Jump to content
Dogomania

Anglia


larissa

Recommended Posts

[quote name='furciaczek']Ja nie mam znielonego pojecia o liniach metra, wszedzie samochodem jezdze...boje sie jezdzic Busami i metrem:oops: [/quote]
[COLOR=DarkGreen][B]
furciaczek[/B][COLOR=DarkSlateGray], tu to mnie zabiłaś normalnie ;) - nie wsiadasz do metra a nie boisz się prowadzić samochodu mimo przyzwyczajeń z polski ? czyżby zmiana kierunku jazdy to nie aż taki problem jak się wydaje ?[/COLOR][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 7.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='kasiah72']Chodzi mi wlasnie o tutejsze ceny (UK). Mieszkam juz tutaj i tutaj kupuje fretke, ale chcialabym zabrac ja do Polski na Boze Narodzenie (samochodem)

A skoro o tym mowa ;)
Klimat angielski rozni sie troche od Polskiego, myslicie ze taka zimowa roznica temperatur/zmiana klimatu moze zaszkodzic zwierzakowi?[/quote]

hmmm- a co z kwarantanna? fretki nie przechodza?

jezeli przechodza- to niestety tak jak z psem- conajmniej 7 miesiecy oczekiwania no i....koszty chyba tez porownywalne. z tego co sie orientuje chyba w granicach 250 funtow...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='osho']
[B][COLOR=darkgreen]furciaczek[/COLOR][/B][COLOR=darkgreen][COLOR=darkslategray], tu to mnie zabiłaś normalnie ;) - nie wsiadasz do metra a nie boisz się prowadzić samochodu mimo przyzwyczajeń z polski ? czyżby zmiana kierunku jazdy to nie aż taki problem jak się wydaje ?[/COLOR][/COLOR][/quote]
:cool3: no pewnie ze Polski kierowca sobie poradzi nawet w Anglii- odwrotnie wychodzi znacznie gorzej :lol:

Link to comment
Share on other sites

Z tego co wyczytalam to jesli nie bede przejezdzala przez zaden kraj ktory nie nalezy do UE i fretka ma paszport UE, chipa, szczepieniaa przed wyjazdem zostanie odrobaczona/obejrzana przez weta to kwarantanna nie obowiazuje.

Mam nadzieje ze sie nie myle....

"Pet ferrets that are resident in either the United Kingdom or one of the other qualifying (listed) countries can enter or re-enter the UK [U]without[/U] quarantine provided they meet the rules of the Scheme."

"Ferrets from [U]unlisted[/U] countries must spend 6 months in quarantine on arrival in the UK."

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kasiah72']Chodzi mi wlasnie o tutejsze ceny (UK). Mieszkam juz tutaj i tutaj kupuje fretke, ale chcialabym zabrac ja do Polski na Boze Narodzenie (samochodem)

A skoro o tym mowa ;)
Klimat angielski rozni sie troche od Polskiego, myslicie ze taka zimowa roznica temperatur/zmiana klimatu moze zaszkodzic zwierzakowi?[/quote]

Nio z tego co ja wiem to musisz zrobic badania na przeciwciala i niestety to wszystko zajmuje ok 7 miesiecy:shake: w przypadku psow zakupionych w UK obowiazuja takie zasady... przeczytaj dokladnie na stronie DEFRY

[quote name='osho']
[B][COLOR=darkgreen]furciaczek[/COLOR][/B][COLOR=darkgreen][COLOR=darkslategray], tu to mnie zabiłaś normalnie ;) - nie wsiadasz do metra a nie boisz się prowadzić samochodu mimo przyzwyczajeń z polski ? czyżby zmiana kierunku jazdy to nie aż taki problem jak się wydaje ?[/COLOR][/COLOR][/quote]

hehe ja mam kierowce:evil_lol: Z czasem idzie sie przyzwyczaic do zmiany... teraz to w PL mam problemy:roll:

[quote name='Katcherine']:cool3: no pewnie ze Polski kierowca sobie poradzi nawet w Anglii- odwrotnie wychodzi znacznie gorzej :lol:[/quote]

dokladnie:p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kasiah72']No to pytanie za 100pkt. jak sie mowi po angielsku "badanie na przeciwciala"?[/quote]

nio ja zawsze mowie "blood test" i lapia o co chodzi...
a jak nie zalapia to powiedz " check for a satisfactory level of protection against rabbies" jakos tak w kazdym razie... moj ang pozostawia wiele do zyczenia:roll: :oops:

Link to comment
Share on other sites

[URL]http://www.defra.gov.uk/animalh/quarantine/pets/index.htm[/URL]
zacytuje:
''The Pet Travel Scheme (PETS) is the system that allows pet dogs, cats and ferrets from certain countries to enter the UK without quarantine as [B]long as they meet the rules[/B]. It also means that people in the UK can take their dogs, cats and ferrets to other European Union (EU) countries, and return with them to the UK. They can also, having taken their dogs, cats and ferrets to certain non-EU countries, bring them back to the UK without the need for quarantine. The rules are to keep the UK free from [URL="http://www.defra.gov.uk/animalh/diseases/notifiable/rabies/index.htm"][COLOR=#0000ff]rabies[/COLOR][/URL] and certain other diseases''

bez kwarantanny w tym przypadku rozumiem ze pies/ kot/ fretka ma zrobiona uprzednio kwarantanne, poziom przeciwcial, paszport i ma wazne bez opoznien szczepienia.

Link to comment
Share on other sites

:cool1: matko .....
Kwarantanna jest jednorazowa - jezeli nie przegapisz pozniejszych szczepien co roku. Dlatego mozna wjezdzac i wyjezdzac z przygotowanym zwierzeciem juz bez calej tej procedury.
Jak moj pies- kwarantanne odbyl w 2005 roku, ale przekraczal juz granice 4 krotnie na tej jednej kwarantannie w 2006 i 2007 roku....
Czegos jeszcze nie rozumiesz?

To ze na granicy bedziesz tlumaczyc ze nie wiedzialas lub ze nie zrozumialas nie jest okolicznoscia lagodzaca. Fretke albo cofna z granicy albo uspia, albo umiejscowia na kwarantanne w miejscu w ktorym ceny napewno nie beda taniutkie. wszystko wedle przepisow.

Mam wrazenie ze chcesz cala procedure ominac.

Link to comment
Share on other sites

Nie chce omijac zadnej procedury, nigdy nie podrozowalam ze zwierzeciem za granice i nie rozumiem jeszcze wielu rzeczy. Zadaja pytania nie po to zeby uzyskac sarkastyczne odpowiedzi.

Jesli Cie moje pytania draznia, to bardzo prosze zebys je ignorowala, a tym bardziej nie odpowiadala. Po prostu pomyslalam ze mozna sie na tym forum kogos poradzic.

Link to comment
Share on other sites

owszem poradzic mozna- ale caly czas pytasz o to samo. Zacytowany kawalek udowadnia ci ze psy, koty i fretki obejmuja te same zasady- a skoro tak- przeczytanie dokladnie co pokolei sie wykonuje w stosunku do psa jest adekwatne do twojej sytuacji. O psach tutaj jest powtarzane prawie co druga strone jak przygotowac. Kiedy w jakich terminach chip, paszport, szczepienie na wscieklizne, pobranie krwi na badania, i okres kwarantanny.I w jakiej kolejnosci. Koszty w Anglii sa oczywiscie wyzsze.
I moja odpowiedz nie jest JESZCZE sarkastyczna.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kasiah72']Z tego co wyczytalam to jesli nie bede przejezdzala przez zaden kraj ktory nie nalezy do UE i fretka ma paszport UE, chipa, szczepieniaa przed wyjazdem zostanie odrobaczona/obejrzana przez weta to kwarantanna nie obowiazuje.

Mam nadzieje ze sie nie myle....

"Pet ferrets that are resident in either the United Kingdom or one of the other qualifying (listed) countries can enter or [B]re-enter[/B] the UK [U]without[/U] quarantine provided [B]they meet the rules of the Scheme[/B]."

"Ferrets from [U]unlisted[/U] countries must spend 6 months in quarantine [B]on arrival[/B] in the UK."[/quote]

[URL]http://www.defra.gov.uk/animalh/quarantine/pets/index.htm[/URL]

Czy nadal uwazasz ze twoja fretka nie musi odbyc kwarantanny, i miec wykonanych badan serologicznych ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jefta']w mojej okolicy to norma-szczeniaki, kociaki...
mój idealistyczny obraz Wlk. Brytanii jako ojczyzny kynologii przyćmiła obserwacja, że niestety całej kynologii-od wspaniałych ras, pięknych psów po fabryki szczeniąt :angryy:[/quote]

Ja przynajmniej nie wspieram miejsc ''produkujacych'' zwierzeta.
I w moich postach nie ma wycieczek osobistych jak w twoich kilku.

Link to comment
Share on other sites

Warto spojrzec kto jest autorem postu zanim sie go skopiuje.

Nie wspieram miejsc "produkujacych" zwierzeta, nigdy tez o tym nawet nie pisalam. Jezeli uwazasz ze w moich postach byly jakiekolwiek "wycieczki osobiste" to po pierwsze nie byly napewno skierowane do Ciebie, a po drugie jesli uwazasz je za niestosowne- zglos to moderatorowi

PS. Polecam herbate z melisa

Link to comment
Share on other sites

za Słownikiem Języka Polskiego PWN:

[B]"kwarantanna[/B]
[B]1. [/B]«przymusowe, okresowe odosobnienie ludzi, zwierząt, towarów itp. przybyłych lub przywiezionych z miejsc dotkniętych jakąś epidemią»
[B]2. [/B]«budynek przeznaczony do takiego odosobnienia»"

więc [U]kwarantanna[/U] Twojej fretki nie obowiązuje-wystarczą [U]ważne[/U]* badania serologiczne.

* badania są ważne [U]po pół roku[/U] od pobrania krwi... ale to nie jest kwarantanna!!!



P.S. ja nie wspieram producentów zwierząt-piszę jedynie jakie są realia.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...