Jump to content
Dogomania

sucha karma dla yorka - która


Caroline

Recommended Posts

  • Replies 302
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

proponuję kąpielzwitamin c i e, może też się zakonserwujemy, co roku powtórka i młodośc zapewniona na wieki, co za piękna perspektywa!!!!
krem z wit e i c odmładza, tak producenci krzyczą, więc koitki wylewamy zawartośc kapsułki do wanny i się moczymy!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lusia22']o pedegree i chappi nawet się nie wypowiadam, znam przypadki, że po tym psy prawie wyłysiały, nic innego nie jadły!! możliwe że wit e i c konserwują, ale jakby na to niem patrzec jest to jedzenie przetworzone, ale jak pomyślec co jedzą ludzie to chyba i tak psy mają nieźle, mi to niedługo benzoesan sodu zacznie wypływac nosem :) już wole wit e i c!!!

pytałas ile jest psa - 3 kg , gruszki daję z umiarem bo sama za bardzo je lubie, nika zjada max dziennie plasterek.
dzięki za odpowiedź!![/quote]
to nie duzo dajesz, tyle mozesz dawac spokojnie:cool1:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mynia']Witaminami E?? To u nas nazywa się środkami konserwującymi i ulepszaczami smaku, sztucznymi! E635, E450 itp. Ale jeśli się mylę i witamina E (ta normalna, dobrze mi znana) ma właściwości konserwujące i to tak trwale (na rok!), to piszcie! Chętnie się czegoś nowego dowiem i nauczę!!:lol: Pozdrawiamy[/quote]
o Boze ty moj mily... podaję sklad karmy
[COLOR=#ad2730]All Natural Ingredients[/COLOR]
Lamb Meal, Brown Rice, [B]Canola Oil (preserved with Mixed Tocopherols[/B]), Flax Seed, Sun cured Alfalfa Meal, Sunflower Oil, Lamb, Lecithin, Potassium Chloride, Choline Chloride, Linoleic Acid, Rosemary Extract, Sage Extract, Dried Enterococcus Faecium Fermentation Product, Dried Lactobacillus Acidophilus Fermentation Product, Dried Aspergillus Oryzae Fermentation Extract, Dried Bacillus Subtilis Fermentation Extract, Inulin (from Chicory Root), Saccharomyces Cerevisiae Fermentation Solubles, L-Lysine, Taurine, Yucca Schidigera Extract, [B]Mixed Tocopherols (source of Vitamin E)[/B], Zinc Amino Acid Chelate, Manganese Amino Acid Chelate, Iron Amino Acid Chelate, Copper Amino Acid Chelate, Cobalt Amino Acid Chelate, Vitamin A Supplement, Vitamin D3 Supplement, [B]Ascorbic Acid (source of Vitamin C),[/B] Niacin, Thiamine Mononitrate (Vitamin B1), Riboflavin (source of Vitamin B2), Beta Carotene, Calcium Pantothenate, Pyridoxine Hydrochloride (Vitamin B6), Calcium Iodate, Folic Acid, D-Biotin, Organic Selenium, Dried Papaya, Dried Pineapple, Vitamin B12 Supplement.
wlasnie C i E konserwują, a nie jakies tam E635 czy jakies inne:roll:

Link to comment
Share on other sites

no kobitki, widzę ze wy tu chichi chacha, ja z wami naprawdę powaznie chcialam porozmawiac, poradzic... nie chcecie - nie trzeba, ale jak znajdę tu u was na forumie jakies skargi, ze cos waszym pieskom zrobilo się od zle dobranej karmy, to wtedy zobaczymy kto będzie się smial:cool1: :cool3: ;)

Link to comment
Share on other sites

znalazłam w necie o wit e(tokoferol) i jest to rzeczywiście substancja konserwująca, uważana za nieszkodliwą, syntetyczna i naturalna, ta druga pochodzi przeważnie z olejów roślinnych

jakby na opakowaniu było E 300 i E 307, to się nie przejmujcie to właśnie są witaminy C i E, nieszkodliwe, z tym wyjątkiem ze E 300 (wit C) w nadmiernej ilości powoduje odkładanie kamieni nerkowych

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anusia & Alutka']Vici, przecież my się nie śmiejemy z Ciebie i Twoich rad, tylko znalazłyśmy genialne zastosowanie dla tych witamin. Czas ucieka, młodość nie wieczność, przydałoby sie troszkę zakonserwować :evil_lol:[/quote]
to trza witaminy pic i wam, ja osobiscie piję, robilam badania, wiem jakich mnie brakuje, no i uzywam teraz i nie skarzę się;) a... jeszcze jedno, odmladzają mnie ludzie gdzies na 5 - 6 lat, w moim wieku jest to bardzo duzo, uczucie superowskie:multi:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vici i Jeannie']o Boze ty moj mily... podaję sklad karmy
[COLOR=#ad2730]All Natural Ingredients[/COLOR]
Lamb Meal, Brown Rice, [B]Canola Oil (preserved with Mixed Tocopherols[/B]), Flax Seed, Sun cured Alfalfa Meal, Sunflower Oil, Lamb, Lecithin, Potassium Chloride, Choline Chloride, Linoleic Acid, Rosemary Extract, Sage Extract, Dried Enterococcus Faecium Fermentation Product, Dried Lactobacillus Acidophilus Fermentation Product, Dried Aspergillus Oryzae Fermentation Extract, Dried Bacillus Subtilis Fermentation Extract, Inulin (from Chicory Root), Saccharomyces Cerevisiae Fermentation Solubles, L-Lysine, Taurine, Yucca Schidigera Extract, [B]Mixed Tocopherols (source of Vitamin E)[/B], Zinc Amino Acid Chelate, Manganese Amino Acid Chelate, Iron Amino Acid Chelate, Copper Amino Acid Chelate, Cobalt Amino Acid Chelate, Vitamin A Supplement, Vitamin D3 Supplement, [B]Ascorbic Acid (source of Vitamin C),[/B] Niacin, Thiamine Mononitrate (Vitamin B1), Riboflavin (source of Vitamin B2), Beta Carotene, Calcium Pantothenate, Pyridoxine Hydrochloride (Vitamin B6), Calcium Iodate, Folic Acid, D-Biotin, Organic Selenium, Dried Papaya, Dried Pineapple, Vitamin B12 Supplement.
[B] wlasnie C i E konserwują, a nie jakies tam E635 czy jakies inne[/B]:roll:[/quote]
jak już wcześniej napisałam wit C i E to też jakies tam E.... tyle , że nie każdy składnik z tablicy E jest szkodliwy, bo są tam też jak najbardziej naturalne rzeczy np podany prrzez Ciebie E 635 to rybonukleotydy sodu naturalna substancja wzmacniająca smak, nieszkodliwa!!!

nie miej nam za złe, że Smiechy i hihy , od czego jest forum? chyba dla luźnej rozmowy, a przy okazji można wiedzę poszerzyc

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mynia']Ale Vici, Ty strasznie nerwowa jestes i każdy post traktujesz jako atak na Ciebie!! "Rzucasz się" i wściekasz. No i jeszcze piszesz, że się śmiejemy... A skąd te domysły?[/quote]
nie, nie jestem nerwowa, tylko kiedy chodzi o zdrowie moje, kogos z rodziny, bliskiej osoby lub mojej pociechy Jeannie, to jestem [I]powazna, [/I]nie lubię zartowac na ten temat... a na wszystkie inne mozemy sobie pozartowac;)
nawet mam propozycję pozartowac razem z Owczarnią, tylko ze ona pewnie się nie zgodzi:-( :shake:

Link to comment
Share on other sites

:Dja przepraszam, ale już nic nie rozumiem!!! Vici rozmawiamy na wesoło o zdrowiu nawet, ale przecież nikt nie umiera!!
złości cię wesołośc, ale nie mogę się powstrzymac ze śmiechu, (nie z Ciebie) ale czytam skład Twojej karmy i zastanawiam się co to jest alfalfa meal, mięsko z przybysza co ma 7 żołądków?? może jestem głupia przepraszam ale nie znam zwierzaka alfalfa!!

Link to comment
Share on other sites

Anusia nie przewracaj się, nie ładnie się śmiac z głupoty innych!! Angielski znam jak znam ale o Alfalfa nie słyszałam nigdy :lol: a swoją drogą wracając do tej karmy Vici, czy to jest właśnie chicen soup? podoba mi się jagnięcinka i ryż brązowy, chyba się przerzucę z Niką! ona zyska a ja schudnę, i tak staram się zrzucic parę kilosów, a jagnięcina i brązowy ryż jak najbardziej dietetyczne no i ta lucerna!!

tak serio to naprawde interesuje mnie jakiej karmy to skład

Link to comment
Share on other sites

Alfalfa meal to mączka z lucerny ;).

Wymowa? Proszę bardzo ;) - /{l'f{lf@/ - czyli coś w rodzaju... "alfalfa" po prostu :lol:.


Btw, nie wiem w czym Vici ma angielski, ale z tym małym palcem to bym się wstrzymała (sądząc po tym, że powołuje się na rozmaite dyskusje i publikacje, z których wynikają rzeczy albo w ogóle nie związane ze sprawą, albo wręcz odwrotne do tego, co ona twierdzi).

Co do Viciowych karm, to póki co najgorszą ich stroną na moje oko jest rzekoma uniwersalność (czyli dla każdego wieku, rasy, stanu zdrowia, włosa, i tak dalej, to samo żarcie), alfalfa to pikuś ;).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...