Jump to content
Dogomania

Jak wystawiać owczarka???:)


natka1238

Recommended Posts

  • 4 months later...
  • Replies 196
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mam kilka pytań w związku z wystawianiem onka. Juz na poważnie przymierzam się z moim Kendo, bo myślę, że tak w kwietniu wybierzemy się na pierwszą wystawę. I do wczoraj byłam pewna że to nic trudnego.
Na początek to czy mogłabym prosić o wyjaśnienie handlingu i double handlingu?

Byłam kiedyś na wystawie i tak sobie wymyśliłam, że sprowokowanie mojego psa do ciągnięcia na smyczy nie będzie cięzkie - wystarczy, że smycz trzyma mój chłopak, a ja idę kilka metrów przed nimi a Kendo już ciągnie tak, jakby miał się zaraz udusić. Więc pomyslałam, że nie będą mi potrzebne żadne zabawki, wystarczy że będę uciekać.
Co do postawy to też trochę ćwiczymy...

Ale wczoraj dowiedziałam się, że owczarków nie można ustawiać i poprawiać - że one same muszą tak stać!
Czy to prawda?
Czy jest tu może ktoś ze Śląska chętny do pomocy?

Link to comment
Share on other sites

Jestem kompletnym laikiem w tej sprawie ale spróbuję coś Ci doradzić/powiedzieć:
"Ale wczoraj dowiedziałam się, że owczarków nie można ustawiać i poprawiać - że one same muszą tak stać!
Czy to prawda?"

Tak. Ale różnie to bywa. Byłam na wystawie w Radomiu na majówce i świetnie się prezentował psiak o imieniu i przydomku "Pakos Mavic". Świetnie się "ciągnął" i potrafił sam się ustawić.
Fotka:
[URL]http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/814217f541b23152.html[/URL] -postawa
[URL]http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8d83e9a53f859299.html[/URL] - kłus.
Ale i były takie psy, które samemu trzeba było ustawić, bo jak właściciel się zatrzymywał to albo źle stawały albo równały :l
Zabawki są niezbędne i coś takiego jak inny gwizdek co pies go odróżnia czy cuś takiego.
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Dorplant, ale chodzi ci o wystawe międzynarodową w Katowicach w Spodku tą pod koniec marca?
Niestety nie mogę wtedy bo mam zajęcia (nie mogę opuścić bo chciałabym się wybrać na tą wystawę krajową do częstochowy 19 czy 20 kwietnia)... Może jakoś inaczej możemy się zgadać/spotkać?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Chciała ja jechać,ale mnie nie wyszło więc w związku z tym, będę z Wami duchem,bo ciałem i duchem sie nie da,nad czym ubolewam :placz:
A ty Dorotka widziała jak mnie Młotkowski (znaczy Sławek ostatnio trafił w dziesionę zwąc gnoja Piórkiem)na mistrzostwach box(boxio w liczbie sztuk jeden:cool3:) ,wywalił,normalnie gnojek mnie łapami podchaczył i glebejszyn zaliczywszy,pojechaliśmy później na przyjęcie urodzinowe do znajomych, ja taka upaprana :evil_lol:,ale oni przyzwyczajeni som bo raz jak mi Młotek oko podfanzolił,to zrobili dochodzenie czy nie ma przemocy w rodzinie :mad:
[B]Nanami[/B] Ty tam kręć filmy i cykaj foty i potem nam tu zapodaj

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...