Jump to content
Dogomania

Jak wystawiać owczarka???:)


natka1238

Recommended Posts

[quote name='Nanami']Kurde no, miałam Cie dorwać, bo w stresie przeszkadzać nie chciałam :diabloti: a jak juz nadszedł spokój, toście sie zmyli :lol: Ale relacja foto jest :cool3:[/quote]
Taaa owczarkarzowi, w stresie, niebezpiecznie przeszkadzac:evil_lol::evil_lol:.
A wogole zadnego zdjecia nie zrobilismy :-(:-(, ani jednego nie mamy :shake:.
gdyby ktos przypadkiem .............cos nam pstryknal :razz:,to please :p


ps. na temat samej wystawy .i sedziowania .....hmmmmm lepiej sie nie bede wypowiadac,Arsunia najlepiej pokazala swoj stosunek do niej ,najpierw sobie usiadla i sie drapala za uchem potem ziewala :lol:.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 196
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ARSA Wolf Jar :diabloti:

[IMG]http://images5.fotopic.net/?iid=ytemen&outx=0&quality=70&noresize=1[/IMG]

[IMG]http://images2.fotopic.net/?iid=ytemeb&noresize=1&nostamp=1&quality=70[/IMG]

BARU Wolf Jar :evil_lol:

[IMG]http://images3.fotopic.net/?iid=ytemi8&outx=0&quality=70&noresize=1[/IMG]

I cała reszta:
[url]http://nanami.fotopic.net/c1484867.html[/url]

Link to comment
Share on other sites

Dorplant... wiesz, że chciałam się jednak zjawić na tej wystawie w Katowicach bo okazało sie, że mam dzień wolny i przeszukałam całe forum w poszukiwaniu wątku, w którym własnie rozmawiałyśmy i nie mogłam go znaleźć - a dziś proszę - od razu Cię znalazłam...

Ostatecznie postanowiłam nie jechać do Spodka bo nie chciałam się stresować, ale chętnie posłucham relacji. a może jest gdzies jakis artykuł o tym?

Za 2 i pół tygodnia wybieramy się na naszą pierwszą wystawę do Częstochowy i mam strasznego cykora. Po pierwsze, że kiepsko u nas z ta pozycją wystawową (nie wiem czy pies wystoi dłużej niż 3 sekundy) a po drugie troszkę martwię się o jego uzębienie, bo z przodu na dole ma jeden ząb nieco cofnięty...

No nic - będzie to dla mnie niezłe doświadczenie...

Link to comment
Share on other sites

dzieki Nanami :p, sprawilas mi przyjemnosc tymi fotkami,
tym bardziej ze moj ukochany pies Dick wczoraj polamal sobie fatalnie lokiec(oderwany klykiec itd...) i czekam z nim na jutrzejsza operacje we Wroclawiu u dr.Biezynskiego :-(:-(,tak wiec nastroj mam fatalny:-( i raczej nie mam glowy do niczego .teraz zasnal wreszcie i mam sekunde odpoczynku.

Link to comment
Share on other sites

dorplant trzymam mocno kciuki za psa... wcale się nie dziwię że nie masz do niczego innego głowy.

moge się spytać jak się połamał? :roll: frodo często różne akrobacje powietrzno-glebowe uprawia i tak naprawdę czasem się martwię czy nie zrobi sobie krzywdy. ostatnio glebnął plecami w ziemię. wyglądało groźne ale dupkowi nic się nie stało.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

A ja chciałabym was prosić o pomoc...
My juz mamy za soba pierwszą wystawę (krajową) i niestety nie mam się czym pochwalić - poniosłam klęskę jako wystawca.
Z pozycja wystawową jeszcze sobie jakoś poradzę ale za chiny nie wiem o co chodzi, jak powinno wyglądać prawidłowo to bieganie po ringu. A co za tym idzie nie mam pomysłu jak nauczyć biegania mojego psa (on ewidentnie nie wie o co mi chodzi)
Bardzo was proszę o wskazówki...
Wiem, że mogłabym poprosić moich hodowców o pomoc, ale niestety na tej właśnie ostatniej wystawie minęłam się z nimi (ponieważ nie było ich w katalogu załozyłam, że ich w ogóle nie będzie - a byli), a we Wrocławiu z kolei ich nie będzie bo chyba wybieraja się gdzieś indziej.

plissssss... pomóżcie!

Link to comment
Share on other sites

Jeden leci przed psem np, na boisku:cool3:,drugi trzyma psa na ringnówce i leci za nim(znaczy za psem),psiak ma napinać smycz,wtedy widac jak aparat ruchu pracuje.Acha i zaczynaj trenować siebie i tego drugiego co orbity będzie robił:evil_lol:,bo może być maraton na wystawie:cool3:,jak to na dolnośląskiej(ostatnio był)
Poszukaj w internecie filmików z wystaw
tak ma pracować aparat ruchu
[URL]http://pl.youtube.com/watch?v=TIFpKL0qRQ0[/URL]
a tak wyglądaja wystawy
[URL]http://pl.youtube.com/watch?v=bK5xgeWyOyc&feature=related[/URL]
[URL]http://pl.youtube.com/watch?v=SHVPRcqatWc&feature=related[/URL]
No to trenuj :cool3:,postawy tez.
p.s.Porażkami się nie przejmuj ,początki są ciężkie,dla każdego,grunt to rozrywkowe podejście:lol:
Mój szedł w odwrotną stronę,a potem chłop sie sędziom prezentował nie pies:evil_lol:,na drugiej wystawie było od strony wystawiających,czyli nas, o niebo lepiej,no ale psiak zajął ostatnie miejsce,sędziemu się nie podobał.:crazyeye:Mnie się podoba,:loveu: nawet wystąpiłam o nagrodę pocieszenia dla chłopa bo psu i mnie to,ze tak wyrażę się kolokwialnie,dyndało:cool3: serdecznie które miejsce zajął:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

No my teraz też zajęliśmy ostatnie miejsce... :) Ale tylko na 4 psy
byłam święce przekonana, że pies ma ciągnąć na smyczy i ciągnął!
Więc moje zaskoczenie było ogromne kiedy sędzia powiedział nam, że pies ma tendencje do ciągnięcia przez co obniża łeb i ma brzydką sylwetkę...

A czy na wystawie pies może mieć w pysku jakiś przedmiot?
Bo dziś na spacerze zauważyłam, że jeśli coś niesie (dziś to była szczotka) to biegnie z tym takim lekkim truchtem, pierś ma do przodu, głowę do góry a łapkami tak przebiera, że prawie nie dotyka podłoża - bardzo mi się wtedy podoba...

W takim razie będę czekała na rady w Milczu.
Mój pies to Vitus z Jurajskiego Źródła. Klasa - młodzieżJa jestem blondynką i będę z takim panem z dość dużym brzuchem :)

W ogóle na ostatniej wystawie chciałam właśnie zasięgnąć rady jakiegoś hodowcy, ale... nikt nie wydawał mi się na tyle przyjazny, abym się odważyła podejść...
Wyjątkiem była pewna Pani z suczką, która miała podobny problem co my. Ona na wystawy jeździ tylko rekreacyjnie i za bardzo się niczym nie przejmuje :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dorplant']w profilu masz adres mojej strony, w zakladce "o mnie" jestem na zdjeciu z kudlatym szczeniaczkiem !
jak bedzie cieplo bede w zielonej koszulce z logo Wolf Jar jak zimno w kurtce moro z bundeswhery;)[/quote]
A nakrycie głowy?To co, pikuś?
Jak ciepło to bez jak deszcz to hełm:cool3:,można użyć jak sędzie coś spaskudzi przy ocenie,ewentualnie napatoczy się jaki namolniak:evil_lol:,albo walić w niego bo dźwięk fajny przy tym jest, taki dzwonowy
:razz:,ja se kupie,chyba widziałam ze sa tam gdzie ciuchy bundeswhery i walnę napisik jakowyś

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

A my pierwsza wystawa i pierwszy sukces - wygraliśmy młodzież z oceną doskonałą :-) Generalnie było fajowo, bo mój pieseczek odbył dwa treningi przed wystawą (po 10 minut kazdy :evil_lol:) i radził sobie na ringu lepiej ode mnie latającego po orbicie :evil_lol:.

Ale w związku mam pytanie, bo musiałem pozyczać obrożę - gdzie mozna kupić taką ze skórą i złotym łańcuszkiem ringową? Na allegro pusto, w necie tylko sprzęt do wystawiania bigli, pudli i innych mikrusów.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marciashka']A my pierwsza wystawa i pierwszy sukces - wygraliśmy młodzież z oceną doskonałą :-) Generalnie było fajowo, bo mój pieseczek odbył dwa treningi przed wystawą (po 10 minut kazdy :evil_lol:) i radził sobie na ringu lepiej ode mnie latającego po orbicie :evil_lol:.

Ale w związku mam pytanie, bo musiałem pozyczać obrożę - gdzie mozna kupić taką ze skórą i złotym łańcuszkiem ringową? Na allegro pusto, w necie tylko sprzęt do wystawiania bigli, pudli i innych mikrusów.[/quote]
gdzie byliscie ?
ps na wystawach bardzo czesto mozna kupic taka

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dorplant']gdzie byliscie ?
ps na wystawach bardzo czesto mozna kupic taka[/quote]

Na krajówce w Dobrym Mieście (to niedaleko Olsztyna). W sumie coś koło 40 ON w różnych klasach, w naszej 3 psy (dwa doświadczone i mój gamoń). Sędziował Gątkowski. Początek skopałem i ustawił psa na drugiej pozycji, ale po chodach, kłusie i stój przestawił na pierwszą pozycję i powiedział, pies ma świetne chody i kątowanie i że zapowiada się bardzo dobrze. :-)
A szukałem na straganach, ale nie było nic, co mi się podobało i wyglądało jak trzeba :-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dorplant']a w ipo sklepie probowales ??[/quote]

Szukałem wszędzie, w ipo-sklepie też. Na allegro ktos ma Schweikerta, ale czarna skóra ze srebrnym łańcuszkiem, a ja się uparłem na brązie ze złotem :-) bo lepiej wpasowuje się w kolorek ONka.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...