Jump to content
Dogomania

Sędziowie


Asia_Focus

Recommended Posts

  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pan Matyas często sędziuje to co jest na drugim końcu smyczy. Nie zawsze wie, co robi w terierach. Układowy sędzia. Na welshach nie zna sie zupełnie, a może i zna, ale taki układ akurat.....

Link to comment
Share on other sites

Kochani bardzo pilnie potrzebne mi sa informacje o Panu Szemraj!!
Jak sedziuje na co najbardziej zwraca uwage no i jeszcze co mu sie nie podoba??
Prosze piszcie szybciutko bo ja zapomnialam sie zapytac wczesniej, a jutro nas sedziuje (szybko sie obudzilam, nie?)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='melinda:-)']wie ktos moze cos o Pani [FONT=Arial][COLOR=red]Viva Maria Soleckyj - Szpunar lub o Pani Krystynie Opara?[/COLOR][/FONT]
[FONT=Arial][COLOR=black]z góry dzieki za odpwoeidz[/COLOR][/FONT][/quote]

O p. Oparowej poszukaj kilka stron wstecz w tym temacie ;)
O p. Ubrovej jest co nieco w temacie miedzynarodowej wystawy w W-wie.
P. Redlicki nie toleruje psow agresywnych i sedziuje b. dokladnie - obserwowalam go podczas oceny gr. V (byla dyskwalifikacja za agresje i bardzo dobrze, bo gdzie na wystawe z psem, ktory na sedziego sie z zebiskami rzuca :mad: ).

Link to comment
Share on other sites

Viva Maria Soleckyj
Na ostatniej wystawie w Płocku powiedziała mojej znajomem która leonke wystawiala ,żeby zapieła sweterek bo jej biust widać:lol: :lol: ( ta dziewczyna wcale nie miała dużego dekoltu) A mojego męża zapytała czy kocha psy, bynajmniej nie z sympatią:roll: A czemu tak to nie mamy pojęcia do teraz. Pozatym same doskonałe dawała:cool3:

Link to comment
Share on other sites

To ja też dorzucę pytanko o Panią [B]Krystynę Łukasiewicz[/B].Widzę w różnych rozpiskach i wynikach z wystaw, że bardzo często sędziuje pastuchy, ale jakoś nie miałam okazji jak dotąd spotkać się z nią na ringu :p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Julka']Czy ktoś ma jakieś info nt. A.Sękowska-Miros, oraz Leszek Siejkowski ??? :razz: Mam na myśli III gr ???????[/quote]

P. Siejkowski jest ekspertem od jamników. Terriery sędziuje... dziwnie (chyba, że coś się w ciągu ostatniego półrocza zmieniło) . przygotuj się, że sobie pobiegacie kilka/kilkanaście kółek :evil_lol: Zwraca uwagę na ruch, zęby. Ocenia nieśpiesznie. Pies nie może być agresywny ani tchórzliwy.

Link to comment
Share on other sites

O panią [COLOR=Blue][B]Niciewicz [/B][/COLOR]jeszcze chyba nikt nie pytał (a raczej pytał, ale nie uzyskał odpowiedzi). Więc ponawiam pytanie: na co ona sędziuje? Na co zwraca największa uwagę? Przy czym glównie chodzi mi o I grupę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Godelaine']O panią [COLOR=blue][B]Niciewicz [/B][/COLOR]jeszcze chyba nikt nie pytał (a raczej pytał, ale nie uzyskał odpowiedzi). Więc ponawiam pytanie: na co ona sędziuje? Na co zwraca największa uwagę? Przy czym glównie chodzi mi o I grupę.[/quote]

[B]Godelaine[/B]: poszukaj o Pani Niciewicz w wątku o wystawie w Grudziądzu, tak chyba coś było. Ja byłam przez nią sędziowana, ale było akurat tak zimno ( właśnie Grudziądz), że ocena była kompletnie inna nich podobno zawsze, czyli szybka i mało dokładna, psa ( długowłosego) nawet nie dotknęła, nawet jąder nie sprawdziła, a podobno zawsze jest b.dokładna:lol:

A ja ponawiam pytanie o Panią [B]Krystynę Łukasiewicz.[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jovi'][B]Godelaine[/B]: poszukaj o Pani Niciewicz w wątku o wystawie w Grudziądzu, tak chyba coś było. Ja byłam przez nią sędziowana, ale było akurat tak zimno ( właśnie Grudziądz), że ocena była kompletnie inna nich podobno zawsze, czyli szybka i mało dokładna, psa ( długowłosego) nawet nie dotknęła, nawet jąder nie sprawdziła, a podobno zawsze jest b.dokładna:lol:

A ja ponawiam pytanie o Panią [B]Krystynę Łukasiewicz.[/B][/quote]

Mnie sedziowala daaaaawno temu, ale wtedy wpisala mojemu psu zgryz naprzemieny (czego nie mial), a zgarnal co mial zgarnac w psach.

Moze teraz sie nauczyla, ze to wada i ze glupio to wyglada, przy ocenie doskonalej wpisywac takie kwiatki ;)

Niemniej dosyc mila byla z tego co pamietam, duzo kazala biegac w porownaniu bo nie mogla sie zdecydowac ktory lepszy, pies czy suka, w koncu powiedziala, ze ruchem wygrywa suke.
Moze upodobanie do ruchu jej zostalo nadal.

Link to comment
Share on other sites

Wróciłam z wystawy i dzielę się wrażeniami- może komuś się przyda ;)

Pan Jaroslav Matyas sprawia wrażenie złego i nikczemnego :cool3: ale jest w porządku ;) Super mówi po polsku ;)

Pan Stefan Sinko- nas posędziował baaardzo szybko. Nie biegałam u niego "od i do", kazał nam przebiec normalnie kółko i powiedział "ok, it is finish" :roll: A naszej konkurentce kazał biegać od i do, owszem. :roll:

Pan Laurent Pichard- no chyba najsympatyczniejszy sędzia jakiego spotkałam, obok pani Zakrzewskiej :razz: Strasznie sympatyczny, sędziuje długo i dokładnie, zwraca uwagę na ruch, sędziując cały czas się uśmiecha, stawiając na lokatach się uśmiecha.. Naprawdę bardzo, bardzo fajny- bardzo chętnie chciałabym do niego jeszcze kiedyś pojechać :) Poza tym super mówi po angielsku, ale można się z nim dogadać bez problemu nawet nie znając tego języka, bo wszystko "obrazowo" pokazuje :cool3: No i dostałam u niego w opisie "dobrze prezentowany" więc już w ogóle go uwielbiam ;)

Link to comment
Share on other sites

Proszę napiszcie coś o [COLOR=red]PIOTRZE ŚLIWCE[/COLOR]. W Szczecinie sędziował I grupę i wyrobiłam sobie o nim b. złą opinię. Będzie też w Gdyni i interesuje mnie czy po prostu miał zły dzień, czy jednak moje wrażenia są właściwe.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aniawolf']Proszę napiszcie coś o [COLOR=red]PIOTRZE ŚLIWCE[/COLOR]. W Szczecinie sędziował I grupę i wyrobiłam sobie o nim b. złą opinię. Będzie też w Gdyni i interesuje mnie czy po prostu miał zły dzień, czy jednak moje wrażenia są właściwe.[/quote]

Ja też pofatygowałam się wczoraj w Szczecinie pod JEGO ring żeby zobaczyć jak sędziuje. Oglądałam tylko sędziowanie wilczaków i miałam wrażenie, że głownie na ringu to jest ta pani asystentka, która chyba jako jedyna na ringu była zainteresowana wystawianymi psami. Pan nie zbliżał się nawet za bardzo do psów. Poza tym powaliło mnie jego stwierdzenie ( w rozmowie z wystawiającym wilczaka hodowcą, który mi to przekazał), że wilczak ma 50 % krwi wilka. :crazyeye: Jeżeli jego wiedza o innych rasach też jest taka to super. Ja byłam ocenia przez niego ze 2 razy i to dawno więc nie pamiętam już jak to było choć jakiś niemiłych wspomnień nie mam. Cieszy mnie za to , że prawie wstrzeliłam się w zwycięzką stawkę psów BOG I : 1 podhalńczyk, 2 owczarek niemiecki, 3 colie długowłosy. Ja typowałam bearded colie i moje typy nie miały zupełnie związku z jakościa tych psów bo się nie znam, ale na podstawie tego co już 2 razy widziałam jak Pan Śliwka sędziował finały :loveu: , te rasy wchodziły u niego do finałów.

Link to comment
Share on other sites

Ania,

Sprawdza dokładnie zęby, obniża ocenę za ich niekompletność. Dodatkowo jeśli pies zachowuje się tak jak nie powinien(tj. nie chce pokazać zębów, dać się zmacać), to od razu wywala z ringu. Myślę, że dla niego jest również ważny ruch.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...