Jump to content
Dogomania

Sędziowie


Asia_Focus

Recommended Posts

Wracając do pana Sliwki.
Mam wrażenie, że to nie jest pojedyncza opinia.
My juz kilkanaście lat jeżdzimy na wystawy i chyba wszyscy zgodnie zaobserwowali, że ten pan się po prostu popsuł. Na początku mieliśmy ON i ten Pan własnie od ON się wywodzi, a teraz mamy szeltie.
Za każdym razem, gdy zbliżalismy się do tego Pana, to mam wrażenie, że ten Pan tylko odbębnia pracę w urzędzie.Opisy mamy na zasadzie 9śmijemy się); łapy ma, głowę ma, no to się porusza.
I przy tym nie jest zbyt przyjazny w stosunku do wystawców, do obsługi ringu też nie, a kiedyś pracowlaismu u tego Pana.
Do wyborów tego Pana nic nie mam, ale denerwuje nas, gdy wydaje się 60-100 zł za wystawę, by być opisanym w jakis szczątkowy sposób w 1-2 minuty i czuć się,jakbym przeszkadzała na ringu.
A to fakt, że jakiekolwiek nieodpowiednie zachowanie czy to psa, czy wystawcy, powoduje wykluczenie z konkurencji.

Uważam, że długi pobyt w świecie kynologii nie upowaznia do olewactwa.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Monia-Fionia']Wracając do pana Sliwki.
A to fakt, że jakiekolwiek nieodpowiednie zachowanie czy to psa, czy wystawcy, powoduje wykluczenie z konkurencji.
[/quote]
Hmmm...a ja tutaj widziałam coś zupełnie innego:shake: . Zwycięstwo rasy w wilczakach dostał pies, który wystawiany był na kolcach i w skórzanych rękawiczkach, a na finałach rzucił się nawet do rąk właściciela. Podczas biegania jedna z wystawczyń zrobiła sobie sprint i prześcignęła pozostałych :crazyeye:. Na zwróconą p. Śliwce uwagę, że to nie wyścigi i on jest od pilnowania porządku, ten odpowiedział, że jemu to nie przeszkadza:mad: :mad: :mad: A innym wystawcom?! I co z regulaminami i zasadami wystawiania?!
W każdym bądź razie Wasze wypowiedzi ugruntowały mnie tylko w niechęci do tego pana:lookarou:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Julka']

A ja ponawiam pytanie o Panią [B]Aleksadrę Sękowską-Miros[/B] ???? Plizzz.[/quote]

Nas sedziowala raz jak bylysmy w mlodziezy. Raczej spokojna, nie mam niemilych wspomnien z jej udzialem, dluzsza chwile patrzyla na zeby, ale reszcie psa raczej nie poswiecila nadmiernej uwagi. Generalnie jest od jamnikow z tego co wiem, nie wiem jak dlugo sedziuje teriery(bo my z IIIgr), ale mialam wrazenie, ze nasza rasa to jeszcze dla niej totalna czarna magia :oops: i oceny byly raczej na zasadzie:gdzies widzialam, ze chyba tak wiec chyba tak...ale ogolnie bylo ok;).

Link to comment
Share on other sites

Mam pytanie a propo sędziny [COLOR=#005633][B]Svetlana Radiuk (BLR) [/B][COLOR=black](na co zwraca uwagę, co lubi)[/COLOR][/COLOR][COLOR=black];zauważyłam, że ta pani sędziuje również grupę III. [/COLOR]
Proszę o opinię na temat tej sędziny (będę bardzo wdzięczna).

Link to comment
Share on other sites

A może ktoś napisze mi coś o sposobie sędziowania pana Abrakimov Shamil (nie będę odmieniać, bo jeszcze palnę jakąś głupotę:lol:)?

Zvi Kupferberg dość dużo w tym roku u nas sędziuje, więc pewnie miał ktoś z nim jakąś styczność;). Co o nim powiecie?

To chyba na razie wszystko, co chciałabym wiedzieć:eviltong:.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aniawolf']Proszę napiszcie coś o [COLOR=red]PIOTRZE ŚLIWCE[/COLOR]. W Szczecinie sędziował I grupę i wyrobiłam sobie o nim b. złą opinię. [/quote]

Tzn my juz wystawialismy u niego nie raz..... I moge powiedziec, ze jest to jeden z 'pewniakow', ktory potrafi odroznic typowego wilczaka od mniej typowego. Najwieksza uwage przyklada do ruchu, czyli najwieksze szanse bedzie u niego mial pies dobrze sie ruszajacy, pozniej efektowny, a potem cala reszta....

I wedlug mnie ma oko, bo z grupy efektownych wilczakow (czyt samcow) byl w stanie wychwycic taka Alinke, ktora rzeczywiscie wyglada niepozornie, ale jak zaczyna sie ruszac to w ringu widac tylka ja. :loveu: Za to samo byla juz dostrzegana na specjalistycznach wystawach CzW i u dlugoletnich hodowcow rasy. A u nas najszybciej 'poznal sie' na niej wlasnie pan Sliwka.....

Co do znajomosci wzorca to mial sie juz gdzie wykazac bo sedziowal CzW takze np na ringach w Slowacji czy Wloszech, gdzie stawki wilczakow sa duzo wieksze niz w PL....

[quote name='jovi']Oglądałam tylko sędziowanie wilczaków i miałam wrażenie, że głownie na ringu to jest ta pani asystentka, która chyba jako jedyna na ringu była zainteresowana wystawianymi psami. Pan nie zbliżał się nawet za bardzo do psów. [/quote]

Tzn wiem, ze nie zawsze jego spotkania z CzW byly mile... ;) Moze stad ta ostroznosc? Bo jesli chodzi nasze psy to odstepu jednak nie zachowuje... :razz: A ze w kontaktach z psami ras obronczy woli zachowac rezerwe? Chyba nie jest zle, ze woli chucac na zimne... ;) Bo i psy sa rozne. I rozni wystawcy. Jeden nad psem panuje, drugi (np poczatkujacy) nie bardzo... A lata sedziowania ucza rezerwy... :diabloti:

[quote name='jovi']Poza tym powaliło mnie jego stwierdzenie ( w rozmowie z wystawiającym wilczaka hodowcą, który mi to przekazał), że wilczak ma 50 % krwi wilka. :crazyeye: [/quote]

A co dokladnie mowil? Bo przy nas nigdy nic nie wspominal....
Co do procentow to matematycznie wilczaki maja srednio cos kolo 28%, jesli chodzi o krzyzowanie to pol wilki (wiec 50%), jesli chodzi o wyglad to maja przypominac wilka (wiec 100%), a jesli o charakter to maja miec zmysly i szybkosc wilka (wiec kolo 20%?).... :cool3:

[quote name='aniawolf']Hmmm...a ja tutaj widziałam coś zupełnie innego:shake: . Zwycięstwo rasy w wilczakach dostał pies, który wystawiany był na kolcach i w skórzanych rękawiczkach, a na finałach rzucił się nawet do rąk właściciela. (..) W każdym bądź razie Wasze wypowiedzi ugruntowały mnie tylko w niechęci do tego pana:lookarou:[/quote]

Zwyciezca rasy byl pies z naszej hodowli. Wlasciciele mieszkaja w Niemczech, gdzie kolce sa tabu nie tylko na wystawach, ale i w zyciu codziennym. Dlatego Twoje slowa mnie zadziwily.... Zapytalam wiec wlascicieli o to co piszesz i odpisali, ze nie tylko pies na zadnej kolczatce nie byl wystawiany, ale kolcow nawet nie posiadaja.... Prezentowali go na obrozy i smyczy, ktore pies ma na codzien i nawet na zdjeciach rzeczywiscie pieknie widac, ze pisza prawde. Skad wiec tak powazne zarzuty wobec sedziego i innych wystawcow? :roll:

Link to comment
Share on other sites

[I]Tzn wiem, ze nie zawsze jego spotkania z CzW byly mile... ;) Moze stad ta ostroznosc?[/I]

Pisząc, że 'nie zbliżał się do psów' nie chodziło mi o to, że np. oglądał zęby z 2 metrów ( to akurat osobiście, śmiało i dokładnie robiła asystentka)bo jestem to w stanie zrozumieć, ale siedział np. pod namiotem. Wyszedł jak było porównanie i wtedy spokojnie do ludzi z psami podchodził. Dla mnie sprawiało to wrażenie, że trochę za dużo na ringu było asystentki, a za mało jego przy niej:p Absolutnie też nie śmiem podważać jego kompetencji jeżeli chodzi o ocenę bo nie jestem znawcą innych ras. Może on ma zawsze taki sposób oceniania, że 'nie jest go wszędzie pełno' ,a tu jeszcze była asystentka:lol:

[I]A co dokladnie mowil? Bo przy nas nigdy nic nie wspominal.... [/I]
[I]Co do procentow to matematycznie wilczaki maja srednio cos kolo 28%, jesli chodzi o krzyzowanie to pol wilki (wiec 50%)[/I]

To może mu chodziło o to 50% krzyżowania bo też trudno było mi uwierzyć żeby sędzia o takiej renomie nie wiedział, że krwi to jest 28%. Kombinacje hodowlane z wilkami to pytanie na egzaminie asystenckim.:lol:

A ten Wasz psiak w niemieckich rękach był najswobodniejszy w ringu, luzak, biegał faktycznie z kitą do góry, wesoły, w trakcie biegania rozkręcił się ale dla mnie to była zabawowa forma w stylu ' no nareszcie coś się dzieje, dawaj biegamy'. I sam ten jego właściciel w kowbojskim kapeluszu i pięknych skórzanych rękawiczkach robił wrażenie;) Ale tej dyskusyjnej kolczatki nie zauważyłam, kompletnie nie zwróciłam na to uwagi ( chyba tak mnie rozproszył ten kapuelusz :p ), może to był jakiś łańcuszek.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jovi'] A ten Wasz psiak w niemieckich rękach był najswobodniejszy w ringu, luzak, biegał faktycznie z kitą do góry, wesoły, w trakcie biegania rozkręcił się ale dla mnie to była zabawowa forma w stylu ' no nareszcie coś się dzieje, dawaj biegamy'. I sam ten jego właściciel w kowbojskim kapeluszu i pięknych skórzanych rękawiczkach robił wrażenie;) Ale tej dyskusyjnej kolczatki nie zauważyłam, kompletnie nie zwróciłam na to uwagi ( chyba tak mnie rozproszył ten kapuelusz :p ), może to był jakiś łańcuszek.[/quote]

No widzisz Jovi, a tu AniaWolf rzuca ciezkim kalibrem oskarzen, ze pies na kolcach, ze rzucil sie na rece i wlasciwie dobrze, ze mial te rekawiczki.
Dla mnie szok! :crazyeye: Przy okazji, osoba, ktora stoi na rongu czwarty moze raz wylewa kubel pomyj na Sedziego z wieloletnim stazem, praktyka i klasa!
KIlka miesiecy wystawiania a szkola jak 20-letnia! Obrzucic blotem,. oskarzyc , dac upust najnizszym pobudkom...az strach sie spotykac na rngach z takimi wystawcami, bo nie wiadomo do czego sa zdolni sie jeszcze posunac :mad: . Obrzydzenie bierze. :angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gaga'] Przy okazji, osoba, ktora stoi na rongu czwarty moze raz wylewa kubel pomyj na Sedziego z wieloletnim stazem, praktyka i klasa!

1. Przepraszam, ale w takim razie każdy piszący żle o jakimkolwiek sędzi to wylewa kubeł pomyj, czy tylko wyrażasz niechęć do [U]mojej[/U] osoby? Skoro sędzia ma wieloletni staż to wszystkim musi się podobać? Bo ja napisałam tylko o [U]swoich[/U] wrażeniach
1. Z kolców się wycofuję. Sorry. Z reszty nie. Moje wrażenia były inne.
2. Nie krytykuję wystawców ani psa tylko sędziego. Mam do tego prawo.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Margo'] Zapytalam wiec wlascicieli o to co piszesz i odpisali, ze nie tylko pies na zadnej kolczatce nie byl wystawiany, ale kolcow nawet nie posiadaja.... Prezentowali go na obrozy i smyczy, ktore pies ma na codzien i nawet na zdjeciach rzeczywiscie pieknie widac, ze pisza prawde. Skad wiec tak powazne zarzuty wobec sedziego i innych wystawcow? :roll:[/quote]
Przepraszam, może źle widziałam. Napisałam, że z kolczatki się wycofuję. Mój błąd:oops: . Ale wrażenia pozostają takie same (nie tylko moje):-( . Nie pisałam tutaj by skrytykować wystawców tylko sędziego. Tylko o niego mi chodziło, a pies każdy może mieć zły dzień i mieć nastrój do rozrabiania. Chodziło mi o to jak ocenia sędzia. Proszę nie doszukiwać się niczego więcej.

Link to comment
Share on other sites

Pan Szutkiewicz oceniał mnie z dogiem niemieckim podczas mojego debiutu :) Bardzo sympatyczny pan :) Na co zwraca uwagę itepe itede Ci zbytnio nie powiem bo byłam oszołomiona debiutem :razz:

Link to comment
Share on other sites

Już kilka razy moje psy były u pana Szutkiewicza oceniane. To świetny sędzia, jeśli coś w psie jest do ukrycia, to lepiej wogóle do niego nie jechać. Moim zdaniem dostrzega każdy mankament, ale nie wymyśla wad. Zalety też podkreśla. Z moich doświadczeń jego wybory są zawsze trafne

Link to comment
Share on other sites

[quote name='arima']Viva Maria Soleckyj
Na ostatniej wystawie w Płocku powiedziała mojej znajomem która leonke wystawiala ,żeby zapieła sweterek bo jej biust widać:lol: :lol: ( ta dziewczyna wcale nie miała dużego dekoltu) A mojego męża zapytała czy kocha psy, bynajmniej nie z sympatią:roll: A czemu tak to nie mamy pojęcia do teraz. Pozatym same doskonałe dawała:cool3:[/quote]

no moze miala zly dzien???
wg mnie bardzo kompetentna i rozsadna sedzina III grupy, kontaktowa i rzeczowa, wytlumaczy dlaczego daje taka ocene i stawia na takie lokaty,nie zawsze daje doskonale:cool3: ,
wg mnie III-cio grupowcy moga smialo jechac i oczekiwac na konkretna ocene

w ostatni bardzo, bardzo parny wekennd mnostwo pan wystawialo w dosyc rozneglizowanych strojach i nikomu nie zwrocila uwagi na wystajacy biust:cool1:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='efra-husky']Mam pytanie a propo sędziny [COLOR=#005633][B]Svetlana Radiuk (BLR) [/B][COLOR=black](na co zwraca uwagę, co lubi)[/COLOR][/COLOR][COLOR=black];zauważyłam, że ta pani sędziuje również grupę III. [/COLOR]
Proszę o opinię na temat tej sędziny (będę bardzo wdzięczna).[/quote]

Czy nikt nie zna tej sędziny :roll:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...