Jump to content
Dogomania

Depresja i załamanie poszły precz, Elmo już w DS w Krakowie


Gabi79

Recommended Posts

Dnia 07.03.2015 Elmuś pojechał do DS w Krakowie

 

EDYCJA: Elmo od 29.01.2015 bezpieczny w hoteliku u Makili

 

Po raz kolejny zakładam wątek psiakowi z azylu w Dębicy.

 

Wiola (kontaktogloszenia) tak opisała Elmo:

 

Elmo to wrażliwy, ufny, około 1,5 roczny psiak. Jego historia nie jest do końca jasna; do azylu przyprowadził go pan, który twierdził, że pies się „przykleił” i nie chciał  go odstąpić przez cały dzień… w każdym razie, Elmo szedł posłusznie, przy nodze owego pana, a jego rozterki zaczęły się ujawniać dopiero po kilku dniach pobytu w azylu, gdy brak opiekuna zaczął mu wyraźnie doskwierać.

Piesek zdaje się wyczuwać, że wśród tak licznego grona towarzyszy niedoli, nie zdoła  tylko na sobie skupić kompletnej uwagi człowieka, a tak bardzo tego pragnie. Stąd też, jak to bywa u psów, których sytuacja bytowa pogarsza się drastycznie,  zaczęły pojawiać się objawy nerwicy, czyli podgryzanie i gonienie własnego ogona. Obecnie, Elmo wita odwiedzających  popiskiwaniem, zaznaczając swoją obecność,  w nadziei, że kogoś w sobie rozkocha, lecz gdy to nie pomaga,  emocje nie  znajdują ujścia, popada w desperację i sam się okalecza,  ogon wygląda coraz gorzej,  a ciężko powiedzieć  do jakich zmian może doprowadzić porzucenie w jego psychice w dłuższej perspektywie.

Z każdym dniem widzimy że psiak gaśnie w oczach i depresja zmienia się już w obsesję odgryzienia ogonka. Nie radzi sobie w zamknięciu,on potrzebuje człowieka i dużej dawki ruchu.

Jako wolontariuszy, dziwi nas ogromnie fakt, że tak ugodowy, pozytywnie nastawiony do świata pies nie spotkał się z zainteresowaniem adopcją.

Elmo jest naprawdę wyjątkowej urody psiakiem: mieszaniec, w typie gończego (schillera), młody, energiczny, świetnie rokujący. Chętnie się bawi,  uwielbia ruch, z powodzeniem mógłby towarzyszyć opiekunowi w joggingu. Potrafi chodzić na smyczy, jest wykastrowany, słowem, ideał dla aktywnego człowieka , prawdziwa przylepka.

 

Fotki z czasów, gdy miał psiego przyjaciela, który został już adoptowany

 

elmo_min.jpg

 

elmo4_min.jpg

 

elmo1_min.jpg

 

elmo2_min.jpg

 

elmo7_min.jpg

Link to comment
Share on other sites

post rozliczeniowy:

 

Koszt pobytu w hoteliku u Makili to  10zł/doba

 

Deklaracje stałe:

 

Elisabeta 30,- (II,III,IV)

 

kontaktogloszenia 50,- (II)

 

 

Deklaracje jednorazowe:

BRAK

 

 

Inne formy pomocy:

 

halszka - ogłoszenia

 

378,35 z konta Frigusia, który już ma cudowny DS i jest najszczęśliwszym psiakiem na świecie

 

http://www.dogomania.com/forum/topic/144273-frigo-psi-idea%C5%82-zamieszka%C5%82-w-krakowie-kocha-i-jest-kochany/

 

Wydatki:

300,- pobyt w hoteliku 2 dni stycznia i luty przelew dn. 02.03.

 

124,90 w tym:

70,-  pobyt w hoteliku 7 dni marca

13,90 - relanium http://up.programosy.pl/foto/obraz_(12)_(4)_1.jpg

41,- wizyta u weta  http://up.programosy.pl/foto/obraz_(11)_(2)_1.jpg

przelew dn.10.03.2015

 

Saldo na dzień 10.03.2015 93,45

 

Kwota 93,45 została przekazana dla Blekiego http://www.dogomania.com/forum/topic/146232-kudłatymalutki-piesek-bleki-potrzebuje-pomocypotrzebne-deklaracje-na-citona-hotelik/

 

przelew dn. 26.03. potwierdzenie otrzymania post 289

 

Saldo na dzień 26.03. 2015 0,00

 

Wpłaty chronologicznie:

 

90,- Elisabeta (Luty, marzec, kwiecień)

 

16.02.

50,- kontaktogloszenia (luty)

Link to comment
Share on other sites

Witam Kochane!!! Gabrysiu dziękuje z całego serduszka za wątek kolejnej biedusi z naszego azylu:) Zawsze mogę liczyć na Twoją pomoc,a jako księgowa jesteś niezastąpiona i najlepsza!!!!! Elizabeta Tobie również stokrotne dzięki za to że jesteś zawsze z nami i wspierasz nas tak bardzo!!!!:) Już dzisiaj byłam w azylu po 6 rano,dopiero co przyjechałam do domku...Elmo dostał podwójną dawkę leków antydepresyjnych żeby jakoś przetrwał do jutra.Dostał też ciepłe śniadanko i dużą dawkę ruchu.To takie jeszcze psie dziecko które chce być kochane i głaskane...niestety kiedy widział że zbieram się już do wyjścia  ogonek niestety znowu poszedł w ruch:( leżał zwinięty w kłębuszek i cały czas gryzie go :(...

Link to comment
Share on other sites

Elmuś, jestem. :)

 

Następny Biedaczek od Wioli...

 

Gabi,  od lutego przenoszę moją stałą deklarację (30 zł) z Frigo na Elmo. :)

 

Elisabetko, bardzo serdecznie dziękujemy w imieniu Elmusia!!!

 

Witam Kochane!!! Gabrysiu dziękuje z całego serduszka za wątek kolejnej biedusi z naszego azylu:) Zawsze mogę liczyć na Twoją pomoc,a jako księgowa jesteś niezastąpiona i najlepsza!!!!! Elizabeta Tobie również stokrotne dzięki za to że jesteś zawsze z nami i wspierasz nas tak bardzo!!!! :) Już dzisiaj byłam w azylu po 6 rano,dopiero co przyjechałam do domku...Elmo dostał podwójną dawkę leków antydepresyjnych żeby jakoś przetrwał do jutra.Dostał też ciepłe śniadanko i dużą dawkę ruchu.To takie jeszcze psie dziecko które chce być kochane i głaskane...niestety kiedy widział że zbieram się już do wyjścia  ogonek niestety znowu poszedł w ruch:( leżał zwinięty w kłębuszek i cały czas gryzie go :(...

 

Wiolu, wiesz że to ogromna przyjemność pomagać psiakom.

 

Nie jestem w stanie wspomóc finansowo, ani dać DT, to chociaż wątek poprowadzę i napiszę tekst.

 

Na drugim zdjęciu od góry zobaczcie jak przytula się do mnie...Elmo to uwielbia!

 

Kochany Elmuś, byle do jutra!!!

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

jestem i ja,gdy tylko będą potrzebne ogłoszenia dajcie ciocie znać

trzymaj się psiaczku i szczęśliwej podróży po nowe życie do Makili a później znajdziemy Ci wspaniały domek!

 

 

Melduję się u Elmusia :)

 

Cioteczki Kochane, witajcie u Elmusia!!!

 

Halszko, dziękujemy serdecznie za propozycję ogłoszeń, jak zwykle bardzo chętnie skorzystamy!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...