Jump to content
Dogomania

Kurs Super-Pies, Wesoła Łapka


*Sylvia*

Recommended Posts

I pewnie dlatego się rozwiedli.

 

Nikt niczego i nikogo z Warszawy nie poleca? Interesują mnie głównie osoby rozwiązujące problemy z agresją u psów po przejściach oraz porządne posłuszeństwo dla młodych psów z mniejszymi bądź żadnymi problemami.

Link to comment
Share on other sites

No tak, zupełnie zapomniałam, że mam do niej namiar od kilku lat, kiedy to potrzebowałam pomocy z jedną moją tymczasowiczką :) Jak rozumiem nadal szkoli, nic się nie zmieniło, bo w necie nie mogę znaleźć aktualnych informacji? A poza p. Agnieszką żadnych nowych talentów w Warszawie? Tyle szkółek teraz się pootwierało.

Link to comment
Share on other sites

Poczytaj bloga Pies w Warszawie - tam polecali oraz odradzali kilka warszawskich szkółek. Z tego co słyszałam od tamtejszych znajomych to tam jest pełno takich szkółek na pół gwizdka - bez placu, zajęcia w parku, kiepscy prowadzący.

Link to comment
Share on other sites

Ogrodzony plac czy sala przydaje się w niektórych przypadkach, ale jak jest problem z dużym agresywnym psem to jak dla mnie wszystko jedno gdzie, byle osoba była naprawdę doświadczona i wiedziała co robi. Dlatego przede wszystkim zależy mi na namiarach na konkretne osoby, placyk przy odrobinie inwencji można sobie zorganizować. 

Link to comment
Share on other sites

Spoko, po prostu na podanym wcześniej blogu był opis jak to w trakcie zajęć w parku wielu przechodniów widząc ludzi ćwiczących z psami radośnie spuszczało swoje ze smyczy. Tam gdzie chodzę też co jakiś czas są zajęcia terenowe np. w parku i uwierz mi, że bywa ciężko. Wyobraź sobie, że kładziesz sukę z komendą "zostań" i odchodzisz a tu nagle podbiega i wskakuje na nią obcy pieseczek w celu ujeżdżania. 

Link to comment
Share on other sites

Poczytaj bloga Pies w Warszawie - tam polecali oraz odradzali kilka warszawskich szkółek. Z tego co słyszałam od tamtejszych znajomych to tam jest pełno takich szkółek na pół gwizdka - bez placu, zajęcia w parku, kiepscy prowadzący.

Hehehe :) Zajecia w parku :) Guru zalozyciel WŁ tez nam takie zafundowal. Wlasnie wtedy po raz pierwszy moj zwierz wyskoczyl z zebiskami na spacerowicza :( Swoja droga, w ciekawa strone nam watek uciekl, , czyz nie?

Link to comment
Share on other sites

I ja się dorzucę, ktoś sensowny z Lublina (okolic) :D

 

Temat, rzekłabym, bardzo ciężki. A co Cię konkretnie interesuje? Posłuszeństwo codzienne, sport, praca z psem problemowym? Może być na pw, żeby nie śmiecić tutaj.

 

 

A z Warszawy... DogUp? 

 

 

 

 

Filmik z owczarkiem jest trochę przygnębiający...

Link to comment
Share on other sites

Agnieszka Boczula - II vice mistrz świata FMBB Obedience 2010 z psem Frambos Barracuda z hodowli Tomka Wlizło (info pochodzi ze strony hodowli Tomka, czyli Frambos).

Ludzie sobie bardzo chwalą prowadzone przez nią seminaria. Niestety nie mam namiarów ani nie znalazłam jej strony. ALe można poszukać przez facebooka seminariów i się zgłosić do organizatora z prośbą o podanie namiarów. A może ktoś z forumowiczów mógłby podesłać zainteresowanym na PW. Uważam że warto sobie zadać trochę zachodu żeby się skontaktować z Panią Agnieszką.

 

 

 

To tak w ramach małego wstępu, jestem pewna że szkoleniowcy sami najlepiej opowiedzą zainteresowanym co i jak w kontakcie prywatnym, zwłaszcza że to watek łapki :D :P Ja polecam.

 

Berek, wydaje mi się, że Tomek Wlizło dalej szkoli, ale nie znam szczegółów i nie wiem w jakim zakresie, tzn. czy w szerszym niż obrona. Na fanpage Klubu Owczarka Belgijskiego na FB, w wydarzeniu "wspieramy polską reprezentację na FMBB" (czy jakoś tak) oferuje trening z obrony :)

Link to comment
Share on other sites

Patryka znam, mój tz się do niego odezwał i okazało się, że prowadzi zajęcia niedaleko nas :) Dzięki za naprowadzenie, kiedyś miałam do niego daleko i jakoś wypadło mi z głowy. Do p. Agnieszki mam numer jakby co, ale nie wiem czy aktualny, bo sprzed kilku lat. 

 

To wątek Łapki, ale nie wiem co o nich napisać :P Nie znam osobiście, ale filmy i artykuły do mnie nie przemawiają.

Link to comment
Share on other sites

(...)  Nie znam osobiście, ale filmy i artykuły do mnie nie przemawiają.

 

Jak to nie wiesz, jak wiesz? ;) Najważniejsze, że już "jesteś w domu" :) Powodzenia z psiakami!! Cieszę się, że wspólnie z innymi mogłam pomóc naprowadzić :)

Link to comment
Share on other sites

Cześć. Podczytywałam ten wątek (bardzo ciekawy i pomocny :)) i właściwie miałam się nie odzywać, bo nie mam w sprawach szkoleniowych profesjonalnego doświadczenia, ale rzuciły mi się w oczy nazwiska Patryk Krajewski i Maja Dobrzyńska.

Czy to nie Ci ludzie od "afery" z Palucha z 2012 roku? W sieci krążył filmik pokazujący "szkolenie" jednego z podopiecznych schroniska. Pies był szarpany, kopany?. Był zestresowany i nie miał ochoty na "naukę", ale był do niej przymuszany (i to w upalny dzień w pełnym słońcu). Nie pamiętam już tego dokładnie (przepraszam jeśli coś przekręciłam), ale ogólne wrażenie, bardzo negatywne, we mnie pozostało. Z tego co pamiętam, gdy sprawa nabrała rozgłosu, zostali wyrzuceni z Palucha.

Jak już wspomniałam jestem laikiem, ale nigdy nie chciałabym się uczyć czegokolwiek od ludzi, którzy tak postępowali ze schroniskowym psem (i pewnie nie tylko z tym jednym). Mogą być nawet mistrzami świata we wszystkich możliwych dyscyplinach. Albo mają podwójne standardy, inne dla psów pańskich, inne dla schroniskowych, albo gdy inni nie patrzą, wykorzystują wszelkie możliwe metody, żeby ich psy były jak najlepiej wytresowane, bo liczy się tylko efekt końcowy.

Różne wpadki mogą się zdarzyć różnym ludziom, ale od profesjonalistów powinno się chyba wymagać wyższych standardów postępowania.

Link to comment
Share on other sites

Czy to nie Ci ludzie od "afery" z Palucha z 2012 roku? W sieci krążył filmik pokazujący "szkolenie" jednego z podopiecznych schroniska. Pies był szarpany, kopany?. Był zestresowany i nie miał ochoty na "naukę", ale był do niej przymuszany (i to w upalny dzień w pełnym słońcu). Nie pamiętam już tego dokładnie (przepraszam jeśli coś przekręciłam), ale ogólne wrażenie, bardzo negatywne, we mnie pozostało. Z tego co pamiętam, gdy sprawa nabrała rozgłosu, zostali wyrzuceni z Palucha.

Jak już wspomniałam jestem laikiem, ale nigdy nie chciałabym się uczyć czegokolwiek od ludzi, którzy tak postępowali ze schroniskowym psem (i pewnie nie tylko z tym jednym). Mogą być nawet mistrzami świata we wszystkich możliwych dyscyplinach. Albo mają podwójne standardy, inne dla psów pańskich, inne dla schroniskowych, albo gdy inni nie patrzą, wykorzystują wszelkie możliwe metody, żeby ich psy były jak najlepiej wytresowane, bo liczy się tylko efekt końcowy.

Różne wpadki mogą się zdarzyć różnym ludziom, ale od profesjonalistów powinno się chyba wymagać wyższych standardów postępowania.


Niestety chodziło o nich, głównie o Patryka https://www.facebook.com/events/1514145318818094/
Co gorsze, w tym roku reprezentuje on Polskę na FMBB. Nie wiem śmiać się czy płakać, ale od reprezentantów mojego kraju wymagałabym innej postawy etycznej, mimo ze nie mam nic przeciwko metodom awersyjnym, kiedy jest taka potrzeba. No i korekta nie polega na kopaniu psa, czy szarpaniu zwierzęcia, które nie ma zielonego pojęcia o co człowiekowi chodzi.
Link to comment
Share on other sites

Zgadzam się w pełni, jeśli to byli oni.

Zanim jednak wydamy wyrok w ich sprawie, może faktycznie sprawdź, czy to te właśnie osoby były?

Bo teraz to niezbyt ładnie wygląda, kiedy piszesz, że Ci się wydaje i od razu odsądzasz tych ludzi od czci i wiary... :/

Link to comment
Share on other sites

Niestety chodziło o nich, głównie o Patryka https://www.facebook.com/events/1514145318818094/

No patrz, napisałyśmy jednocześnie :)

Czyli jednak to prawda :(

Z tego co doczytałam, to osobą która się nad psem znęcała była Maja Dobrzyńska, a Patryk się przypatrywał...

No to się ci Państwo raczej nie kwalifikują, jako osoby, którym zaufałabym w szkoleniu swoim i swojego psa...

Link to comment
Share on other sites

Niestety chodziło o nich, głównie o Patryka https://www.facebook.com/events/1514145318818094/
Co gorsze, w tym roku reprezentuje on Polskę na FMBB. Nie wiem śmiać się czy płakać, ale od reprezentantów mojego kraju wymagałabym innej postawy etycznej, mimo ze nie mam nic przeciwko metodom awersyjnym, kiedy jest taka potrzeba. No i korekta nie polega na kopaniu psa, czy szarpaniu zwierzęcia, które nie ma zielonego pojęcia o co człowiekowi chodzi.

Mysle ze jednak nie jest tak zle skoro jako jedyny reprezentowal nasz kraj na FMBB w tamtym roku i jako jedyny bedzie reprezentowal w tym roku bo nikt inny sie nie zdolal zakwalifikowac w niedziele. Szczegolnie ze  zaden z zawodnikow juz nie jezdzi na seminaria szkoelniowe bo mysla ze juz wszystko potrafia, a Patryka jednak na nich widac.A wpadki ? chyba zdarzaja sie kazdemu... ja tez kilka lat temu mialam zupelnie inna wiedze i podejscie do swiata.

Link to comment
Share on other sites

Dobrze, że się pojawiłaś z tym wpisem. Fakt, wpadki zdarzają się każdemu. Mimo że sytuacja z którą się dzisiaj zapoznałam mi się nie podoba, to zamiast odsądzać od czci i wiary wolę napisać, że np. podoba mi się obraz pracy Aiaxa i Falco (bo mi się podoba) oraz że początkujący psiarz powinien odwiedzić kącik porad / artykułów na stronie internetowej szkoły. I że będąc świadomym "za" i "przeciw" po lekturze forum, zawsze może się udać na miejsce i zobaczyć jak dziś, po 3 latach od wpadki wyglądają zajęcia. Wpadki są po to, żeby z nich wyciągać wnioski. Nikt się ideałem nie urodził.

 

Tylko Diabelkowa, nie wiem skąd masz wiedzę, że żaden z zawodników już nie jeździ, z naciskiem na: dlatego że już wszystko umie ;) Tylko PLZ, nie wytaczaj mi tu teraz armaty, dla jasności - nie szukam zwady :) Sama do startów mam jeszcze daleką drogę, więc jakby nie było zawodnikiem nie jestem, przygodę ze sportem zaczęłam dość niedawno i MUSZĘ jeździć, bo sama na podwórku psa do IPO nie przygotuję ;) W skali miesiąca, bywa że i 2000 km. Serio.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...