Jump to content
Dogomania

sucha karma dla yorka - która


Caroline

Recommended Posts

Duszek obawiam się, że weterynaryjna karma jest bardzo droga ale zobaczę, w sumie Nika nie jest wrażliwa w ogóle jeśli o przewód pokarmowy chodzi, to nie wiem czy sens jest wydawac tyle pieniędzy an sensible

Anusia, myślę że Alutka je mneij bo jest dojrzalsza, taki 10 - miesięczny piesek potrzebuje mniej kalorii, bo już właściwie nie rośnie, albo po prostu jest wybredna i trzeba ją brutalnie jeden dzień przegłodzic

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 302
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Różnica w cenie karm weterynaryjnych i zwykłych to są grosze. Ostatnio sprawdzałam yorka, to zwykła karma kosztowała 42 zł/1,5kg a weterynaryjna 45zł.
Przy karmie sensible nie tyle chodzi w przypadku zdrowego psiaka o jego przewód pokamowy, co o smak karmy. My wcześniej miałyśmy jakiegoś zwykłego juniora, to ala nawet na niego nie spoglądała.
Alutka je yorka tylko je go bardzo mało. No ale widocznie tyle potrzebuje.

Link to comment
Share on other sites

Też bym tak chciała, żeby Cori się prosiła o jedzenie. Mój chudzielec niedługo zniknie. Wciskam na siłę w nią royala sensible bo jeszcze mam dużo zapasów. Cori się ostatnio rzuciła na bento kronen Jest bardzo drobniutka takie okruszki i bardzo wilgotna. Nie znam się jeszcze dobrze na karmach i nie wiem jaka jest jakościowo, może ktoś inny się wypowie, może za jakiś czas na nią przejdę jeśli to dobra karma.

[URL]http://www.bento-kronen.pl/dog_premium_mini_growth.htm[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jussi&Toffi']Ehhh:look3: :niedowia: :niewiem:[/quote]
Smutno... ale ja zdaję się jak raz i czytalam ze np. Chicken Soup jest w Polsce:roll: w sklepach moze i nie ma, ale moze ktos sprzedaje to przez Internet? naprawdę warto wam porozglądac się, bardzo dobre jedzonka, skladniki tylko naturalne:cool1:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lusia22']czy to mkożliwe żeby po RC niunia moja miała matową, niemiłą sierśc, teraz tak skojażyłam, że jak jadła tylko tą karmę to się pogorszyła bardzo stan włosków, ale żeby aż tak zaczęli paprac:shake: teraz na hillsie wszystko wraca do normy i chyba tak zostanie narazie, jak mam wydac 30 zł na kilogram karmy, która szkodzi psu ( bo przecież jak sierśc się psuje to cały organizm nie pracuje jak należy) to ja podziękuję.

a jeszcze miałam spytac : co sądzicie o eukanubie? pytałam pana w sklepie powiedział, że to ta sama półka co royal i hills, ale jak pies nigdy eukanuby nie jadł to nie zje.

chyba po prostu przestawie psa na domowe jedzenie, tylko jak je prawidłowo zbilansowac?[/quote]
ja to bym nigdy nie wybierala Eucanuby...:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='melinda:-)']ja kiedys miał probki royala dla starszych psów powyzje 10 miesiaca ten royal canin yorkshire terrier jak jeszcze moje były małe i im dawałam i nic nie było...a teraz daje im czasami royala mini junior bo wiem ze im smakuje a czasami tego dla duzych yorków;)[/quote]
Ja teraz karmie moje psiaki tylko Royalkiem dla szczeniąt,oczywiscie ze wzgledu na Mersedes. Frida i Fiona należą do tych chudych ,wiec na pewno nic im sie nie stanie.

Link to comment
Share on other sites

czasem naturalnie znaczy naprawde drogo! np, moja psina z ryb je tylko pangę i łososia- innych nie ruszy! mięso też musi byc chude najlepiej wołowinka lub polędwica! więc dostaje takie rarytasy co jakiś czas. ona nawet w winach gustuje! ale tych z wyższej pólki , sophi za 7 zł nie powącha nawet!! nie myślcie oczywiście,że ja poję alkoholem psa, kiedyś dałam jej sophie do powąchania i zwiała, ale za to jak na stole zostawiłam w kieliszku lepsze wino to wychłeptała nie wiem kiedy!! zauważyłam jak kończyła :/ na szczescie duzo tego nie bylo, ale jak na 3 kg ciała, to jak dla mnie chyba ze 3 butelki!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anusia & Alutka']Vici, czy to ta karma? Chicken soup.
[URL]http://www.e-karma.pl/pl/kat/1[/URL]


A tu jest canidae
[URL]http://www.rino.pl/[/URL]

a tu Eagle Pack:
[URL]http://www.petfoodworld.com.pl/[/URL][/quote]

tak, te. Naprawdę polecam, duzo moich znajomych karmią swoje psy wlasnie tymi karmami i psy czują się swietnie, nie mają juz tyle klopotow co wczesniej: juz nie czeszą się, nie mają lupiezy, siersc blyska... Są to na swiecie przyznane karmy, wystarczy wam pojsc do jakiegos znanego angielskiego lub amerykanskiego forumu i przeczytacie, ze tam wlasnie psy i jedzą takie karmy:cool1:

Link to comment
Share on other sites

szkoda ze wy tu w Polsce prawie nie znacie rosyjskiego, dalamby link do forumu, w ktorym jest porownano wiele karm, tam bardzo dobrze widac, ktore skladniki w niektorych karmach są bardzo niskowartosciowe dla naszych psow, a ktore w ogole mogą wywolac alergię... No ale nic takiego, ja juz wam podalam nazwy tych dobrych, teraz tylko od was zalezy jak zdecydujecie karmic swoje pieski;)

p.s. moze wlasnie dobra karma i jest przyczyną dobrej siersci mojej Jeannie:p duzo kto z was pytaliscie jak ja mogę nie uzywac olejkow czy spray'ow, tak to i mogę. Po prostu raz w tygodniu myję szamponem i potem jeszcze balzam nakladam, to wszystko. I w trakcie tygodnia więcej nic nie robię, po prostu na sucho przeczesam i po sprawie;)

Zyczę powodzenia:cool1:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...