Jump to content
Dogomania

sucha karma dla yorka - która


Caroline

Recommended Posts

  • Replies 302
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Ewelina jest specjalny temat, gdzie znajdziesz bardzo wiele odpowiedzi na Twoje pytania. Zobacz jak Magda bardzo sie starała:
[url]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=22699[/url]

[SIZE="1"]Jest specjalny Royal dla szczeniaczkow małych ras. Mozesz go spokojnie kupic. Tylko pamietaj, zeby podawac go stopniowo z poprzednim jedzeniem.[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Szczeniak potrzebuje pokarmu wysoko energetycznego jakim jest Royal Canin Mini Junior. Takze jego uklad pokarmowy jest jeszcze niedojrzaly, dlatego nalezy podawac karme specjalna dla szczeniaka :) Taka karma dla psa doroslego jest inaczej zbilansowana, nieodpowiednia dla szczeniaczka. Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

myśle że musisz wypróbowac kilka karm royala mini , hillsa mini i eukanube, kup po 15 dkg i zobacz ktora psiakowi smakuje najbardziej, a wszystkie są na tym samym poziomie, chociaż royal ostatnio podobno sie zepsuł, moja nika jadła te karme az sie uszy trzęśły i nagle przestała teraz tylko hills albo robi strajk głodowy

Link to comment
Share on other sites

no i wykrakałaś:lol: strajk własnie nastqapił, Nikusia dostała pierwszą cieczke i kompletnie sie oflagwała, ani nie chce jeśc, ani zbawki ją nie interesują, tylko głaskac się chce i spac , leży taka bida i patrzy oczyskami, i jak tu zwierzaków nie kochac!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewelinkaaaa'][CENTER]Witam! Słyszałam, że Royal jest najlepszym pokarmem dla Yorków! Mój Dyzio ma dopiero 4,5 miesiąca ale jest bardzo kochany :loveu:. Czy mogę mu zacząć podawać Royala czy jak będzie starszy...? ?[/CENTER]

[/quote]
RC najlepszy???:evil_lol: nie zrtuj tak strasznie, jeszcze potem ktos cię poslucha i zacznie karmic tylko royalem:razz:

Link to comment
Share on other sites

też słyszłam o gorszej jakości royala i nie rozumiem po co zmieniac cos co było bardzo dobre i się, myślę, nieźle sprzedawało, a może po prostu zaczęto produkcję w Polsce? u nas niestety wiele produktów robią mniej rzetelnie chociażby proszek do prania - nasz persil, a niemiecki persil to ogromna różnica:cool3:

Link to comment
Share on other sites

Dzieńdoberek:lol:
Ja mam taki problem... Do niedawna moja sunia jadła RC, potem postanowiłam troszku jej urozmaicić amku i przeszłam na gotowane. Jednak długo to nie trwało - mała miała problemy z kupką, czasem wymiotowała i wróciłyśmy z powrotem do karmy, która zdecydowanie jej bardziej służy.
Problem polega na tym, że przez ten czas kiedy jadła domowe "odzwyczaiła się" od karmy tj. od gryzienia:roll:. Po prostu rzuca się na nią i przeważnie wszystko łyka w całości...
Nie jest to chyba dla niej dobre, prawda? Co zrobić żeby zaczęła ją gryźć? Nieraz muszę odrywać ją od miski i karmić z ręki - wtedy częściej zdarzy jej się rozdrobnić to co ma w pyszczku, choć też nie zawsze:shake:.
Co o tym myślicie? Jak temu zaradzić?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lusia22']też słyszłam o gorszej jakości royala i nie rozumiem po co zmieniac cos co było bardzo dobre i się, myślę, nieźle sprzedawało, a może po prostu zaczęto produkcję w Polsce? u nas niestety wiele produktów robią mniej rzetelnie chociażby proszek do prania - nasz persil, a niemiecki persil to ogromna różnica:cool3:[/quote]
twe slowa mają rację...

Link to comment
Share on other sites

W Holandii tylko eagle pack i jeszcze jedna (ta z avocado na zdjeciu)... w workach 15-kilowych na dodatek!! I to wszystko! Jutro popatrze w normalnych sklepach. Bo nie zaryzykuje kupna kolejnego rodzaju karmy, żeby mój maluch zjadł raz, może dwa razy i znowu zaczął kręcić nosem!! Już to 5 razy przerabiałam :( Pozdrawiamy i szukamy dalej

Link to comment
Share on other sites

czy to mkożliwe żeby po RC niunia moja miała matową, niemiłą sierśc, teraz tak skojażyłam, że jak jadła tylko tą karmę to się pogorszyła bardzo stan włosków, ale żeby aż tak zaczęli paprac:shake: teraz na hillsie wszystko wraca do normy i chyba tak zostanie narazie, jak mam wydac 30 zł na kilogram karmy, która szkodzi psu ( bo przecież jak sierśc się psuje to cały organizm nie pracuje jak należy) to ja podziękuję.

a jeszcze miałam spytac : co sądzicie o eukanubie? pytałam pana w sklepie powiedział, że to ta sama półka co royal i hills, ale jak pies nigdy eukanuby nie jadł to nie zje.

chyba po prostu przestawie psa na domowe jedzenie, tylko jak je prawidłowo zbilansowac?

Link to comment
Share on other sites

to znaczy reczywiscie jest tak, ze jak karmisz Royalem to jest problem z przejsciem na Eukanube.Royal bardziej smakuje psom ,jest lepiej natłuszczony i pachnacy.Ale spróbuj kupic Royala u weterynarza,w srebrnej paczce.Różni sie od tego kupionego w zwykłym zoologicznym.
Polecam Royalka Sensible(dla wybrednych).Moje sie tym zajadają;)

Link to comment
Share on other sites

My miałyśmy royalka dla szczeniąt wrażliwych. Też Ala się nim zajadała. Teraz przeszłyśmy na royala dla yorasków i muszę Wam powiedzieć, że Alutka owszem, je go, ale nigdy nie zdaja całych porcji. Właściwie to je go bardzo malutko. On jest chyba dużo bardziej sycący, bo juniorka zjadała tyle ile jej się nasypało.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...