Jump to content
Dogomania

Sznauceromaniacy!!!!


Matt

Recommended Posts

MArisiu, nie wątpię, ze małej jest u przyjaciół dobrze :)
Chodziło mi bardziej właśnie o takie sprawy, jak przygotowanie, treningi ;)

Kiedyś miałam mieć psa na współwłasność...MAły miał mieszkać u serdecznej koleżanki, a ja miałam sie zając resztą.Obawiałam sie takiego podziału, ze dostanie mały "kociokwiku" i nie opanuję go na wystawach i nie doszło to do skutku ;)

W sumie dobrze, bo niedługo później pojawił sie w moim domku Subaru ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 34k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • orsini

    6588

  • Ka-Vanga

    2744

  • Elitesse

    2487

  • jostra

    2374

Ja też nie mogę sobie wyobrazić psa na współwłasność. A gdyby to jeszcze miała być współwłasnośc kilku osób, to już w ogóle jest dla mnie bez sensu. Ja nienawidzę pożyczać czegokolwiek, a taki pies to niestety - dla mnie - jest taki pozyczony, bo niby jest mój, ale nie do końca. Pies ma być tylko mój.:loveu:

Kiedyś nawet zastanawiałam się, co może być powodem - oprócz pieniędzy na zakup szczeniaka, aby kupować na tych zasadach psa?

Jedyne co mi przyszło do głowy, to import wystawowego szczeniaka / młodego psa n.p. z USA czy Kanady. Cena zakupu takiego psa jest wysoka, a jeśli dojdą do tego koszty transportu to robi się ładna kwota.

Ja w takiej sytuacji też bym się nie zgodziła na współwłasnośc, bo albo mam na zakup psa i wtedy mogę go kupić, albo nie i wtedy daję sobie spokój albo czekam aż będę miała.

Biorąc pod uwagę koszty utrzymania psa (jedzenie, wet, kosmetyki), wystaw, przygotowania do nich, to jak dla mnie szczeniak jest w tej całej sprawie najtańszy. Bo jeśli ktoś nie ma pienięzy na zakup szczeniaka, to przecież nie będzie też miał na prawidłowe utrzymanie (szczególnie przy wiekszych rasach psów).

Zdaje sobie sprawę, że mimo wszystko cena szczeniaka nie jest mała, i jeśli ktoś nie dysponuje jednorazowo gotówką na zakup szczenięcia to może przecież uzbierać, tym bardziej że zakup szczenięcia powinien być zaplanowany, a wieć jest odpowiedni okres czasu aby się do tego odpowiednio przygotować.

Link to comment
Share on other sites

Ja mam dokladnie tak samo jak Wy :loveu:
jedyna mozliwosc to taka ze kupuje na spole super psa z usa, pies mieszka u mnie, ja za wszystko place, o wszystkim SAMA decyduje, a ten drugi wlasciciel ma z tego tylko tyle ze np bierze polowe kaski za krycie :evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol: gdyby był ktoś chętny to zgłaszajcie sie :evil_lol::evil_lol::evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Tahoma]Źle mnie zrozumiałyście – Zuzia nie jest na współwłasność :eviltong: – Zuzia jest moim prezentem dla kolegi, który był na każde zawołanie, jak mieszkałam w bloku – często opiekował się Larsem a potem Larsem i Wektorkiem. Jak jedziemy na wakacje to mieszka u nas i zajmuje się psiakami :lol: :lol: :lol: . Po naszej wyprowadzce – często mówił, że przykrzy mu się za psami to postanowiłam go wyposażyć w sznauceka. Musiała być to suczka, bo dobrze wiem, że tylko z suczką może nas spokojnie odwiedzić i nie będzie awantury :loveu: :loveu: :loveu: . Kolega nie miał zamiaru zakładać hodowli, więc mała jest zarejestrowana na mnie. Przy okazji znajomy chciałby mieć szczenięta, więc sunia musi się pokazać parę razy. Gdyby łatwiej się ją pokazywało – to powalczyłabym więcej a jak nie da się to trudno :cool1: . Nie ma pomiędzy nami żadnej umowy i zobowiązań, ani warunków, które trzeba spełnić :shake: .[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

ale orsini pomysl ze masz z kims psa na wspolwlasnosc i ten pies mieszka u Ciebie a drugi wlasciciel stale mowi Ci co masz robic :evil_lol::evil_lol::evil_lol: nie wiem jak Ty ale ja nie za dobrze znosze takie sytuacje :evil_lol::mad::diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MartaReksKiwi']Ja mam dokladnie tak samo jak Wy :loveu:
jedyna mozliwosc to taka ze kupuje na spole super psa z usa, pies mieszka u mnie, ja za wszystko place, o wszystkim SAMA decyduje, a ten drugi wlasciciel ma z tego tylko tyle ze np bierze polowe kaski za krycie :evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol: gdyby był ktoś chętny to zgłaszajcie sie :evil_lol::evil_lol::evil_lol:[/quote]
[FONT=Tahoma]Wy ciągle o jakiejś kasie – dla mnie wystawy to hobby a psy mam po to, żeby nie jeździć na nie z pustymi rękami :loveu: :loveu: :loveu: . Nawet kiedyś myślałam o sprowadzeniu psa z zagramanicy i na pewno nie byłaby to żadna współwłasność, ale stwierdziłam, że nie zależy mi na jakimś super reproduktorze, do którego będą się panienki rzędem ustawiać :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: . Takiego reproduktora już miałam i to doświadczenie mi wystarczy. Nie mam złudzeń, że do Nikusia, który jest po Always-ie nie będą się ustawiać kolejki, bo jeśli kogoś interesuje takie pochodzenie, to pojedzie raczej do źródła i bezpośrednio do tatusia :razz: :razz: :razz: . Sprawiłam go sobie bardziej z tego powodu, że chciałam zaprezentować naturalnego amerykańca i pokazać, że uszaste amerykany też mogą być piękne :loveu: :loveu: :loveu: a czy mi się to uda czas pokaże. Jak nie uda nam się odnieść jakiegoś większego sukcesu – płakać na pewno nie będę :shake: :shake: :shake: .[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

ja to w ogole jestem w szoku ze w koncu zaczelas sie interesowac ladnymi psami:evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: no coz prawde powiadali, ze tylko krowa nie zmienia pogladow:evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MartaReksKiwi']ale orsini pomysl ze masz z kims psa na wspolwlasnosc i ten pies mieszka u Ciebie a drugi wlasciciel stale mowi Ci co masz robic :evil_lol::evil_lol::evil_lol: nie wiem jak Ty ale ja nie za dobrze znosze takie sytuacje :evil_lol::mad::diabloti:[/quote]

[COLOR=black]No więc Zuzia nie jest na współwłasność a jedyną konsekwencją jej złego przygotowania do wystaw będzie to, że nie będzie dużo wystawiana i do nikogo nikt pretensji nie będzie miał :loveu: :loveu: :loveu: .[/COLOR]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman] [/FONT][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='orsini']ja to w ogole jestem w szoku ze w koncu zaczelas sie interesowac ladnymi psami:evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: no coz prawde powiadali, ze tylko krowa nie zmienia pogladow:evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol:[/quote]
[FONT=Tahoma]Już pisałam, że poglądów nie zmieniłam – nadal podobają mi się psy z niektórych europejskich hodowli, które Ciebie jak sądzę się nie zachwycają :eviltong: :eviltong: :eviltong: . Nadal podoba się mi mój Wektor i sądzę, że jeszcze go kiedyś pokażę :loveu: :loveu: :loveu: . Podoba mi się też Tutek, chociaż w porównaniu do Wektorka ma pewne wady niestety. [/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Ja mam spaczone spojrzenie przez przebywanie wieloletnie ze sredniakami ale ja lubie glowy solidne- dlugie, o rownoleglych liniach nie za szerokie owszem ale i nie za waskie:-) a jesli chodzi o inne rzeczy to hm- jak sie nie ma co sie lubi to sie lubi ....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sympatyk']Ja mam spaczone spojrzenie przez przebywanie wieloletnie ze sredniakami ale ja lubie glowy solidne- dlugie, o rownoleglych liniach nie za szerokie owszem ale i nie za waskie:-) ....[/quote]
[COLOR=black][FONT=Verdana]No właśnie głowa powinna pasować i być w harmonii z całą sylwetką sznaucera. Wektor ma bardzo ładną głowę nie za szeroką i nie za krótką, pasującą do całej jego sylwetki a Nick – dajmy mu dorosnąć, wtedy będziemy oceniać :loveu: :loveu: :loveu: . Na razie ma wąską i długą, ale jak będzie się cały poszerzał a na pewno będzie – teraz ma dopiero 7 m-cy – głowa też się poszerzy mam nadzieję :razz: :razz: :razz: . Mam teraz do kolekcji amerykanina i zobaczę na własnej skórze co to oznacza :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: . Będę bardziej uprawniona do krytyki – wcześniej trochę teoretyzowałam :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: .[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

:diabloti: -marisia mam nadzieje jest z nabytku szczesliwa-ciesze sie ,ze sie troche przekonala-a malec jest bardzo fajny(kopiowany bylby osmym cudem swiata-i wtedy-bylby moj......:eviltong: :eviltong: :eviltong: )-jednak mam nadzieje ze dyskusja z naszym udzialem na temat wyzszosci swiat bozego narodzenia nad swietami wielkiej nocy nie bedzie juz miala miejsca-krysiu-hameryka w sztucerach jest the best!

Link to comment
Share on other sites

[quote][FONT=Tahoma]Wy ciągle o jakiejś kasie – dla mnie wystawy to hobby a psy mam po to, żeby nie jeździć na nie z pustymi rękami :loveu: :loveu: :loveu: . Nawet kiedyś myślałam o sprowadzeniu psa z zagramanicy i na pewno nie byłaby to żadna współwłasność[/FONT][/quote]to nie jest With tak ze tylko o kasie ale w moim przypadku poki co nie stac mnie na wyprodukowaną w usa miniature :loveu::loveu::loveu::loveu::loveu::loveu: bo to wyjdzie astronomiczna suma a rodzicow nawet prosic nie bede o sfinansowanie bo dla nich delikatnie mowiac to głupota :evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol: (ale przerobie ich hihi ) dla mnie sznaucery to tez ogromne hobby ale poki co musze sie liczyc z kasą. Zresztą nie mozna miec wszystkiego odrazu :diabloti:

Zgadzam sie z olsztynską lafiryndą! wąski dłuuugi łeb :loveu: to bez dwóch zdan najlepsze co jest w ameryce!!!! szkoda ze w czarnych nie ma poki co takich glow/// nie licząc oczywiscie Whiskeya:loveu: :loveu::loveu::loveu::loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lutomskak']:diabloti: -marisia mam nadzieje jest z nabytku szczesliwa-ciesze sie ,ze sie troche przekonala-a malec jest bardzo fajny(kopiowany bylby osmym cudem swiata-i wtedy-bylby moj......:eviltong: :eviltong: :eviltong: )-jednak mam nadzieje ze dyskusja z naszym udzialem na temat wyzszosci swiat bozego narodzenia nad swietami wielkiej nocy nie bedzie juz miala miejsca-krysiu-hameryka w sztucerach jest the best![/quote]
[FONT=Tahoma]Pewnie, że jest szczęśliwa – a najszczęśliwszy jest mój TZ – jak wygląda na spacerze prawie, jak nowojorski „wyprowadzacz psów” :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: a potem jest najszczęśliwszy, jak mały siedzi mu na kolanach – okropna z niego przylepa :loveu: :loveu: :loveu: . Co do dyskusji na temat ..... to się jeszcze zobaczy :eviltong: :eviltong: :eviltong: :razz: :razz: :razz: .[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Olivka']Marto !

Co do długich głów w czarnych mini jest ich trochę. Trzeba się tylko dobrze rozejrzeć :evil_lol: Posiadają je psy, które Ty znasz, tylko nie patrzysz może dosyc uważnie.[/quote]
a podaj przyklad dlugiej i waskiej glowy u czarnego:)))
znam Whiskeja, a chetnie bym poznala inne o takich zjawiskowych bo to teraz modne slowo, glowkach, bo to sa glowki.Lucjusz Corigencja tez ma ladna z tego co kojarze, a jakie jeszcze???? Lby to maja te kaczerbichy co to wiadro przypomina a nie glowe:diabloti: :diabloti: :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marisia'][FONT=Tahoma] :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: a potem jest najszczęśliwszy, jak mały siedzi mu na kolanach – okropna z niego przylepa :loveu: :loveu: :loveu: . Co do dyskusji na temat ..... to się jeszcze zobaczy :eviltong: :eviltong: :eviltong: :razz: :razz: :razz: .[/FONT][/quote]
tu masz kolejna ceche amerykana-CHARAKTER:loveu: :loveu: :loveu: :loveu: :loveu: :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...