Jump to content
Dogomania

Bonia...odeszła za TM [*]


Ziutka

Recommended Posts

  • Replies 815
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ciotki - ja niestety potrafię zapeszyć więc nie napiszę - muszę czekać do jutra do 15.00 - potem Ania zadzwoni do Beki....toż to Becia podejmuje decyzję co do domku Bonki - ale ręczę za domek jak coś.
Dałam link do wątku bonki i Ania czyta :cool3: wie, że jest chora itp.
Tfu....nic już nie pisze bo qrcze zapeszę :mad:
Proszę trzymajcie kciuki :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ziutka']Tfu....nic już nie pisze bo qrcze zapeszę :mad:
Proszę trzymajcie kciuki :loveu:[/quote]

Nie wierzę, że myśli tak dobrej Duszyczki potrafią się nie sprawdzić....:lol:
Ale dla wszelkiej przezorności nie pytam i prze wielce kciuki trzymam!!! :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Hakita']Ziuteńko!!!
15 już minęła Złociutka.....:cool3:[/quote]
Domek jest zdecydowany :multi:
Domek już kocha Bonkę - cały czas korespondujemy na gg - Ania z dzieciakami są zakochani po uszy :loveu:
Jutro Ania będzie dzwoniła do Gajowej :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Hakita']Ziutka Złotko moje....czy ja mam szampana otwierać....??? :cool3:
Normalnie cuuuuuuda się dzieją............!!!!!!!!!!!!!!!!! :loveu:[/quote]
Hakitko Skarbie Moje....jeśli ciotka Gajowa powie, że Ania się nadaje :cool3: to otwieramy - choć ja wiem, że to odpowiedzialny dom - prawdziwy dom dla Bonki :loveu:
Ania się denerwuje rozmową z Gajową :diabloti:...wczoraj bidula całą noc nie spała :shake:.........a dzisiaj pewnie to samo :evil_lol:

Aniu - wiem, że czytasz wątek - TRZYMAJ SIĘ - Gajowa nie taka straszna :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ziutka']Hakitko Skarbie Moje....jeśli ciotka Gajowa powie, że Ania się nadaje :cool3: to otwieramy - choć ja wiem, że to odpowiedzialny dom - prawdziwy dom dla Bonki :loveu:
Ania się denerwuje rozmową z Gajową :diabloti:...wczoraj bidula całą noc nie spała :shake:.........a dzisiaj pewnie to samo :evil_lol:

Aniu - wiem, że czytasz wątek - TRZYMAJ SIĘ - Gajowa nie taka straszna :evil_lol:[/quote]

Ziutka kochana, czy Ty wiesz, że ja Ciebie pokochałam i to tak już na Amen??? :loveu::cool3:
Aneczko, moja imienniczko nie denewuj się Kochana....;)

Link to comment
Share on other sites

skoro sunia ma juz domek ......cudownie

zapraszam WAS na watek tego zastraszonego bidoka plis zajrzyjcie

pils s o jakie sogłoszenia gdzie sie da :shake:


ziuta ty masz taka szczesliwa reke do psiaków

[URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?p=9382518#post9382518[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lewandosia']Witam. I jak tam badania Bonki? Czekamy z niecierpliwością na jakieś wiadomości....[/quote]
Witaj Aniu :lol:
Dzięki, że się zalogowałaś....mam nadzieję, że będzie wszystko dobrze i Bonka już niedługo będzie grzała doopke w swoim własnym domu - Twoim domu :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Ogromne podziękowania dla Przyjaciel Koni za towarzyszenie nam podczas całej bardzo długiej wizyty - sama bym tego nie przetrwała.
Dzieki jej wiedzy weterynaryjnej i odpowiednim podejściu do personelu
kliniki Bona została rzetelnie przebadana a już zanosiło się, że odejdziemy z kwitkiem.
Przyjaciel Koni z pewnoscią dziś wieczorem poda najistotniejsze informacje
chociaż jeszcze jedno zdjęcie RTG pozostało w klinice do opisu radiologa.

Link to comment
Share on other sites

Gajowa i Beka - nie podlizywać się... Przyjaciel koni jest bardzo zainteresowana dalszym losem Bony i motywacji większych nie potrzeba....
No dobra - to był żart...

Teraz poważnie.
Zgodnie z tym, co zostało napisane przez wymęczoną (okropnie) wczoraj Gajową, jedno ze zdjęć zostało do opisu. To zdjęcie jest najważniejsze !

Już dzwoniłam do przychodni, by przypadkiem nie zapomniano przekazać lekarzowi.
(Nawiasem mówiąc to organizacja pracy w lecznicy na Białobrzeskiej pozostawia wiele do życzenia... Ja byłam "nieco" zdegustowana).
Bez tego opisu nie można jeszcze stwierdzić, co dolega Bonie.
Do czasu uzyskania opisu nie będę opinii lekarza dotyczącej tamtego zdjęcia komentowała.

Z pozostałych zdjęć: Niezbyt zaawansowana spondyloza, dysplazja stawów biodrowych (ale nie taka, by była powodem stanu Bony), zanik mięśni (zapewne ze względu na długo już trwające ograniczenia ruchowe).
Bona ma znacznie podwyższoną temperaturę. Przyczyna tak do końca nie jest znana. Może po opisie zdjęcia coś nas oświeci....

W tej chwili zastosowano leczenie zachowawcze: niesterydowy lek przeciwzapalny (1xdziennie rano), osłonowo ranigast - 2 dziennie(1- rano-wcześniej niż ten przeciwzapalny i 1-wieczorem), zalecany jest też lek na odbudowę chrząstki stawowej (np. artroflex, lub coś zawierającego w składzie: glukozaminę, chondroitynę, a jeszcze lepiej, gdyby zafundowano Bonie do tego również trzeci składnik czyli kwas hialuronowy !!!!).
Z moich wiadomości wynika, że w chwili obecnej są na rynku preparaty trójskładnikowe, ale są dość drogie. Gdyby tak jakiś sponsor...

Nie będzie lepiej (chodzi mi o spondylozę i dysplazję), ale podając leki na odbudowę chrząstki można znacznie spowolnić, czasem nawet zahamować, postępowanie tych chorób.

Ruch jest zalecany, ale należy odpowiednio go dozować. Sukcesywnie ilość ruch można będzie zwiększać (chyba, że z tego trzeciego zdjęcia wyniknie co innego... Dlatego czekamy....)
Generalnie na ten moment można powiedzieć, że wymienione przypadłości (w takim jak u Bony stadium) leczy się wyłącznie objawowo.


Jutro postaram się wydostać opis (jeśli tylko zrobią....).

Gajowa - czy w opisie podawania leków coś jeszcze potrzebujesz ?

Przepraszam, że może nieco chaotycznie napisałam, ale zbyt wiele mówiono,a ciężko to zebrać w bardziej zrozumiały dla Wszystkich sposób.
Jeśli coś jest niezrozumiałe - proszę o pytania - odpowiem w miarę swojej wiedzy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...