Jump to content
Dogomania

imiennicy


Recommended Posts

  • Replies 96
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Znam jedna ASTke ktra nazywa sie Tequila.

Nie mam pojecia czy ktos nazwalby swinke morska, papuge albo inne stworzenie Bandzior :lol: ale mam nadzieje ze nie :)

Nie znam tez innych psow o tym imieniu :P

OOO mylisz się :)

MOja kuzynka ma królika o imieniu Bandzior :D

ganjunia

Tylko, ze w psach obronnych nie jest najważniejsze ich piękno i sierść!

Ale to, że one mogą byc starsznie agresywne i trzeba je krótko trzymac!

Miesiąc temu AMSTAF ZAATAKOWAŁ moją 5 miesięczną sunie charcice :x :evil: :-? :cry: Naszczęście nic się nie stało, ale skoczył na nią i już miał paszczę otwartą, naszczęście szybko zaaregowałam.

____________

Pozdrówka :wink:

Dominisia i moja charcica polska Ariczka i

moje kotki : 7-letni Bidabliu oraz 1,5-miesięczna Fanta :kociak:

gg: 2560415

Ale jeśli radzisz sobie z ta rasą, to oczywiście jes OK

Link to comment
Share on other sites

Tylko, ze w psach obronnych nie jest najważniejsze ich piękno i sierść!

Ale to, że one mogą byc starsznie agresywne i trzeba je krótko trzymac!

Ale jeśli radzisz sobie z ta rasą, to oczywiście jes OK

Co to znaczy krotko trzymac? I szczerze mowiac, troche mnie draznia Twoje pogadanki o chartach tutaj akurat :-?

Gajunia - napisalas, ze rodzice w koncu sie zgodzili na psa i ma to byc ASt - co wiesz o tej rasie, ile masz lat, kto sie zajmie wychowaniem psa??

Link to comment
Share on other sites

Psy obronne i molosowate? To sa teriery i strasznie obronne :) Moj to mnie co chwile broni przed miotla...

Ale normalnie jak znajde drugiego takiego swira co nazwal psa Athamas to nie bede w stanie uwierzyc :wink:

Tequila jest jedna na forum, to bullinka bodajze od Xtro jesli mnie pamiec nie myli. I znam konia o takim imieniu.

Link to comment
Share on other sites

eeeeee nie chodzi do konca o pieknosc :p heh nie marwajcie sie znam sie na psxach i dam rade ułożyć ast :) i tak wydaje mi sie ze bedzie to calkie dobry pies nawet jesli ich natura jest no....agresywna itd. I co z tego? jak sie dobrze psa wychowa to taki będzie :) może nie do konca ale w połowie :)

Link to comment
Share on other sites

Tylko, ze w psach obronnych nie jest najważniejsze ich piękno i sierść!

Ale to, że one mogą byc starsznie agresywne i trzeba je krótko trzymac!

Miesiąc temu AMSTAF ZAATAKOWAŁ moją 5 miesięczną sunie charcice :x :evil: :-? :cry: (...) Ale jeśli radzisz sobie z ta rasą, to oczywiście jes OK

Arika ja Cię błagam... jeszcze raz przeczytam na tym forum, że ASTy, bulliki, czy inne staffiki to psy obronne, to zacznę gryźć!

To są psy walczące, a z obronnymi to nie mają nic wspólnego.

I nie wypowiadaj się z taką pewnością i znawstwem o rasach, o których najwytaźniej nie masz pojęcia.

Link to comment
Share on other sites

tufi hehe mam 14 lat ale no mam spore doswiadczenie jesli chodzi o psy....duzo czytam a praktyka hmmm mialam kilka psów ehhhh lecz neistety na krótko.... no ale od dzieciaka chcialam miec no i...sie spelni marzenie i mam andzieje ze wszystko bedzie wporzadku :p z AST no oczywiiście ja bede wychowywala :D pozdro

Link to comment
Share on other sites

tufi hehe mam 14 lat ale no mam spore doswiadczenie jesli chodzi o psy....duzo czytam a praktyka hmmm mialam kilka psów ehhhh lecz neistety na krótko.... no ale od dzieciaka chcialam miec no i...sie spelni marzenie i mam andzieje ze wszystko bedzie wporzadku :p z AST no oczywiiście ja bede wychowywala :D pozdro

Wybacz, ale spore doswiadczenie to ma hodowca z co najmniej kilkuletnim, o ile nie kilkudziesiecioletnim stazem. A na pewno nie ktos, kto nie ma psa, ale duzo czytal.

To tak jak z dzieckiem - jest teraz tyyyle poradnikow - ale rzeczywistosci tak bywa zaskoczeniem.

Bylas juz moze w swoim oddziale ZK zeby porozmawiac z kims o wystawach chocby? Z iloma hodowcami sie kontaktowalas? Z jakiej linii chcesz psa? Ile czasu przebywalas z prawdziwym ASTem, a nie jakas mieszanka? Bylas juz moze w jakiejs szkole dla psow?

Marzenia marzeniami - i zycze ich radosnej realizacji, ale poki co, to rzeczywistosc bywa brutalna...

Link to comment
Share on other sites

ehhhhh.... nie taka brutalna ;) no dobra ale i tak uwazam ze to pies dla mnie :) no moze nie mam doswiadczenia ale wiem jak ulozyc dobrze psa i mysle ze nie bedzie sprawiala duzo klopotów tym bardzie ze to bedzie suka którą wysterylizuje po jakims roku :) myslcie co chcecie trudno..... ułożyłam sobie cudzehgo psa tak jak w przypadku sąsiadów a jest to pies o budowie owczarka niemieckiego i no.... troche wredny. narazie

Link to comment
Share on other sites

No cóż ja tez myślałam, że nie będzie problemu z wychowaniem psa szczególnie jak całe życie miałam psy.

Ale się okazało że ułożenie bullteriera to nie taka łatwa sprawa a wręcz bardzo trudna mimo mojego doświadczenie z innymi rasami.

Ja też myślałam, ze wszyscy przesadzają bo przeciez wiem wszystko na temat tych psów itd ale w praktyce wygląda to zupełnie inaczej.

Ale nie twierdze, ze nie wychowasz dobrze psa napewno ci sie uda jeżli masz bardzo dużo cierpliwości i bardzo duzo czasu dla psa

Zyczę powodzenia ;)

Link to comment
Share on other sites

ganjunia zycze powodzeniai gratuluje tego ze przekonalas rodzicow na psa i to od razu na ASTa, ja mam 15 lat duzo czasu a i tak na psa typu bull nie zdecydowalbym sie. wiedze teoretyczna mam ( przekopalem chyba caly internet i wszystkie ksiazki) ale nie mam doswiadczenia , tego 'obycia' z bullowatymi, i dlatego nie decyduje sie poki co na takiego psa ( choc oczywiscie w przyszlosci chcialbym takiego miec ). nie mam po prostu wiedzy praktycznej bo nigdy nie mialem psa . takze zycze powodzenia , i pozdrawiam.

aha i jeszcze jedno nie zamierzam tutaj cie pouczac czy cos ale wiekszosc osob (posiadaczy i nie-posiadaczy psow typu bull) chyba odradziloby ci lub odradza takiego psa 'na poczatek' , ja tez....

Link to comment
Share on other sites

Nie ma sensu kupować sobie innego psa jak chce się mieć Amstafa.

No bo jeśli np będzie się miało na początek yorka to nic to nie da przy pózniejszym wychowaniu ast-a.

Ja uważam, że jak ktos chce takiego a nie innego psa to niech sobie kupi takiego o jakim marzy a nie jakiegoś innego po to tylko żeby umiał wychować w przyszłości ast-a.

Link to comment
Share on other sites

Wysłany: 19 Mar, 2004 - 17:36

--------------------------------------------------------------------------------

Mam potwierdzenie na temat ciągnięcia na smyczy chartów

Moja od początku miała obróżkę. Troszkę ciągnęła i czasem odpuszczała "wyrywanie pani rąk" Ale był incydent z Amstafem. Płotek był baaardzo niski, sięgał mi troszke za kolano. W ogrodzeniu biegał luźno (wraz z swoim panem) <bez obroży!> Amstaf, który <jak powiedział potem właściciel> : cięty na psy. Arika przestraszyła się go i zaczęła szczekać, warczeć i on tak samo. Wkońcu Amstaf przeskoczył przez ogrodzenie i chciał skoczyć na Arikę. Pan go powstrzymywał, ale Arika była szybsza. Wysmyknęła się z obroży i wbiegła do ogrodzenia naszego domu (Arika była u nas od 3 dni!).

tak dokladnie bylo z tym amstaffem i niekoniecznie zaatakowal,bo jakby zaatakowal co po prostu podbiegl,jesli by zaatakowal to mialabys dwa psy.....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...