Jump to content
Dogomania

Koty w potrzebie, które stanęły na mojej drodze...


Ferox

Recommended Posts

Przepiękne, zwłaszcza Kornelia :) słabośc do krówek mam.

 

A te tęgoryjce to czym Pani doktor? Iwermektyną? Czy Advantage, np. na kark?

Coś mówiła, jakie najnowsze trendy?

 

Mar.gajko, co do trendów to szczerze mówiąc nie wiem ;) Kicia jest cały czas w szpitalu, więc nie wiem dokładnie czym jest leczona. Wiem, że jest w najlepszych rękach w Kielcach. Postaram się dowiedzieć o szczegóły ;)

Link to comment
Share on other sites

Mar.gajko, co do trendów to szczerze mówiąc nie wiem ;) Kicia jest cały czas w szpitalu, więc nie wiem dokładnie czym jest leczona. Wiem, że jest w najlepszych rękach w Kielcach. Postaram się dowiedzieć o szczegóły ;)

 

Krzysiu, nie dręcz Pani Doktor z mojego ciekastwa wielkiego :)

Tak tylko chciałam wiedzieć, kiedyś wszystko tłukli iwermektyną. Tasiemce, nużyce, tęgoryjce, diofilariozę. Teraz jest dużo innych środków, mniej szkodliwych. To tylko z ciekawości ;)

Link to comment
Share on other sites

Krzysiu, nie dręcz Pani Doktor z mojego ciekastwa wielkiego :)

Tak tylko chciałam wiedzieć, kiedyś wszystko tłukli iwermektyną. Tasiemce, nużyce, tęgoryjce, diofilariozę. Teraz jest dużo innych środków, mniej szkodliwych. To tylko z ciekawości ;)

W każdym razie Mar.gajko, myślę że na wypisie kotka będą wszystkie leki :)

Link to comment
Share on other sites

Zacznę od tego, że bardzo chciałem podziękować Cioci Agasz za pomoc w znalezieniu wspaniałego domku dla Daisy :)
Daisy zamieszkała w bloku (wszystkie okna są zabezpieczone ) z kolegą- Miszką, który jest w tym samym wieku :) Nowa Pani (bardzo ciepła osoba :) ) od razu wyprzytulała i wycmokała Daisy. : )
Daisy od razu poczuła się jak u siebie i bez skrępowania zwiedzała całe mieszkanie włącznie z wszystkimi półkami, stolikami i parapetami ;) Najbardziej była zachwycona papirusami, które Pani hoduje specjalnie dla kotków :) Pani czasami musi wyjeżdżać do sanatorium, ale na ten czas do domu wprowadza się zaprzyjaźniona osoba, aby kotki nie były same :D
Nowy kolega był mocno zafascynowany Daisy, niestety na razie bez wzajemności, ale myślę, że to kwestia paru dni : )
Daisy ma do dyspozycji tuneliki, drapaki i całe pudło zabawek, myszek, piłeczek, kuleczek, wobec których nie przeszła obojętnie :D
Niestety zapomniałem wziąć ze sobą aparatu, więc przepraszam za jakość zdjęć :( ale myślę w czerwcu odwiedzić Daisy, jak się trochę kocinka zaaklimatyzuje i porobić fotki ; )
Oby jak najwięcej takich domków :)

Zdj_cie0128.jpg

 

Zdj_cie0136.jpg

 

Zdj_cie0141.jpg

 

Zdj_cie0089.jpg

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Super domek, to i kicia dzielna! :)

 

Krzysiu, podaj mi proszę nr konta. Mam "spadek" po psiaku, który już wiedzie przeszczęśliwe życie w DS i jego część chciałabym przekazać na Twoje kotki, głównie na tego bidusia z lecznicy (czy on ma jakieś imię?...). Tworzę też bazarek, z którego 50% będzie na niego ;)

Link to comment
Share on other sites

Super domek, to i kicia dzielna! :)

 

Krzysiu, podaj mi proszę nr konta. Mam "spadek" po psiaku, który już wiedzie przeszczęśliwe życie w DS i jego część chciałabym przekazać na Twoje kotki, głównie na tego bidusia z lecznicy (czy on ma jakieś imię?...). Tworzę też bazarek, z którego 50% będzie na niego ;)

 

Nutusiu, ślicznie Ci dziękuję za wsparcie dla kotka :wub: Po dłuższych przemyśleniach kotusia nazwałem Fenix, jako że udało się niemalże "podnieść go z popiołów" :)

Link to comment
Share on other sites

Ferox,ja jeszcze raz przypomnę o potrzebie dokładnej dezynfekcji po pp (wirus utrzymuje się do 6m-cy w sprzętach domowych,z którymi kocię miało kontakt,ale także na które Ty wirusa mogłeś przenieść dotykając ich po dotknięciu kociaka).Polecam Virkon-używają go weci do dezynfekcji. Kosztuje ok.20zł w tym internetowym sklepie wet.

http://www.sklep.veterynaria.pl/?235,virkon-s-200-g-uniwersalny-preparat-dezynfekcyjny

 

Szczególnie,gdy planujesz pomóc innym kotom,zabierając je do domu.PP potrafi zabić też dorosłe koty!

Link to comment
Share on other sites

W razie czego Virkon był kiedyś do kupienia w zoologu na Klonowej w CK, nie wiem czy nadal mają.

Ja po kociaku z pp całe mieszkanie dezynfekowałam, meble, podłogi, zabawki, wszystko. Ciałko kota i legowisko oddałam do weta do utylizacji, nie wolno zakopywać zwłok w ziemi, najlepiej spalić.

Link to comment
Share on other sites

Niewiarygodne zdjęcia Bezy z koleżką! Z kotami bardzo różnie bywa - czasami miesiącami trzeba je umiejętnie ze sobą łączyć...A tu taka miła niespodzianka! :)

 

Krzysiu, o nr konta poproszę ;) Feniks - bardzo trafne imię. I daje wielką nadzieję :)

 

Zapraszam na bazarek, z którego 30% utargu chcę przeznaczyć dla Feniksa: http://www.dogomania.com/forum/topic/147127-tworzy-si%C4%99-puzzle-filmy-gry-ksi%C4%85%C5%BCki/

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...