Jump to content
Dogomania

Bonia...odeszła za TM [*]


Ziutka

Recommended Posts

  • Replies 815
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='yewcia1']Gajowa pamietaj , ze masz skarpete kenii do wykorzystania ( bo nowy domek zrobi sterylke?) Kenia i tak siedziała na Twojej głowie tyle czasu za free- za co pięknie dziękujemy:loveu:[/quote]

Państwo Keniusi obiecali pokryć koszt sterylki więc fundusze są do wykorzystania tylko, że ja z AFNu ich nie wyciagnę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='*Gajowa*']Państwo Keniusi obiecali pokryć koszt sterylki więc fundusze są do wykorzystania tylko, że ja z AFNu ich nie wyciagnę.[/quote]
Gajowa dlaczego?
Wystarczy faktura, jak coś to pomogę
napisz w czym rzecz na pw moze bede mogła coś zrobić

Link to comment
Share on other sites

A my czekamy z niecierpliwością na to się będzie działo. Trzymamy kciuki za jutrzejsze badania - oby się odbyły!!!!!!
Gajowa, nie niepokoję Cię telefonami, gdyż obserwuję na wątku co się dzieje. I tak masz niezły kociołek. Żałuję, że jesteśmy tak daleko i nie możemy pomóc. Zadzwonię jutro wieczorem, z nadzieją że już coś będzie wiadomo
Ania

Link to comment
Share on other sites

[quote name='yewcia1']Gajowa dlaczego?
Wystarczy faktura, jak coś to pomogę
napisz w czym rzecz na pw moze bede mogła coś zrobić[/quote]

Zgadza się - wystarczy faktura wystawiona na AFN.
Za karmę, za leczenie, za smyczkę, za kaganiec, za... itd. Byle to było dla zwierząt.
[B]Gajowa[/B] - Jest już późno, nie będę dzwoniła.
Jutro podam Ci kwoty, o których rozmawiałyśmy.
I mam prośbę - zadzwoń do mnie zanim wyjdziesz jutro z domu. To ważne.

KWL ma już wszystkie niezbędne dokumenty i RTG.
Wie, że w razie potrzeby ma się ze mną kontaktować.
Niestety Czarna Anda nadal nieuchwytna...

[B]Właśnie zobaczyłam, że Czarna Anda jest na Dogo - Prośba do Niej o potwierdzenie, że dr Olkowski jest powiadomiony, że Bona pojawi się w lecznicy jako psiak fundacyjny !!!!!!![/B]

[B]Beka[/B] - czy czegoś się dowiedziałaś ? Nie będę już i Tobie teraz zawracała głowy.
Co do przelewów, o których rozmawiałyśmy - taka sama forma jak AFN (czyli zwrot wyłożonej przez kogoś gotówki przelewem) powinna obowiązywać w każdej fundacji ! To czysta księgowość ! Nic więcej !

[SIZE=1]Mam prośbę - pomóżcie szukać DT lub DS dla chorej kocinki, bardzo pilnie musi trafić do okulisty, a bez domu nie mamy możliwości pomocy... - w moim podpisie
[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Wizyta się odbyła.
Teraz tylko w skrócie.
Potwierdzone zostało, że zdjęcia wykonane na Białobrzeskiej niczego nie pokazują.... I tak naprawdę chyba były niepotrzebne...
Dr Olkowski bardzo dobrze zbadał Bonę. Zdjęć RTG nie trzeba robić. Tak jak myśleliśmy przyczyną niedowładu nie są zmiany stawowe.

[B]Ewidentnie jest ucisk na rdzeń kręgowy !!!
Dalsza diagnostyka Bony to mielografia lub rezonans magnetyczny odcinka lędźwiowego kręgosłupa.
A leczenie takowych zmian tylko operacyjne !!!!
[/B]
I teraz niestety powstaje duży problem, jak zwykle finansowy...

Wyjaśnię może krótko.

W przypadku Bony mielografia jest bardzo niebezpieczna, może doprowadzić nawet do całkowitego niedowładu (to już by było chyba zbyt wiele nieszczęścia dla tej suni), koszt to ok. 500zł.

Bezpieczny jest rezonans magnetyczny, ten koszt to ok. 1000zł.

Operacja, to kolejna duża kwota w przybliżeniu ok. 1300zł. (nie wiem, czy wliczone są tu już leki i ewentualna hospitalizacja).

[SIZE=3][B][COLOR=Red]Razem potrzebna kwota to ok. 2300zł. !!!!!!![/COLOR]

Z czego 1000zł na przyszły tydzień [SIZE=2](tak była planowana wizyta na diagnostykę)[/SIZE]
[/B][/SIZE]
Fundacja nie wyłoży na to pieniędzy, bo ich nie ma...
Ledwo starczyło na te trzy kolejne wizyty (z czego dwie mocno nieudane, ale kto miał to wiedzieć...)
Osobiście jestem podłamana, bo nie wiem, co robić...
Są dwa wyjścia: już zacząć zbierać pieniądze, albo... nie robić nic...

W związku z powyższym moje pytania do wszystkich zainteresowanych losem i zdrowiem Bony:
Czy jest szansa dla niej ?????
Czy damy radę zebrać takie kwoty ?????
Jakieś rozsądne sugestie ?????

Link to comment
Share on other sites

2300 to majątek, a trzeba jeszcze doliczyć koszt hotelu....
Załamka .
Można wystawic bazarek, można nakrecic filmik jak Bona sie porusza...
Moze allegro cegiełkowe.
Szczerze mówiac czrno to widzę.
Mało osób tu zaglada, ci co zagladaja maja również inne zobowiązania.....
Ale próbować trzeba, i wydaje mi sie że musimy walczyć o ten rezonans

Link to comment
Share on other sites

Właśnie przeczytałam co i jak. Fatalnie!!!! A najbardziej martwi mnie fakt iż nie bardzo mam jak wspomóc finansowo Bonkę. Sama wychowuję dwójkę dzieci i z finansami raczej krucho... Bardzo to przykre...
Zastanawiam się co mogłabym zrobić, ale jakoś nic nie przychodzi mi do głowy...

Link to comment
Share on other sites

Przyjaciel koni napisała wszystko co najistotniesze - musimy podjąć decyzję co dalej ?
Na początek poprosiłam darczyńców na sterylkę Kenii o zgodę na spożytkowanie uzbieranej na AFN kwoty dla Bony. Dokładnie nie
znam tej kwoty - nie jestem zalogowana na AFN.
Beka z filmikiem i cegiełkami to bardzo dobry pomysł.
Szkoda, że tak mało osób wie o problemach Bony :-(.

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny musimy zrobić wszystko by ratować Sunię...
Zbieramy kasę!!!
Wklejamy gdzie popadnie link do tego wątku, aukcja cegiełkowa, bazarki...
Niestety na chwilę obecną nie mogę pomóc finansowo, ale jak tylko coś wyskrobię, to dam znać...:oops:
Jest szansa, że po weekendzie dostanę przelew od dobrej znajomej dla potrzebujących psiaków, ale nie chciałabym nic obiecywać - mam nadzieję, że przelew do mnie dotrze, wtedy przekazałabym go w całości dla Bony, ale nie wiem też jaka to będzie kwota, a uzbierać musimy dużo....:shake:
Już się pogubiłam, czy Bona ma banerek?

Idę pisać o pomoc dla Bony............

Link to comment
Share on other sites

[quote name='przyjaciel_koni']Wizyta się odbyła.
Teraz tylko w skrócie.
Potwierdzone zostało, że zdjęcia wykonane na Białobrzeskiej niczego nie pokazują.... I tak naprawdę chyba były niepotrzebne...
Dr Olkowski bardzo dobrze zbadał Bonę. Zdjęć RTG nie trzeba robić. Tak jak myśleliśmy przyczyną niedowładu nie są zmiany stawowe.

[B]Ewidentnie jest ucisk na rdzeń kręgowy !!![/B]
[B]Dalsza diagnostyka Bony to mielografia lub rezonans magnetyczny odcinka lędźwiowego kręgosłupa. [/B]
[B]A leczenie takowych zmian tylko operacyjne !!!![/B]

I teraz niestety powstaje duży problem, jak zwykle finansowy...

Wyjaśnię może krótko.

W przypadku Bony mielografia jest bardzo niebezpieczna, może doprowadzić nawet do całkowitego niedowładu (to już by było chyba zbyt wiele nieszczęścia dla tej suni), koszt to ok. 500zł.

Bezpieczny jest rezonans magnetyczny, ten koszt to ok. 1000zł.

Operacja, to kolejna duża kwota w przybliżeniu ok. 1300zł. (nie wiem, czy wliczone są tu już leki i ewentualna hospitalizacja).

[SIZE=3][B][COLOR=red]Razem potrzebna kwota to ok. 2300zł. !!!!!!![/COLOR][/B][/SIZE]

[B][SIZE=3]Z czego 1000zł na przyszły tydzień [SIZE=2](tak była planowana wizyta na diagnostykę)[/SIZE][/SIZE][/B]
Fundacja nie wyłoży na to pieniędzy, bo ich nie ma...
Ledwo starczyło na te trzy kolejne wizyty (z czego dwie mocno nieudane, ale kto miał to wiedzieć...)
Osobiście jestem podłamana, bo nie wiem, co robić...
Są dwa wyjścia: już zacząć zbierać pieniądze, albo... nie robić nic...

W związku z powyższym moje pytania do wszystkich zainteresowanych losem i zdrowiem Bony:
Czy jest szansa dla niej ?????
Czy damy radę zebrać takie kwoty ?????
Jakieś rozsądne sugestie ?????[/quote]

Wiem,że Was zmartwie , ale na pewno nasza funadacja nie będzie mogła wypłacić takiej kwoty.Mamy na utrzymaniu inne zwierzęta, na które też powinniśmy mieć fundusze.W tej chwili nie są prowadzone żadne zbiórki na rzecz psów.

Link to comment
Share on other sites

Bardzo mnie cieszy, że Dogo decyzja jest inna !!!!!
Szkoda by było nie pomóc, skoro jest dla Bony taka szansa....
Rozumiem, że leczymy !!!!!?????

Olga - przeczytaj uważnie mój post ! Ja tam napisałam, że Fundacja nie może Bonie już bardziej pomóc !

[B] Ziutka[/B] -zmień proszę nieco tytuł- [B]"Porażenie łapek !!! Pomóżcie ją leczyć !!!"[/B]

Przepraszam, ale w jednym miejscu trochę nieprawidłowo napisałam - chodzi oczywiście o [B]tomografię komputerową[/B], wbrew pozorom rezonans magnetyczny, to nie jest to samo. Potocznie wszyscy tak mówią, ale jednak są różnice...

Hakitko - banerek Bony w moim podpisie - wystarczy zwykłe kopiowanie.

Lewandosia - na bazarku Dogomanii sprzedajemy różne rzeczy, a pieniądze zasilają konto danego psiaka. Cegiełki (np. zdjęcia psa, jakieś rzeczy itp.) sprzedawane są na aukcjach Allegro (wpłaty z licytacji również zasilają konto psiaka).

[B]Gajowa[/B] - Bona bardzo Ci dziękuje !!!!! Za wszystko !!!!!

[SIZE=3][B]Wsparcie finansowe jest bardzo pilne !!!
Bona prosi o jakiekolwiek datki na diagnostykę i operację !!!
Nawet drobne kwoty, jeśli będzie ich więcej umożliwią pomoc suni !!!!!

Potrzebne ok. 2300zł. !!!!!!!

[COLOR=Red]Wpłaty na AFN z dopiskiem "Bona" !!!!

[COLOR=Black]Czy Ktoś z Was może zrobić bazarki dla Bony ?
I Allegro ???

[/COLOR][/COLOR][/B][/SIZE][SIZE=1]Ja mam np.do sprzedania nowy tusz do drukarki atramentowej HP DJ czarny (nr 20) w sklepie kosztuje ponad 100zł.
Mam też jakiś gruby b.ładny kalendarz National Geographic model "dyrektorski".... Jakieś kubki. [/SIZE][SIZE=1]I pewnie coś bym jeszcze znalazła...[/SIZE][SIZE=1] ale nie umiem robić bazarków, ani nie mam konta na Allegro.[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Przyjaciel_koni :loveu:
Tak, moim zdaniem robimy wszystko, by Bonę ratować!!!
Musimy ją leczyć, musimy jej pomóc!!!
Banerek zaraz skopiuję :)
Co do bazarków i allegro...
Jutro dam znać, czy znajdę czas by się tym zająć, ostatnio jestem w przewielkim tempie, więc muszę wszystko skalkulować.......
Ponadto przydałby się wzruszający opis, ja nie jestem w tym dobra....:shake:

Co do różnic między tomografią a rezonansem, są bardzo istotne....
Sama miałam chyba z milion razy i wiem, że rezonans daje bardziej czytelny obraz jeżeli chodzi o tkanki miękkie, a tomograf jeżeli chodzi o kości, układ kostny...
Dlatego to duża różnica........
Niestety często trzeba zrobić jedno i drugie.................

Link to comment
Share on other sites

[quote name='przyjaciel_koni']

[B] Ziutka[/B] -zmień proszę nieco tytuł- [B]"Porażenie łapek !!! Pomóżcie ją leczyć !!!"[/B]
[/quote]
Tytuł zmieniony.
Dodałam także w pierwszym poście aktualne informacje dotyczące zdrowia Bonki a także apel o pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...