Jump to content
Dogomania

MINI STARUSZEK-BARDZO PILNIE!!!-KRZYCZKI-ALARM O DOM!!!-mało czasu-W NOWYM DOMU!!!


Charly

Recommended Posts

[quote name='enia']Cholera to faktycznie sobie miejsce znalazły- to one sie wylęgaja i podrażniają mu skóre, czy nie masz kogoś do pomocy na kilka godzin? usiąść i cierpliwie paznokciami wyskubywać te biale grudy? wlos za wloskiem? obetnij co sie da a reszte cierpliwie wyskub ........
no bo ani zmoczyć tej główki ani natrzeć......:shake:[/quote]

:evil_lol::evil_lol: przydalaby sie moja siostra. Ona lubiala takie zajecia:crazyeye:,a le jest daleko stad niestety. jedyna osobe ktora mam tu to TZ...a jego raczej prosic nie bede. sama sie tym zajme..jak wstanie zaraz to mu glowke obetne.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='enia']Charly pokazywałam Ci link do mojej bylej tymczasowiczki? ona miala 1kg dredów obciętych a sama ważyla ok.7 kg , gdy mycha mi ją przywiozła trafiła wprost do wanny i ponad 2 godz. wycinałam dredy, co miała na skórze możesz sie domyslić- życie kwitło że hej! no ale to "tylko" pchły........
potem kąpiel ,wielokrotna zmiana wody, suszenie i do weta po plyn p/pchłom
nazajutrz wszystko padło gęstym trupem na moim dywanie......
potem kilka dni ją wyczesywałam na spacerach i szukałam jakiś żywych.... wsio zdechło.
Ja uważam ,że macie alergie na te stworzenia........[/quote]

ale skad alergia..skoro juz nie zyja? naprawde szukam, ale nie ma ani jednej. on na cialki nie ma prawie wlosow i mozna super sprawdzic.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ania W']Charly a tak profilaktycznie nie próbowałaś wypić wapna?
Nie zaszkodzi a przy alergiach pomaga (w każdym razie mnie na alegrie na pyłki roślin zawsze pomagało). Przeciwalergiczny jest jeszcze zyrtec - chyba teraz bez recepty...
Żebyś się tak nie męczyła dziewczyno![/quote]

znowu o tym wapnie zapomnialam:roll:dzieki. choc to duzo nie pomoze.
niestety mam alergie na wszystko mozliwe ( ugryznienie mrowki np:roll:)

ale wapno zawsze cos da. na psa nigdy alergi nie mialam. nie chce nawet o tym myslec. to juz wole swierzba

Link to comment
Share on other sites

Charly- ktoś już napisał żebyś wzięła może wapno i Zyrtec. W aptekach można kupić wiele róznych środków przeciwalergicznych. Ja proponuję na przykład Allertec lub Amertil. Można je kupić bez recepty. Działają przeciwalegricznie i te 2 na pewno przeciwświądowo. Na pewno Ci nie zaszkodzą, a mogą tylko pomóc ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Charly']mam alergie na wszystko mozliwe ( ugryznienie mrowki np:roll:)[/quote]
No ja też niestety mam alergię na ugryzienia owadów itp, a jak już ukąsi mnie pszczoła to mega opuchliza i inne objawy murowane. Dlatego o Allertecu pisałam z własnego doświadczenia. U mnie sprawdził się super ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='evita.']No ja też niestety mam alergię na ugryzienia owadów itp, a jak już ukąsi mnie pszczoła to mega opuchliza i inne objawy murowane. Dlatego o Allertecu pisałam z własnego doświadczenia. U mnie sprawdził się super ;)[/quote]

Jestes z Minska?? Bylam tam jakis czas temu u bardzo fajnych ludzi, hodowcow cornish rexow (bo niby taaaakie super dla alergikow)

Po drugiej nocy z kochanym kotkiem (byl przekochany) wyladowalam w nocy w szpitalu.. szkoda gadac. ale hodowca byl tak mily, ze malego wzial spowrotem i kase zwrocil

jak teraz czytam,ze cornish rex albo devon rex sa dla alergikow, to sie okropnie denerwuje.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='HankaRupczewska']
Ja chciałam Ci tylko napisać, że badaniem ultrasonograficznym [U]NIE OCENISZ[/U] żołądka, dwunastnicy i jelit. W USG można ocenić wątrobę, nerki, śledzionę , trzustkę ...
Nie wierz wetowi, który opowiada Ci po przyłożeniu sondy, że stwierdza patologię XII-cy :shake:

[SIZE=1][COLOR=silver]Żeby nie było, że się wymądrzam : jestem lekarzem - ludzkim, przez kilka tal prowadziłam poradnie gastrologiczną ...[/COLOR][/SIZE]
[/quote]
tak najlepiej wcale nie robic USG ani RTG- leczyc "na oko"
[SIZE=1][COLOR=dimgray]a Widzisz Haniu: jak poszłam, kiedyś na gastroskopię już leżę ale przed połknięceim sondy mówię do asystentki profesora: Xylocainę poproszę a ona "aaa życzy sobie pani?" a ja na to jej " tak owszem, jestem po znajomości z profesorem" "aaaa to co innego proszę bardzo-jeden raz czy więcej?" [/COLOR][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='HankaRupczewska']

O rtany ! ale elaborat !. Piszcie PW = pomozemy razam damy radę :p[/quote]
A nie moglibyście na wątku?
Bo ja bardzo chętnie takie rzeczy czytam i uczę się...Wtedy mogę się ustosunkować to pewnych spraw, zadać pytanie. Nigdy nie wiadomo co się komu przyda. Przy lamblii sama sie uczyłam ...na szczeniakach chodząc po róznych wetach :cool1:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='HankaRupczewska']
Oktawio - myślę, że nie w mojej wypowiedzi odczytałaś to, co napisałaś pierwszym zdaniu? :shake:
Współczesna medycyna wykorzystuje badania obrazowe, inwazyjne i szereg innych. Ich wyniki są BEZCENNE . O ile oceniają je ludzie dobrze [COLOR=red][B]WYKSZTAŁCENI[/B][/COLOR]. Nie mozną powiedzieć, ze widzi się to, czego nie tą metodą w żaden sposób ocenić nie można.:-( To jest wtedy nieuczciwe. W wielu aspektach nieuczciwe ....

to więcej tam nie wracam ... [B]Jestem w trakcie specjalizacji gastroenterologicznej....[/B]
[B][COLOR=red]Piszczcie na PW z wątpliwościami - przegadamy z silna grupa - i moze pomożemy ....[/COLOR][/B]

Okta.Może miałaś lepsze doświadczenie - ale czasami czytałam w twoich wypowiedziach takie "perełki" że ho.

Moim wielolwtnim doswiadczeniem stworzyliśmy ludzko- wetererynaryjny zespół przyjaciół i wspieramy się ewspół w zespół. Jest dobrze ...

O rtany ! ale elaborat !. [B][COLOR=red]Piszcie PW = pomozemy razam damy radę :p[/COLOR][/B][/quote]
To składam Ci serdeczne gratulacje HankoRupczewska i mam nadzieję, że nie dołączysz do licznego grona partczy wetów czy ludzkich specjalistów-bo masz świadomośc jak rzeczywistośc wygląda-że jest wąska grupa dobrych wetów i tak samo wygląda u ludzi.

i nie oburzaj się tak - więcej luzu HankoRubczewska!:lol:

aaaa dodam Ci jeszcze jako dygresję jak wspaniały wet (też ze specjalizacją:razz::diabloti:) robił RTG memu psu z barytem: patrzy na kliszę patrzy i od razu mówi: "nie ja nie widzę tutaj ciała obcego!!!" poczym daje mi wynik gdzie jest napisane: "stwierdza się ciało obce" powiedziałam jej by się wzięła w garśc i napisała w końcu co jest to odburknęła...."ooooj ale się pani czepia" potem pieczęc poproszę ja jej na to to tylko było " o jessssuuu" a takich kwasów jest wiele....


albo jeszcze lepsze: mój pies miał kiedyś krostki na grzbiecie-dośc spore-i weterynarz mówi: a pani jak raz na miesiąc wyskoczy krosta na brodze to biegnie pani do lekarza?"

jak dla mnie EOT bo widzę, że i tak nie rozumiesz

P.S. a skąd Twoje nagłe zainteresowanie Filipkiem-czemu dopiero teraz się pojawiłaś nie od samego początku z dobrymi radami? czy też inną formą pomocy?

Link to comment
Share on other sites

To jest pies Charly. Charly pisała o nim wzruszająco :loveu:, z subtelnym humorem,:loveu: poprawną składnią, nie używała wulgaryzmów.:loveu:i błędów ortograficznych.
I Pieseczek śliczny. I kłopotów dużych trochę.
Weszłam, więc. bez protestu Charly. I stad jestem, - nie pasuję ???
To zaraz sie pożegnam.

Ty tutaj Oktawio rozdajesz karty i dyspozycję ???
Jeżeli jest coś nie tak to znikam tak jak się pojawiłam.
Mogę jeszcze skasować swoje posty :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='oktawia6']
P.S. a skąd Twoje nagłe zainteresowanie Filipkiem-czemu dopiero teraz się pojawiłaś nie od samego początku z dobrymi radami? czy też inną formą pomocy?[/quote]


To mi się źle kojarzy.
Pojawiłam się TERAZ i TU .
A co jeszcze mogę zrobić - to Ty nie wiesz.

LUUUZ - nie rozliczaj mnie tak bardzo !.:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Oktawio ja naprawdę nie wiem o co ci chodzi?
To źle, że Hanka się pojawiła?
To źle, że doradza?
Przecież to też forma pomocy! Ja doradzam, ty doradzałaś więc nie wiem w czym problem?
Ja też nagle i przypadkowo zainteresowałam się Filipkiem...i nie wiem co teraz mam myśleć. Czy to źle, że tym psem się ktoś interesuje?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='HankaRupczewska']
To jest pies Charly. Charly pisała o nim wzruszająco :loveu:, z subtelnym humorem,:loveu: [B]poprawną składnią, nie używała wulgaryzmów.:loveu:i błędów ortograficznych.[/B]
I Pieseczek śliczny. I kłopotów dużych trochę.
Weszłam, więc. bez protestu Charly. I stad jestem, - nie pasuję ???
To zaraz sie pożegnam.

Ty tutaj Oktawio rozdajesz karty i dyspozycję ???
Jeżeli jest coś nie tak to znikam tak jak się pojawiłam.
Mogę jeszcze skasować swoje posty :lol:
[/quote]
przestań sobie żarty robic skoro nie rozumiesz nadal co chciałam napisac
nie nie pasujesz mi-bo dział poezji jest gdzie indziej-ja piszę bezpośrednio i bez otuliny poetyckiej-i pokasuj swoje posty jeśli masz ochotę- nie wiem o jakie wulgaryzmach piszesz-nie pasuje to nie czytaj-nie czytaj i nie pisz.

ja też mam rozkoszna pani doktor:angryy: kilka psów włącznie z 2 ślepymi na strydach i jedną z nowotworem i wiem co to problemy.

skończyłam dyskusję z tobą-nic nie wniosłaś dla tego psa i nie rzucaj się na wątku.

Link to comment
Share on other sites

Kłócić się trzeba, bo inaczej trzustka wysiada wiec i z mojej strony :-x:-x:-x:loveu:

A powaznie Filip Was b. potrzebuje..ja tez i inni psiarze, którzy to czytają.
A z tą 12tnicą, to może ja sama coś zle zrozumiałam, bo lekarz opisał co widział:razz: i dostałam pisemko do ręki. Czytam to właśnie i jest wymioniona trzustka i woreczek pęcherzowy (reszty doczytac nie poradzę..wiadomo pismo jak na recepcie) Zapytam o co chodziło z tą 12tnicą..
Mam nadzieje, ze sie wet. wykaże. Bo nie ma już innego. a ten wydawał mi się najlepszy.

Dzisiaj został "swieżo zebrany 1 gramm koo":-?:evil_lol: już wysłane i czekamy na lamblie a najchętniej ich brak.

cieszę sie, że te próbki bedą zbadane. Filipek dzis znow zwymiotowal. Ale..czuje sie swietnie, jest wesoły, biega i wariuje.Je i pije. Mam taki pomysł:oops:, co do tych wymiotów. Więc mały non stop liże sobie grzbiet, łapki itd. (bo przeciez nie ma ani swierzba, ani nużenca. ani jakiegos grzyba..prosze mi wierzyc znam sie na tym:roll:)od paru dni. Od paru dni ma także te wymioty. Tak raz na dwa dni. I ja podejrzewam, że to bedzię jak u kotów. Bo są w tych wymiocinach jego włoski...Ale w piątek bedą wyniki ze skóry i koo i wtedy też zawitam u wet. i zobaczymy.



Każda najmniejsza i największa rada, która tutaj dostałam ja i Filip okazała sie przydatna. Każda. Nie odchodcie prosze. Wet. okazali się nie tacy, jak to było założone. Mam tylko Was.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='enia']Ola jak Filipcio? możemy liczyć na jakieś nowe foteczki??:loveu:[/quote]

Będą właśnie kupiłam nowe baterie. Co nie zmiena faktu, że aparat do kitu. ale będą. może Rybcia się w końcu zlituje i mnie odwiedzi, a nie tylko tego zboka Boba z Pasłęka

Link to comment
Share on other sites

A co do kotów to racja , rzygają raz na jakiś czas swoimi kłaczkami ...........
no moja tak ma, żadna pasta odkłaczająca ,żadna trawa, musi to wywalić z siebie i już. Najczęściej nocą pod pani łóżeczko a co........:razz:
A obciełaś główkę?:loveu:
Pijesz wapno?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...