Jump to content
Dogomania

Ma cudowny dom w Krakowie :) Duży czarny pies Ergo zabrany z nędznych warunków


AgaG

Recommended Posts

Dziewczyny,wybaczcie,ze obok tematu..

Piszecie,że na dogo są usterki,wlasciwie utrudniają jakąkolwiek komunikację,wyszukanie wątkow,postow itp.Na dobra sprawę można tylko dodawać posty,na dodatek one się dublują.Wygląda na to,że Dogo jedzie jak rozpędzony pociąg towarowy bez maszynisty,w końcu będzie duże bum!,ale kogo to obchodzi..Wczoraj napisalam posta pytając ,czy te usterki tylko u mnie,może przeglądarka?Posta wcięło.Nie ma.Poleciał w kosmos.Wniosek:"maszynista" jest,ale ma nas w...(tu dowolność wyboru miejsca naszego pobytu).Mnie mierzi takie podejście...I tylko psów szkoda...

Magda.

 

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

O 2.10.2016 o 15:34, Murka napisał:

Wrzucam rachunek za badania w Lublinie (130 zł), coś im się popsuło w systemie i dlatego faktura jest na dwóch stronach:

http://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/ac9f76c057549ecd

http://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/8c0cad62f2053ce5

 

AgaG, jeśli chodzi o koszty do tej pory prócz hotelowania to są to: 15,60 zł Fluoxetyna + 60 zł pończocha + 130 zł badania w Lublinie + 90 zł transport do Lublina + Fluoxetin (nie mam jeszcze faktury) = 295,60 zł

 

agat21, badanie było faktycznie bardzo dokładne i trochę męczące, Ergo w pewnych momentach protestował:) ale wcale mu się nie dziwię, też bym się wkurzała, jakby mnie tak przestawiali, stukali młoteczkiem itd. :)

 

 

 

Za leczenie przelałam parę dni temu 300 zł. ( ale wiedzę, że nowe koszty leków doszły) Zaraz zrobię rozliczenie, biorąc pod uwagę wpłaty, które wpłyneły od ostatniego rozliczenia.

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

O 21.09.2016 o 14:53, AgaG napisał:

Podaję  rozliczenie: w dniu 5.09 Ergo miał + 510,59

do tego doszły wpłaty:

od Olena84 (za IX i X deklaracja stała) 20 zł

od elficzkowa 20 zł (deklaracja za sierpień i wrzesień na razie przeniesiona z deklaracji Suma)  20 zł

Bardzo dziękuję

Razem Ergo ma 550,59 - 326,86 za hotel Murki czyli ma  223,73

 

Zaraz robię przelew do Murki

ostatnie rozliczenie było 21.09. Wtedy było 223, 73 zł.

Doszły wpłaty od:

Yoana 15 zł deklaracja stała za październik

sleepingbyday 10 zł deklaracja stała 

Topi 40 zł deklaracja stała 

Dulska 20 zł deklaracja stała

pani Anna ze Sczekocin 30 zł deklaracja stała 

jolantina 230 zł bazarek

Bardzo dziękuję darczyńcom

Razem z sumą wyjściową daje to + 567,73.

300 zł jak już wspomniałam przelałam parę dni temu za leczenie Ergusia, więc ostatecznie Ergo w dniu 8.10 ma +267,73

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

O 7.10.2016 o 00:20, bou napisał:

Dziewczyny,wybaczcie,ze obok tematu..

Piszecie,że na dogo są usterki,wlasciwie utrudniają jakąkolwiek komunikację,wyszukanie wątkow,postow itp.Na dobra sprawę można tylko dodawać posty,na dodatek one się dublują.Wygląda na to,że Dogo jedzie jak rozpędzony pociąg towarowy bez maszynisty,w końcu będzie duże bum!,ale kogo to obchodzi..Wczoraj napisalam posta pytając ,czy te usterki tylko u mnie,może przeglądarka?Posta wcięło.Nie ma.Poleciał w kosmos.Wniosek:"maszynista" jest,ale ma nas w...(tu dowolność wyboru miejsca naszego pobytu).Mnie mierzi takie podejście...I tylko psów szkoda...

Magda.

 

Dziś nawet aktualizacji rozliczeń na pierwszej nie mogę zrobić z powodu usterek. mam nadzieję, że to chwilowe.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ja mam w dalszym ciągu pełno błędów. Nie wiem czy jest sens pisania do moderatorów bo albo nie odpisują, albo jeden raczy odpisać i oznajmia, że nic nie może zrobić. Najlepsze dogo było ze starą szatą graficzną, i chyba wtedy też nie było takich problemów. Może do właściciela najlepiej pisać o tych problemach z obsługą forum? 

Link to comment
Share on other sites

O 8.10.2016 o 10:22, kolejna kobietka napisał:

Ja mam w dalszym ciągu pełno błędów. Nie wiem czy jest sens pisania do moderatorów bo albo nie odpisują, albo jeden raczy odpisać i oznajmia, że nic nie może zrobić. Najlepsze dogo było ze starą szatą graficzną, i chyba wtedy też nie było takich problemów. Może do właściciela najlepiej pisać o tych problemach z obsługą forum? 

Moderatorzy nie maja na to żadnego wpływu. To radosna twórczość administratorów serwera, pewnie zmienili system operacyjny albo wersję oprogramowania i się niektóre funkcje wyłożyły. Niestety nie można liczyć na szybka poprawę - to forum jest darmowe, a w każdej firmie w pierwszej kolejności doprowadza się do porządku serwisy komercyjnych klientów...

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

O 8.10.2016 o 23:11, Yoana napisał:

AgaG moja deklaracja była za październik- miesiące mi się pomyliły :) (wrześniowa była we wrześniu :) )

Już poprawiam :) dzięki

 

Murko podałam numer konta hotelu Oli K. bo chciała wspomóc Ergo kwotą 100 zł.

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Zdjęłam Ergo opatrunek parę dni temu i jest ok, żadnego podlizywania:)

Natomiast martwi mnie teraz coś innego: Ergo ma zaczerwienioną skórę w pachwinach, są też tam małe pęcherzyki... w dodatku Ergo teraz bardzo gubi sierść, nie tylko podszerstek - całymi garściami mu wychodzi także włos z białymi końcówkami (cebulkami chyba?). Wiele razy czesałam Erga, ale nigdy wcześniej takiego czegoś nie było.

Może to jakaś alergia? Na któryś lek? A może to karma? Teraz ostatnio trochę różnej karmy Ergo dostawał... wrócę na jakiś czas do karmy bazowej, którą Ergo jadł wcześniej przez długi czas. 

Plus wszystkiego taki, że mam wrażenie, że trochę Erguś zrzucił masy:)

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Być może przy okazji zmienia futerko, ale jednak sierść nie jest w dobrym stanie, zwłaszcza na grzbiecie jest kiepska, matowa, przerzedzona i z łupieżem.

Zastanawiam się czy to nie jest opóźniony skutek chemii?

Na razie będę podawać Ergowi tran, bo trochę mi zostało po innym piesku.

 

Wrzucam zaległy rachunek za Fluoxetynę:

http://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/218374c334d40d8c

 

W między czasie kupiłam dwa kolejne opakowania, ale jeszcze nie mam rachunku.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dziękuję Murko, że tak go dokładnie obserwujesz. Może po lekach się osłabił i podłapał jakąś bakterię na skórze? U moich psów coś  takiego się zdarzało. Zastanawiam się, czy miałabyś możliwość go wykąpać w szamponie antybakteryjnym? i wysuszyć suszarką potem? A ten adwokat na skórę miał  podany niedawno, bo już zapomniałam?

A po chemii z cala pewnością włos może wylatywać i własnie z takim opóźnieniem od jej podania.

a jesli chodzi o karmę. Moi weci uważają, że jakaś karma psu służy, to lepiej nie zmieniać, bo zmiany u psów zwłaszcza starszych skutkują czasem bardzo źle. Tak więc masz dobry pomysł z tym powrotem do poprzedniego jedzonka.

Link to comment
Share on other sites

Advocate można już podać drugi raz (tamten był podany miesiąc temu), kupić po weekendzie?

Z kąpielą - jak trzeba to damy radę. Przez noc przetrzymam Ergo w łazience, żeby wysechł porządnie.

Póki co zaczerwienienie na skórze koło siusiaka trochę zblakło. Wczoraj wyczesałam Erga porządnie i dziś już nie straszył tak bardzo tą wyłażącą sierścią...

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Kolejne zakupy dla Ergo:

 

2 x Fluoxetyna (30,80 zł):

http://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/b39489e95a8a8dd9

 

Caniviton (89,50 zł):

http://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/b93c86cda50ec59e

 

I rozliczenie:

Stan konta na 16 wrzesień wynosił -326,80 zł

Wpłaty:

+326,80 zł AgaG

+18,50 zł za ubranko z bazarku na FB 

+300 zł AgaG

+50 zł terra (bazarek)

+18,50 zł za ubranko z bazarku FB

Razem: +387 zł

 

Koszty:

-450 zł hotelowanie (17.09-16.10)

-15,40 zł Fluoksetyna

-60 zł pończocha na łapę

-130 zł badanie w Lublinie

-90 zł przejazd do Lublina

-13,20 zł Hydroksizina

-5,70 zł Ranloc

-49,50 zł Gabagamma

-19,20 zł Fluoxetin

-22,50 zł odrobaczenie

-89,50 zł Caniviton

-30,80 zł Fluoksetyna x 2 

Razem: -975,80 zł

 

+387 zł - 975,80 zł = -588,80 zł

Stan konta na 16 październik wynosi -588,80 zł.

 

Link to comment
Share on other sites

O 15.10.2016 o 00:25, Murka napisał:

Advocate można już podać drugi raz (tamten był podany miesiąc temu), kupić po weekendzie?

Z kąpielą - jak trzeba to damy radę. Przez noc przetrzymam Ergo w łazience, żeby wysechł porządnie.

Póki co zaczerwienienie na skórze koło siusiaka trochę zblakło. Wczoraj wyczesałam Erga porządnie i dziś już nie straszył tak bardzo tą wyłażącą sierścią...

Advocate drugi  raz podaje się zwykle jak pies ma: nużeńce, microfilarie. Pytanie, czy wet podejrzewa nużycę? (jak mój pies adoptowany z fatalnych warunków trafił do mnie z nużycą, to się drapał, miał duże wyłysienia, wygryzał, po podaniu advokata, gdy nużeńce zaczęły ginąć, jeszcze bardziej się drapał) Pytanie, czy Ergo takie objawy miał? Bo zeskrobina nie zawsze wykazuje nużycę, ale przy takich objawach jak opisane weci zwykle leczą psa  w kierunku nużycy.

Kąpiel byłaby szczególnie wskazana gdyby skóra brzydko wyglądała: miała zaczerwienienia, łuszczenia itd. No ale poza tym jeśli Ergo nie był nigdy kapany, to dobrze by go było  wykąpać w szamponie antybakteryjnym. Teraz jeszcze są w miarę ciepłe dni. :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, Murka napisał:

Kolejne zakupy dla Ergo:

 

2 x Fluoxetyna (30,80 zł):

http://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/b39489e95a8a8dd9

 

Caniviton (89,50 zł):

http://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/b93c86cda50ec59e

 

I rozliczenie:

Stan konta na 16 wrzesień wynosił -326,80 zł

Wpłaty:

+326,80 zł AgaG

+18,50 zł za ubranko z bazarku na FB 

+300 zł AgaG

+50 zł terra (bazarek)

+18,50 zł za ubranko z bazarku FB

Razem: +387 zł

 

Koszty:

-450 zł hotelowanie (17.09-16.10)

-15,40 zł Fluoksetyna

-60 zł pończocha na łapę

-130 zł badanie w Lublinie

-90 zł przejazd do Lublina

-13,20 zł Hydroksizina

-5,70 zł Ranloc

-49,50 zł Gabagamma

-19,20 zł Fluoxetin

-22,50 zł odrobaczenie

-89,50 zł Caniviton

-30,80 zł Fluoksetyna x 2 

Razem: -975,80 zł

 

+387 zł - 975,80 zł = -588,80 zł

Stan konta na 16 październik wynosi -588,80 zł.

 

No to Ergo ma spore długi. W dniu  8.10 miał +267,73

Ergo ma dług w wysokości 321, 07

 

 

Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, Murka napisał:

Kolejne zakupy dla Ergo:

 

2 x Fluoxetyna (30,80 zł):

http://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/b39489e95a8a8dd9

 

Caniviton (89,50 zł):

http://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/b93c86cda50ec59e

 

I rozliczenie:

Stan konta na 16 wrzesień wynosił -326,80 zł

Wpłaty:

+326,80 zł AgaG

+18,50 zł za ubranko z bazarku na FB 

+300 zł AgaG

+50 zł terra (bazarek)

+18,50 zł za ubranko z bazarku FB

Razem: +387 zł

 

Koszty:

-450 zł hotelowanie (17.09-16.10)

-15,40 zł Fluoksetyna

-60 zł pończocha na łapę

-130 zł badanie w Lublinie

-90 zł przejazd do Lublina

-13,20 zł Hydroksizina

-5,70 zł Ranloc

-49,50 zł Gabagamma

-19,20 zł Fluoxetin

-22,50 zł odrobaczenie

-89,50 zł Caniviton

-30,80 zł Fluoksetyna x 2 

Razem: -975,80 zł

 

+387 zł - 975,80 zł = -588,80 zł

Stan konta na 16 październik wynosi -588,80 zł.

 

No to Ergo ma spore długi. W dniu  8.10 miał +267,73

dzis Ergo ma dług w wysokości 321, 07

 

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...