Jump to content
Dogomania

To nie są ludzie- to tylko ich nędzne kreatury...


Rybc!a

Recommended Posts

  • Replies 193
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='groszek83']To już jakaś paranoja:roll: Czyli nasze zwierzęta też mają być wegetarianami- psy koty i inne. Ja mam żółwia wodnego;też mam go przerzucić na dietę wegetariańską:roll:[/quote]

Groszek, też mam żółwia wodnego i daję mu pokarm dla żółwi. W którym nie ma mięsa. I w czym tu szukać problemu?
Teraz odwołując się do psów, bo to forum przede wszystkim o nich: jeśli mam zwierzę, powinnam być za niego odpowiedzialna. Za jego czyny. A więc jeśli uważam, że jedzenie zwierząt jest karygodne, to robię, co mogę, aby mój pies tego nie robił. Tutaj też nie widzę problemu. Karmy wegetariańskie dla psów nie są produkowane tylko po to, aby wydać kasę na niepotrzebny nakład :roll:.

Link to comment
Share on other sites

W tym,że taki żółw to drapieżnik i poluje,żywi się mięsem,biedny taki żółw co samą karmę dostaje.Pies też jest drapieżnikiem i też potrzebuje mięsa chrząstek kości podrobów itd. Dla mnie jeżeli ktoś jest przeciwnikiem jedzenia mięsa i jest to dla niego tak karygodne powinien sprawić sobie zwierzątko roślinożerne królika świnkę morską itp. a nie katować psa dietą wegetariańską.

Link to comment
Share on other sites

Jest inny, z pewnością. Jednakże RC jest powszechnie zachwalane, skład ma zadowalający. Wątpie, aby tak nagle hop siup i już, zaczęli produkować wegetariańskie karmy złe jakościowo.

[quote]Wolę nie wiedzieć co znajduje się w tych "ekologicznych" karmach, ale na pewno nic dobrego, bo pies na sałacie by nie przeżył długo. [/quote]
Widzisz, nie wiesz, co się znajduje, a już krytykujesz.
A jeśli chodzi o sens postu, to jesteś dużym błędzie (oczywiście, jeśli mam rozumieć, że wszystkie potrawy wegetariańskie zostały określone sałatą). Przecież są psy, które są uczulone na mięso - a ich właścicieli nie stać na dobrą, renomowaną, wegetariańską karmę dla psów. Wielokrotnie sami pichcą swoim zwierzakom wegetariańskie posiłki, czasem w porozumieniu z wetem, czasem nie. I jakoś te żyją psy (a to dziwne, nie? :roll:).

Link to comment
Share on other sites

tu chodzi nie o walory smakowe dla naszych psów, a o bilans diety - tak mi się wydaje przynajmniej, że Kida to ma na myśli.
organizm odżywia się po to, żeby dostarczyć sobie odpowiednich substancji odżywczych - przynajmniej w ujęciu pierwotnym. i co to za różnica, czy będzie dostarczał np tłuszczów roślinnych, czy zwierzęcych?
pytanie tylko, na ile metabolizm psa zaakceptuje taką dietę...
żeby nie było to jednak dla niego szkodliwe, a w pełni przyswajalne.


Amber - lekarz nie musi przejść wszystkich chorób, z których będzie potem leczył pacjentów. czasem wystarczą badania, dane itd...

;)

pozdrawiam :)
Kuba

Link to comment
Share on other sites

[quote]tu chodzi nie o walory smakowe dla naszych psów, a o bilans diety - tak mi się wydaje przynajmniej, że Kida to ma na myśli.[/quote]

Dokładnie o to mi chodzi;).

[quote]
pytanie tylko, na ile metabolizm psa zaakceptuje taką dietę...
[/quote]
Na przykładzie własnego psa, mogę powiedzieć, że niektóre psy mogą nie jeść mięsa. Niestety, są również takie czworonogi, które nie jedząc mięsa stają się osowiałe i bez sił. To wszystko zależy od psa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Amber']
Nie musisz mnie przekonywać, że wegetarianie mogą żyć na tej diecie, ja tylko twierdzę, [B]że większość osób po niej mizernieje i nie ma w tym nic dziwnego bo w mięsie znajduje się mnóstwo substancji, które nasz organizm najlepiej wchłania.[/B]
[/quote]
czy nie widzisz żywego przykładu? to ja natym zdjęciu! wybałąm najskromniejsze-dyskretne bez sukni wieczorowej i szpilek-myślę, że jestem doskonałym wzorcem jak można wyglądac i czuc się będąc wege

Link to comment
Share on other sites

Ciekawi mnie jedynie na ile taka dieta szkodzi psom (pies alergiczny to pies chory, nie ma co się oszukiwać)... Bo z naturą nie ma to nic wspólnego. Za to BARF jest bardzo polecany.

[QUOTE]i co to za różnica, czy będzie dostarczał np tłuszczów roślinnych, czy zwierzęcych?[/QUOTE]

Poczytaj sobie na temat przyswajalności składników z roślin, a z mięsa, a zobaczysz różnicę.

[QUOTE]myślę, że jestem doskonałym wzorcem jak można wyglądac i czuc się będąc wege[/QUOTE]

Specjalnie dziś (tzn. przy okazji spotkania ;)) rozmawiałam z moją byłą wege koleżanką, która była na tej diecie 6 lat. Ona się źle na niej czuła i nikomu nie będzie jej polecała. I nie jest niedoinformowana, odżywiała się różnorodnie na tyle ile mogła. Prawdopodobnie po prostu jej to nie służyło, więc nie możesz mówić, że skoro ty czujesz się OK, to inni też na pewno będą i wege jest dla każdego bez wyjątku.

Link to comment
Share on other sites

Amber - rozumiem jesteś dietetykiem?
Przyswajalność tłuszczów to jedno, ale równie dobrze można zbilansować dietę tłuszczami roślinnymi :p

[SIZE=2] Tłuszcze nasycone i jednonienasycone nie są nam potrzebne, chociaż mogą być wykorzystane do wytwarzania energii.
Niezbędne są natomiast tłuszcze wielonienasycone.
W prawie każdym pokarmie znajdują się wszystkie trzy rodzaje tłuszczów, tylko w różnych proporcjach.
[B]W kawałku mięsa znajdują się głównie tłuszcze nasycone,[/B] jednonienasycone i niewielka ilość tłuszczów wielonienasyconych.
Oliwa z oliwek zawiera przede wszystkim tłuszcze jednonienasycone, a [B]olej z ziaren słonecznika - tłuszcze wielonienasycone.


[/B]może jeszcze słów kilka o białku.
[/SIZE][SIZE=2] Źródła białka pochodzenia zwierzęcego zazwyczaj zawierają duże ilości niepożądanych tłuszczów nasyconych, natomiast źródła pochodzenia roślinnego posiadają dodatkowo korzystne dla nas węglowodany złożone i są związkami o mniejszym działaniu kwasotwórczym niż mięso. [/SIZE][SIZE=2] Wiele warzyw, np. fasola, groszek, kukurydza czy brokuły, zawiera dużo białka, poza tym pomagają w zneutralizowaniu nadmiaru kwasów, który może prowadzić do utraty składników mineralnych, takich jak wapń - stąd zwiększone ryzyko osteoporozy u osób często jedzących mięso.
[/SIZE]
[SIZE=2]
jeszcze coś?

[EDIT] - zaraz mi pewnie napiszesz, że tylko mięso zawiera wszystkie aminokwasy, a produkty roślinne nie zawierają cysteiny.
więc od razu Cię uprzedzę i odpowiem:
Mylisz się.
Komplet aminokwasów egzogennych zawiera również soja i amarantus.

Reakcja Maillarda - polecam Ci się z nią zapoznać.
Pięknie pachnie smażone mięsko co? :)
To pomyśl, że raczysz się zapachem akrylamidu, który jest jednym z produktów Reakcji Maillarda.
A czym jest akrylamid i co powoduje - to już sama może sprawdź :) Nie będę Ci psuł niespodzianki :)


[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Kuba świetnie to napisał, myślę, że teraz wszystkie aspekty wegetarianizmu będą dla Ciebie bardziej zrozumiałe.
Dodam jeszcze, że ty ciągle opierasz się na przykładzie jednej koleżanki - nas, wegetarianów wypowiadających się w tym wątku jest więcej. Większość z nas także prowadzi aktywny tryb życia, też udaje się w góry (a widzisz - Twoja koleżanka nie jest jednak jedyną osobą, która się wspina) i jakoś nic nam się nie dzieje. Trzeba umieć odpowiednio zbilansować swoją dietę.

Link to comment
Share on other sites

[B]Amber (i nie tylko) a co byś powiedziała na to gdy ktoś chciałby Cię zabić w rzekomo "humanitarny" sposób, pokroić na kawałki, ugotować i zjeść???[/B]

Oczywiście tak by się nie stało bo:
"Przecież to człowiek, zabijać można tylko zwierzęta"
A co do tej teorii że wegetarianie są bladzi, chudzi, brakuje im białka itp.
To absolutnie się nie zgadzam. Jeśli odżywia się odpowiednio to niczego nie brakuje.

Link to comment
Share on other sites

Po pierwsze należy pamiętać o tym, że dieta wege nie jest najlepsza dla wszystkich osób. Najzdrowsza dieta powinna być dostosowana do grupy krwi. Problem zaczyna się wtedy gdy dana osoba ma tendencje do przyswajania składników odżywczych z nie wszystkich produktów, przecież każdemu służy co innego. Ważnym argumentem przeciw stosowaniu diety wege jest to, że po jakimś czasie pojawia się w organizmie nadmiar insuliny, dlatego, że produkty pochodzenia roślinnego mają proporcjonalnie o wiele mniej białka w stosunku do pozostałych składników. Najczęściej objawia się to tym, że wege są chudzi, bladzi, cisi i spokojni, krótko mówiąc apatyczni. Co niekoniecznie bierze się z tego, że dostarczane są im zbyt małe ilości zróżnicowanych aminokwasów, ale z tego, że dopada ich cos w rodzaju śpiączki insulinowej. Tego nie da się ominąć gdyż organizm potrzebuje ustalonej ilości białka.

[SIZE=2]Większość wegetarian dostarcza sobie w diecie tylko tyle białka, ile trzeba do utrzymania dotychczasowej masy mięśni, a jest to zdecydowanie za mało by myśleć o jakichkolwiek przyrostach. O ile białka w takiej diecie najczęściej zawierają 8 aminokwasów niezbędnych do budowania tkanek mięśniowych, to bardzo rzadko są one obecne w takich ilościach, jakie są wymagane do budowania masy mięśniowej. [/SIZE]

Soja jak i jej przetwory są jeszcze nie do końca zbadane, nie wiadomo czy duża zawartość fitosteroli nie wpływa ujemnie na organizm np. mężczyzn.

Nie widzę powodów by komplikować sobie życie, układaniem sobie takiej diety, niestety życie w takim stylu jest bardzo aspołeczne, dlatego, że mało jest miejsc w których można by było zjeść coś co by uwzględniało restrykcje tejże diety.

Na pewno ta dieta nie nadaje się dla każdego i jest to podstawa w dyskusji na ten temat.

Link to comment
Share on other sites

Co do apatyczności...
Adams, Bryan - piosenkarz
Albarn, Damon - wokalista (Blur)
Anderson, Gillian - aktorka
Apple, Fiona - piosenkarka


B52s (Kate Peirson, Cindy Wilson...)
Badu, Erykah - piosenkarka
Bardot, Brigitte - aktorka
Barlow, Gary - (Take That)
Beastie Boys
Blur
Bogdanovich, Peter - reżyser
Bolan, Marc - (T.Rex)
Bolton, Michael
Bono - (U2)
Boy George - wokalista, DJ (ex. Culture Club)
Bronte, Charlotte - pisarka
Bush, Kate - artystka, piosenkarka


Carlisle, Belinda - piosenkarka
Cobain, Kurt - (Nirvana)
Coetzee, J. M. - pisarz
Cohen, Leonard - poeta, piosenkarz
Cruz, Penelope


da Vinci, Leonardo (1452-1519)
DeVito, Danny - aktor
Depeche Mode
Diaz, Cameron - aktorka
Duchovny, David - aktor
Dylan, Bob


Edison, Thomas Alva (1847-1937)
Einstein, Albert (1879-1955)


Fox, Michael J.
Franklin, Benjamin (1706-1790)


Gabriel, Peter - piosenkarz
Gere, Richard - aktor
Gibb, Barry - wokalista/kompozytor (Beegees)


Hakim, Omar
Hamill, Christopher (Limahl) - wokalista
Hammett, Kirk - muzyk (Mettalica)
Harrison, George - (ex. The Beatles)
Hoffmann, Dustin - aktor
Houston, Whitney - piosenkarka /aktorka


Idol, Billy - muzyk
Imbruglia, Natalie - piosenkarka, aktorka


Jackson, Michael


Kafka, Franz (1883-1924)
Kaplan, Helmut F.- filozof, pisarz
Kerr, Jim - wokalista Simple Minds
Kiedis, Anthony - wokalista RHCP
KRS-One - artysta hip-hop
Kula Shaker


Limahl


Marr, Johnny - gitarzysta The Smiths
May, Brian - gitarzysta Queen
McCartney, Paul i Linda
Menuhin, Yehudi (1916-1999)
Moby
Moore, Demi - aktorka
Morissette, Alanis - piosenkarka
Morrissey - muzyk, wokalista The Smiths


Newman, Paul - aktor, reżyser


Osbourne, Kelly - piosenkarka


Paltrow, Gwyneth - aktorka
Peel, John - muzyk, DJ
Pink
Pitt, Brad - aktor
Portman, Natalie - aktorka
Prince


Rage Against the Machine
Ramone, Joey - lider the Ramones
Roberts, Julia - aktorka


Schweitzer, Dr Albert (1875-1965)
Shaw, George Bernard (1856-1950)
Sioux, Siouxsie
Starr, Ringo - ex.-The Beatles


The Smiths
Thoreau, Henry David (1817-1862)
Timberlake, Justin - piosenkarz
Tolstoy, Lew (1828-1910)
Turlington, Christy - modelka
Turner, Tina


Vai, Steve - gitarzysta, kompozytor
Vedder, Eddie - wokalista
Vogel, Alfred (1902-1996)


Watts, Naomi - aktorka
Winslet, Kate - aktorka
Wu-Tang Clan

([url]www.wegetarianie.pl[/url])

wegetarianie. apatyczność w zawodzie aktora?


Ok, ok, fitosterole są podejrzewane o zmniejszanie poziomu testosteronu, ale w tym miejscu wypadałoby powiedzieć jaki szereg pozytywnych reakcji wywołują w organizmie... a tym bardziej Ty, jako kobieta powinnaś to napisać :)
I chyba nie wdamy się w dyskusję o tym, co zawiera więcej szkodliwych substancji - czy produkty roślinne, czy przetwory mięsne - bo prawda jest chyba oczywista :)

Prawda jest taka, że wegetarianie są zdrowsi. Dlaczego? bo jak mało kto dbają bardzo szczegółowo o swoją dietę - natomiast 'standardowy' człowieczek z ulicy wcina wszystko co mu podadzą - i wątpię, żebyś miała odwagę zaprzeczać temu stwierdzeniu.

Ciągle się czepiasz braków składników odżywczych... argument mało wartościowy - bo mówimy tu o w pełni zbilansowanej diecie wegetariańskiej, która jest dobrze przemyślana i dobrze zbilansowana.

zgodzę się natomiast, że nie jest to dieta dla każdego :)


Pozdr
Kuba


p.s1
najzdrowsza dieta dobrana do grupy krwi?
załóżmy że moja siostra ma grupę krwi A i ja również.
zaproponujesz nam taką samą dietę?
a nie uwzględnisz tego, że ja prowadzę dość aktywny tryb życia, grając regularnie w koszykówkę, natomiast moja siostra ogranicza się do wyjścia do kosmetyczki?
:)

p.s2
dziwi mnie/ bawi/ intryguje - że do tej pory nie użyłaś koronnego argumentu jakim posługują się co mądrzejsi przeciwnicy wegetarianizmu :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE] wegetarianie. apatyczność w zawodzie aktora?[/QUOTE]

Ja podałam fakty medyczne. Nie wiem jaki rodzaj wegetarianizmu uprawiają te osoby, odmian jest bardzo wiele. Każdy przypadek trzeba traktować pojedynczo.

[QUOTE]Ok, ok, fitosterole są podejrzewane o zmniejszanie poziomu testosteronu, ale w tym miejscu wypadałoby powiedzieć jaki szereg pozytywnych reakcji wywołują w organizmie... a tym bardziej Ty, jako kobieta powinnaś to napisać[/QUOTE]

Np. rak piersi? Czytałam wiele na ten temat i okazało się że są to związki nieprzebadane do końca i nie dość że mogą wcale nie pomagać w ochronie przed rakiem, to ich długotrwałe działanie, może raka nawet wywoływać (nie tylko piersi, układu rozrodczego też)

[QUOTE]Prawda jest taka, że wegetarianie są zdrowsi. Dlaczego? bo jak mało kto dbają bardzo szczegółowo o swoją dietę - natomiast 'standardowy' człowieczek z ulicy wcina wszystko co mu podadzą - i wątpię, żebyś miała odwagę zaprzeczać temu stwierdzeniu.[/QUOTE]

A to już przecież zależy od człowieka, prawda? Ja się tu staram tylko przedstawić negatywne skutki stosowania diety wege - zarówno wege może jeść niskiej jakości produkty, jak i normalny człowiek. Myślę, że odżywiam się bardziej zdrowo niż nie jeden wegetarianin.

[QUOTE]Ciągle się czepiasz braków składników odżywczych... argument mało wartościowy - bo mówimy tu o w pełni zbilansowanej diecie wegetariańskiej, która jest dobrze przemyślana i dobrze zbilansowana.[/QUOTE]

Nie można dobrze zbilansować diety wegetariańskiej. Braki witaminy B12 trzeba uzupełniać sztucznie. Tak samo żelazo, witaminę D.

[QUOTE] załóżmy że moja siostra ma grupę krwi A i ja również.
zaproponujesz nam taką samą dietę?
a nie uwzględnisz tego, że ja prowadzę dość aktywny tryb życia, grając regularnie w koszykówkę, natomiast moja siostra ogranicza się do wyjścia do kosmetyczki?[/QUOTE]

Oczywiście, że uwzględnię, przecież ta dieta zawiera wskazówki, a nie ustalone proporcje.

[QUOTE]dziwi mnie/ bawi/ intryguje - że do tej pory nie użyłaś koronnego argumentu jakim posługują się co mądrzejsi przeciwnicy wegetarianizmu :cool3:[/QUOTE]

Dla każdego koronne jest co innego, czytać w myślach ci nie będę :p

Link to comment
Share on other sites

No - nareszcie dyskutant na poziomie, znający się na rzeczy :razz:
właśnie o B12 mówiłem na końcu swego poprzedniego postu :eviltong:

ja trafiłem na źródła, w których podaje się, że fitosterole między innymi zmniejszają ryzyko wystąpienia raka piersi..
no ale widać ilu naukowców, tyle opinii :p

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE] właśnie o B12 mówiłem na końcu swego poprzedniego postu :eviltong:[/QUOTE]

Aha, dla mnie ważniejszym (a raczej bardziej koronnym ;)) przeciwwskazaniem są niedobory żelaza, może właśnie dlatego, że jestem kobietą...

[QUOTE] no ale widać ilu naukowców, tyle opinii :p[/QUOTE]

No niestety taka uroda tych związków. Ogólnie nic w małych ilościach nie zaszkodzi, ale biorąc pod uwagę, że soja jest podstawą diety wegetariańskiej i spożywana jest przez nich przez całe życie, to może być kłopotliwa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Amber']Jest kłamliwy, mówią w nim nieprawdziwe rzeczy.
Jest, ponieważ nikt nikomu nie może powiedzieć, że coś jest obrzydliwe, jest to EMOCJA danego człowieka. Jest to nieopisywalne.
Wszystko nie jest, ale ogólnie jest on fanatyczny i wyolbrzymiony. Dla mnie śmieszny.
Gdyby tak było to byś nie była blada i chuda :lol: Pewnie ci żelaza brakuje...
To, że nad zwierzętami rzeźnymi nikt się nie znęca? Są humanitarnie pozbawiane życia. (oczywiście nie dla kogoś kto naoglądał się filmików z youtube)[/quote]
Amber, litości.
"Nikt nie może powiedzieć komuś, co jest obrzydliwe, a co nie". No jasne, ale takie filmiki ZAZWYCZAJ oglądają osoby, które chcą przejść na dietę wege i są zrobione i opracowane przez ludzi utrzymujących taką dietę. Więc dla nas- wegetarian, czy tam wegetarianinów- to jest obrzydliwe.
Jeśli takie filmy cię śmieszą, to naprawdę życzę powodzenia. :roll:

Ja jestem blada i chuda, a żadnego żelaza mi nie brakuje. Chuda- bo może mam taką sylwetkę, a blada, bo może mam taką cerę (tym bardziej, że mamy zimę, a solarium nie preferuję). Tajemnica tkwi wyłącznie w prawidłowo skomponowanym jadłospisie.


[quote name='Amber']Śmierć bezbolesna, szybka, w humanitarnych warunkach.
Tak.[/quote]
Taka śmierć nie istnieje. :roll:

[quote name='Amber']Bezboleśnie w tym sensie, że zwierzę czuje ból przez ułamek sekundy. Nie można katowania porównywać ze śmiercią w rzeźni, gdyż katować można tylko żywy organizm, [B]a zwierzętom rzeźnym nikt niepotrzebnego bólu nie sprawia.[/B]
[/quote]
Jesteś tego pewna ?

[quote name='dogomanka_']Amber...moim zdaniem po tej diecie mizernieja ludzie,ktorzy nie potrafia jej dobrze zaplanowac....;PP[/quote]
Krótko, zwięźle i trafione w 10.

[quote name='Amber']No tak, kolejne filmiki z youtube... Czy uważasz, że tak jest w każdej rzeźni? Bo moim zdaniem to patologiczne przypadki ku rzesze fanatycznych obrońców zwierząt.[/quote]
W każdej nie- ale w większości.

[quote name='Amber']A w której rzeźni byłeś?[/quote]
O, widzę, że zwiedzasz rzeźnie? I jak wrażenia ?
Obojętnie, czy byłaby to rzeźnia która zabija zwierzaki w sposób humanitarny, czy nie, po wizycie w takim miejscu, od razu zrezygnowałabym z jedzenia mięsa. Ja naszczęcie nie musiałam odbywać takiej, bardzo "mądrej" i "integracyjnej" wędrówki po rzeźniach.

[quote name='DuDziaczek']KOchani czytam i... poudzielalabym sie ale... to nie ten watek. Moglby moze kos zalozyc temat o wege i wogle taki gdzie ludzie wegemmogłliby pogadac :roll:[/quote]
Ten wątek dotyczy wszystkiego, dlatego można i o diecie wege pisać- to też o katowaniu, śmierci i głupocie.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]No jasne, ale takie filmiki ZAZWYCZAJ oglądają osoby, które chcą przejść na dietę wege i są zrobione i opracowane przez ludzi utrzymujących taką dietę.[/QUOTE]

Czyli, sugerujesz, że osoby chcące przejść na tę dietę dają się łatwo manipulować? A wege to manipulatorzy? Skoro kłamią to taka jest smutna prawda. A kłamią w żywe oczy.

[QUOTE]Więc dla nas- wegetarian, czy tam wegetarianinów- to jest obrzydliwe.[/QUOTE]

To niech powiedzą dokładnie "dla nas wegetarian, mięsko jest obrzydliwe" - w takim zestawieniu było by to OK. Ale oni to powiedzieli ogólnikowo, zakładając, że dla każdego jest obrzydliwe, a to kłamstwo.

[QUOTE] Ja jestem blada i chuda, a żadnego żelaza mi nie brakuje.[/QUOTE]

A skąd wiesz? Robiłaś badania? Czy łykasz dodatkowo tabletki?

[QUOTE]Tajemnica tkwi wyłącznie w prawidłowo skomponowanym jadłospisie.[/QUOTE]

J.w. nie da się prawidłowo skomponować wegetariańskiej diety. Trzeba są sztucznie uzupełniać.

[QUOTE]Jesteś tego pewna ? [/QUOTE]

Nie mogę odpowiadać za rzeźnie na całym świecie. Jednak w cywilizowanym świecie (a w takim żyję i zwierzęta które jem też) nikt takich praktyk nie stosuje. Jest to uregulowane odpowiednimi przepisami.

[QUOTE]W każdej nie- ale w większości. [/QUOTE]

W Europie? Bardzo się myślisz.

[QUOTE]Ja naszczęcie nie musiałam odbywać takiej, bardzo "mądrej" i "integracyjnej" wędrówki po rzeźniach.[/QUOTE]

A szkoda, bo wtedy może nie pisałabyś kłamstw na temat złego traktowania zwierząt w rzeźniach.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...