Jump to content
Dogomania

Młody amsatff szuka domu - Chico ma swój dom !!!


malwinette

Recommended Posts

  • Replies 295
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

sam, astki w Gdansku nie sa łączone , no choć ta mała była:shake:
ale nie umiem mu powiedzieć żeby nie szarpał smyczy on sie nie słucha a na imie też nie reaguje
qrcze trzeba go trochę nauczyć bo jak tak z potencjalnym domkiem pójdzie na spacer i sobie szarpnie to go nie wezmą a on biegiem do domku musi jest chudszy niż był

Link to comment
Share on other sites

Mało o nim tak naprawdę wiadomo. Z opisu wynika, że raczej w ogóle nie jest przyzwyczajony do przebywania z człowiekiem. A w domu to on chyba za długo nie pomieszkał. Nie będzie łatwo znaleźć mu człowieka. I to odpowiedzialnego, który go nie wyrzuci jak zabrudzi mu mieszkanie albo zje z nudów dywan...

Link to comment
Share on other sites

Tez mialam problem z szarpaniem smyczy jak moj AST byl mlodzikiem. Kosztuje to troche pracy i -wiecej- cierpliwosci, zeby wypracowac co sie chce. Za kazdym razem kiedy szarpie smycz stanac w miejscu i nie kontynuowac spaceru. Przy czym do psa nic nie mowic i nie utrzymywac zadnego kontaktu tym bardziej wzrokowego. Kiedy pies sie uspokoi zaczac isc dalej a w razie ponownego szarpania powtorzyc i tak do pierwszych efektów :p ASTy sa uparte i ta metoda dziala u nich jak najbardziej ale po dluzszym stosowaniu niz u innych ras :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

Moja Dorcia (5 letnia astka) ze schroniska robila to samo, u mnie podzialala mniej wiecej ta sama metoda co u Diuny. Kiedys to nie dalo sie z nia wysjc nromalnie na spacer, teraz zdarza jej sie to naprawde sporadycznie. Wiec jak skakala i szarpala smycz, ja stawalam (ale nie ze nie utrzymuje kontaktu i nie reaguje) tylko po prostu mowiłam "pusc" i momentalnie puszczala. Na poczatku musialam powtarzac kilka razy, wiec spacery byly dluugie, a ile cierpliwosci trzeba miec, ale teraz rzadko jej sie to zdarza i czesto wystarczy po prostu ze sie zatrzymam a ona juz wie o co chodzi :) Takze Olu powodzenia :)

Link to comment
Share on other sites

byłam z tym gnojkiem na spacerze......................................2min i ma kare :mad: tak szarpał za smycz że mam ręce powyrywane jak weszłam do boksu to z radości porwał mi kurtkę tak na mnie skakał i już wtedy szarpał ale pomyślałam sobie że mu przejdzie ale to był dopiero początek:mad:
potem płakał w boksie ale był niegrzeczny i kara musi być
bardzo ładnie natomiast chodził drugi ast taki stalowy Natalka ma zdjęcia z czarnym już nie dałam rady wyjść bo siły w rekach zostały wyczerpane przez Chiko - cholere:mad:

może on taki bo rzadko wychodzi i chce się nachapać szczęsciem NO NIECH KTOŚ MU DA WRESZCIE TO SZCZĘŚCIE TO KOCHANY WESOŁY PIESEK TYLE ŻE BARDZO SILNY:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

teraz to drzewo ale zawsze to on mnie tak traktuje :mad: dziś porwał mi smycz - taką z linki holowniczej.
W boksie to zupełnie inna przytulanka i lizak a na spacerze to tylko chce się bawić i to tak jak na tych zdjęciach, patyczki mogę sobie wsadzić :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

szuka i nie mam pojęcia czemu go nie znajduje
panie w schronie mówią że on zalizałby na amen taki przytulak , do mnie też ciężko wyjść od niego taki słodziak
ma dużo energii ale przecież te krótkie spacerki raz kiedyś to nic dla młodego astka on codziennie powinien biegać
kiedy tylko zobaczy że jestem w schronisku odstawia taki lament że już pracownicy po tym wiedzą że przyszłam nawet jeśli mnie nie widzą :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Polecam zostawic chlopakowi gumowa pilke w boksie, sunie ktora sie opiekowalam a ktore tez miala niespozyta energie bardzo to pomoglo i nieco sie dzieki temu wyciszyla, miala tez stale zajecie bo nie puszczala pilki nawet na chwilke (tu jest jej watek [URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=79161&page=6[/URL] )

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...