Jump to content
Dogomania

Sznauceromaniacy!!!!


Matt

Recommended Posts

[QUOTE]U niego to chyba tylko sprawa doszlifowania komend no i przyspieszenie chodzenia przy nodze .[/QUOTE]
+ nauczenie pracować przy psach i tolerowac jako tako dotyk obcego:)

a kto jeszcze bedzie w Katowicach? Dorotak no to fajnie ze jest sznasa że będziesz w sobote bo my wlasnie wtedy bedziemy na biegach drużynowych:) a nawet jak bedziecie rezerwowi to fajnie bo i tak wtedy poznam (mam nadzieje) Ciebie i Atoska:)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 34k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • orsini

    6588

  • Ka-Vanga

    2744

  • Elitesse

    2487

  • jostra

    2374

Madziorka , heh myslisz , że ja nie szkole ją na coś co ją kręci?
Jedyne co zwraca jej większą uwage to jedzonko i to też robię ale ona nawet na widok ulubionego jedzenia komendy wykonuje bardzo powoli.
A dzisiaj mnie kompletnie załamała wyszłam z nią na dwór żeby te wszystkie komendy sobie wśród bodźców przecwiczyc a ona nawet w pewnych momentach nie wiedziała jak sie nazywa :roll::roll::roll::cool1::cool1::cool1:
Kompletna klapa ją tak wszystko rozprasza że to masakra.

Naprawde zazdroszczę ci Dorota Atosika :eviltong::eviltong::eviltong:

Link to comment
Share on other sites

Angelka a moze jak yc sprobowala (chociaz moze i juz probowalas) robic naprawde krociutkie sesje szkoleniowe z jakimis naprawde super nagrodami ktorych nie dostaje na co dzien i to w godzinach gdy jest najbardziej pobudzona (przed posilkiem lub gdy ogarnia ja energia i chec do zabawy)..

a co do rozproszen to z Denisem tez z nimi walczymy, proboj bardzo je stopniowac i nie przechodzic z pracy w domu do pracy przy ludziac i psach, najpierw sprobuj moze na jakiej spokojnej lace gdzie jest spokoj a potem stopniwo zblizaj sie do rozproszen:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Angelka']Naprawde zazdroszczę ci Dorota Atosika :eviltong::eviltong::eviltong:[/quote]
Eeee, nie ma czego - człowiek się urobi po łokcie a pies i tak ma go w... :mad: :lol: :lol: :lol:

Ale powoli widzę, że odkrywasz uroki pracy ze sznaucerem. :loveu: Bo one naprawdę szybko się uczą, ale czy wykonają... :shake: Tak naprawdę to Ty musisz się nauczyć motywować psa - stawać na rzęsach, żeby być atrakcyjną. Raz smakołyk, raz piłeczka, raz dynamicznie, raz spokojnie. I cały czas utrzymywać jego uwagę. W momencie, kiedy ją tracisz - tracisz psa. Ale dopóki utrzymujesz uwagę psa na sobie, to możecie góry przenosić :lol: I ja to lubię (mimo momentów zwiątpienia :diabloti:)

[B]Madzior_ka[/B], [B]malawaszka[/B] - to mam nadzieję, że spotkamy się w Katowicach :loveu: Mam teraz problem, bo Atos już zarośnięty jak niedźwiedź. Mimo że się nie wystawiamy, to powinien jako-tako wyglądać. Ale z drugiej strony nie chcę go teraz strzyc, bo przed nami parę wiosennych zawodów i siedząc parę godzin na powietrzu po prostu mi się pochoruje... Coś podejrzewam, że Atos będzie ciekawie wyglądał :diabloti: Nie mówcie nikomu, że to sznaucer :megagrin::megagrin::megagrin:

Link to comment
Share on other sites

ja to chyba muszę na katowice sobie jakiś grafik rozpisać i w punkcikach kogo i gdzie chcę spotkać :lol: bo jak mnie ogarnie szaleństwo biegania po ringach :evil_lol: to o połowie zapomnę jak zwykle - pomijam już fakt, że pewnie znowu mi się ponakładają godziny oglądania moich ulubionych ras i przyjaciół dogomaniackich :placz: ale koniecznie koniecznie muszę obejrzeć grzywacze bo będzie super ciekawa konkurencja, CTRy, sznaucery (olbrzymy przede wszystkim), no i chciałoby sięwszystkie konkurencje sportowe bo są super :multi: :multi: :multi:

czy jest jużdostępny plan sędziowania??? co w jakich godzinach?? moze zacznę spisywać grafik :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='"Elitesse"']malawaszka to mnie tez ujmij w tym planie !!!! :loveu:[/QUOTE]
o, ja też moge??:multi: a co do tego grafiku to super pomysł malawaszko bo coś mi się wydaje że mi też by się taki przydał:)))

I STO LAT dla Kenzia z okazji urodzinek ode mnie, Julci i Deniska:):multi: :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Taka cisza - to może jakieś filmiki? :lol:

Na stronie [URL="http://www.westminsterkennelclub.org/2006/video/breed/index.html"]http://www.westminsterkennelclub.org/2006/video/breed/index.html[/URL] są relacje filmowe z wystawy Westminsterskiej.

Szczególnie polecam [B]Romas[/B] obejrzenie oceny średniaków;) Jak widzę te rozbrykane psiaki... :evil_lol: Można się pozbyć wszelkich stresów :loveu: A propos dyskusji o ringówkach polecam obejrzenie pana w okularach :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dorotak']Taka cisza - to może jakieś filmiki? :lol:

Na stronie [URL="http://www.westminsterkennelclub.org/2006/video/breed/index.html"]http://www.westminsterkennelclub.org/2006/video/breed/index.html[/URL] są relacje filmowe z wystawy Westminsterskiej.

[/quote]

Nooo ja bym chetnie obejrzala ale u mnie sie to nie otwiera :-(

Link to comment
Share on other sites

Dobra otworzylam to inaczej :-) Ciekawe :-) Czy u nich to jakis mus jest w spodnicy wystepowac i widzieliscie ,ze te psy inaczej byly ostrzyzone niz nasze ,krocej .
I malo ktory mial ringowke tylko cienkie lancuszki .
Pouczajace.Dziekuje Doroto :-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Elitesse']tam wszystkie rasy sa na lancuszkach pokazywane i zupelnie inaczej niz u nas[/quote]
Dlaczego uważasz, że inaczej? Według mnie "figury" są podobne - bieg w kółko, bieg do i od sędziego, statyka. Jedyne, czego nie widzę, to drobiazgowego sprawdzenia uzębienia ;) oraz tego że tam nie ma podziału na kolory.

[quote name='Elitesse'] a za ten krotki wlos to sznaucery na naszych ringach by zlatywaly :lol:[/quote]
Nie wiem, czy coś się zmieniło, ale ja zawsze wystawiałam Atosa na dosyć krótkim włosie (no nie ogolony do zera, ale z takim 1,5 miesiecznym włosem) i jakoś żadnemu sędziemu to nie przeszkadzało :roll:

Link to comment
Share on other sites

Przecież wiadomo, że nie można określic długości włosa u psa. Jeden wygląda lepiej w krótszym inny w dłuższym. Ważne jest aby dobrze się prezentował i tyle. Sędzia obniży ocenę jeśli widzi, że pies jest golony,a jeśli jakość włosa jest OK, to znaczenie ma tylko fakt jak pies jest zrobiony tzn, czy fryzjer odpowiednio wyeksponował pozytywne cechy u psa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Elitesse']a wlos 1,5 miesieczny jest juz calkiem dlugi, choc to od psa zalezyi od pory roku[/quote]
No mógł mieć ze 2-3cm. Czyli można już podnieść i sprawdzić jakość, ale na pewno nie był taki, jaki teraz widuję na wystawach...

[quote name='Mek']Hej . A co to za wystawa jest ??? [/quote]
Jedna z bardziej prestiżowych wystaw w Stanach ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...