Jump to content
Dogomania

Etienne De Villar & Fasti-Fastryga Gold Bonzo CZYLI YORK&AMSTAFF hodowla Magic Lider


AmiX

Recommended Posts

[quote name='dzasta']Ja osobiście nie znam Aniu AST który by obronił dom wszystkie to takie przylepy.
A dwa terriery to się sprawdza na pewno ja mam Staffika i Yorka i super się dogadują ale staffiki to są w ogóle śmieszne bo w większości są tak zakochane w Yorkach że nie widzą żadnych innych psów tak jak np mój Czesio :)[/quote]

Amstaffy potrafią pilnować domu.....ale nie mój:lol:
Co do dwóch terrierów to u mnie też super:loveu: Eti jest "córeczką" Fasti:loveu:
Tylko nie wyszaleje sie z nią tak jak z Amstaffem;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Kasia']a ja już się nie mogę doczekać aby zobaczyć te jej przyszłe małe kluski :loveu:[/quote]

ooojjjj Kasie ja też:loveu::loveu::loveu: takie śliczne kochane małutkie Fastusie:loveu::loveu::loveu: jak ja chciałabym juz......:loveu::loveu::loveu:

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Takie miękkie i śliskie:loveu: bo sierść kata błyszcząca że aż trzeba było uważać jak się nosiło na rękach:loveu:.....Jak tam pojechałam i zobaczyłam te cudaki :loveu:takie słodkie:loveu: no to już musiałam się zdecydować.:p[/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Guest Agata_B

Mi się podobają z uciętymi, ponoc że jest to wielki ból to jedna wielka bzdura... poboli psiaka troche, bo wiadomo, ale nie jest to taki jakiś przeraźliwy bol.. zreszta teraz są znieczulenia itd...

AmiX, szczeniaczki będa mialy kopiowane uszka i ogonki?
Co tam u was?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agata_B']Mi się podobają z uciętymi, ponoc że jest to wielki ból to jedna wielka bzdura... poboli psiaka troche, bo wiadomo, ale nie jest to taki jakiś przeraźliwy bol.. zreszta teraz są znieczulenia itd...

AmiX, szczeniaczki będa mialy kopiowane uszka i ogonki?
Co tam u was?[/quote]
Nie wypowiem się na temat bólu bo nie wiem ale cieszyłabys się jakby Tobie skrócili coś z czym się urodziłaś ? :cool1: W Chinach kiedyś (nie wiem czy nie wciąż) wiązali bandażami stopy dziewczynkom, żeby były mniejsze bo małe stopy są ładniejsze i takie tam blebleble :roll:
Od paru lat jest w Polsce zakaz kopiowania jakiejkolwiek części ciała psa. Więc pewnie żaden weterynarz się tego nie podejmie no ale .. dla chcącego nic trudnego :cool1:

Link to comment
Share on other sites

Guest Agata_B

[quote name='tigrunia']Nie wypowiem się na temat bólu bo nie wiem ale cieszyłabys się jakby Tobie skrócili coś z czym się urodziłaś ? :cool1: W Chinach kiedyś (nie wiem czy nie wciąż) wiązali bandażami stopy dziewczynkom, żeby były mniejsze bo małe stopy są ładniejsze i takie tam blebleble :roll:
Od paru lat jest w Polsce zakaz kopiowania jakiejkolwiek części ciała psa. Więc pewnie żaden weterynarz się tego nie podejmie no ale .. dla chcącego nic trudnego :cool1:[/quote]
Pies to nie człowiek, on nie ma świadomości że mu coś ucięto z czym sie urodził :cool1: Troche go poboli i potem nie będzie mu to robiło różnicy czy ma kawałek ucha czy nie! Zreszta tyle piesków ma kopiowane uszy, ogonki i jakoś żyją.
Co do tego wiązania stóp to nie porównuj tego do ucięcia ucha czy ogona bo nie widze w tym nic wspólnego. Ból? Psa poboli i przestanie a jak wiążą nogi to chyba boli czały czas, nie wiem nie próbowałam, choć powinnam bo noga mi urosła do numeru 41 :evil_lol: I faktycznie nieładnie to wyglada :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agata_B']Pies to nie człowiek, on nie ma świadomości że mu coś ucięto z czym sie urodził :cool1: Troche go poboli i potem nie będzie mu to robiło różnicy czy ma kawałek ucha czy nie! Zreszta tyle piesków ma kopiowane uszy, ogonki i jakoś żyją.
Co do tego wiązania stóp to nie porównuj tego do ucięcia ucha czy ogona bo nie widze w tym nic wspólnego. Ból? Psa poboli i przestanie a jak wiążą nogi to chyba boli czały czas, nie wiem nie próbowałam, choć powinnam bo noga mi urosła do numeru 41 :evil_lol: I faktycznie nieładnie to wyglada :eviltong:[/quote]
Cóż .. mamy inne poglądy i tyle.. kłócić się nie zamierzam a Ty sobie myśl co chcesz. Ja na pewno nigdy przenigdy nic nie obetnę żadnemu z moich psów jakiekolwiek by nie były! Ja już przeżywam że kiedyś ktoś przyjdzie z tatuownicą i sprawi ból moim szczylkom :-( Gdyby było inne wyjście na pewno bym na to nie pozwoliła i nie docierają do mnie argumenty, że to chwila bólu. :angryy:

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Dajcie skopuj każdy ma inne zdanie na ten temat........;)[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]No a jak to było z Yorkami?? Parzcież kiedyś się ogonki kopiowało......czy boksery......Amstaffą się ogonków nie ciacha ale za to uszka......OCZYWIŚCIE POD NARKOZĄ! Ale to jest nie tylko kwestia gustu :roll:jeśli ograniczasz się jedynie do wystaw krajowych to większe szanse na ringu masz z uchem kopiowanym! Taka jest rzeczywistość i nawet w najlepszych hodowlach szczeniak który zostaje w hodowli na uszy kopiowane.....kiedyś kupowało się pieska już z kopiowanymi uszami teraz każdy sam podejmuje decyduje i płaci nie mało za zabieg...... ;)[/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Guest Agata_B

[quote name='tigrunia']Cóż .. mamy inne poglądy i tyle.. kłócić się nie zamierzam a Ty sobie myśl co chcesz. Ja na pewno nigdy przenigdy nic nie obetnę żadnemu z moich psów jakiekolwiek by nie były! Ja już przeżywam że kiedyś ktoś przyjdzie z tatuownicą i sprawi ból moim szczylkom :-( Gdyby było inne wyjście na pewno bym na to nie pozwoliła i nie docierają do mnie argumenty, że to chwila bólu. :angryy:[/quote]Uu to ja nawet nie wiedziałam, że tatuowanie boli! :-o
Wracajac do obcinania uszu to przeciez pod narkoza sie odbywa wiec nie boli :p Ogona bym nigdy nie obciela/ nie kupiłabym psa z obciętym, bo przeciez pies ogonem wyraza swoje uczucia... i ogonek taki ładny...
Ok koniec tematu hehe bo jak wiadomo każdy ma inne zdanie na ten temat :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agata_B']Mi się podobają z uciętymi, ponoc że jest to wielki ból to jedna wielka bzdura... poboli psiaka troche, bo wiadomo, ale nie jest to taki jakiś przeraźliwy bol.. zreszta teraz są znieczulenia itd...

AmiX, szczeniaczki będa mialy kopiowane uszka i ogonki?
Co tam u was?[/QUOTE]
Ja nie rozumiem SENSU cięcia czegoś, co zostało stworzone przez biologię, naturę. Skoro psy mają uczy i ogony, to chyba nie po to, żeby je ciąć prawda??
No a że człowiekowi podobają się cietę, no cóż, to właśnie cały człowiek. Podobają się, więc sobie tnie.
I jeszcze coś- to, że ludziom podobają się psy z uszami i ogonami kopiowanymi, a nie podobają z nie ciętymi, to tylko i wyłącznie kwestia przyzwyczajenia. Gdyby dobkom czy astom uszu się nigdy nie kopiowało, wtedy właśnie do takiego wyglądu psa ludzie by się przyzwyczaili.


Aniu, wybacz, że rozmawiamy na ten temat u Ciebie w galerii.
I żeby nie było- ja piszę o ogóle, nie konkretnie o Tobie i Fasti, po prostu, moja opinia o kopiowaniu ;)

Link to comment
Share on other sites

Co człowiek to inna racja i inne zdanie.;)
Ja mam swoje którego nie zmienie;)
Siostra Fasti rówie śliczna ma nie ciąte uszy i lokat nie zdobywa.....szanse na lokoty ma raczej za granicą;)
Druga kwestia i tego nie zaprzeczam jest to forma poprawiania natury....gdy pies jest piękny a ucho ma wadliwe......;)
Moja Fasti akurat miała idealne......dla mnie teraz też ma....;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AmiX']Co człowiek to inna racja i inne zdanie.;)
Ja mam swoje którego nie zmienie;)
Siostra Fasti rówie śliczna ma nie ciąte uszy i lokat nie zdobywa.....szanse na lokoty ma raczej za granicą;)
Druga kwestia i tego nie zaprzeczam jest to forma poprawiania natury....gdy pies jest piękny a ucho ma wadliwe......;)
Moja Fasti akurat miała idealne......dla mnie teraz też ma....;)[/QUOTE]
Widocznie nie jest równie śliczna ;) Albo trafia na sędziego zwolennika kopiowanych. Przecież to nie ucho jest wyznacznikiem wartości psa :niewiem: Ucho ma być tylko prawidłowo ułożone, takie jak we wzorcu. No ale niestety, sędziowie są różni i bywa, że dyskryminują psy niekopiowane.

Link to comment
Share on other sites

Ja również witam Halloween 'owo :evil_lol:

A co do cięcia uszu to AMix ma rację u nas w kraju niestety nawet żeby nie wiem jak był piękny psiak to raczej lokaty nie zajmie z naturalnym uchem :shake:
Za granica to i owszem bo gdzie nie gdzie to nawet nie ma po co jechać z kopiowanymi uszami bo dyskwalifikacja albo nie do oceny. Ja na szczęście nie muszę podejmować takiej decyzji bo staffikom nie kopiuje się uszu :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dzasta']Ja również witam Halloween 'owo :evil_lol:

A co do cięcia uszu to AMix ma rację u nas w kraju niestety nawet żeby nie wiem jak był piękny psiak to raczej lokaty nie zajmie z naturalnym uchem :shake:
Za granica to i owszem bo gdzie nie gdzie to nawet nie ma po co jechać z kopiowanymi uszami bo dyskwalifikacja albo nie do oceny. Ja na szczęście nie muszę podejmować takiej decyzji bo staffikom nie kopiuje się uszu :eviltong:[/QUOTE]
No bo u nas są porąbani sędziowie.



Aniu, daj jakieś fotki dziewczyn :loveu:

Link to comment
Share on other sites

A co z niepotrzebnym narażaniem psa na konsekwencje narkozy?? Ile osób tu na dogo przeżywa rozpacz bo trzeba pieskom usunąć ząbki pod narkozą a robią to nie dla własnego widzimisie.
Ja bym w życiu świadomie nie naraziła psa na coś takiego. Dla mnie to głupota więc poświęciłabym te głupie medale ponad wszystko!!Dla zdrowia i życia psa !

Link to comment
Share on other sites

Guest Agata_B

[quote name='tigrunia']A co z niepotrzebnym narażaniem psa na konsekwencje narkozy?? Ile osób tu na dogo przeżywa rozpacz bo trzeba pieskom usunąć ząbki pod narkozą a robią to nie dla własnego widzimisie.
Ja bym w życiu świadomie nie naraziła psa na coś takiego. Dla mnie to głupota więc poświęciłabym te głupie medale ponad wszystko!!Dla zdrowia i życia psa ![/quote]
OMG.
Psy od narkozy b.rzadko umierają :roll: zdrowy pies zawsze sie wybudzi z narkozy :roll:
Jeżeli ktoś chce mieć sukę hodowlaną i miec dobre lokaty, a nie jechać na samych ocenach bdb to kopiuje... zobacz ile psów ma kopiowane uszy, przezyły i maja sie dobrze... powikłania wystepuja b. rzadko.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...