Jump to content
Dogomania

Ma cudowny dom w Krakowie :) Duży czarny pies Ergo zabrany z nędznych warunków


AgaG

Recommended Posts

Taki ziąb, a ja jadę do swoich bezdomniaków.Kiepsko, bo karma zamarznie szybciutko, muszę jechać na suchej karmie, przydałaby się i woda.Wezmę, owszem i to ciepłą, ale zamarznie.Już lepszy jest upał, prawda? 

Dobrze, że Ergo już nie marznie, jest najedzony, może sobie pobrykać.Nigdy mu tak dobrze nie było.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ale on chyba nie ma chorych uszu? Być może nawet, że taka jest jego uroda.Już niedługo będzie szczepiony na wirusówki, potem chyba kastracja i oby znalazł się naprawdę fajny domek.AgaG już się odgrażała, że sprawdzi tysiąc razy, czy dobry. :laugh2_2:

Link to comment
Share on other sites

Ale on chyba nie ma chorych uszu? Być może nawet, że taka jest jego uroda.Już niedługo będzie szczepiony na wirusówki, potem chyba kastracja i oby znalazł się naprawdę fajny domek.AgaG już się odgrażała, że sprawdzi tysiąc razy, czy dobry. :laugh2_2:

O rany,ja pomyliłam inny wątek,mój post miał się odnieść do psiaka Kaktusa.Zaraz usunę post.

Link to comment
Share on other sites

Dramat ludzki i zwierzęcy .Prosiłabym,o ile to jest możliwe o umieszczenie tego na FB.Ja nie mam.

Ktoś chciał szylcię, jest tu trikolorka.Nie mogę wysyłać pw, może ktoś by pomógł?

http://olx.pl/oferta/oddam-w-dobre-rece-kotki-koty-kota-CID103-ID7QY3J.html

 

Straszna historia :( Do nas niedawno pies wrócił z adopcji, bo dziewczyna zachorowała na raka kręgosłupa :(

sleepingbyday chodzi (w właściwie jej znajomej) o typową szylkretkę, nie trikolorkę...

Czy na miau jest może jakiś wątek odnośnie tej pani, wiadomo co z tym całym zwierzyńcem i do kiedy jest termin?

 

Jutro będzie u nas wet, więc będziemy kłuć Ergusia i zaglądać mu w ząbki :)

Link to comment
Share on other sites

Ale on chyba nie ma chorych uszu? Być może nawet, że taka jest jego uroda.Już niedługo będzie szczepiony na wirusówki, potem chyba kastracja i oby znalazł się naprawdę fajny domek.AgaG już się odgrażała, że sprawdzi tysiąc razy, czy dobry. :laugh2_2:

Myślę, że pod drugim odrobaczeniu trzeba kontrolnie zrobić podstawowe badania krwi, usg i rtg, bo to że pies wydaje się zdrowy, nie zawsze znajduje swoje potwierdzenie w tym, co ma "w  środku". Wydany do adopcji może być oczywiście po szczepieniach i po kastracji. Dom owszem będę bardzo skrupulatnie sprawdzać. :)

Link to comment
Share on other sites

Potwierdzam wpłaty z dziś tu i na pierwszej stronie

+ 55 agat21

+15 agat21 z bazarku ewy gonzales 

+10 yucca z bazarku ewy gonzales

+20 Katarzyna K, z Warszawy (brak nicku przy wpłacie) :)

bardzo dziękuję w imieniu Ergo.

Link to comment
Share on other sites

Straszna historia :( Do nas niedawno pies wrócił z adopcji, bo dziewczyna zachorowała na raka kręgosłupa :(

sleepingbyday chodzi (w właściwie jej znajomej) o typową szylkretkę, nie trikolorkę...

Czy na miau jest może jakiś wątek odnośnie tej pani, wiadomo co z tym całym zwierzyńcem i do kiedy jest termin?

 

Jutro będzie u nas wet, więc będziemy kłuć Ergusia i zaglądać mu w ząbki :)

Nie, tego nie ma na miau.Są cztery koty i trzy psy.Zrozumiałam, że jest bardzo mało czasu, pani za kilka dni idzie do hospicjum.Co ze zwierzętami?

Rozumiem, że chodzi o szylcię , taką jak Merka.

Czekamy więc, co powie wet na temat Ergo.

Link to comment
Share on other sites

Nie, tego nie ma na miau.Są cztery koty i trzy psy.Zrozumiałam, że jest bardzo mało czasu, pani za kilka dni idzie do hospicjum.Co ze zwierzętami?

Rozumiem, że chodzi o szylcię , taką jak Merka.

Czekamy więc, co powie wet na temat Ergo.

Aby tym zwierzakom w jakiś sposób pomóc,może założyć im wątek? Jeden piesek jest molosowaty chyba.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Nie mam pojęcia jak pomóc i psom i kotom.Jeśli trafią do schronu, to rozpacz.Chyba wszyscy wiemy, co to jest schronisko.Nigdy w żadnym nie byłam, ale znam realia.

Bardzo podoba mi się postawa niektórych ludzi na miau.Trafia się na przykład domek i to fajny, oczywiście mnóstwo osób proponuje swoje koty, ale wycofują się, jeśli o ten domek stara się jakiś kot ze schronu.One mają pierwszeństwo.

Link to comment
Share on other sites

Nie mam pojęcia jak pomóc i psom i kotom.Jeśli trafią do schronu, to rozpacz.Chyba wszyscy wiemy, co to jest schronisko.Nigdy w żadnym nie byłam, ale znam realia.

Bardzo podoba mi się postawa niektórych ludzi na miau.Trafia się na przykład domek i to fajny, oczywiście mnóstwo osób proponuje swoje koty, ale wycofują się, jeśli o ten domek stara się jakiś kot ze schronu.One mają pierwszeństwo.

To rzeczywiście szlachetne. Kot w schronisku nie żyje długo, więc ratują mu zycie..

Link to comment
Share on other sites

Potwierdzam wpłaty z dziś tu i na pierwszej stronie

+ 55 agat21 

+10 yucca z bazarku ewy gonzales

+20 Katarzyna K, z Warszawy (brak nicku przy wpłacie) :)

bardzo dziękuję w imieniu Ergo.

 

Agusia i dodatkowo te 15zł ode mnie to za bazarek ewy gonzales

Link to comment
Share on other sites

Do posłów i senatorów wysłałam.

Aguś, tych ludzi od maltretowanego kundelka trzeba na "czarne kwiatki" wpisac, bo oni mogą szukac kolejnej ofiary.

I do schronu wpisać.

Do schronu to jeszcze w nocy podałam ich adres. ale tak koniecznie masz rację, na Kwiatki jeszcze nie dałam. zaraz dam :) dziękuję mar. gajko, że mi przypomniałaś,

Link to comment
Share on other sites

To rzeczywiście szlachetne. Kot w schronisku nie żyje długo, więc ratują mu zycie..

Napisałam "niektórych", żeby nie było wątpliwości.Każde zwierzę powinno mieć swój DS, ale jak jest w domu tymczasowym to nie jest mu tak źle, a schronisko to makabra.Wielu osobom kojarzą się one z tymi pokazywanymi na Animal Planet.Tylko na końcu, jakoś tak cichutko wspomina się, że jak pies nie znajdzie domu w ciągu tygodnia ( zależy to od tego, w którym to jest stanie ) to zostanie uśpiony.Są dni usypiania zwierząt i jest to masówka.W całych Stanach usypia się rocznie 5 mln.psów.Nie wiem ile kotów.A ten idiotyczny test z miską i sztuczną ręką woła o pomstę do nieba.Moja córka była w Nowym Jorku, próbowała z koleżankami uzyskać pomoc od ASPCA i ...jak nasze fundacje, czyli zero, czyli nic.Ale jak kręcą film to "wow", prawda?

Link to comment
Share on other sites

Napisałam "niektórych", żeby nie było wątpliwości.Każde zwierzę powinno mieć swój DS, ale jak jest w domu tymczasowym to nie jest mu tak źle, a schronisko to makabra.Wielu osobom kojarzą się one z tymi pokazywanymi na Animal Planet.Tylko na końcu, jakoś tak cichutko wspomina się, że jak pies nie znajdzie domu w ciągu tygodnia ( zależy to od tego, w którym to jest stanie ) to zostanie uśpiony.Są dni usypiania zwierząt i jest to masówka.W całych Stanach usypia się rocznie 5 mln.psów.Nie wiem ile kotów.A ten idiotyczny test z miską i sztuczną ręką woła o pomstę do nieba.Moja córka była w Nowym Jorku, próbowała z koleżankami uzyskać pomoc od ASPCA i ...jak nasze fundacje, czyli zero, czyli nic.Ale jak kręcą film to "wow", prawda?

 

Wczoraj wieczorem podałam przez TŻ-a Murki trochę szmatek dla psów, na pewno się przydadzą i fanty na bazarek, o których wcześniej pisałam.Chociaż tyle mogę pomóc.

Tak mi żal tego kundelka, nie powinno dochodzić do takich sytuacji, ale prawdą jest, że bicie jest powszechnie stosowaną metodą wychowawczą.Młodziutka goldenka była okładana smyczą, bo podbiegła do znajomej, ucieszyła się, że ją widzi.Zareagowałam, ale przecież do kogoś nie trafiają argumenty, wie lepiej, prawda? Czasem pada "to nie jest mój pierwszy pies, znam się na psach".Mały szczeniaczek nie mógł sam wejść do samochodu, kobieta więc podniosła go na smyczy.Miał obrożę, nie szelki.Nie zdążyłam interweniować, bo bym to zrobiła.Sporo tutaj zarzutów już padło pod adresem fundacji, wczoraj w telewizji podano informację o Annie K. z Krakowa, która dręczyła psy i koty, a była założycielką fundacji prozwierzęcej.Poprawcie mnie, jeśli się mylę, ale odnoszę wrażenie, że założyć fundację może każdy i nie ma nad nią żadnej kontroli.Każdy może prowadzić "radosną" twórczość, a kres temu kładzie się dopiero wtedy, kiedy media rozdmuchają sprawę.Dla mnie to chore.

 

Dlatego każdy myślący człowiek powinien zamiast wierzyć w kolorowe bajki, uważnie patrzeć, analizować i sprawdzać.Zaufanie jest piękną wartością, ale ufać bezgranicznie to można Najbliższej osobie. :)  Jeśli chodzi o wszelkie organizacje, fundacje itd itp. to ich działanie powinno się opierać na przejrzystości, a ponadto podlegać publicznej kontroli. Gdy pierwszego się nie wymaga (bo naiwni płacą, nie wymagając przejrzystości), a drugie zwykle w ogóle nie występuje (bo co to za kontrola gdy znajomi kontrolują znajomych:), to niestety ale powstaje sytuacja, sprzyjająca hołdowaniu zasadzie: "hulaj dusza, piekła nie ma".

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

No właśnie, zaufanie.Znalazłam artykuł, w którym jest o karmach głównie kocich, ale i o tym jak produkuje się chrupki, dlaczego weci polecają daną karmę ..itd.

[url=http://naforum.zapodaj.net/e512dccc2c84.jpg.html]e512dccc2c84.jpg[/url]

Obrzydliwe, prawda?

A ja już nie mogę się doczekać, kiedy Murka napisze o wizycie weta.Ważny dzień, bo szczepienia, ogólny przegląd, no i pewno dowiemy się, co wet sądzi na temat wieku psa.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Aguniu pomyslilam się w pw

 przepraszam kokana

 Erguniu cudny sciskamy sciskamy

Aguniu mam prosbenke

 potwierdz bardzo proszę

 ze z bazareczku

 

http://www.dogomania.com/forum/topic/144772-rozliczam-ergo-wyrwanego-smierciksiazki-i-cegielkizapraszam-kochane-serca-do-7-styczen-2015-g-2200-pieniazki-z-bazarku-ida-na-konto-skarbnika/

 jest już na koncie Ergunia

 161 zl 

 

 dziekuje dziekuje

Link to comment
Share on other sites

Dlatego każdy myślący człowiek powinien zamiast wierzyć w kolorowe bajki, uważnie patrzeć, analizować i sprawdzać.Zaufanie jest piękną wartością, ale ufać bezgranicznie to można Najbliższej osobie. :)  Jeśli chodzi o wszelkie organizacje, fundacje itd itp. to ich działanie powinno się opierać na przejrzystości, a ponadto podlegać publicznej kontroli. Gdy pierwszego się nie wymaga (bo naiwni płacą, nie wymagając przejrzystości), a drugie zwykle w ogóle nie występuje (bo co to za kontrola gdy znajomi kontrolują znajomych:), to niestety ale powstaje sytuacja, sprzyjająca hołdowaniu zasadzie: "hulaj dusza, piekła nie ma".

... z ust mi to wyjęłaś;)

 

.....mejle do senatorów powysyłane!  to naprawdę tylko mała chwileczka!  mam nadzieję że inne ciocie też tak zrobiły, bo instrukcja była bardzo czytelna:)

Link to comment
Share on other sites

Mam pytanie, z góry przepraszam za "prywatę".Mam kilka psów pod hutą do nakarmienia, już od dawna.Robię bazarki na miau, głównie posłanka, kocyki, dla kotów, sama szyję.Czy byliby chętni na dogo na posłanka dla psów? Chociażby takie, praktyczne, dla małego psa ( 50 x 50 cm).Poszewka bawełniana,zapinana na zamek, z drugiej strony polar, a w środku materac z gąbki obszyty grubym materiałem.Praktyczne, bo wystarczy uprać poszewkę, schnie szybciutko.

[url=http://naforum.zapodaj.net/3a322d4b158f.jpg.html]3a322d4b158f.jpg[/url] [url=http://naforum.zapodaj.net/ab29b64c32bd.jpg.html]ab29b64c32bd.jpg[/url]

Zaraz też będę szyła większe, z beżowego wełnianego ( 100% wełny) koca, w środku będzie wyjmowany, miękki, kolorowy materacyk.Chętnie wymieniłabym takie posłanka na karmę dla psów.

A tu moje "dzieła ", dla kotów głównie http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=20&t=166876&p=10931399#p10931399 http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=20&t=166075

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...