Jump to content
Dogomania

Ma cudowny dom w Krakowie :) Duży czarny pies Ergo zabrany z nędznych warunków


AgaG

Recommended Posts

Rozliczenie:

Dzięki wpłatom  Olena84 przeniesionym przez Olena84 z konta Suma ( w sumie 140 zł ) Ergo miał +91 zł w dniu 27.08. 2016

do tego doszło: 239, 59 przeniesione przez Mattilu z wpłat na Suma

oraz:

 Kinga Kr. 50 zł

 Yoana stała deklaracja za sierpień i wrzesień 30 zł

Topi 40 zł stała deklaracja

sleepinbyday 10 zł

Dulska 20 zł

Pani Ania 30 zł

Razem Ergo ma w dniu 05.09 2016 + 510, 59 

Bardzo dziękuję darczyńcom :)

 

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dobrze, że Erguś na plusie i bazarki ma, bo wkrótce czeka go kolejna wizyta u weta. Zobaczymy, co doktor Murki postanowi, co tam trzeba dalej działać.

Niestety nie jest wykluczone, że Ergusiowi nie uda się znaleźć szybko domu. telefon milczy. Poza jednym telefonem z kiedyś kiedyś, gdy młode dziewczę proponowało adopcję zagraniczną, czego jak wiadomo nie praktykuję, gdyż nie wydaję psów tam, gdzie nie mam możliwości osobistego sprawdzenia warunków.

Link to comment
Share on other sites

Ech... a Erguś dzisiaj w nocy zsunął sobie bandaż i całą łapę rozlizał:( strasznie to wygląda, zamiast lepiej to jest coraz gorzej:( Już mi ręce i nogi opadają...

Ochrzaniłam, zabandażowałam i na razie się trzyma... ale co z tego, że się podgoi jak wystarczy moment i znów wszystko na nowo rozlizane.. najbardziej martwi mnie to, że zwiększa się powierzchnia na łapie, nad którą Ergo pracuje:(

 

TZ był dzisiaj u kardiologa w Lublinie (naszego znajomego dr) i dowiedział się, że mają tam onkologa! który niedawno zrobił doktorat. Zagadać z nim o przypadku Erga? Lublin zawsze bliżej niż Kraków... Dodatkowo ten nasz dr lubi wyzwania i trudne przypadki, może jego zapytać o tę łapę co by radził zrobić, jakie badania itd.? Bo teraz sytuacja jest patowa...

Link to comment
Share on other sites

15 minut temu, Murka napisał:

Ech... a Erguś dzisiaj w nocy zsunął sobie bandaż i całą łapę rozlizał:( strasznie to wygląda, zamiast lepiej to jest coraz gorzej:( Już mi ręce i nogi opadają...

Ochrzaniłam, zabandażowałam i na razie się trzyma... ale co z tego, że się podgoi jak wystarczy moment i znów wszystko na nowo rozlizane.. najbardziej martwi mnie to, że zwiększa się powierzchnia na łapie, nad którą Ergo pracuje:(

 

TZ był dzisiaj u kardiologa w Lublinie (naszego znajomego dr) i dowiedział się, że mają tam onkologa! który niedawno zrobił doktorat. Zagadać z nim o przypadku Erga? Lublin zawsze bliżej niż Kraków... Dodatkowo ten nasz dr lubi wyzwania i trudne przypadki, może jego zapytać o tę łapę co by radził zrobić, jakie badania itd.? Bo teraz sytuacja jest patowa...

Myślę, że byłoby dobrze pojechać z nim do weta w tej sytuacji ponownie. i wszystko zrobić, co wet uzna za stosowne. jeśli wolisz by był to onkolog z Lublina a jest sensowny, to bym się nie zastanawiała. Tylko weź proszę wszystkie wyniki dotychczasowe od dr Gawora, no i karty leczenia.

ps. a Gawor kiedy się kazał pokazać z psem?

Porozmawiaj też o tym calcorcie. U mojej Maji na etapie świądu spisywał się naprawdę dobrze. Teraz też jeden z moich psów jest na tym sterydzie.

 

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, terra napisał:

Kurcze Erguś, co robisz? :(

Oby wet nie zdiagnozował mu psychodermatozy. Bardzo ciężko leczy się psy na to. Na dodatek każde uszkodzenie przez rozlizanie, wymamlanie powoduje nadkażenie bakteryjne. :( 

Biedny Erguś, też się martwię. :(

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Niedobrze :( Erguś biedak nie umie powiedzieć, o co chodzi z tą łapką, a my tylko możemy się domyślać. Ja też myślę, że warto z Ergiem podjechać jeszcze do Lublina. Może coś sensownego z tego wyniknie, bo problem łapy zaczyna być palący, poza tym nie możesz Murko non stop tylko mu bandażować łapy i próbować niwelować skutków ergusiowych akcji nocnych. Dobrze by było usunąć przyczynę tego lizania. 

Przelałam do Murki stówkę dla Erga. 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Od paru dni jest spokój, bandaż się trzyma, a Ergo nie liże nawet nic obok. Może to działanie Fluoxetinu...

Kupiłam kolejne opakowanie (19,20 zł):

http://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/76969bfe7cd02863

 

Na prośbę AgiG rozmawiałam z wetem co jeszcze można zrobić odnośnie tej łapy... mówił, że można na wszelki wypadek podać Advocate lub Stronghold, żeby wybić ew. pasożyty (one też mogą być powodem wylizywania się) - wczoraj kupiłam i dzisiaj podałam. Wet dał mi też żel, który podobno błyskawicznie goi rany, likwiduje swędzenie i można go nakładać pod opatrunek, wszystko to kosztowało 84 zł:

http://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/76969bfe7cd02863

 

Opisałam dr historię Ergo, ale na razie nie mam odpowiedzi.

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Murka napisał:

Od paru dni jest spokój, bandaż się trzyma, a Ergo nie liże nawet nic obok. Może to działanie Fluoxetinu...

Kupiłam kolejne opakowanie (19,20 zł):

http://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/76969bfe7cd02863

 

Na prośbę AgiG rozmawiałam z wetem co jeszcze można zrobić odnośnie tej łapy... mówił, że można na wszelki wypadek podać Advocate lub Stronghold, żeby wybić ew. pasożyty (one też mogą być powodem wylizywania się) - wczoraj kupiłam i dzisiaj podałam. Wet dał mi też żel, który podobno błyskawicznie goi rany, likwiduje swędzenie i można go nakładać pod opatrunek, wszystko to kosztowało 84 zł:

http://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/76969bfe7cd02863

 

Opisałam dr historię Ergo, ale na razie nie mam odpowiedzi.

Dziękuję Murko za wspaniałą opiekę nad Ergo. Mam nadzieję, że weci skutecznie i na dłużej coś wymyślą na tę biedną łapinę. Dobrze, że Erguś advocate dostał. Denerowował sie tym silnym na początku zapachem?

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Nawet nie poczuł:) 

Aha, pytałam o Calkort - wet nie ma dostępu do tego leku. Mówił natomiast, że on jest bardzo drogi i działa tak samo jak Encorton, tylko nie ma skutków ubocznych. 

 

Dzwonił dziś do mnie dr z Lublina, widział mojego maila, tylko miał urwanie głowy. Obiecał, że jutro go przestudiuje.

 

Za prędko pochwaliłam Ergusia, teraz wieczorem zdjął cały bandaż i znów popracował:( Zasmarowałam tym nowym żelem i zabandażowałam na nowo. Przy okazji o mało nie przyprawiłam TZa o palpitację serca:) wet mi coś mówił, że ten żel brudzi, ale ja sobie tego jakoś nie zakodowałam i nałożyłam na rękę... a to zamiast przezroczyste jak żel być powinien to jest krwisto czerwone... zasmarowałam Ergusiową łapę a sama zostałam z całą dłonią czerwoną. Jak to TZ zobaczył to chciał dzwonić po pogotowie:)

Kiepsko się to zmywa... mam nauczkę, żeby rękawiczek używać:)

 

 

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Używałam elastycznych bandaży i takich "przylegających" też. Nie widzę różnicy... Czasem jest parę dni spokoju. Niestety mimo Fluoxetinu Ergo liże łapę przy bandażu lub zsuwa bandaż:( Nie ma siły, trzeba zamówić kołnierz.

 

Tyle dobrego, że humor Ergo dopisuje:)

dd81f3852aafbe6agen.jpg

0116131a5602cabdgen.jpg

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

O 9.09.2016 o 21:48, Murka napisał:

Nawet nie poczuł:) 

Aha, pytałam o Calkort - wet nie ma dostępu do tego leku. Mówił natomiast, że on jest bardzo drogi i działa tak samo jak Encorton, tylko nie ma skutków ubocznych. 

 

Dzwonił dziś do mnie dr z Lublina, widział mojego maila, tylko miał urwanie głowy. Obiecał, że jutro go przestudiuje.

 

Za prędko pochwaliłam Ergusia, teraz wieczorem zdjął cały bandaż i znów popracował:( Zasmarowałam tym nowym żelem i zabandażowałam na nowo. Przy okazji o mało nie przyprawiłam TZa o palpitację serca:) wet mi coś mówił, że ten żel brudzi, ale ja sobie tego jakoś nie zakodowałam i nałożyłam na rękę... a to zamiast przezroczyste jak żel być powinien to jest krwisto czerwone... zasmarowałam Ergusiową łapę a sama zostałam z całą dłonią czerwoną. Jak to TZ zobaczył to chciał dzwonić po pogotowie:)

Kiepsko się to zmywa... mam nauczkę, żeby rękawiczek używać:)

 

 

Calcort jest bardzo skuteczny przy wylizywaniu się, wygryzaniu, na tle świądu alergicznego czy przy stanie zapalnym skóry. innego. U jednego z moich psów działa b. dobrze. Dawki tego leku są bardzo małe. Podaje się u małego psa 1/8 tabletkę co drugi dzień, a u bardzo dużych psów 1/4 co drugi dzień.

Mam nadzieję, że wet doradzi co dalej.

Jak Ergo zajęty np. zabawą, to rozumiem, że o łapie zapomina i nie przerywa zabawy z powodu chęci wylizywania? a robi to tylko w nocy?

 

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Nie tylko w nocy. Nawet jak jest poza boksem i mu zdejme opatrunek to szybko sie interesuje... 

Dzis bylismy z Ergiem w lecznicy na szczepieniu p. wsciekliznie (rachunek bede miec pozniej).

Poprosilam przy okazji weta, aby sprawdzil wezly chlonne, sa ok. Obejrzal tez te zmiany, ktore sie pojawiliy i tak jak przypuszczalam sa to odgnioty. Z cala pewnoscia nie sa to zmiany nowotworowe. Pokazalismy tez mala lysinke na boku, ktora zauwazylam dzisiaj przy czesaniu Erga (wyczesal sie kepka wlosow z zaschniea skora). Wet mowi, ze wyglada to jak odczyn po zastrzyku - moze to nie porosnac juz sierscia. Nie pamietam kiedy Ergo bral jakies zastrzyki?...

Poza tym przy szczepieniu Ergo pisnal... powiedzialam wetowi, ze on tak czasami piska bez widocznego powodu. Wet go obmacal i stwierdzil, ze bola go plecy na calej dlugosci, w pewnym momencie Ergo podniosl tez lape. Wet mowi, ze to wszystko od kregoslupa (Ergo mial robione RTG i wyszly mu zwyrodnienia). Przeciwbolowego nie ma sensu mu teraz cos dawac, bo jest sprawny i bol nie powoduje kulawizny itd. Natomiast mozna by troche Erga odchudzic... 

Wet obejrzal tez lape - powiedzial, ze nie wyglada zle. Pomijajac lysinke to ranka jest jedynie na samym srodku (to czerwone na dole to pozostalosc po czerwonym zelu:) ):

3469e788c61ee8f3gen.jpg

 

Przepraszam, ze pisze bez polskich znakow, ale co mi sie klawiatura zbuntowala...

 

I w swiezutkim opatrunku:

95ac675da2734841gen.jpg

900bac14c91f9b39gen.jpg

338c514dd5a53eafgen.jpg

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...