Jump to content
Dogomania

Kopiowanie uszu i ogonów jest zgodne z prawem


TuathaDea

Recommended Posts

[quote name='Vectra'] jako obywatel RP mogę posiadać psa kopiowanego , który nie został skopiowany na terenie naszego kraju .. [B]nie ważne gdzie się pies urodził[/B] :) byle zabieg nie był wykonany w Polsce ...[/QUOTE]

Ale to stoi w sprzeczności z tym (w sensie ewentualnej turystyki ciachającej uprawianej przez polskich hodowców z nowonarodzonymi miotami):
"[B]Wszystkie psy urodzone w Polsce po 01.01.2012r. muszą mieć pozostawione naturalne uszy i ogony[/B]. Kierownicy sekcji ras zostają zobowiązani do zaznaczania w protokółach kontroli
miotów każdego przypadku ciętego ogona i/lub uszu oraz zgłaszania tego faktu
zarządowi oddziału. "

Link to comment
Share on other sites

[quote name='filodendron']Ale to stoi w sprzeczności z tym (w sensie ewentualnej turystyki ciachającej uprawianej przez polskich hodowców z nowonarodzonymi miotami):
"[B]Wszystkie psy urodzone w Polsce po 01.01.2012r. muszą mieć pozostawione naturalne uszy i ogony[/B]. Kierownicy sekcji ras zostają zobowiązani do zaznaczania w protokółach kontroli
miotów każdego przypadku ciętego ogona i/lub uszu oraz zgłaszania tego faktu
zarządowi oddziału. "[/QUOTE]
może czytaj ze zrozumieniem i wtedy tucz literki ...

nie każdy w RP jest członkiem ZK , to taka podpowiedź , do mojego postu ..

zacytuje ci to jeszcze raz i podziele na czynniki zrozumiałe :)

[quote name='Vectra']
Regulamin obowiązujący dla członków ZK
Jako członek ZK , mogę mieć psa kopiowanego ... nie mogę go wystawić , jeśli urodził się po 1.01.2012 w PL , jeśli jest importem .. mogę wystawiać ....

[COLOR=#ff0000][B][SIZE=4]Prawo obowiązujące dla każdego obywatela RP[/SIZE][/B][/COLOR] [COLOR=#ff0000][SIZE=4][B]który nie jest członkiem ZK [/B][/SIZE][/COLOR]
j[B]ako obywatel RP mogę posiadać psa kopiowanego , który nie został skopiowany na terenie naszego kraju .. nie ważne gdzie się pies urodził :) byle zabieg nie był wykonany w Polsce ...[/B][/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

Rzeczywiście - członkowie innych związków kształtują obraz kynologii w naszym kraju i swą statystyczną przewagą roznoszą ZK razem z jego głupim zakazem w pył i proch ziemi... :evil_lol: Po co my się tu zatem w ogóle zastanawiamy nad tą mikrą i marginalną organizacją, jaką jest ZK? ;) Te trzy tysiące wystawców dziś w Kielcach to przecież tylko rodzinny piknik oszołomów ;)

Link to comment
Share on other sites

a to żeby posiadać psa w Polsce , trzeba być członkiem jakieś organizacji ? pierwsze słyszę :)

ale może nie było by to złe , może by powstała ewidencja wsiech boorków okupujących nasz kraj.

ale to już w rękach ustawodawcy , organizacje były by wdzięczne ...

psów w PL jest kilkaset tysięcy , więc ZK to jest mikro organizacja .. czy ci się to podoba czy nie .... bo psów rasowych z rodowodem ZK ... jest odrobinka , pewno mniej niż psów w schroniskach.

Przerażająca jest naiwność w naszym kraju , no ale właśnie dzięki temu ustawodawcy , mogą dawać takie babole pełne dziur ... bo dzieci we mgle we wsio uwierzą i cieszą się jak szczerbaty do sucharów .. że oo dostali ustawę , zakazująca zabiegu kopiowania ...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']
psów w PL jest kilkaset tysięcy , więc ZK to jest mikro organizacja .. czy ci się to podoba czy nie .... bo psów rasowych z rodowodem ZK ... jest odrobinka , pewno mniej niż psów w schroniskach.[/QUOTE]
Tak, i pewnie ta nierasowa większość w schorniskach, i te u "chłopa w oborze", są powszechnie kopiowane na obie strony i kształtują obraz rasy (?) u przeciętnego Kowalskiego. No ludzie - kto kopiuje te psy, jeśli nie hodowcy?
Ludzie muszą skądś brać psy - jeśli nie ze schronu, to od hodowcy. Jeśli hodowcy nie będą ciąć psów, to takie psy będziemy mieć na ulicach.
Rozśmieszają mnie te historie o wywożeniu psów za granicę na cięcie. W kontekście psów schorniskowych w szczególności.
Ustawodawcę mamy takiego, jacy sami jesteśmy - my ich wybieramy - cały naród to dziecko we mgle. Nie da się w 30 lat przeskoczyć przepaści, jaka dzieli nas od krajów o ugruntowanym od wieków parlamentaryzmie. To są mżonki w sytuacji, gdy połowa Polaków nawet nie wie, po co się głosuje.
Prawo nie jest dane raz na zawsze - to jest droga i w sytuacji, w jakiej jesteśmy, liczy się kierunek.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra'][U]ale ZK nie odpowiada za wszystkie psy w RP[/U] , więc jak ma ustanawiać prawo :razz:
ZK jedynie płodzi regulaminy , dla swoich członków .. na podstawie prawa które wymyślił ustawodawca.
[/QUOTE]
[QUOTE]Jako członek ZK , .[/QUOTE]
Jako członek ZK nie znasz statutu.

STATUT ZWIĄZKU KYNOLOGICZNEGO W POLSCE
{...}
§ 7
Związek realizuje swoje cele przez:
1. [U]reprezentowanie interesów kynologii przed władzami[/U] i instytucjami w kraju oraz organizacjami kynologicznymi międzynarodowymi i zagranicznymi,

I jak ma być dobrze w tym kraju skoro nawet wybitni członkowie ZK wolą wydrzeć paszcze na koleżeństwo niż skupić się na merytorycznej analizie. :)

Link to comment
Share on other sites

jednego nie rozumiem , w Twoich dążeniach by mi coś udowodnić.
Co ma ZK , do ustaw w naszym kraju ... biorąc pod uwagę to , że tylko kilka procent ludzi , jest członkami ZK.

To teraz wyobraź sobie , że nie jestem członkiem ZK .. mam psa , rasy którą się kopiuje i co ? Pies urodził się 2 stycznia 2012 roku , uszy stracił na Ukrainie i co kto mi może ? :diabloti:

tylko wbij sobie do głowy jedno .. byś się nie powtarzał kwiatuszku i nie klepał mi wycinków z regulaminu ZK ... Piszę jako osoba która NIE NALEŻY do żadnej organizacji.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']
To teraz wyobraź sobie , że nie jestem członkiem ZK .. mam psa , rasy którą się kopiuje i co ? Pies urodził się 2 stycznia 2012 roku , uszy stracił na Ukrainie i co kto mi może ? :diabloti: [/QUOTE]
Nie wiem, jak Farabutto, ale moim zdaniem nikt nic nie może. Ale nowela to nie jest spisek, który ma na celu upupienie Vectry i jej potencjalnie pozbawionego uszu psa.
To jest krok w kierunku zmiany myślenia ludzi. Może i niedoskonały. Ale bardziej niż w ustawodawcę wierzę w zasadę, że to popyt kształtuje podaż.
Już jakieś dwa albo i trzy lata temu była na dogo hodowczyni, którzy część miotu zostawiała z uszami, a część - jak to eufemistycznie określała - prowadziła "do fryzjera". Już wtedy pojawiło się zapotrzebowanie na psy "bio" (jak mnie denerwuje to określenie :)) To zapotrzebowanie, i oczekiwanie, będzie wzrastać.

Link to comment
Share on other sites

Gdyby ustawy były jasno brzmiące ;) to by nie było tego tematu ..
a tak kocham z Wami się przekomarzać , sprawia mi to ogromną frajdę , jak się tu niektórzy nakręcają, by mi udowodnić coś czego nie ma.
I te wklejanie regulaminów i ustaw ...

Prawda jest taka , napiszę to po raz tysięczny ... że ustawodawca sam daje furtkę , czyli nowelizacja ustawy jest kompromisem .. dla zwolenników kopiowania - bo zawsze można sobie kupić psa za granicą czy też go tam kopiować i dla tych ekomiłośników ... co wierzą w bajki naszego rządu .. jak to zbawił pieski świat , dając ustawę która nic nie zmieni.

A nie sorki , mamy teraz dużo kundelków z rodowodami ... tak samo płodzonymi jak były bez ustawy ... ino dochód większy , bo z papierem ... a jak nad tym kontroli nie było , tak i nie ma i co gorsza NIGDY nie będzie ..

Link to comment
Share on other sites

W kwestii kopiowania, to pseudo zawsze pójdzie za tym, co widać na ringach. Oni reagują na potrzeby rynku szybciej niż hodowcy.
Jak Kowalscy zaczęli pytać o pudle z ogonem, to i pseudo przestali ciąć - i to na długo przed nowelą.

Na jasno brzmiące ustawy przyjdzie nam jeszcze poczekać. Jak to mówią Anglicy - frak leży dobrze dopiero w trzecim pokoleniu.
Ale ja jestem jak najbardziej za tym, żeby osoby świadomie niedostatków prawa wchodziły w politykę - innej drogi nie ma, bo malkontenctwo do niczego nie prowadzi ;)

Link to comment
Share on other sites

ale wystarczyło jedno zdanie w tej ustawie ... ZAKAZ WYKONYWANIA ZABIEGU KOPIOWANIA I POSIADANIA KOPIOWANYCH PSÓW , urodzony po 1.01.2012

i było by jasno , prosto i czytelnie
a zagmatwali że hej :evil_lol:

ale przynajmniej jest ten fajny temat , do popcornu i pepsi :wink:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']ale wystarczyło jedno zdanie w tej ustawie ... ZAKAZ WYKONYWANIA ZABIEGU KOPIOWANIA I POSIADANIA KOPIOWANYCH PSÓW , urodzony po 1.01.2012 [/QUOTE]
Heh, miałabym więcej takich życzeń z górnej półki w temacie polskiego prawodawstwa. Ale do tego, to "polityczna elyta" musi się nam przefasonować na taką, której trochę mniej zależy na żłobie. To trwa - stąd powiedzonko o fraku :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']jednego nie rozumiem , w Twoich dążeniach by mi coś udowodnić.
Co ma ZK , do ustaw w naszym kraju ... biorąc pod uwagę to , że tylko kilka procent ludzi , jest członkami ZK.

[/QUOTE]
[FONT=Verdana]Nawet[/FONT][FONT=Verdana] przysłowiowe[B] Koło Gospodyń Wiejskich[/B][/FONT][FONT=Verdana] ma „coś” do przeróżnych projektów ustaw i [B]uczestniczy w procesie legislacji[/B], a co dopiero ZK, który sam siebie ustanowił reprezentantem całej kynologii wobec władz w naszym ślicznym kraju.[/FONT]
[FONT=Verdana]Oto dowód.[/FONT]
[FONT=Verdana][URL]http://orka.sejm.gov.pl/Druki6ka.nsf/0/30AD3C4C8188A93BC125786800369363/$file/4030-001.pdf[/URL][/FONT]
[FONT=Verdana]Obawiam się, że nie rozumiesz nie tylko tej jednej kwestii, i to jest problem.[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='farabutto'][FONT=Verdana]Nawet[/FONT][FONT=Verdana] przysłowiowe[B] Koło Gospodyń Wiejskich[/B][/FONT][FONT=Verdana] ma „coś” do przeróżnych projektów ustaw i [B]uczestniczy w procesie legislacji[/B], a co dopiero ZK, który sam siebie ustanowił reprezentantem całej kynologii wobec władz w naszym ślicznym kraju.[/FONT]
[FONT=Verdana]Oto dowód.[/FONT]
[FONT=Verdana][URL]http://orka.sejm.gov.pl/Druki6ka.nsf/0/30AD3C4C8188A93BC125786800369363/$file/4030-001.pdf[/URL][/FONT]
[FONT=Verdana]Obawiam się, że nie rozumiesz nie tylko tej jednej kwestii, i to jest problem.[/FONT][/QUOTE]
i znowu pisemko cytowane , a na moje pytanie odpowiedzi brak :cool3:

Link to comment
Share on other sites

Coś Wam wyobraźnia nie domaga w sprawie długiej drogi w dół :evil_lol:
Merytorycznie o skuteczności ustawy można będzie porozmawiać za parę lat.

Pisemko koła gospodyń wiejskich bardzo ładne. I tak to się właśnie robi. W ostatecznym rozrachunku takie rzeczy się liczą a nie marudzenie po forach na ustawodawcę, który reprezentuje określony elektorat (o ile elektorat zechce się określić).
A póki co spoko, też mam chipsy i pepsi. Nawet jakieś piwo się znajdzie :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='filodendron']
Pisemko koła gospodyń wiejskich bardzo ładne. I tak to się właśnie robi. W ostatecznym rozrachunku takie rzeczy się liczą a nie marudzenie po forach na ustawodawcę, który reprezentuje określony elektorat (o ile elektorat zechce się określić).
:)[/QUOTE]
[FONT=Verdana]To miałem na myśli, bo nie jest możliwe aby ZK, który reprezentuje interesy całej krajowej kynologii, nie został poproszony o konsultacje w sprawie tej zmiany. Widocznie zlekceważył możliwość konsultacji albo był za słaby żeby pokazać i przeforsować lepsze rozwiązanie.[/FONT][FONT=Verdana] Wniosek - ZK chciał, ale nie dorósł do reprezentowania kynologii. [/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Doskonale wiem o co chodzi, moje "haha'' nie mialo byc smieszne, a przesmiewcze, bo moim zdaniem kopiowane psy nie znikna z Polskiego rynku, mimo wszelkich nakazow i zakazow ;) Ba niebawem kopiowane psy ze sredniego krycia beda parokrotnie drozsze niz superextra niekopiowane...
Allegro-> doberman
Dobra, bo niepotrzebnie mące znowu...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...