Jump to content
Dogomania

Ma cudowny dom w Krakowie :) Duży czarny pies Ergo zabrany z nędznych warunków


AgaG

Recommended Posts

Jeżeli chodzi o wytoczenie sprawy tej kobiecie to zastanowiłabym się mocno.Może to odwrócić się przeciwko zwierzętom.Będzie coś w rodzaju 'starsza, schorowana osoba....itd.Współczucie dla psa, a gdzie jest w tym wszystkim człowiek? "..itd.Zły PR.Na pewno jednak zrobiłabym to w każdym innym przypadku.

Czy można sołtysowi, niejako z urzędu, czy gminie nakazać sprawdzenie warunków, w jakich żyją zwierzęta? Na piśmie.

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli chodzi o wytoczenie sprawy tej kobiecie to zastanowiłabym się mocno.Może to odwrócić się przeciwko zwierzętom.Będzie coś w rodzaju 'starsza, schorowana osoba....itd.Współczucie dla psa, a gdzie jest w tym wszystkim człowiek? "..itd.Zły PR.Na pewno jednak zrobiłabym to w każdym innym przypadku.

Czy można sołtysowi, niejako z urzędu, czy gminie nakazać sprawdzenie warunków, w jakich żyją zwierzęta? Na piśmie.

Można zrobić dużo, ale sołtys jako reprezentant wsi raczej będzie po stronie owej pani. (już zresztą jej bronił w rozmowie ze mną jeszcze sprzed interwencji gdy dzwoniłam, a on nonsensy opowiadał, że niby pies stary to musi źle wyglądać, ale tak w ogóle to wszystko jest w porządku). Co do uprawnień gminy, to w każdej gminie jest ktoś kro reprezentuje sprawy rolnictwa czy środowiska. Standardowo to się tak załatwia: organizacja prozwierzęca mająca uprawnienia wzywa tego przedstawiciela a on lekarza weterynarii i w towarzystwie policji a miejscu jest sporządzany protokół z tego, co zastane. Oczywiście osoba kontrolowana może próbować nie chcieć wpuścić na swój teren, ale w sytuacji, gdy zachodzi podejrzenie zagrożenia życia czy zdrowia zwierząt, takie wejście może zostać dokonane bez nakazu sądowego w stanie tzw. wyższej konieczności. Ja się obawiam, czy ona np. nie przetrzymuje w jakiś koszmarnych warunkach innych zwierząt w domu czy w stajni.. To trzeba sprawdzić

Link to comment
Share on other sites

A ja do jakiegoś plastikowego pudełka np po lodach. Większa powierzchnia, łatwiej złapać co trzeba :)

Ergo, pomimo koszmarnego dotychczas życia, bardzo dostojnie wygląda.

no w każdym razie z badania si już może dużo wyjść. :)

a jeśli chodzi o wygląd Ergo, ma piękną głowę, mądre oczy, jak przytyje, będzie prześliczny.  Patia mi przypomniała, że on jest bardzo podobny do Draculi z krakowskiego schroniska, którego wiele lat temu zabrałyśmy stamtąd. Czekał na dom w hoteliku, Patia zrobiła mu ogłoszenia na allegro i zgłosili się wspaniale ludzie. Zawoziłyśmy go do nowego domu, którego właścicieką była pani uwielbiająca muzykę i grajaca na fortepianie. :). Pies gdzie został pokochany od pierwszej chwili, i wybaczano mu wszystko braki w wychowaniu - również to, że podbierał KAŻDE jedzenie na początku, zjadał wszystko, jak odkurzacz wciągał  i długo nie mógł przytyć, :) Dracula miał gdzies swój watek na dogo, ale teraz nie znajdę :( już żadnych wątków swoich nie znajdę :(

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ale śliczne zdjęcia Murko :) Masz to oko do fotografowania, chociaż trzeba też przyznać, że model wyjątkowo wdzięczny ;) 

Wygląda na to, że zaczyna się coraz lepiej czuć w nowym miejscu, prawda? A suchą karmę wciąga wciąż jak odkurzacz, czy biedaczyna zaczyna też ją gryźć? 

Szarpie się wciąż bardzo na smyczy? 

Kurczę, chyba za nim tęsknię, chociaż to taka krótka znajomość :) Ale intensywna za to.;)  

 

Co do sprawy sądowej, to warto się dobrze zastanowić nad wszystkimi ewentualnymi skutkami - tymi dobrymi i złymi. Ale rzeczywiście wspaniale będzie, jeśli na początek pogadasz Aga z prawnikiem. 

Link to comment
Share on other sites

Pieniążki poszły dla Ergo.Jeżeli mogę to wypowiem się odnośnie założenia sprawy byłej opiekunce Ergo.Sprawę powinno się założyć,obojętnie czy ta Pani jest chora psychicznie czy nie.Na wsi bardzo szybko roznoszą się dobre i złe wiadomości,przynajmniej inni mieszkańcy dowiedzą się,że za znęcanie się nad zwierzęciem grozi kara a jak nie kara to ciąganie się po sądach.Jest to dobry przykład dla ludzi,którzy tam mieszkają.Tym sposobem można uzyskać u mieszkańców wsi przychylność do lepszego traktowania zwierząt.Ja nie twierdzę,że to zadziała ale może zadziałać a tym samym polepszyć los tam przebywających zwierząt np.malutkiego psiaka uwiązanego na metrowym łańcuchu w wypasionym domostwie jak pisała wyżej o nim ewkar.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Ergo- piękny psiak! a będzie jeszcze piękniejszy :D

 

Napiszcie proszę, instrukcję jak dla idioty, jak wstawić banerek :D

najedź sobie myszą na banerek w poście moim powyżej, gdzie są banerki do pobrania i (lewym klawiszem naciskając zaznacz baner na niebiesko), gdy już jest niebieski naciśnij z klawiatury klawisz ctrl (który masz w lewym dolnym rogu klawiatury) i trzymajac go następnie klawisz z literą c (w ten sposób przeniesiesz baner do krótkotrwałej pamięci). Potem wchodzisz sobie w swoje ustawienia, jakie masz w swoim profilu (znajdziesz to w prawym górnym roku, jak sobie klikniesz w swój nick, a dokładnie w strzłeczkę skierowaną w dół przy nicku) ) i znajdujesz wtedy funkcję: edytuj sygnaturę. (Jest ona jedną z wielu funkcji, jakie możesz zrealizować). Tam klikasz, wchodzisz w okienko, klikasz kursorem i naciskasz klawisz ctrl, a trzymajac go jednym palcem drugim naciskasz klawisz z literą v. i tak wstawisz banerek, przeniesiesz go z pamięci krótkotrwałej. Gdy już widzisz, że Ci się tam wstawił, naciskasz "zapisz zmiany" co Ci się wyświetla pod edycją sygnatury . 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Anula, to będzie odebrane jak dręczenie chorej osoby, obróci się przeciwko zwierzętom i ludziom chcącym im pomóc.Skutek odwrotny.Sprawę sądową można by wytoczyć tym ludziom niedaleko, którzy trzymają owczarka w klatce i paru innym dla przykładu.Jestem bardzo "za".Podobnie w Mokrzyszowie, tuż na granicy Tarnobrzega.Podałam dokładny adres.To wszystko jednak wymaga inspekcji kogoś, kto ma uprawnienia.W Tarnobrzegu jest Straż Miejska, słyszałam, że komendant jest prozwierzęcy.

W Stalowej Woli działają dwie fundacje."Futrzak", między innymi, ale to nieporozumienie.Pani prezes tylko lansuje się w mediach, chodzi do przedszkola ze swoim pekińczykiem i organizuje konkursy rysunkowe.Numeru telefonu nie ma, oczywiście, numer konta owszem.Spróbujcie się skontaktować, założę się, że się nie uda.

Druga fundacja "Kocia Wyspa" zajmuje się wyłącznie kotami.Numeru telefonu też nie ma.Zajmuję się kotami sama, nie wiem więc jak działają.Na FB wygląda wszystko super, ale tak jest zawsze.

Jamnica to ziemia niczyja.To nie Stalowa Wola ani Tarnobrzeg, to gmina Grębów, bogata wioska w połowie drogi między Tarnobrzegiem a Stalową Wolą.Ze zdumieniem odkryłam, że jest tam jakaś fundacja.

Psów żyjących w podobnych warunkach jak Ergo jest więcej.Nie zrobi się wszystkiego na raz, to rozumiem, chociaż zadowolona nie jestem.Ja i tak się cieszę, że Ergo się udało.

Mogę coś zrobić sama i robię, jeśli pies wałęsa się po mieście i nie jest zdziczały.

Nie znam się na psach, zajmuję się kotami i chyba robię to dobrze.Wyadoptowałam ponad setkę kotów, nie mam zwrotów z adopcji, a domki są świetne.Żaden nie poszedł do stodoły.Psy to margines.Nie to, że mnie nie obchodzą, bo nawet bardzo.Kiedyś działała tutaj wetka, dogomaniaczka jogi.Wyjechała, trochę zajmuje się psami jej teściowa.To ta, która uratowała jednodniowe szczeniaki.Znam ją, znałam jogi, może ktoś też ja pamięta z dogo.Tyle.

Link to comment
Share on other sites

Anula, to będzie odebrane jak dręczenie chorej osoby, obróci się przeciwko zwierzętom i ludziom chcącym im pomóc.Skutek odwrotny.Sprawę sądową można by wytoczyć tym ludziom niedaleko, którzy trzymają owczarka w klatce i paru innym dla przykładu.Jestem bardzo "za".Podobnie w Mokrzyszowie, tuż na granicy Tarnobrzega.Podałam dokładny adres.To wszystko jednak wymaga inspekcji kogoś, kto ma uprawnienia.W Tarnobrzegu jest Straż Miejska, słyszałam, że komendant jest prozwierzęcy.

W Stalowej Woli działają dwie fundacje."Futrzak", między innymi, ale to nieporozumienie.Pani prezes tylko lansuje się w mediach, chodzi do przedszkola ze swoim pekińczykiem i organizuje konkursy rysunkowe.Numeru telefonu nie ma, oczywiście, numer konta owszem.Spróbujcie się skontaktować, założę się, że się nie uda.

Druga fundacja "Kocia Wyspa" zajmuje się wyłącznie kotami.Numeru telefonu też nie ma.Zajmuję się kotami sama, nie wiem więc jak działają.Na FB wygląda wszystko super, ale tak jest zawsze.

Jamnica to ziemia niczyja.To nie Stalowa Wola ani Tarnobrzeg, to gmina Grębów, bogata wioska w połowie drogi między Tarnobrzegiem a Stalową Wolą.Ze zdumieniem odkryłam, że jest tam jakaś fundacja.

Psów żyjących w podobnych warunkach jak Ergo jest więcej.Nie zrobi się wszystkiego na raz, to rozumiem, chociaż zadowolona nie jestem.Ja i tak się cieszę, że Ergo się udało.

Mogę coś zrobić sama i robię, jeśli pies wałęsa się po mieście i nie jest zdziczały.

Nie znam się na psach, zajmuję się kotami i chyba robię to dobrze.Wyadoptowałam ponad setkę kotów, nie mam zwrotów z adopcji, a domki są świetne.Żaden nie poszedł do stodoły.Psy to margines.Nie to, że mnie nie obchodzą, bo nawet bardzo.Kiedyś działała tutaj wetka, dogomaniaczka jogi.Wyjechała, trochę zajmuje się psami jej teściowa.To ta, która uratowała jednodniowe szczeniaki.Znam ją, znałam jogi, może ktoś też ja pamięta z dogo.Tyle.

Ewkar wielki szacunek za to, co robisz.. Jesli chodzi o fundacje z nazwy prozwierzęce,  to niestety wiele z nich jest w dzisiejszych czasach  i warunkach naszego dzikiego pod wieloma względami kraju sposobem na samozatrudnienie dla osób, które albo w życiu by się nie utrzymały z pracy własnych rąk czy głowy albo są prostu cwane. Pieniądze się zbiera, rozliczeń zazwyczaj nie ma, albo są "kreatywne" :)Naiwni dobroczyńcy wpłacają i nie zadają wielu pytań, nic nie sprawdzają, bo albo ufają ślepo, albo nie wiedzą, jak sprawdzić. Ile ze środków trafia rzeczywiście na pomoc zwierzętom? 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

ewkar spójrz na stronę pierwszą, którą edytowałam, czy nie pominęłam w relacji nazwy żadnej organizacji, której członkowie tyłków nie ruszyli  parę kilometrów dalej, by pomóc psu!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...