Jump to content
Dogomania

Afrykańskie ślimaki - młodzież szuka dobrych domków.


supergoga

Recommended Posts

  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

[quote name='koszalinianka']Witam
Od dłuższego czasu szukam osoby która miałaby do oddania lub sprzedania za rozsądną cenę takiego ślimaka a najlepiej dwa ... akwarium czeka od dłuższego czasu a mi nie udaje się ich nigdzie dostać ... mieszkam w Koszalinie i bardzo chętnie przyjmę te ślimaki :)[/quote]
Zajrzyj na wątek [URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=102271[/URL] i zapytaj czy jeszcze są ślimaki afrykańskie.

Link to comment
Share on other sites

A rany ale tam gryzoni biednych - gdyby bliże to bym pewnie cosik na DT zabrała.
A o slimakach nie piszą - u nas w zoologu były slimaki, ale nie umieli się nimi zająć - po miesiącu już nie było :placz:.
I nie zostały sprzedane, tyle wiem.

Napisz tam, może są a ślimaki moga podróżować - nawet można komuś dać do przewiezienia na trasie. U mnie zostały tylko dwa i młoda raczej nie ma ochoty się podzielić, aby został jeden. Choć zapytam jeszcze.

Link to comment
Share on other sites

W tym byłym sklepie zoologicznym są jeszcze ślimaki ale jest problem z transportem ... jest zima i obawiamy się że przesłanie ich w paczce pocztą (oczywiście priorytet) może je zabić ... nie mamy niestety doświadczenia w przesyłkach konduktorskich ... czy macie jakiś pomysł na przetransportowanie tych ślimaków z Warszawy do Koszalina?

Link to comment
Share on other sites

Torf kupuję w sklepach zoologicznych: czarna ziemia lub mieszanka do terrariów. Wtedy trzeba go tylko nawadniać, żeby był wilgotny.
Co do wymiany - zależy to od wielkości terrarium i ilości mięczusiów. Im mniej miejsca tym częściej.
Nasze łobuzy, jak ich było więcej - same pokazywały, że mają dyskomfort. Zamykały się w m,uszlach i nawet nie wyłaziły do jedzenia. I wtedy znak, że przeoczyłyśmy moment gdy czas na wymianę.
Teraz są dwa i spore terrarium, więc wymieniamy nie tak często.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='supergoga']Torf kupuję w sklepach zoologicznych: czarna ziemia lub mieszanka do terrariów. Wtedy trzeba go tylko nawadniać, żeby był wilgotny.
Co do wymiany - zależy to od wielkości terrarium i ilości mięczusiów. Im mniej miejsca tym częściej.
Nasze łobuzy, jak ich było więcej - same pokazywały, że mają dyskomfort. Zamykały się w m,uszlach i nawet nie wyłaziły do jedzenia. I wtedy znak, że przeoczyłyśmy moment gdy czas na wymianę.
Teraz są dwa i spore terrarium, więc wymieniamy nie tak często.[/quote]
Raz w tygodniu?

Link to comment
Share on other sites

przepraszam Was najmocniej. Ja prawie już jechałam do Krakowa po świętach i padłam, mam zapalenie opłucnej, już w sumie miałam, ale z trudem się zbieram.
Wstyd mi że tak wyszło, przepraszam, weszko jeśli jest ktoś chętny na mięczusie to ja odstąpie, najbliższy termin Kraków to ja chyba za miesiąc... :shake:
narazie cieniutko z siłami :-(
chyba ze studentki pomogą, zaraz bede monitowac.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...