Jump to content
Dogomania

sucha karma dla yorka - która


Caroline

Recommended Posts

No i jeszcze:evil_lol: [B]SPECIAL FOR OWCZARNIA[/B] [FONT=Book Antiqua]chociaz ona taka mądra, ale jakos pogubila się w stronach internetowych:evil_lol: lub nie wie na czym polega system wyszukujący Google:evil_lol: [/FONT]

[FONT=Arial]Zapraszam i innych do czytania:cool1: [/FONT]

[FONT=Arial][B]P.S. przypominam Owczarni, ze to nie ja to pisalam:eviltong: :lol: [/B][/FONT]

[URL]http://www.snoozer-dog-beds.com/Dog%20Food/PetFoodRatingsandAnalysis.htm[/URL]

[URL]http://www.healthypetnet.com/petsystem/comparison.asp[/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 302
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Oh, is it just me, or does it really look like only - what? - 7% of people feed their dogs Chicken Soup and another 8% would give them Canidae? WOW. That's [I]impressive[/I]. What have we got next?... Ah, food charts. Very well. But why isn't there even a word about Canidae or Chicken Soup? No idea. The third one contains an [FONT=Verdana][SIZE=2]alphabetized list of dog food available on the market. And the guy who wrote it stresses that he has no idea which ones are good and which aren't. So...

I'm sorry Vici - you made a fool out of yourself [I]again[/I].


PS
Checked the thread in the first link - most of the people who posted there (as opposite to the ones who voted only) give names like Royal Canin, Nutro, Eukanuba. What's more, they say Chicken Soup is not good, as their dogs won't eat it. Lol but wait, there's more! There's actually only [b]one[/b] person who says they feed Canidae and Chicken Soup to their dog. Could it be?... Nah. But still - LOL.
[/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Reasumując powyższe zestawienie wyprodukowane specjalnie dla Vici - pod pierwszym linkiem jest wątek z sondą na temat karm, w której 7% osób głosowało za Chicken Soup i 8% za Canidae (albo odwrotnie, wszystko jedno). W samym zaś wątku jest dyskusja, w której na pytanie "czym karmicie swoje yorki" większość wymienia nazwy dobrze nam znane, czyli: Royal Canin, Nutro, Eukanuba, Hills. Przy czy Royal - o, jak mi przykro - jest na czele listy. Co ciekawe, do Canidae i Chicken Soup namawia tylko jedna osoba. Dość poprawny styl wypowiedzi każe mi jednak wykluczyć Vici :evil_lol:. Inni zaś twierdzą że Chicken Soup nie bardzo, bo ich psom nie smakuje (w odpowiedzi na agitację tamtej osoby). Dalej jest zestawienie karm pod względem wartości odżywczych i ceny, w porównaniu do jeszcze innej marki, jak sądzę (Life's Abundance Premium Health Food), w którym to zestawieniu ani słowo ani o Canidae, ani o Chicken Soup nie pada. Ze znanych nam karm występuje tam Purina i Eukanuba (po dwa rodzaje). Nie wiem, jaki to miało mieć sens, pewnie żadnego. Pod trzecim linkiem zaś jest garść informacji o żywieniu psów, łącznie z alfabeytcznym spisem karm dostępnych aktualnie na amerykańskim rynku. Przy czym osoba, która tenże spis sporządziła dodaje, że nie ma pojęcia które z nich są lepsza, a które gorsze i podkreśla kolejność alfabetyczną.

No i to by było na tyle :lol:.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vici i Jeannie']Not so fast Owczarnia:shake:
look here: [URL]http://www.uncaged.co.uk/petfood.htm[/URL][/quote]
I co, mam namawiać ludzi do bojkotowania IAMSa/Eukanuby, Puriny i Hillsa (którego notabene polecałaś), bo testują swoje produkty na zwierzętach? Mogę namiawiać, też nie popieram testowania, tylko [B]jaki to ma związek z Canidae tudzież Chicken Soup[/B]? Że już nie wspomnę, iż o Royalu nie ma tam ani słowa (i że już nie dodam, że nie namawiałam nikogo na Royala, co podkreślałam ze sto razy)?

Link to comment
Share on other sites

Royal Canine [IMG]http://www.yorkietalk.com/forums/images/polls/bar5-l.gif[/IMG][IMG]http://www.yorkietalk.com/forums/images/polls/bar5.gif[/IMG][IMG]http://www.yorkietalk.com/forums/images/polls/bar5-r.gif[/IMG] [B]8[/B]14.04% Other: [B]Please list [IMG]http://www.yorkietalk.com/forums/images/polls/bar5-l.gif[/IMG][IMG]http://www.yorkietalk.com/forums/images/polls/bar5.gif[/IMG][IMG]http://www.yorkietalk.com/forums/images/polls/bar5-r.gif[/IMG] 29 50.88%[/B]
czy ty slepa jestes? mowilas, ze nikt nie je innych karm na swiecie oprocz RC, ze nigdy o tym nigdzie nie czytalas, ze wszyscy tylko i karmią Royalem... a te 50,88 procentow to co, Royal Canin???:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Other: oznacza "inne". Nie Canidae. Ani nie Chicken Soup. A jak mi jeszcze wskażesz dokładnie w którym miejscu napisałam, że nikt na świecie nie je innych karm prócz Royal Canina (i o czym ja nigdy nie czytałam? o Canidae? bo nie czytałam, i co, jakaś sonda z 8% głosów ma mnie przekonać, że to dobra karma?:evil_lol:), to osobiście przyślę ci kwiaty :loveu:.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='owczarnia']I co, mam namawiać ludzi do bojkotowania IAMSa/Eukanuby, Puriny i Hillsa (którego notabene polecałaś), bo testują swoje produkty na zwierzętach? Mogę namiawiać, też nie popieram testowania, tylko [B]jaki to ma związek z Canidae tudzież Chicken Soup[/B]? Że już nie wspomnę, iż o Royalu nie ma tam ani słowa (i że już nie dodam, że nie namawiałam nikogo na Royala, co podkreślałam ze sto razy)?[/quote]
ja namawialam na Hill'sa????????????:crazyeye: :crazyeye: :crazyeye:
kobieto, idz do lekarza... ja osobiscie uwazam, ze Hill's jest gorszy od Royala...

a jezeli tam nie znalazlas ani slowa o Royalu, to jeszcze raz przejrzyj, bo wiadomo przegapilas...:roll:

JA TEZ NIKOGO NIE NAMAWIAM NA ZADNE JEDZENIE, JA ICH NIE PRODUKUJĘ, NIE SPRZEDAJĘ, NIE MAM Z TEGO KORZYSCI... JA TYLKO PROPONUJĘ LUDZIOM, ZEBY ZMIENILI JEDZENIE SWOIM PSOM, JEZELI TERAZ KARMIĄ SWOJE PSY EUCANUBĄ, HILL'SEM, RC, PURINĄ I WIDZĄ ZE U ICH PSOW SIERSC OSTATNIO ZROBILA SIĘ GORSZA, MAJĄ LUPIEZ LUB CZESZĄ SIĘ, LUB W OGOLE ODMAWIAJĄ SIĘ JESC.

Owczarnio, ty kapujesz? nareszcie zrozumialas o co mi chodzi???:roll:
a twoj pies niech wiecznie je RC, jezeli mu to sluzy, ale nie krytykuj postow ludzi, ktorzy proponują cos innego niz RC, jeszcze raz powtarzam - nie masz na to prawa:roll:
to wlasnie ty potem będziesz miala na swoim sumieniu, jezeli czlowiek cię poslucha i będzie nadal latami karmic tylko tą karmą , ktora widac po znakom nie pasuje jego psu. Po wielu lat karmienia tą samą karmą, ktora nie za bardzo pasuje, pies moze powaznie zachorowac, na przyklad zepsuc się mu nerki lub wątroba...
w ogole, ludzie nie bojcie się od czasu do czasu pomienic tych karm, nie jedna przeciez na swiecie istnieje. Na Litwię teraz wszyscy hodowcy tak robią, bo mają zlą praktykę na swych psach od jednej i tej samej karmy. Spotkajcie się na międzynarodowych wystawach i pogadajcie o tym, jak nie wierzycie.
Owczarnia nie jest tu jedynym czlowiekiem, ktorego trza sluchac, są duzo innych, więcej rozumiejących...

Milego dnia;)

Link to comment
Share on other sites

Nie polecałaś Hillsa? A może i nie polecałaś, w tym natłoku głupot już doprawdy trudno się połapać.

Suma sumarum, Vici uważa karmy firm takich jak Eukanuba czy Royal Canin za zło wcielone, jednocześnie namawiając gorąco do podawania naszym pieskom jedzenia wyprodukowanego przez marki, na temat których nic tak naprawdę nie wiadomo, i o których mało kto chyba w ogóle u nas słyszał, a których oferta budzi więcej wątpliwości niż zachęty.

Przypomnę jeszcze tylko, iż jest to ta sama Vici, która twierdziła, że yorki absolutnie nie mają żadnych dolegliwości na tle stawów oraz rzepek i że jest to tylko mój wymysł, a także że od ciąży urojonej się umiera. Jedynym zaś lekarstwem na to śmiertelne schorzenie jest zabranie psu wody.

Pozostawiam bez komentarza i udaję się do ciekawszych, niż bezsensowne rozmowy z Vici, zajęć. Uznałam za stosowne ostrzec przed obdarzaniem Vici zbytnim zaufaniem, a zrobić każdy zrobi i tak co sam zechce.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='owczarnia']Other: oznacza "inne". Nie Canidae. Ani nie Chicken Soup. A jak mi jeszcze wskażesz dokładnie w którym miejscu napisałam, że nikt na świecie nie je innych karm prócz Royal Canina (i o czym ja nigdy nie czytałam? o Canidae? bo nie czytałam, i co, jakaś sonda z 8% głosów ma mnie przekonać, że to dobra karma?:evil_lol:), to osobiście przyślę ci kwiaty :loveu:.[/quote]
Canidae, Chicken Soup ja wymienilam tylko dlatego, ze nie wymienię tu wszystkich nazw, istniejących na swiecie... i wlasnie te dobre karmy, przyznane na swiecie są w Polsce, więc podalam te nazwy, zeby ludzie jak poczytają o nich, dowiedzą się czegos mogli sobie kupic. Nie poddam przeciez nazw karm, ktorymi na Marsie przybylce karmią:evil_lol: :razz:

U nas jakos nie ma z tym takich problemow jak u was... My caly czas szukamy informacji na temat karm, ktore są na Litwię, ktore muszą jeszcze tylko pojawic się na naszym rynku. My w duzej kupie osob ich razem analizujemy, szukamy roznej info i potem decydujemy czy warto probowac tą karmę na swoim psu, juz mniej niz po pol roku widac po psu, czy jemu pasuje, czy nie. My jestesmy otwarci na nowiny, bo swiat idzie do przodu i my chcemy razem z nim isc.
A wy niestety bardzo mnie oczarowaliscie... Wasza Owczarnia to w ogole podobna do jakichs odludkow... w jakim swiecie ty zyjesz, kobieto?:roll:

Ja po prostu wam chcialam pokazac, ze istnieją i drugie dobre i sprawdzone karmy na swiecie, oprocz tych, ktore znacie... jak was to nie interesuje, ze wam i tak dobrze, to potem nie skarzcie się na brak dobrej kondycji waszych psow, bo to będzie wylącznie wasza wina, jako zlych wlascicieli, ktorzy za malo opiekują się swymi pociechami. Psa nie wystarczy tylko kochac, o niego trza dbac i dbac mądrze, konsultując się, szukając i znajdując.

Zegnam:cool1:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='owczarnia']Reasumując powyższe zestawienie wyprodukowane specjalnie dla Vici - pod pierwszym linkiem jest wątek z sondą na temat karm, w której 7% osób głosowało za Chicken Soup i 8% za Canidae (albo odwrotnie, wszystko jedno). W samym zaś wątku jest dyskusja, w której na pytanie "czym karmicie swoje yorki" większość wymienia nazwy dobrze nam znane, czyli: Royal Canin, Nutro, Eukanuba, Hills. Przy czy Royal - o, jak mi przykro - jest na czele listy. Co ciekawe, do Canidae i Chicken Soup namawia tylko jedna osoba. Dość poprawny styl wypowiedzi każe mi jednak wykluczyć Vici :evil_lol:. Inni zaś twierdzą że Chicken Soup nie bardzo, bo ich psom nie smakuje (w odpowiedzi na agitację tamtej osoby). Dalej jest zestawienie karm pod względem wartości odżywczych i ceny, w porównaniu do jeszcze innej marki, jak sądzę (Life's Abundance Premium Health Food), w którym to zestawieniu ani słowo ani o Canidae, ani o Chicken Soup nie pada. Ze znanych nam karm występuje tam Purina i Eukanuba (po dwa rodzaje). Nie wiem, jaki to miało mieć sens, pewnie żadnego. Pod trzecim linkiem zaś jest garść informacji o żywieniu psów, łącznie z alfabeytcznym spisem karm dostępnych aktualnie na amerykańskim rynku. Przy czym osoba, która tenże spis sporządziła dodaje, że nie ma pojęcia które z nich są lepsza, a które gorsze i podkreśla kolejność alfabetyczną.

No i to by było na tyle :lol:.[/quote]
niestety jako tlumaczka ty tez jestes do niczego...:-o :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='owczarnia']Nie polecałaś Hillsa? A może i nie polecałaś, w tym natłoku głupot już doprawdy trudno się połapać.

Suma sumarum, Vici uważa karmy firm takich jak Eukanuba czy Royal Canin za zło wcielone, jednocześnie namawiając gorąco do podawania naszym pieskom jedzenia wyprodukowanego przez marki, na temat których [B]nic tak naprawdę nie wiadomo, i o których mało kto chyba w ogóle u nas słyszał,[/B] a których oferta budzi więcej wątpliwości niż zachęty.

Przypomnę jeszcze tylko, iż jest to ta sama Vici, która twierdziła, że [B]yorki absolutnie nie mają żadnych dolegliwości na tle stawów oraz rzepek i że jest to tylko mój wymysł,[/B] a także że od ciąży urojonej się umiera. Jedynym zaś lekarstwem na to śmiertelne schorzenie jest zabranie psu wody.

Pozostawiam bez komentarza i udaję się do ciekawszych, niż bezsensowne rozmowy z Vici, zajęć. Uznałam za stosowne ostrzec przed obdarzaniem Vici zbytnim zaufaniem, a zrobić każdy zrobi i tak co sam zechce.[/quote]
jezeli ty nie slyszala to nie znaczy, ze nikt na swiecie nie szyszal:eviltong: :evil_lol: :eviltong: moze jeszcze powiesz, ze takie karmy w ogole nie istnieją:lol: :evil_lol:

kobitko, ja po prostu bylam bardzo zdziwiona, ze wasze yorki tak chorują na te rzepki czy stawy:roll: wiadomo cos zle robicie, zle dbacie o swoje psy, poniewaz ja osobiscie znam okolo 100 yorkow, ktore są w roznym wieku i zadnego yorka wlasciciel ani razu nie skarzyl się na zadne stawy czy rzepki:shake: oops... sorry, sklamawal: raz poskarzyla moja dobra znajoma Judyta, ze jej yorczek Minis ma jakies tam dolegliwosci, skrzypią trochę stawy czy cos w tym rodzaju... poniewaz jest on nienormalnie maly, mniejszego yorka jeszcze w zyciu nie widzialam, balamby się takiego nawet na ręce wziąsc, ale ona u siebie innego nie wyobraza, chciala tylko baby face, no slowem - glupia jest pod tym wzgędem, więc zaproponowalam jej kupic karmę ACTIVE CARE (poszukajcie info o niej) i po tygodniu juz po sprawie, stawy Minis'a juz są zdrowe:cool1: i jeszcze jak mu smakuje te jedzonko, ze nawet chcę tą karmę sprobowac na swoją Jeannie:eviltong:

Link to comment
Share on other sites

Jak już napisałam: testowanie każdej nowości dobre jest może przy kosmetykach lub ubraniach, ale na pewno nie jeśli chodzi o jedzenie dla psów. Trudno sobie wyobrazić większy bezsens niż żonglowanie karmami jak w cyrku, co pół roku inna. Jeśli już się znajdzie dobre jedzenie, które naszemu psu służy, zmiana go "bo jest coś nowego na rynku" może przynieść zdecydowanie więcej szkody niż pożytku. Ale o tym też już pisałam, nie będę się powtarzać.

I widzisz, Vici... Ja tłumaczką jestem już dobre dziesięć lat z okładem. Zawodową tłumaczką. Sądząc z opinii, które wystawiają mi klienci, raczej jedną z lepszych. Uważasz, że podsumowałam twoje doniesienia źle - zrób to lepiej, nic nie stoi na przeszkodzie :roll:.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='owczarnia']Jak już napisałam: [B]testowanie każdej nowości dobre jest może przy kosmetykach lub ubraniach, ale na pewno nie jeśli chodzi o jedzenie dla psów. Trudno sobie wyobrazić większy bezsens niż żonglowanie karmami jak w cyrku, co pół roku inna[/B]. Jeśli już się znajdzie dobre jedzenie, które naszemu psu służy, zmiana go "bo jest coś nowego na rynku" może przynieść zdecydowanie więcej szkody niż pożytku. Ale o tym też już pisałam, nie będę się powtarzać.

I widzisz, Vici... Ja tłumaczką jestem już dobre dziesięć lat z okładem. Zawodową tłumaczką. Sądząc z opinii, które wystawiają mi klienci, raczej jedną z lepszych. Uważasz, że podsumowałam twoje doniesienia źle - zrób to lepiej, nic nie stoi na przeszkodzie :roll:.[/quote]

Przyglądam się wymianie poglądów, już prawie na noże :wink: Kilkanaście pięknych lat opiekuję się psami i chcę jedynie powiedzieć, że zaznaczony cytat z wypowiedzi Owczarni jest jak najbardziej prawdziwy. I bardzo proszę na mnie nie krzyczeć :modla:

Link to comment
Share on other sites

Tam, na noże. Ja się staram w miarę możliwości spokojnie i rzeczowo, ale przyznaję, iż jest to raczej trudne a przypadku mojej rozmówczyni ;).

Dobra, uciekam już naprawdę, bo rodzinka też by chciała się mną nacieszyć :razz:.


Edit: Anusiu i Alutko - szukasz karmy dla swojego pieska? Czy ta, którą mu obecnie podajesz w jakiś sposób mu nie służy? Ma po niej brzydkie kupki (zaparcia/rozwolnienia), nie chce jej jeść, jakaś alergia, włos jest nie taki? Co mu/jej obecnie podajesz? Jeśli są problemy z włosem, może to nie wina karmy a kosmetyków, których używasz? Odpowiedz sobie na te wszystkie pytania i jeśli rzeczywiście jest problem, poszukaj wśród [b]renomowanych i sprawdzonych producentów[/b] czegoś dla siebie, to znaczy pod kątem problemu. Jeśli to alergia, poszukaj karmy o innym składzie (poradź się weta, dobrze jest stwierdzić, co konkretnie uczula psa). Jeśli smak nie ten, weź kilka próbek ze sklepów i zobacz co mu/jej "podejdzie". Z kupami również warto iść do weta, doradzi, są karmy specjalnie dostosowane do wrażliwych układów pokarmowych. Dobry wet, dobra karma i dużo zdrowego rozsądku - oto klucz. A już na pewno nie należy się kierować pojedynczymi opiniami z cyklu "ktoś tam na forum coś słyszał". Jak już mówiłam, postaram się czegoś o karmach polecanych przez Vici dowiedzieć. Póki co, z samej oferty nie wnioskuję najlepiej, bo psy w różnym wieku mają różne potrzeby, tak samo indywidualne przypadki. I, jak to się mówi, jeśli coś jest dobre do wszystkiego, to znaczy że nie jest dobre do niczego. A zarówno Canidae, jak i Chicken Soup, oferują system "jedna karma dla wszystkich psów w każdym wieku". To nie wróży dobrze. I fakt, że ktoś napisał na stronie, iż składniki są "tylko naturalne", nie oznacza iż musi to automatycznie być prawda. Zwłaszcza jeśli się spojrzy na to zdroworozsądkowo (osiemnaście kilo karmy dla małego psa wystarcza na minimum pół roku, nie ma mowy żeby "tylko naturalne składniki" to wytrzymały).

Link to comment
Share on other sites

halo!! a ja z ciekawością śledziłam tę dyskusję;)ale też się pogubiłam!! sądząc po waszych postach macie sporą wiedzę na temat żywienia, ja jestem zielona, słyszałam o " zabójczych" winogronach, a co z gruszkami??? Nika je wprost uwielbia i nie wiem czy dawac:roll:

A jak moę wtrącic się do rozmowy na temat suchych karm, myślę, że nikt nie zna psa jak właściciel i wie najlepiej co dla psiaka dobre, bo to da się zauważyc, karmy z tzw Wyższej półki mają podobne wartości odżywcze, przynajmniej te wykazane na opakowaniach, jedynie smak i zapach różne i psy maja swoje upodobania, mam wątpliwości co do 100% naturalnej karmy, jak już ktos napisał- jakim cudem nie psują się tak długo?? bo suche- nie wierze, ponieważ za każdym razem przy otwarciu paczki ( ze dwa razy dziennie) do środka dostaje sie wilgoc - bez ulepszaczy by się moim skromnym zdaniem zepsuło, ale jak mówiłam nie znam sie na tym najlepiej tak tylko myślę na zdrowy chłopski rozum pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aga76']Przyglądam się wymianie poglądów, już prawie na noże :wink: Kilkanaście pięknych lat opiekuję się psami i chcę jedynie powiedzieć, że zaznaczony cytat z wypowiedzi Owczarni jest jak najbardziej prawdziwy. I bardzo proszę na mnie nie krzyczeć :modla:[/quote]
znaczy tobie powiodlo się:lol: niestety nie wszystkim hodowcom tak wiedzie się... Juz dwie moje znajome stracili swoich pociech, bo karmili tylko Eucanubą:-( Teraz wlasnie karmi Canidae plus domiesza Orijen i poki co nie narzeka;) co jest dobre dla jednego, to nie zawze jest dobre dla drugiego.

Mowicie ze na psach nie chcecie probowac... a z RC czy Eucanubą wy nie probujecie?:roll: to jak wtedy to nazwac? Wlasnie, ze tez probujecie i nie wiecie jak te proby po kilku lat wam się skonczą...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lusia22']halo!! a ja z ciekawością śledziłam tę dyskusję;)ale też się pogubiłam!! sądząc po waszych postach macie sporą wiedzę na temat żywienia, ja jestem zielona, słyszałam o " zabójczych" winogronach, a co z gruszkami??? Nika je wprost uwielbia i nie wiem czy dawac:roll:
[/quote]
gruszki mozesz dawac, tylko nie przesadaj, bo od duzych ilosci moze trochę oslabnąc pęcherz moczowy u twojego psa, ile tego yorczka jest;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lusia22']halo!! a ja z ciekawością śledziłam tę dyskusję;)ale też się pogubiłam!! sądząc po waszych postach macie sporą wiedzę na temat żywienia, ja jestem zielona, słyszałam o " zabójczych" winogronach, a co z gruszkami??? Nika je wprost uwielbia i nie wiem czy dawac:roll:

A jak moę wtrącic się do rozmowy na temat suchych karm, myślę, że nikt nie zna psa jak właściciel i wie najlepiej co dla psiaka dobre, bo to da się zauważyc, karmy z tzw Wyższej półki mają podobne wartości odżywcze, przynajmniej te wykazane na opakowaniach, jedynie smak i zapach różne i psy maja swoje upodobania, mam wątpliwości co do 100% naturalnej karmy, jak już ktos napisał- [B]jakim cudem nie psują się tak długo??[/B] bo suche- nie wierze, ponieważ za każdym razem przy otwarciu paczki ( ze dwa razy dziennie) do środka dostaje sie wilgoc - bez ulepszaczy by się moim skromnym zdaniem zepsuło, ale jak mówiłam nie znam sie na tym najlepiej tak tylko myślę na zdrowy chłopski rozum pozdrawiam![/quote]
takim to, bo konserwują ich witaminami E oraz C:cool1: ja kupuję wory po 7 czy 9 kilo i ich waznosc jest mniejsza czym rok... nie myszlę ze to tak juz i duzo:roll: a ile mogą lezec Pedegree, Chappi?:roll:

Link to comment
Share on other sites

o pedegree i chappi nawet się nie wypowiadam, znam przypadki, że po tym psy prawie wyłysiały, nic innego nie jadły!! możliwe że wit e i c konserwują, ale jakby na to niem patrzec jest to jedzenie przetworzone, ale jak pomyślec co jedzą ludzie to chyba i tak psy mają nieźle, mi to niedługo benzoesan sodu zacznie wypływac nosem :) już wole wit e i c!!!

pytałas ile jest psa - 3 kg , gruszki daję z umiarem bo sama za bardzo je lubie, nika zjada max dziennie plasterek.
dzięki za odpowiedź!!

Link to comment
Share on other sites

Witaminami E?? To u nas nazywa się środkami konserwującymi i ulepszaczami smaku, sztucznymi! E635, E450 itp. Ale jeśli się mylę i witamina E (ta normalna, dobrze mi znana) ma właściwości konserwujące i to tak trwale (na rok!), to piszcie! Chętnie się czegoś nowego dowiem i nauczę!!:lol: Pozdrawiamy

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...