Jump to content
Dogomania

Rubik spał na dogu i na kocie!znalazł swoje kochane stado i dom!


halbina

Recommended Posts

  • Replies 536
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Co jada nasz ulubieniec?
Uwielbia biały ser i inne przetwory mleczne... Zupki mlecznej jeszcze nie jadł, ale chyba spróbuję podać...
Je na ogół suchą karmę, ale także mięsko z makaronem, zalane rosołkiem (uszy mu się wtedy trzęsą)...
Przepada także za kanapkami i bułeczkami... :oops: ale te dawkujemy!:roll:
Jak się dorwie do kociego żarełka, to też zje z zadowoleniem... :evil_lol:
Ogólnie jada wszystko, co mu się poda, jest niekłopotliwy pod tym względem i nie ma żadnych problemów gastrycznych... w przeciwieństwie do moich psów... no cóż... pańskie pieski te moje...

Link to comment
Share on other sites

Co do spacerków... Rubik biegnie za moim stadkiem i za mną, pilnuje się ładnie, nie odbiega, chyba że się czegoś przestraszy... na zawołanie reaguje i przybiega... biega i szpera w trawie, podjada też czasem na wzór starszych psów...
NA smyczy był na spacerku kilka razy, całkiem nieźle sobie radzi... ale stosuję smycz wyciąganą, ma więc swobodę, może odbiegać i wracać... nie musze się z nim szarpać... taką smycz "na rolce" polecałabym dla jego przyszłych właścicieli...
Niestety, choć może obserwować starsze psy i robi to dość uważnie, jeszcze nie trafiamy z porami spacerków w jego chęć załatwienia potrzeb fizjologicznych. Załatwia się w domu, ale w wybranych przez siebie miejscach. Chętnie robi siusiu na szmatkę lub gazety, kupkę coraz częściej przy drzwiach wyjściowych.
Rubik jest inteligentnym psiakiem i szybko się nauczy załatwiać poza domem. Trzeba tylko skupić się na nim, reagować na jego sygnały (niepokój, podniecenie, szukanie miejsca) i wychodzić na spacerki częściej niż trzy raz dziennie... A przede wszystkim wcześniej niż ja to robię... :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Z minusów Rubika... nie lubi jak mu ktoś wtyka pysk do jego miski... człowiekowi pozwala wziąć miskę, ale jeśli mu smakuje i jest głodny, to na próby pogłaskania ostrzegawczo warknie...
za to kiedy jego już miska pusta, chętnie idzie poszperać w misce Inki lub Platona... a one nie odganiają malucha, są przyzwyczajone jeść z jednej miski...

Link to comment
Share on other sites

Witam. Od jakiegso czasu podczytuje Wasze forum.Robicie mnstwo dobrego dla tych biednych psiakow:).Ale do czego zmierzam..

Dzis zobaczyłam Rubika..i..bardzo chciałabym go zaadoptowac..tzn..nie tylko ja.Moj mąż i moja cora tez:).Mieszkamy w malym misateczku ok 35 km od Gliwic , w Strzelcach Opolskich.Mamy dom z ogrodem.Mieszka w nim juz jeden pies i kot.Pies jest ok 10letnim kundelkiem , dobrze ''dogaduje'' sie z kotem i innymi malymi psami , szczeniakowi nie zrobilby napewno krzywdy:)Jesli jescze Rubik nie znalazł domu tutaj czeka on na niego:)

Link to comment
Share on other sites

Ponieważ, jak widzę, wszystko co ważne na temat Rubika, przeczytała Pani na wątku, to zadam trzy pytanie (te same, co innym, więc pozwolę sobie skopiować z e-maila do Pani Julity):
Po pierwsze:
proszę napisać, jakie ma pani stanowisko wobec kastracji... Kiedy oddajemy psiaka, nowy właciciel podpisuje umowę adopcyjną. Wedlug niej, kastracja jest jednym z warunków adopcji.
Po drugie:
Czy zgodzi się pani na wizytę przedadopcyjną kogoś z dogomanii?
Po trzecie:
Czy moglibyście państwo odebrać Rubika z Zabrza, gdzie obecnie przebywa? I czy byłoby to możliwe do 25 sierpnia?

Link to comment
Share on other sites

Jesli chodzi o wizyte przedadopcyjna nie ma zadnego problemu , to samo jesli chodzi o odebranie malca z Zabrza(jestesmy w tych okolicach czesto)
Gorzej jesli chodzi o kastracje . Ja jestem za , moj mąż nie .Obecnie trwa..dyskusja na ten temat.Chyba koncza mi sie argumenty:/Pomocy

Link to comment
Share on other sites

No cóż... panowie tak mają... :evil_lol:
A argumenty siedzą w schroniskach... :roll:
Zresztą miejsce, z którego pochodzi Rubik też jest argumentem...

[URL="http://dogomania.pl/forum/showthread.php?t=74292"][IMG]http://jemakra.sileman.net.pl/dogo/maz3.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

Brawo, takie wspaniałe domki pukają do Rubika!!!:loveu:

[quote name='halbina']Z minusów Rubika... nie lubi jak mu ktoś wtyka pysk do jego miski... człowiekowi pozwala wziąć miskę, ale jeśli mu smakuje i jest głodny, to na próby pogłaskania ostrzegawczo warknie... [/quote]
Oj ciocia, takie coś to w zarodku tępimy!:mad: Warczec ma prawo ofkors, każdy zdrowy pies warczy jak mu się coś nie podoba.;) Tylko że akurat głaskanie czy zabieranie michy powinno się Rubikowi podobać! A przynajmniej żeby myślał, że nic złego się nie dzieje, a na dodatek mu się to opłaci.:lol: A to hultaj!

Link to comment
Share on other sites

Ok... przyjmuję odpowiedź... dziękuję za szczerość.
Sama zaczęłam kastrować/sterylizować zwierzęta dopiero kiedy kot znaczył śmierdząco teren, a pies - Platon okazała sie agresywny w obronie swego stada i stało się to problemem... Myślę, że wiedza i odpowiednia motywacja są czynnikami decydującymi.
Mój e-mail: [email][email protected][/email] , jeśli macie Państwo gg, to proszę sie odezwać
Uważam, że propozycja jest godna zainteresowania. :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...