Jump to content
Dogomania

Sędziowie


Asia_Focus

Recommended Posts

  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[QUOTE]To zdaje sie kierownik VII grupy w oddziale opolskim. Z osob ktore mialy z nim kontakt zadna nie namawiala mnie zeby do niego zglosic. ;-)[/QUOTE]
w Lublinie ocenia VI gr ;) nie pocieszyłaś mnie, a miałam zamiar zacząć Ml.Ch. :razz:

(a gdyby go porównać z p.Stępka? :lol:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='talut']w Lublinie ocenia VI gr ;) nie pocieszyłaś mnie, a miałam zamiar zacząć Ml.Ch. :razz:

(a gdyby go porównać z p.Stępka? :lol:)[/quote]

Nie mam bladego pojecia, jak wypadloby takie porownanie :shake: P. Stepke przetestowalam na wlasnej skorze i nigdy w zyciu wiecej!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zeliika']P. Stepke przetestowalam na wlasnej skorze i nigdy w zyciu wiecej![/quote]
ja właśnie też i teraz porównuję sobie wszystkich sędziów z nim-jak lepiej (w większości przypadków :)) to idę, jak gorzej-zwiewam na wystawę na drugim końcu Polski :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zeliika']Nie mam bladego pojecia, jak wypadloby takie porownanie :shake: P. Stepke przetestowalam na wlasnej skorze i nigdy w zyciu wiecej![/quote]
a ja też się ostatnio nad nim zastanawiałam..sądzicie, że lepiej nawet nie próbować?

Link to comment
Share on other sites

Porównując tych dwóch panów , to bardzo podobni.Jako mysliwi preferują psy w klasie uzytkowej.Najbardziej chyba zorientowani w wyzłach z reszta ras trochę gorzej.Stępka takze w jamnikach , ale okreslając jednym słowem - nieprzywidywalni , trudno okreslić co im się podoba.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Yoshko']Porównując tych dwóch panów , to bardzo podobni.Jako mysliwi preferują psy w klasie uzytkowej.Najbardziej chyba zorientowani w wyzłach z reszta ras trochę gorzej.Stępka takze w jamnikach , ale okreslając jednym słowem - nieprzywidywalni , trudno okreslić co im się podoba.[/quote]
Chodziło mi o Stępkę. U Noconia kiedyś byłam, z jamnikiem..za bardzo nie mogę narzekac..ale jeśli to zapaleni myśliwi i patrzą tylko na użytki, to za takimi nie przepadam..
ostatnio słyszałam komentarz, zew porównaniu wygral uzytek, dlatego ze użytek..
to oczywiscie najlepsze polaczenie urody z uzytkowoscia, ale na wystawie oceniamy głownie jednak eksterier..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='talut']łomatko...mogę mieć tylko nadzieję, że w konkurencji nie będzie suk ze znanymi przydomkami...bo p.Stępka kierował się przydomkami...[/quote]


buu..mi sięodechciewa jak to czytam..ja teraz kazdego sędziego sprawdzam ..czy ma psy mojej rasy, czy jest hodowcą..przynajmniej tyle..jest tylu sedziow, którzy rozszerzaja uprawienia w nieskonczonosc, a znac sie na wszystkim, to na niczym

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kivik'][quote name='talut']łomatko...mogę mieć tylko nadzieję, że w konkurencji nie będzie suk ze znanymi przydomkami...bo p.Stępka kierował się przydomkami...[/quote]buu..mi sięodechciewa jak to czytam..ja teraz kazdego sędziego sprawdzam ..czy ma psy mojej rasy, czy jest hodowcą..przynajmniej tyle..jest tylu sedziow, którzy rozszerzaja uprawienia w nieskonczonosc, a znac sie na wszystkim, to na niczym[/quote]
nie chcę Cię pogrązać, ale w Inowrocławiu p.Stępka oceniał shiby, bulle i kilka ras z VI...na innych wystawach miał goldeny, haszczaki itd. :roll:

Link to comment
Share on other sites

Niestety namnozyło się tych "omnibusów" znających się na wszystkim i na niczym , równie dobrze naszego psa mógłby posędziować sąsiad i na to samo by wyszło. Napewno taniej by wyszło niż opłata za wystawę i bez dojazdu ;)

Link to comment
Share on other sites

Moge powiedziec tylko o mojej rasie - jak p. Stepka ostatnio sedziowal w Warszawie w zeszlym roku, zrywalismy boki, chociaz nie jest smieszne to, ze calosc odbyla sie za nasze wlasne pieniadze. Do tego jest bardzo niedelikatny - szczeniaka ktory nie chcial pokazac zebow ciagnal za dolna szczeke.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zeliika']Do tego jest bardzo niedelikatny - szczeniaka ktory nie chcial pokazac zebow ciagnal za dolna szczeke.[/quote]
o tak, z tym zgadzam się w 100%...jak w Inowrocławiu nacisnął Monulcowi na grzbiet to mała prawie się wywaliła :roll: w opisie mamy coś takiego-'poprawnie noszona głowa', a linijkę niżej-'głowa b.nisko noszona w ruchu' :lol::roll: i muszę dodac, że prawie każdego psa coś brało w pewnym miejscu na ringu, a ja nie chciałam jej przyduszać (widocznie powinnam ;))

Link to comment
Share on other sites

Guest Reyes

Mósze przyznać że podobała mi się ta sędzina(E. Buklad) . Miła, kulturalna, czuła dla psów :loveu: Dokładnie ocenia. U mnie ma +

Link to comment
Share on other sites

Jest miłośniczką rottweilerów,dobermanów (nie wiem czy to 100%info,ale słyszałam od Słowaków,że szefuje klubowi).Gdy nas sędziowała (dwa razy),dała BOB+CACIB mimo,że konkurencja była "na oko" bardziej wzorcowa.Uzasadniła to b.mocną budową,wiec sądze,że wieksze szanse ma u niej dobrze umięśniony typ roboczy nawet,gdy ma jakieś drobne braki,niż pies pozornie ładniejszy,ale lżejszej konstrukcji.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...