie specyfiki p/pasozytom mnie podtruwają ;)
Tez widzialam, że pan ma tendencje do wciskania... . Trzeba byc asertywnym;)

prewentic (jeden rozmiar) ok 40 zł z przesylką( u weta w gabinecie drozej) a kitlix to szczerze mowiąc nie pamiętam ale chyba kolo 60zł

Link to comment
Share on other sites

kiltix najwiekszy chyba 65 jakos tak - w wawie
a u pana jeszcze kupilam tablebki na odrobaczanie - taki maly ot;) bo tez sie oplacalo:eviltong:
dla mnie te krople sa strasznie drogie:shake:obojetnie ktore:roll:jakby porownac do obrozy to ni w zab sie nie oplaca:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnes']kiltix najwiekszy chyba 65 jakos tak - w wawie
a u pana jeszcze kupilam tablebki na odrobaczanie - taki maly ot;) bo tez sie oplacalo:eviltong:
dla mnie te krople sa strasznie drogie:shake:obojetnie ktore:roll:jakby porownac do obrozy to ni w zab sie nie oplaca:roll:[/QUOTE]

Mi Fiprex wychodzi 25 zł co 3 tygodnie...

Link to comment
Share on other sites

Też się zastanawiam właśnie dlatego nad obrożą;)
Środek na odrobaczanie najlepiej kupować w aptece zwykły bo cena NORMALNA a skuteczność identyczna. Ceny środków odrobaczających u wetów np. to dla mnie kosmos po prostu:roll:

Link to comment
Share on other sites

ja kupuję w sklepie zoologicznym Preventic ok. 35-40 zł, a kiltix ok 50-55 zł , u weterynarza ok. 10-15 zł drożej. Jedna i druga na kleszcze działa zdecydowanie krócej niż na pchły.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...