Jump to content
Dogomania

Bonia...odeszła za TM [*]


Ziutka

Recommended Posts

Bona jest przepiękna, duża, bardzo łagodna i niestety jak każda onkowa sunia szybko się przywiązuje...
Wszelkie badania i kuracje trzeba robić na cito, tak by psiulka nie za bardzo przyzwyczaiła się do Gajowej...
Oprócz tego pośpiech w tym wypadku jest wskazany ! Zbyt długo to już trwa !
Gajowa, czy nic się złego nie dzieje ? Nadal nie ma sensacji po tym przeciwzapalnym ? (To by było dobrze...)
I jeśli mogę prosić - napisz mi jak z wypróżnieniami u Bony ! To istotne !

Skontaktuję się jeszcze z Czarną andą, bo mam już to nieszczęsne zdjęcie... Mam też opis ! Zrobiony został dzisiaj przez dobrego Radiologa (o dziwo pracuje też na Białobrzeskiej). Ten opis niestety jedynie potwierdza niechlujność wykonania zdjęć RTG...
Mam też pewne sugestie co do dalszego diagnozowania. Zależy mi bardzo, by te zdjęcia trafiły z Boną do dr Olkowskiego.
Mam nadzieję, że Czarna anda pamięta, że ma je zabrać...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 815
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Z całym szacunkiem dla Arka Olkowskiego (znamy się prywatnie stąd tak piszę) ale czy nie lepiej aby zdjęcia oglądał ortopeda?
Obecnie najlepszym ortopedą jest Janicki... Chyba, że wolicie na razie neurologów a nie ortopedów. Ja się lekko pogubiłam w diagnozach suni.

Jak coś to służę pomocą na pw.

Link to comment
Share on other sites

Doddy - docelowo niewątpliwie Bonie niezbędny jest zarówno neurolog, jak i ortopeda... Niestety...
Bona ma porażenie tyłu.
Spondyloza raczej nie jest przyczyną, stawy biodrowe również nie...
Nie chcę tu pisać o swoich domysłach, bo nie jestem lekarzem i mogę się mylić...
W Milanówku pracuje też dr Sterna. To świetny ortopeda. Jednym słowem tam będzie zapewne dobra diagnostyka.

I dziękuję Doddy - bo jednak, gdyby było coś nie tak, lub gdybym uznała, że niezbędny rodzaj zabiegu lepiej wykonać u dr Janickiego - nie omieszkam pamiętać o Tobie... Jeśli pozwolisz ! I jeśli nie sprawi Ci to kłopotu !
Dr Janicki jest doskonały jako ortopeda... Sama robiłam u Niego więzadła krzyżowe swojego psa. I ja dotychczas lepszego ortopedy nie znałam.
Jednak ostatnio zarówno dr Sterna, jak i dr Bisennik bardzo się "rozwinęli" i chyba dysponują podobną wiedzą. Na ostatniej warsztatowej prezentacji (na SGGW) nowej metody dotyczącej właśnie "naprawy" więzadeł krzyżowych dr Janickiego chyba nie było...

Co do oglądania posiadanych przez nas zdjęć - dr Janicki chyba by się mocno zdziwił "fachowością" wykonania i zapytał nas czy nie lepiej było zrobić fotki aparatem fotograficznym... Chyba efekt dla ortopedy by był podobny....
My niestety Bonie musimy zrobić nowe RTG...

Link to comment
Share on other sites

Ja ujmę to tak - Dr Sternie jeszcze 2 lata temu dałabym operować swojego psa - dziś już nie. A Bisennikowi - przez najbliższe 2 lata z pewnością nie dam :lol:

Na dziś bym dała tylko Janickiemu.

Ale każdy ma swoje zdanie ;) Dlatego w razie co służę pw by nie zaśmiecać wątku.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='*Gajowa*']Dotychczas jest wszystko w porządku - kupy ładne, regularne i Bona
zdecydowanie szybciej się porusza. Potrafi nawet biec galopem z piłką w pysku oczywiście.
Wizyta odbedzie się w poniedziałek w godzinach wczesnowieczornych.[/quote]

Dobre wiadomości dotyczące qpy !!!!
I poruszania się Bony.

Gajowa do tej pory Czarna anda się ze mną nie kontaktowała. Wiem, że w tej chwili stara się pomóc jeszcze jednej Once. Nie wiem, czy w tej sytuacji da radę podjechać do mnie po te badania...
Zastanowię się nad tym jeszcze...

Link to comment
Share on other sites

Boje się, że pojedziemy bez zdjęć i wyników .. nie wiem jek zorganizować
ich odbiór . Przyjaciel koni rozumiem, że będziesz miała je ze sobą jutro
w pracy.
Jeden raz miałam do czynienia z dr. Janickim - byłam z ONką Arią ponad
rok temu i postawiona diagnoza była nieprawidłowa . Zaznaczam, że nie było zdjęć RTG pan doktor stwierdził, że suka ma przykurcz łapy i nie
zlecił prześwietlenia. Potem okazało się, że to sprawa zmian w kęgosłupie
i dr. Oklowski wyprowadził sukę na prostą.

Link to comment
Share on other sites

I znów nic nie wyszło :shake: . Czekałyśmy od rana w pełnej gotowości :
- Bona o głodzie nie nakarmiłam jej
- nie podałam leków żeby nie zafałszować badania
- siki poranne złapane
Nie mówiąc o tym , że nie mogłam ruszyć się z domu a była pilna potrzeba
zabrania psiaka z SGGW.

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny - przepraszam za zwloke ale mam klopot = spieszylam sie ostatnio i zlapali mnie glinarze ktorzy wlepili mi 10 punktow karnych co razem z tym co mam dalo 26 - zabrali mi prawko !!!!
musze isc n akurs i jeszcze raz podejsc do egazminu wtedy mi oddadza z tego powodu nie dojechalam do gajowej
Rozmawialam z dr olkowskim - jest w tym tygodniu caly czas popoludniu czyli 0d 16 do 22 w lecznicy potrzebny ewentualni ektos kto pojedzie gajowa a ja z mark podjade wkd - nie chce ryzykowac bo z marek do konstancina i milanowka droga daleka a jak mnie zlapia bez prawka jadaco samochodem to bede mec sprawe karna - rozumiecie ze nie moge sobie a to pozwolic ...
dr olkowski czeka - jesli gajowa dojedzie ja mam wkd wieczorem tylko musze wiedziec zdecydowani ewczesniej
czasem tak bywa ze okolicznosci nie sprzyjaja ale to sil awyzsza
spieszylam sie do suni z nuzyca z lekami i przegielam ze spieszeniem sie ....

dajcie znak mi znak n atela albo na priva - wiem ze gajowa nie moze jechac wieczorem sama ze wzgledu na wzrok zatem ktos musi jechac z nia - ja bede na miejscu
tylko wczesniej plis bo mam sunie z rudy z nuzyca i swierzben do ktorej dojezdzam codzien zatem musze miec teraz bez auta wiecej czasu na to zeby sie przemiescic gdziekolwiek

iwon a

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Verdana][SIZE=3][B]Witam.[/B][/SIZE][/FONT]
[FONT=Verdana][SIZE=3][B]Mam kilka domków ( DS ) dla On-ków, [/B][/SIZE][/FONT]
[FONT=Verdana][SIZE=3][B]które nie wypaliły w przypadku Sary, [/B][/SIZE][/FONT]
[FONT=Verdana][SIZE=3][B]która jest u mnie na DT.[/B][/SIZE][/FONT]
[FONT=Verdana][SIZE=3][B]Domki są oki, ale Sara wymaga stałej opieki z racji choroby[/B].[/SIZE][/FONT]
[FONT=Verdana][/FONT]
[FONT=Verdana][SIZE=3][COLOR=blue][B][U]Słuchajcie[/U][/B][/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Verdana][SIZE=3][B]Chce zaprezentować osobą, które chciały wziąć Sarę inne psiaki,[/B][/SIZE][/FONT]
[FONT=Verdana][SIZE=3][B] domki się zgodziły, jeśli coś znajdę.[/B][/SIZE][/FONT]
[FONT=Verdana][SIZE=3][COLOR=darkgreen][B]Mam masę info,do sprawdzenia i naprawdę nie mam czasu czytać[/B][/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Verdana][SIZE=3][COLOR=darkgreen][B] całych wątków, żeby dowiedzieć się wszystkiego o psiakach, [/B][/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Verdana][SIZE=3][COLOR=darkgreen][B]więc proszę:[/B][/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Verdana][/FONT]
[FONT=Verdana][SIZE=3][COLOR=blue][B][U]Niech mi ktoś wyśle na maila, opis tej psiny, [/U][/B][/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Verdana][SIZE=3][COLOR=blue][B][U]jaka jest, jak ma charakter itd. i kilka fotek - KONIECZNIE.[/U][/B][/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Verdana][SIZE=3][COLOR=blue][B][U]Zaprezentuję ją Domkom, a jeśli będą zainteresowane, [/U][/B][/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Verdana][SIZE=3][B][COLOR=blue][U]skieruję ich tutaj lub na kontakt, który mi podacie.[/U][/COLOR][/B][/SIZE][/FONT]
[FONT=Verdana][/FONT]
[FONT=Verdana][SIZE=3][B]Mam nadzieję, że znajdziecie chwilkę, żeby to zrobić. [/B][/SIZE][/FONT]
[FONT=Verdana][SIZE=3][B]Proszę w imieniu psiaczków.[/B][/SIZE][/FONT]
[FONT=Verdana][/FONT]
[FONT=Verdana][SIZE=3][B][COLOR=red]Mój mail: [/COLOR][EMAIL="[email protected]"][COLOR=red][email protected][/COLOR][/EMAIL][/B][/SIZE][/FONT]

[FONT=Verdana]Ps. CZY ZAWIADOMILIŚCIE POTENCJALNYCH WŁAŚCICIELI, KTÓRZY ZGŁOSILI ZAGINIĘCIE??[/FONT]
[FONT=Verdana]tYLKO ONI SĄ W SATNIE ROZPOZNAĆ, CZY TO ICH PSIAK, WIĘC TRZEBA O TYM POWIADOMIĆ WSZYSTKIE OSOBY, KTÓRYM ZAGINĄŁ PIES I NIECH SAMI SPRAWDZĄ, CZY TO ON, BO TYLKO CI LUDZIE MOGĄ TO ZROBIĆ.[/FONT]
[FONT=Verdana]!!!!!!!!!!!!!!!![/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...