Jump to content
Dogomania

Alarm!!! Kleszcze!!!


al-ka

Recommended Posts

  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Suciune']obroża przeciw kleszczom, noszona 3-4 tygodnie.

Kropli rzeczywiście nigdy nie próbowałam, może to zadziała... Sucz uwielbia ganiać po lasach, potem godzinę kleszcze jej wyrywam :mad:
Jako niedoświadczona w kwestii kropli spytam - jak to psu zaaplikować?[/quote]

to jeszcze napisz jaka obroza - jakiej firmy
krople? a jak duzy pies ile wazy? dla tych wiekszych aplikujesz miedzy lopatkami i przy nasadzie ogona - u mniejszych tylko miedzy lopatkami. U wiekszych "dzielisz" preparat na pol zeby starczylo i tu i tu. Odgarniasz siersc ak zebys widziala skore i lejesz ciut i tak w kilku miejsach przy lopatce i potem przy ogonie to samo. Chodzi o to, zeby krople odrazu dotarly pod skore, dlatego trzeba odgarnac skore. Mozesz tez po prostu weta poprosic o pierwsza instrukcje :) No i wazne zeby 2 dni przed i 2 dni po psa nie kapac

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnes']jaka obroza? jak dlugo noszona?[/QUOTE]

obroża przeciw kleszczom, noszona 3-4 tygodnie.

Kropli rzeczywiście nigdy nie próbowałam, może to zadziała... Sucz uwielbia ganiać po lasach, potem godzinę kleszcze jej wyrywam :mad:
Jako niedoświadczona w kwestii kropli spytam - jak to psu zaaplikować?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Suciune']obroża przeciw kleszczom, noszona 3-4 tygodnie.

Kropli rzeczywiście nigdy nie próbowałam, może to zadziała... Sucz uwielbia ganiać po lasach, potem godzinę kleszcze jej wyrywam :mad:
Jako niedoświadczona w kwestii kropli spytam - jak to psu zaaplikować?[/quote]
[FONT=Arial][COLOR=Red][B]
kropelki między łopatki ...chociaż ja wkrapiam jeszcze na całej długosci grzbietu psiaka ... i kropla na klacie ale to latem :razz::razz:[/B][/COLOR][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Suciune']obroża z beaphara.
pies haszczak, 20 kg.

dziekuje za instrukcję ;)[/quote]

tak jak Alicja polecila - Fiprex L 20-40 kg i tak jak pisalam miedzy lopatki i na tylek - lepiej sie rozprowadza. Mozesz na cala dlugosc kregoslupa, ale ja z wielu powodow tego nie robie;)

Co do obrozy - zdziwilabym sie gdyby byla skuteczna:lol: Ona jest bardzo slaba...jesli obroza to Preventic albo Kiltix Bayera - mozna kupic tylko u weta, czaaasami w sklepach zoo.
Ale najpierw sprobuj albo obroze albo krople, jak kleszcze beda to doloz druga rzecz. Chociaz u takiego futrzaka znalezc kleszcza to nie lada wyzwanie, wiec mozesz odrazu "z grubej rury" i dac krople + obroze. pamietaj ze krople sa tylko na okres 3-5 tygodnie ufff
Preventic dziala 4 m-ce, a Kiltix Bayera na kleszcze cos w granicach 5 m-cy

Link to comment
Share on other sites

Co do kropel radze tez aplikowac na ogonie w kilku miejscach przy psie z takowym dlugasnym ogoniastym. Wet mi mowil- krople dzialaja na dlugosci ok.50 cm. wiec jak sie go nie pokropi srodkiem ,bo czesto bywa ze pies lapie kleszcze.
A i jeszcze jedno - wielu wetow odradza stosowanie krople z obroza jednoczesnie!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sota36']Co do kropel radze tez aplikowac na ogonie w kilku miejscach przy psie z takowym dlugasnym ogoniastym. Wet mi mowil- krople dzialaja na dlugosci ok.50 cm. wiec jak sie go nie pokropi srodkiem ,bo czesto bywa ze pies lapie kleszcze. [/quote]

jesli sie zakropli przy nasadzie ogona - tak jak pisalam - to ogona samego juz nie trzeba. Zakladam ze husky nie ma metrowego ogona:lol:

[quote name='sota36']A i jeszcze jedno - wielu wetow odradza stosowanie krople z obroza jednoczesnie![/quote]

zalezy jakie krople, jaka obroza
preventic+frontline mozna stosowac. Fiprex to tansza wersja frontline o takim samym skladzie, wiec...;) natomiast fakt nie jestem pewna jak z kiltix

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Alicja'][FONT=Arial]My pod Beyerem mieliśmy kleszcza :roll:a pies chodził obroży 24 godziny na dobę :evil_lol:a potem się okazało że na dodatek nie może jej nosić:roll:więc kasa poszła precz :razz:[/FONT][/quote]

to i nie jest napisane, ze dziala w 100%:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnes']jesli sie zakropli przy nasadzie ogona - tak jak pisalam - to ogona samego juz nie trzeba.[U] Zakladam ze husky nie ma metrowego ogona:lol:[/U]



zalezy jakie krople, jaka obroza
preventic+frontline mozna stosowac. Fiprex to tansza wersja frontline o takim samym skladzie, wiec...;) natomiast fakt nie jestem pewna jak z kiltix[/quote] Nie pisalam o metrowym ogonku:) a o 50 cm, ja zakrapiam u nasady, w srodku i na czubku ogoniastego.
Co do obrozy i kroplek zas - wet nam stanowczo odradzal niezaleznie od rodzaju czy to jednego, czy drugiego stosowania jednoczesnie.
Zas jesli idzie o Fiprex, to fakt srodek owadobojczy jest taki sam, jak pisze Agnes, ale o ile dobrze pamietam dawka tez.

Link to comment
Share on other sites

Moje ONki cztery lata temu przy zabezpieczeniu tylko Kiltixem i mimo regularnego "strzelania" obróżką i przeciągania wzdłuż kręgosłupa-niestety złapały babeszję ,a kleszcz ...siedział tuż pod obróżką.Od tamtej pory stosuję non stop zabezpieczenie na skórę(adwantix naprzemiennie z fiprexem,co 4 tygodnie) a w okresie apogeum kleszczowego czyli zwykle kwiecień-pażdziernik dokładam obróżkę preventic.No a ponieważ nie ma 100% zabezpieczenia.... to co wieczór na żółtym kocu staję się "macadorem".Każdorazowo taka rewizja przynosi jakieś kleszczowe trofea,które mściwie układam w szklanym lub plastikowym naczynku i umieszczam na chwilkę w mikroweli:evil_lol:.Burki moje są z powodu dodatkowej wieczornej porcji pieszczot okrutnie przeszczęśliwe a i ja patrząc na kręcące się w mikrofali paskudztwa bardzo sobie humor poprawiam.No i co jest najważniejsze(odpukać) skutecznie póki co unikamy babeszjozy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Suciune']Była skuteczna... przez 3, może 4 dni :lol: W dodatku wybiła tylko pchły, a wszystkie kleszcze hasały sobie dalej wesoło po psie :eviltong:[/quote]
Mój pies 2 dni po założeniu obroży Beaphar złapał kleszcze - 2 napite potwory siedziały gdzie? Pod obrożą :p
Po kilku dniach babeszjoza.

I nigdy nie zaufam środkom, które są kupowane z normalnych sklepach...

Nero ma Preventic, kąpie się w niej latem, zapach ma zatykający na samym początku, ale nie ma problemów z kleszczami od samego początku.
Trafiły się tylko wtedy, gdy założyłam tamtą obrożę... Szybko i z pokorą wróciłam do Preventica.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sota36']Czyli kleszcze wyprzedzaja medycyne o kroczek...:(
My sie jeszcze szczepimy, ale wiadomo dla profilaktyki - na borelie i modlimy sie by nie dostac babeszji[/quote]
Modlitwa pewnie i nie zaszkodzi,ale wiesz..."strzeżonego pan Bóg strzeże". Psiurka na jasny koc i co wieczór skrupulatnie obmacywać przepuszczając skórę między palcami obydwu dłoni tak jakbyś kręciła patyczek.
Ta borelia zaczyna mnie martwić-jak długo szczepienie zabezpiecza przed zachorowaniem? U człowieka zaczyna się zwykle rumieniem idącym z miejsca ukąszenia -a u psa? O matko kochana,co za czasy,żeby pajęczak paskudny tak życie nam zatruwał:shake:!Już czasami sobie myślę,że to kretyńskie wypalanie łąk wiosną kleszczom zdecydowanie nie służyło....

Link to comment
Share on other sites

u nas chyba jeszcze kleszczy nie ma, tzn. lezy jeszcze snieg i sa minusowe temperatury, w takich warunkach chyba nie powinno byc jeszcze kleszczy. wie ktos, czy czy mam racje? :razz:

u nas przy obrozach bayera prawie po kazdym spacerze do lasu/ląke kleszcze lazily po psie, a przy preventicu to tylko sporadycznie znajdywałam pojedyncze sztuki po dlugich spacerach

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...