Jump to content
Dogomania

Taksa - chwila jamniczej radości :D - jak dobrze że jesteś :)


anica

Recommended Posts

Berni, dziękuję za foteczkę i proszę o jeszcze! wielką radość mi sprawiłaśserduszka2.gif  i myślę nie tylko mi, bo sunie cudnej urody są! i... sama radość, z patrzenia!serduszka2.gif zawsze podzielałam Twoją miłość do dobermanów i jamników! ... i myślę ,że gdybym miała dom a nie mieszkanie to pewnie miałabym, dobermankę!... albo właśnie labkę, ciągle słyszę same superlatywy o ich...  'anielskim charakterze' tak.gif   jasne ,że pamiętam jak Gajunia znalazła się u Ciebie, i nie wiem czemu?!  ale chyba od pierwszego dnia, wiedziałam ,że zostanie u Wasz_jezorem.gif

Pięknie wygladają na tej kanapie! cudne, słodkie dziewczynki serduszka2.gif

Link to comment
Share on other sites

I się nie zawiedziesz!  Berni nasza ma 'szósteczkę' szczęścia i wszystkie żyją w zgodzie i miłości!  jakoś nasza Bernadka potrafi tak całą rodzinkę w harmonii utrzymać! bardzo lubię patrzeć na jej zdjęcia upup.gif

 

Anusiu, obiecuję w tygodniu pokazać Tasię, z Wami chętnie podzielę się moją radością, ja się na nią patrzę... i się cieszę!in_love.gif

Link to comment
Share on other sites

No to cudnie. Będą zdjęcia!!!! Czekamy!

:)

.. ale jeszcze nie teraz!  Przepraszam!... wczoraj nasz wieczorny spacer skończył się fatalnie!  Tasiunia biegała jak szalona, w pewnej chwili zaczęła mocno utykać na lewą nóżkę i po paru krokach usiadła, już wiedzieliśmy ,że stało się coś złego ( tak kocha te szaleństwa na spacerach, ona wręcz frunie w powietrzu... że nie ma żadnych szans ,żeby usiadła) to co zobaczyliśmy dosłownie zwaliło nas z nóg( TZ chyba też)  krew się lała! dosłownie! wyglądało wszystko bardzo źle!  ja zostałam na ławeczce a Romciu pobiegł po auto i w biegu dzwonił do dr Szczypki na szczęście był jeszcze i zgodził się zostać, bo było już ok21, okazało się ,że naderwała paznokieć, który jej wyrwali na żywca! jeszcze nigdy tak nie krzyczała! (i ja z nią podobno ;( )

po kilku zastrzykach i opatrunku, jeszcze dowiedzieliśmy się beczy.gif że pazur może nigdy nie odrosnąć! lub będzie krzywy( to chyba wersja optymistyczna) a na koniec jeszcze zebrałam opierdziel od TZ że tak właśnie się kończy moje :pozwalanie Tasi na wszystko!;.....

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj jedziemy na zastrzyk ( chyba antybiotyk) dopytam czy możemy jechać na te Mazury( z tego wszystkiego zapomniałam o wyjeździe jutro)

i co mogę jeszcze zrobić?  Tasia widocznie czuje się lepiej! wczoraj niepotrzebnie (a może potrzebnie! bo jak zadzwoniłam do p doktora to powiedział ,że mieli jej zmienić opatrunek jak przyjedziemy dzisiaj bo się ciężko ściąga, ponieważ tampon ,który tamuje to okropne krwawienie przysycha, ja spryskiwałam octeniseptem i czekałam i tak, do skutku! ) tak więc po domciu chodzi 'boso' a jak wychodzimy na spacer to ubieram jej skarpetkę...

Link to comment
Share on other sites

Guest Elżbieta481

To znaczy Anusiu,że pazurek był za długi?Kiedy ona miała manicure?I dlaczego zabieg przeprowadzany był na żywca,bo nie rozumiem?Ty także krzyczałaś-ja podczas podawania zastrzyku mojemu biednemu Guciowi zasłabłam w gabinecie i choć samo zdarzenie maiło miejsce lata temu to pamiętam,że weterynarz mnie też ratował i Gucia-biedaka...Mój Boże ile to już lat minęło...

E/W/R

Link to comment
Share on other sites

No, Szczylku, mamy tak samo - wyrwany pazurek, bo trzeba ganiać bez względu na konsekwencje ...

fakt, krew się leje!  wyrwałam go zimą - śnieg wtedy był czerwony ;)

Odrasta mi toto, ale Duzi pamiętają, by na czas przyciąć krzywulca i gitara, a jak Twój nie odrośnie, to masz problem z łepetyny ;)

Mazuruj się Taksuniu i nie palpituj serca Ani, co? :)

Niusiek Pazurovka

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dziękujemy za wsparcie!(PazurOvka to pierwsza koleżanka, jaką spotkałam z wyrwanym pazurem... czyli może się zdażyć ;) ).. i za to ,że jesteściewub.gif

jak nie wyrośnie... to lipa! a jak te wszystkie ,doły kopać???( bo to przednia łapucha :() ciekawe czy jest jakiś sposób ,żeby ... jednak wyrósł!?

Tasia się pokazuje po powrocie ...zakochany.gifPycholek cudny!

7dc42ab34a4b523cmed.jpg

Pogoda na Mazurach, była naprawdę letnia, można było godzinami odpoczywać w trawie...

 

2e5f61516191cb17med.jpg

 upup.gif albo tak....

 

990437107c1b5309med.jpg

muza.gif sielanka...

ciekawa jest dla mnie ta różnica temperatur na Mazurach, w dzień upał wręcz.. a wieczory, noce... zimne, bardzo zimne...

 

ee4a908cab9a93bcmed.jpg

Link to comment
Share on other sites

Piękne zdjęcia Anusiu, aż miło popatrzeć na relaksującą się Tasię :)

http://images68.fotosik.pl/1245/990437107c1b5309med.jpg

 

Teraz tak patrzę i się zastanawiam co się stało z moim postem, w którym odniosłam się do wypadku Tasiuni (wyrwany pazurek) i napisałam o takim samym wypadku mojego Nerciunia...

Nie będę się teraz rozpisywać od nowa, ale powiem tylko, że Nerciuniowi pazurek nie odrósł... tzn pazurek odrósł, ale był takim jakby "kikutkiem"...

Taki mniejszy, lekko zniekształcony sobie był, i nawet nie wiedzieć kiedy... odpadł...

Na dzisiaj znowu jest malusi kikutek....

Jednak nie martw się Anusiu, w niczym to Nerciowi nie przeszkadza, a zwłaszcza w notorycznym ryciu ogrodu ;)

Link to comment
Share on other sites

Chyba przestałam się martwić! z pazurem ?.. czy bez?... tak samo ją kochamy ,raczej się martwiłam, że to może jej w jakiś sposób przeszkadzać w chodzeniu, kopaniu... czy w ogóle???  przecież braku tego pazurka to tak naprawdę nie widać :)

 

 

f106f74b5648.jpg

a jak się przyjrzymy... to też nie wygląda źle;)

37d582cd012e.jpg

opatrunek nosiła tylko 1dzień... baaardzo jej to się nie podobało!

c69564ce3096.jpg

smutne spojrzenie, prawda?

f0864e86b131.jpg

jaka ulga!  zdjęli mi :)

a205fc2d80a1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest Elżbieta481

Cudne jest to ostatnie zdjęcie-oczyska z nadzieją patrzą,że może jeszcze coś dadzą...Śliczna jest..Zasnęła zmęczona-ja się nie dziwię..Kość ogromniasta,a Jamnicza Panienka malutka i kruchutka....Dzięki Tobie Taskunia polubiłam Jamniki.

E/W/R

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Cudne jest to ostatnie zdjęcie-oczyska z nadzieją patrzą,że może jeszcze coś dadzą...Śliczna jest..Zasnęła zmęczona-ja się nie dziwię..Kość ogromniasta,a Jamnicza Panienka malutka i kruchutka....Dzięki Tobie Taskunia polubiłam Jamniki.

E/W/R

Elu to jest moja czwarta jamniczka( jeden był piesek Tino) i możesz mi uwierzyć ,że każda była ...do zakochania! każda inna, to prawda! ale każda cudowna, słodka i przekochanazakochany.gif

 

Cudny Pycholek!

Arystokratka!!! Jak ona ładnie obgryza tą kość, tak...elegancko... :)

 

Piękne zdjęcia robisz Aniu, nawet moja Lońcia na nich śliczna i jakby młodsza... :)

Dziękuję Aniu i zgadzam się z Tobą w 100% ... że Tasia ładnie obgryza kość!...serducho.gif nie wiem czy tak ją kocham? czy tak jest?  że ona wszystko robi ładnie!... ładnie chodzi! ... ładnie się porusza!... ładnie je.. pije!... ładnie robi, psikusy!mruga.gif

 

... Aniu, Lonia jest taka słodka ,że ona zawsze wychodzi pięknie na zdjęciach! :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Elżbieta481

Masz rację Aniu...Widzę,że Jamniki mają swój urok,choć ja preferuję duże psy-Moim marzeniem są ON,Dogi a obecnie Neapolitano-nawet dla samca miałabym imię-Barney..Nie wiem czy bym utrzymała ...Niemniej podziwiam Jamniki-podziwiam

Elżbieta

Link to comment
Share on other sites

Uwielbiam zestaw dog+jamnior :)

Ja uwielbiam ,teksty Gusiaka :)

 

Dzielenie się zdaniem, radami i wpadkami to też.. dogo ;) ciekawe co o tym sądzicie?  jest lek p / kleszczczom i pchłom w postaci tabletek, na który namówiła mnie wetka w Ostródzie ( zawsze stosuję krople jak tam jedziemy, ponieważ teraz mieliśmy dużo chodzić po lesie, kupiłam Frontline a jakże!... tylko nie zabrałam ;(   naprawdę nie byłam przekonana jakoś.. tak ,wewnętrznie na NIE! ale w końcu dałam się namówić( naprawdę długo to trwało) i i kupiliśmy tabletkę Bravecto , pod ciężarem argumentów p doktor!  że działa aż trzy miesiące!.. że na kilka gatunków kleszczy! że zabija jakieś bakterie w jelitach!... itd... oczywiście jak byliśmy z Tasią  u dr Szczypki , spytałam o opinię na temat tej pigułki!.  i usłyszałam!... że tyle czasu metabolizowana w wątrobie, roznoszona przez krew po wszystkich narządach, żeby wyjść skórą... ile może mieć działań ubocznych?!bezradny.gif

 

079914e10a6c.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...