Jump to content
Dogomania

DULCIA,malizna ,POJECHAŁA DO DOMU STAŁEGO!!!


Romka

Recommended Posts

  • 3 months later...

Kochani już dawno miałam pisać na Duniowym wątku :) We wrześniu urodziłam córeczkę, bałam się trochę jak Dunia zareaguje na nowego członka rodziny,ale ku mojej uciesze Dunia jest kochanym pieskiem,który pilnuje mojej córci jak oka w głowie. Gdy tylko ktoś obcy do nas przychodzi i podchodzi do wózka Dunia dzielnie szczeka i broni dziewczynki :) Przy przewijaniu też pięknie uczestniczy :) Niedługo wrzucę świeże fotki :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

16 godzin temu, Beatkaa napisał:

Kochani już dawno miałam pisać na Duniowym wątku :) We wrześniu urodziłam córeczkę, bałam się trochę jak Dunia zareaguje na nowego członka rodziny,ale ku mojej uciesze Dunia jest kochanym pieskiem,który pilnuje mojej córci jak oka w głowie. Gdy tylko ktoś obcy do nas przychodzi i podchodzi do wózka Dunia dzielnie szczeka i broni dziewczynki :) Przy przewijaniu też pięknie uczestniczy :) Niedługo wrzucę świeże fotki :)

kochana dziewczynka :D czekamy na fotorelację  modelek ;)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 7 months later...

Dawno tu nie pisałam,Dunię ,  jak  wychodzę z wnuczką (1,5 roku) na spacer ,muszę trzymać na krótkiej smyczy,bo wszystkich mijających nas przechodniów  dosłownie chce" zjeść",później się trochę uspokaja,to niesamowicie "obronny" pies w malutkim ciałku,na dźwięk dzwonka do drzwi ,głośno szczeka i minie trochę czasu  zanim się uspokoi,z wnuczką się lubi bawić ,a ona z nią, polega to na tym ,że Dunia podskakuje  w jej stronę,wnusia się śmieje ,psica próbuje łapać rączkę wnusi w pyszczek ,wnusia ucieka,Dunia dogania ,i zabawa trwa,oczywiście pod czujnym naszym okiem  i kontrolą:):).Niestety ,podczas spaceru Dunia  ,przeciwnie ,nie lubi obcych  dzieci co wyraża warknięciem, groźnym szczeknięciem i ruszaniem szybko do przodu,aby, być może zaatakować:(Poza tym jest bardzo grzeczna,ugodowa do kotów,chociaż zaczepia  i zachęca je do zabawy,ale one w ogóle nie są tym zainteresowane,jak coś im się nie podoba to pacną łapką ,żeby mieć" święty" spokój,tylko Edmurka nie goni ,baardzo go lubi, a on ją chyba też,zawsze w parze witają ,kiedy przychodzę do domu:):)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
  • 10 months later...

Około tydzień temu,Dunia miała usuwany kamień nazębny i okazało się ,że pod tym kamieniem dużo ząbków się "rusza",więc  usunięto  dziewięć ząbków w tym dwa kły,przed zabiegiem miała badaną krew i teraz ma podawany lek na wątrobę,ale jak zapewnia lekarz na razie nie potrzeba karmić ją  karmą weterynaryjną.

Dunia to  kochana sunia,w tamtym roku pożegnaliśmy czarną kicię Rózię,wszystkie wyniki z badań krwi miała znakomite choć liczyła już 16 lat,lecz nie chciała jeść,bo jak mówił lekarz ,  organizm  zaczął tak funkcjonować więc  musiałam podjąć tę smutną decyzję.

Od listopada 2019 roku zamieszkała z nami kicia Gaja ze schroniska również czarna-wielki łasuch.

Z Dunią mieszka dalej  kotka Mika -biało-czarna  ,już13-letnia,znajdka i Edmur"wspaniały",też kot ze schroniska-burasek,już niemłody ,miał w kwietniu czyszczone i usuwane zęby,teraz ma chorą wątrobę stracił apetyt,je karmę weterynaryjną,ale ma słaby apetyt....

Tak się rozpisałam,ale dawno mnie tu nie było,tak więc Dunia na chwilę obecną dzieli legowiska  z trzema kotami ...

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
  • 1 year later...

Jak ten czas szybko mija,Dunia ma już dziewiąty rok,piesia mieszka z kotem Edmurem też starszym, na diecie wątrobowej i jelitowej ,z Miką już  piętnastoletnią na diecie układu moczowego  i około trzyletnią  czarną Gają,zwierzaki wszystkim czytającym  i ich zwierzakom życzą zdrowia i pomyślności🙂

 

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

W dniu 24 sierpnia 2022 roku pobiegł  na "zieloną łąkę" nasz kochany kotek  Edmurek, zabrany ze  schroniska  osiem lat temu ,niestety nie było  dla niego ratunku.Teraz Dunia-psina już ponad   dziewięcioletnia mieszka z dwiema kiciami: Miką i  Gają. 

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 7 months later...
  • 2 months later...

Dunia niedawno była na  czyszczeniu ząbków i znów okazało się przy tym,że pod kamieniem dużo ząbków się "rusza" ,więc  weterynarz usunął  jej 11 zębów ,dzielnie przeszła ten zabieg,teraz jest na antybiotyku;tylne zęby pozostały więc spokojnie chrupie  również suchą karmę.Wszystkich czytających mile pozdrawia:)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...