Jump to content
Dogomania

Diana wychudzone nieszczęście z lasu w BDT


Moli@

Recommended Posts

O 5.12.2016 o 16:13, rozi napisał:

http://fera.pl/happs-obroza-przeciw-pchlom-i-kleszczom-dla-duzych-psow.html

https://animalia.pl/pess-obroza-owadobojcza-per-dla-psa-bezzapachowa-75-cm/szczegoly/22070/

Jedna chroni do 6 miesięcy, druga 4-6. Elik musiałaby spojrzeć na opakowania, bo pisała, że tamta  była na 3 miesiące.

Rozi, dziękuję, wszystko podane na tacy , tylko jeszcze ,żeby Ela zerknęła czy to te?usmiech.gif ceny naprawdę zachęcające!...  to co płaciliśmy za forestooczy.gif

 

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, anica napisał:

Rozi, dziękuję, wszystko podane na tacy , tylko jeszcze ,żeby Ela zerknęła czy to te?usmiech.gif ceny naprawdę zachęcające!...  to co płaciliśmy za forestooczy.gif

 

Bayer Kiltix kupowałyśmy...ale jest jak jest...sprawdzimy inne firmy ,)

Link to comment
Share on other sites

hw2ptzppf3c3_t.jpg

tof88yo2u3rw_t.jpg

19k2rvu5t3ws_t.jpg

7jw4r57ljlal_t.jpg

30 listopada około 20:00 dzwoni telefon

- … od kilku dni widuję 2  bezdomne psy,  wróciłem do domu, opowiedziałem a syn - tato nie można ich tak zostawić....

Jeżeli nic nie zrobię to jaki dam przykład dziecku. Proszę o pomoc, ja i samochód do dyspozycji…

 

Zgodziłyśmy się spróbować z zastrzeżeniem że psów nie możemy przyjąć do siebie. W nocy łapaliśmy…, było zimno, zmarzłyśmy ale  udało się :)

 

 2 dorosłe psy – suczka w typie malamuta i pies mix amstaffa lub pitbulla…  Wychudzone, zmęczone, bardzo głodne i spragnione. Noc spędziły w kojcu.

Pan dzwonił rozmawiał uzgadniał z pracownikiem schroniska. Pomogłam zawieść, pilnowałam bo bał się tych psów.

Psy znalazły schronienie…noce są mroźne, ubiegłej w Białym było około minus 10 stopni.

 

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

hu8mn88aw6dz_t.jpg

lxqj2ndxa4jh_t.jpg

c02g2mm80830_t.jpg

jp2xv17ozt26_t.jpg

Już po śniadaniu...chłopczyk bardzo zainteresowany panienką - pilnuje, osłania.   Porcięta, ogon brudne pozlepiane, jeden wielki kołtun - może cieczka . Tuż przed wyjazdem

fgnc98bnap1k_t.jpg

 

Psy noc spędziły w kojcu, widać na zdjęciach że chłopczykowi było zimno, niestety drewutnia zawalona zniszczonymi meblami - może da się coś jeszcze uratować, budy nie mamy. Akcja odławiania psów przeprowadzona szybko, nie było czasu na przygotowania. Wersalka w kojcu zniszczona, wystają sprężyny, zakładamy dywanem żeby było cieplej a jednocześnie zabezpieczyć przed urazem łap. Niestety ściągają - wersalka też do wymiany

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, anica napisał:

:bardzosmutny:  Moli, jesteś aniołem!  dobrze ,że jesteście!!!  nic nie mogę napisać....łzy same płyną... nie cierpię zimy... nienawidzę....

 

Od czasu do czasu stają na naszej drodze bezdomne, wyrzucone psy które trzeba zgarnąć. Mamy "szczęście" do dużych...oneczka, kaukazka, bernardynka (przed nami nie zdecydowano się jej łapać, pakować do samochodu) teraz też ciekawe rasy ,)

 

Amstafik jest na stronie schroniska nie widzę malamutki może znalazł się właściciel lub pojechała do psiego hotelu w którym były dogi z interwencji TOZu, który ma doświadczenie do takich psów

Link to comment
Share on other sites

O 5.12.2016 o 13:09, Moli@ napisał:

Dzwoniłam ponownie ,), obroże owadobójcze PESS były i są w sprzedaży. Pess ma obroże dla psów i kotów. Może o tych obrożach myślała elik

Tak, to te obroże :)

O 5.12.2016 o 16:13, rozi napisał:

http://fera.pl/happs-obroza-przeciw-pchlom-i-kleszczom-dla-duzych-psow.html

https://animalia.pl/pess-obroza-owadobojcza-per-dla-psa-bezzapachowa-75-cm/szczegoly/22070/

Jedna chroni do 6 miesięcy, druga 4-6. Elik musiałaby spojrzeć na opakowania, bo pisała, że tamta  była na 3 miesiące.

Coś mi kołacze w łebku, że był na opakowaniu zapis - na pchły 6 m-cy, na kleszcze 3. Ale głowy za to nie dam sobie uciąć. Być może że 6 na wszystkie gadziny. Pamięć jest jednak zawodna, zwłaszcza jeśli w danym momencie nie pomyślimy, że to może się przydać w przyszłości. Opakowania dobrze mi się kojarzą.

17 godzin temu, anica napisał:

Rozi, dziękuję, wszystko podane na tacy , tylko jeszcze ,żeby Ela zerknęła czy to te?usmiech.gif ceny naprawdę zachęcające!...  to co płaciliśmy za forestooczy.gif

 

Znalazłam obroże Happs jeszcze taniej

http://www.ceneo.pl/14220726

Do ceny obroży trzeba doliczyć koszt przesyłki.

Jeśli chcesz, to w przyszłym roku w połowie kwietnia na pewno już tam będziemy i mogłabym kupić te obroże. Koszt przesyłki wezmę na siebie.

Link to comment
Share on other sites

12 minut temu, Moli@ napisał:

. . .

Amstafik jest na stronie schroniska nie widzę malamutki może znalazł się właściciel lub pojechała do psiego hotelu w którym były dogi z interwencji TOZu, który ma doświadczenie do takich psów

Co to za schronisko ? Mają ocieplane boksy ?

Link to comment
Share on other sites

Też chciałam o to spytać?  ...muszę tylko trochę ochłonąć! ...rano jeszcze nie weszłam do sklepu, już leci do mnie klientka( całe nasze sąsiedztwo zna mnie jako" psiolubną" ...''psiąmamę" zresztą nie o to chodzi, czasem szukają u mnie rady? pomocy?  albo zwyczajnie porozmawiać!... i leci ta moja klintka,..z wypiekami na twarzy, podekscytowana bardzo!... wie pani, że mamy nowego pieska, chciałam pani zdjątko pokazać!  malutki taki szczeniaczek, wczoraj zadzwoniła moja koleżanka wetka, opowiada dalej...i drżącym głosem mówi ,że jakiś facet znalazł w lesie...nieżywą suczkę i cztery maleństwa, :placz: dwa jeszcze żyły, dwa już nie!...tego jednego( nawet nie wiem co z tym drugim?) prosiła ,żebym zabrała ,poleżał trochę w inkubatorze...i co z nim teraz zrobić?  no to zabrałam... nie mogę dojść do siebie!!!  jak pomyślę ...o suni....Dramat!!!!

... tak się cieszę ,że uratowaliście te psy!! :)  Moli , może trzeba je lepiej odkarmić?... może też kupię wór jakiejś karmy?( raczej może Ty byś zamówiła a ja zapłacę?)

Link to comment
Share on other sites

Anica, a ja nie mogę ochłonąć po tym, co tu napisałaś o tej biednej suni z lasu   płacze.jpg  Biedna mama, biedne szczeniaczki. Jakiś potwór wywalił sunię i biedactwo urodziło w lesie   płacze.jpg   

Co za bestia. Ja po prostu nie mogę sobie tego wyobrazić, co siedzi w mózgownicy takiego zwyrodnialca, że potrafi wywalić z domu żywe stworzenie, nie mające możliwości zadbania o swój byt. Na samą myśl co ta biedna sunia przeżywała, robi mi się mdło  :(

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, elik napisał:

Tak, to te obroże :)

Coś mi kołacze w łebku, że był na opakowaniu zapis - na pchły 6 m-cy, na kleszcze 3. Ale głowy za to nie dam sobie uciąć. Być może że 6 na wszystkie gadziny. Pamięć jest jednak zawodna, zwłaszcza jeśli w danym momencie nie pomyślimy, że to może się przydać w przyszłości. Opakowania dobrze mi się kojarzą.

Znalazłam obroże Happs jeszcze taniej

http://www.ceneo.pl/14220726

Do ceny obroży trzeba doliczyć koszt przesyłki.

Jeśli chcesz, to w przyszłym roku w połowie kwietnia na pewno już tam będziemy i mogłabym kupić te obroże. Koszt przesyłki wezmę na siebie.

Elik bardzo dziękuję...pożyjemy zobaczymy co los przyniesie ale jakby co to uśmiechnę się...przypomnę się :)

Link to comment
Share on other sites

Teraz, Moli@ napisał:

Elik bardzo dziękuję...pożyjemy zobaczymy co los przyniesie ale jakby co to uśmiechnę się...przypomnę się :)

Jeśli będziesz chciała te obroże, to koniecznie się przypomnij, bo jak ja przemieszczam się z Krakowa na działkę, to mam 1000 i jedną... myśl :)  Co zabrać, co zostawić itp. Więc koniecznie mi przypomnij. Na PW podam Ci nr mojego telefonu. Zadzwoń koło 20-go kwietnia, przypomnij i powiedz ile tych obroży kupić.

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, elik napisał:

Co to za schronisko ? Mają ocieplane boksy ?

Schronisko w Białymstoku, obecnie kierowniczką jest szefowa podlaskiego TOZu...działają prężnie

Byli powiadomieni jakie psy przyjadą...przygotowywali miejsca, oddzwaniali że gotowe i można przywieść. Nie wiem jak wygląda sprawa z ogrzewaniem

Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, elik napisał:

Jeśli będziesz chciała te obroże, to koniecznie się przypomnij, bo jak ja przemieszczam się z Krakowa na działkę, to mam 1000 i jedną... myśl :)  Co zabrać, co zostawić itp. Więc koniecznie mi przypomnij. Na PW podam Ci nr mojego telefonu. Zadzwoń koło 20-go kwietnia, przypomnij i powiedz ile tych obroży kupić.

Pięknie dziękuję :)

Link to comment
Share on other sites

Teraz, Moli@ napisał:

Schronisko w Białymstoku, obecnie kierowniczką jest szefowa podlaskiego TOZu...działają prężnie

Byli powiadomieni jakie psy przyjadą...przygotowywali miejsca, oddzwaniali że gotowe i można przywieść psy. Nie wiem jak wygląda sprawa z ogrzewaniem

Dzięki :)

Temu bulowatemu na pewno jest cieplej niż na polu, ale przydałaby się choć ciepła buda :)

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, anica napisał:

Też chciałam o to spytać?  ...muszę tylko trochę ochłonąć! ...rano jeszcze nie weszłam do sklepu, już leci do mnie klientka( całe nasze sąsiedztwo zna mnie jako" psiolubną" ...''psiąmamę" zresztą nie o to chodzi, czasem szukają u mnie rady? pomocy?  albo zwyczajnie porozmawiać!... i leci ta moja klintka,..z wypiekami na twarzy, podekscytowana bardzo!... wie pani, że mamy nowego pieska, chciałam pani zdjątko pokazać!  malutki taki szczeniaczek, wczoraj zadzwoniła moja koleżanka wetka, opowiada dalej...i drżącym głosem mówi ,że jakiś facet znalazł w lesie...nieżywą suczkę i cztery maleństwa, :placz: dwa jeszcze żyły, dwa już nie!...tego jednego( nawet nie wiem co z tym drugim?) prosiła ,żebym zabrała ,poleżał trochę w inkubatorze...i co z nim teraz zrobić?  no to zabrałam... nie mogę dojść do siebie!!!  jak pomyślę ...o suni....Dramat!!!!

... tak się cieszę ,że uratowaliście te psy!! :)  Moli , może trzeba je lepiej odkarmić?... może też kupię wór jakiejś karmy?( raczej może Ty byś zamówiła a ja zapłacę?)

Ludzie nie mają sumienia...

Anica psy zostały odwiezione do białostockiego schroniska...myślę że tam nie głodują

Link to comment
Share on other sites

9 minut temu, elik napisał:

Dzięki :)

Temu bulowatemu na pewno jest cieplej niż na polu, ale przydałaby się choć ciepła buda :)

Mam nadzieję że zadbają i chłopczyk będzie miał ciepło w boksie. Wiemy że pracują amstafowate psioluby...:)

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, Moli@ napisał:

Mam nadzieję że zadbają i chłopczyk będzie miał ciepło w boksie. Wiemy że pracują amstafowate psioluby...:)

Jeśli są tam psioluby, to na pewno zadbają o chłopaczka :) To cieszy, że są  takie schroniska, które można nazwać azylem dla bezdomnych. Tak kiedyś nazywano schroniska zanim stały się źródłem dochodów dla bezmózgowców pozbawionych wszelkich skrupułów.

Link to comment
Share on other sites

Godzinę temu, elik napisał:

Jeśli są tam psioluby, to na pewno zadbają o chłopaczka :) To cieszy, że są  takie schroniska, które można nazwać azylem dla bezdomnych. Tak kiedyś nazywano schroniska zanim stały się źródłem dochodów dla bezmózgowców pozbawionych wszelkich skrupułów.

Uważam że psom nie stanie się krzywda.

To nie jest moloch nad którym nikt nie panuje, psy zadbane, czyste, szczotkowane...czyste kojce, ładne budynki/boksy, duże ogrodzone wybiegi...prężnie działający wolontariat psy wyprowadzane na spacery (wolontariusze i pracownicy spacerujący z psami w kamizelkach widoczni z daleka na mieście. Ogłoszenia, akcje adopcyjne, zajęcia dla dzieci na terenie schroniska ( gdy zawieźliśmy psy spotkaliśmy grupę ze szkoły. ) i pracowników/wolontariuszy wychodzących z psami na spacer

Link to comment
Share on other sites

Niesamowite !! Wspaniali Ludzie. No właśnie wszystko zależy od tego, jacy ludzie pracują  w schronisku. Nawet przy skromnych nakładach można tak zorganizować warunki, że psiaki mają zapewnione podstawowe potrzeby.

Żeby tak więcej takich schronisk.

Najbardziej cieszą te zajęcia z dziećmi. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...