Jump to content
Dogomania

Frigo - psi ideał - zamieszkał w Krakowie, kocha i jest kochany.


Gabi79

Recommended Posts

 

Rozmawiałam z Wiolą.
 
Możemy odetchnąć, u Frigusia wszystko w jak najlepszym porządku.
 
Pani odsypiała 2 noce w pracy, a dzisiaj rano dzwoniła do Ani i do Wioli.
 
Friguś już poweselał, merda ogonkiem, wczoraj pan się nm cały dzień zajmował.
 
Pani prosiła, by się nie martwić, obiecała zdjęcia

  Dzięki, że napisałaś :) Ja dopiero wrociłam z lasu z psiurami...Pani do mnie dzwoniła, ale w lesie jest słaby zasięg :( Odsypiała dwie nocki i obudziła się dopiero o 22, więc uznała, że za późno na telefon. Powiedziała, że Friguś jest kochany i bardzo, bardzo chce z Panem na spacerki wychodzić, więc jak tylko Pan wkłada buty, to Friguś już się ryje do wychodzenia...
Uff, odetchnęłam - całą noc miałam telefon przy poduszce, rano od razu sygnał do Wioli czy coś wiadomo i biedulkę obudziłam, bo wczoraj dopiero po 3 w nocy wróciła do domu z podróży...Rano nic jeszcze nie wiedziałyśmy, więc ustaliłyśmy, że zaraz po spacerze z psami wsadzam 4 litery w auto i jadę do Państwa. Miałam już w planie wywiad środowiskowy, szpiegowanie, etc...:) Uff, uff, uff...:)
Link to comment
Share on other sites

Elisabetko, TySko, dzięki za wsparcie, bo ja już pełno w gaciach miałam ze strachu...
Nawet faceta mojej sąsiadki poprosiłam, żeby pojechał ze mną w razie gdyby psa trzeba było odbierać...W stresie człowiekowi same czarne scenariusze do głowy przychodzą...Już sobie wyobrażałam, że Frigo nawiał i opracowywałam plan poszukiwań...
Naprawdę, gdyby coś było nie tak, chyba bym u psychiatry skończyła - ten pies jest tak ufny i bezbronny...

Link to comment
Share on other sites

Zawsze przeżywam, kiedy mam zrobić PA, bo idę tam ze świadomością, że ode mnie zależy los bezbronnego psiaka, a ludzi nie da się prześwietlić i mimo najszczerszych chęci, podchwytliwych pytań ZAWSZE można popełnić błąd. Niestety, nie jestem Duchem Świętym i rentgena nie mam w oczach, a ludzie potrafią się dobrze maskować. I intuicja też nie zawsze zadziała, bo bywa omylna. A ja mam świadomość, że albo narażę psa, albo odbiorę mu szansę i pośrednio skrzywdzę też ludzi, bo niesprawiedliwie ocenię. Jednym słowem: nienawidzę wizyt PA :)
Pamiętam moją pierwszą wizytę, na którą zabrała mnie MTD i utkwiło mi w pamięci to, co wtedy powiedziała: "żeby pomagać psom trzeba mieć jaja". I powiem Wam, że to święte słowa :). Emocje potrafią człowieka sprowadzić do parteru, ale cóż poradzić na to, że człowiek tak cholernie to wszystko przeżywa...

Link to comment
Share on other sites

Też o tym pomyślałam :) W przyszłym tygodniu wybieram się do Frigolca z wizytą :) Zrobię jakieś fotki komórką, ale uprzedzam, że fotograf ze mnie marny-szczególnie wtedy, kiedy obiekt jest żywy :).
Wiola dziś rozmawiała z Panią: Friguś zaczął się bawić jak szczeniak i Pani zakupi mu zabaweczki. Pan, z kolei, raniusieńko wstaje i zaczyna gotować naszemu chłopakowi :). Pani powiedziała, że mniejszą miskę musi kupić, bo Tata za dużo Frigolcowi nakłada :)

Link to comment
Share on other sites

Też o tym pomyślałam :) W przyszłym tygodniu wybieram się do Frigolca z wizytą :) Zrobię jakieś fotki komórką, ale uprzedzam, że fotograf ze mnie marny-szczególnie wtedy, kiedy obiekt jest żywy :).
Wiola dziś rozmawiała z Panią: Friguś zaczął się bawić jak szczeniak i Pani zakupi mu zabaweczki. Pan, z kolei, raniusieńko wstaje i zaczyna gotować naszemu chłopakowi :). Pani powiedziała, że mniejszą miskę musi kupić, bo Tata za dużo Frigolcowi nakłada :)

 

 

Wspaniałe wieści, ży tylko Pan zbyt nie dogadzał Frigusiowi z jedzonkiem (w sensie ilości)

 

A ja mam 3 foteczki Frigusia z nowego domu

 

[url=http://up.programosy.pl/foto/ffff1_1.jpg]ffff1_1_min.jpg[/url]

 

[url=http://up.programosy.pl/foto/fff2_1.jpg]fff2_1_min.jpg[/url]

 

[url=http://up.programosy.pl/foto/fff3.jpg]fff3_min.jpg[/url]

 

Friguś na łóżku - cudownie!!!

Link to comment
Share on other sites

Gabrysiu dziękuje za wstawienie zdjęć Frigusia....teraz po długiej rozmowie z Panią jestem naprawdę spokojna ale oczywiście Ania pojedzie w następnym tygodniu na wizytę PO. Wyjeżdżam na jakiś czas i chciałabym spokojnie wypocząć wiedząc że Frigunia najszczęśliwszy na świecie w nowym domku:) Dziękuję wszystkim za wsparcie dla Frigusia!!!! 

Link to comment
Share on other sites

Gabrysiu dziękuje za wstawienie zdjęć Frigusia....teraz po długiej rozmowie z Panią jestem naprawdę spokojna ale oczywiście Ania pojedzie w następnym tygodniu na wizytę PO. Wyjeżdżam na jakiś czas i chciałabym spokojnie wypocząć wiedząc że Frigunia najszczęśliwszy na świecie w nowym domku:) Dziękuję wszystkim za wsparcie dla Frigusia!!!! 

 

Wiolu, zawsze do usług.

 

Miłego wypoczynku.

 

Napisałam do halszki, by sama wybrała psiaka do podmiany na olx, bo szkoda wyróżnienia

Link to comment
Share on other sites

Kochani podmieniony psiak to Willy,który 07.05.2014 trafił do przytuliska w Wodzisławiu śl.

29.09 w Klinice w Katowicach przeszedł operację uszy po czym trafił do DT gdzie nadal przebywa

 

http://olx.pl/oferta/cudny-willy-wciaz-czeka-na-kochajacy-dom-CID103-ID8abs5.html#9af16ff3bb;promoted

 

Willy nie ma swojego wątku,tu ogólny Stowarzyszenia http://www.dogomania.com/forum/topic/129865-stowarzyszenie-na-rzecz-zwierz%C4%85t-koty-psy-i-my-wodzis%C5%82awskie-zwierzaki/

 

a tu psiak na FB  https://www.facebook.com/media/set/?set=a.255120441364033.1073741969.139955969547148&type=3

 

Jeszcze raz Frigusiowi samych szczęśliwych chwil z nową rodzinką :)

Link to comment
Share on other sites

Kochani podmieniony psiak to Willy,który 07.05.2014 trafił do przytuliska w Wodzisławiu śl.

29.09 w Klinice w Katowicach przeszedł operację uszy po czym trafił do DT gdzie nadal przebywa

 

http://olx.pl/oferta/cudny-willy-wciaz-czeka-na-kochajacy-dom-CID103-ID8abs5.html#9af16ff3bb;promoted

 

Willy nie ma swojego wątku,tu ogólny Stowarzyszenia http://www.dogomania.com/forum/topic/129865-stowarzyszenie-na-rzecz-zwierz%C4%85t-koty-psy-i-my-wodzis%C5%82awskie-zwierzaki/

 

a tu psiak na FB  https://www.facebook.com/media/set/?set=a.255120441364033.1073741969.139955969547148&type=3

 

Jeszcze raz Frigusiowi samych szczęśliwych chwil z nową rodzinką :)

 

Halszko, wspaniale, że już podmieniłaś!!!

 

Oby Willy szybciutko znalazł wspaniały domek - śliczny z niego piesio!!!

Link to comment
Share on other sites

Właśnie wróciłam z wizyty u Frigusia i muszę Wam powiedzieć, że nasz chłopaczek zachowuje się WZOROWO :) Ani razu nie nasiurał, ani nie nakupkał. Niczego nie zniszczył. Nie reaguje na dzwoniący dzwonek, a mijające, szczekliwe pieski na spacerze ignoruje. Państwo nie mogą się go nachwalić. 

Kiedy przyszłam, zobaczyłam suchą karmę w misce (Bogu dzięki, miska nowa i mniejsza niż ostatnio) i było to dobrym pretekstem do wykładu na temat: "dlaczego nie należy przekarmiać psa"...Pan wstaje raniutko i gotuje Frigulcowi żarełko i daje mu "do syta"...Pan pouczony, przy mnie odstawił miskę z suchym :). Friguś dostał ode mnie torebkę suszonych tchawic, a pan dostał przykazanie, że tylko jeden smakołyk dziennie, najlepiej podczas nieobecności, aczkolwiek Friguś bardzo, bardzo rzadko zostaje sam i na króciutko, co nie zmienia faktu, że zachowuje się wtedy nienagannie :). Reasumując, myślę, że Gabunia spokojnie może przenieść wątek do "Już w nowym domu" :).

Dodam tylko, że po powrocie zostałam poddana bardzo szczegółowej kontroli przez trzy mokre nochale i obdarzona oskarżycielskim spojrzeniem, które mówiło: " spotykasz się z kimś za naszymi plecami...mów szybko, kim on jest..." :)

Zrobiłam trzy zdjęcia (marny ze mnie fotograf) jak Frigolec radzi sobie z tchawicą - prześlę Gabuni.

Wasza panna M

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Panno Marple, przeczytałam Twoją piękną, bajkową opowieśc i nic a nic mnie nie zdziwiło. ;)

Przecież od pierwszej strony watku było wiadomo, że jak Frigo znajdzie swój Domek, to będzie idealnym domownikiem. :) :)

W sumie... to chciałabym kiedyś przeczytac o jakiejś skazie na jego idealnym charakterze.  :P

Takiej malutkiej oczywiście. A może lepiej nie...

Kochany Friguś.  :D  

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

O tak możemy być dumne z Frigusia!!!!!To typowy dżentelmen :)Jak cudownie słuchać takich wiadomości...teraz możemy szybciutko wyciągać kolejnego psiaczka którym jest Elmo z dużą depresją . Psiak odgryza sobie ogonek jest tak jakby nieobecny kręci się w kółko :(Dzisiaj musiałam rozchylić mu pyszczek i wyciągnąć z niego ogonek. Elmo jedzie jutro do Anetki,zawiezie go Lindeczka. To śliczny psiak ale  nie radzi sobie w azylu:(

Link to comment
Share on other sites

Panno Marple, przeczytałam Twoją piękną, bajkową opowieśc i nic a nic mnie nie zdziwiło. ;)

Przecież od pierwszej strony watku było wiadomo, że jak Frigo znajdzie swój Domek, to będzie idealnym domownikiem. :) :)

W sumie... to chciałabym kiedyś przeczytac o jakiejś skazie na jego idealnym charakterze.  :P

Takiej malutkiej oczywiście. A może lepiej nie...

Kochany Friguś.  :D  

Elisabetko, jeśli szukasz jakiejś rysy - umówmy się: małej ryski - to Friguś jest żarłoczkiem i jest troszkę za gruby :) bez przesady, oczywiście, ale na moje oko 2 kg mniej zrobiłoby z niego prawdziwe ciacho :)

Link to comment
Share on other sites

Elisabetko, jeśli szukasz jakiejś rysy - umówmy się: małej ryski - to Friguś jest żarłoczkiem i jest troszkę za gruby :) bez przesady, oczywiście, ale na moje oko 2 kg mniej zrobiłoby z niego prawdziwe ciacho :)

 

Też zauważyłam,że Friguś nieco okrąglutki.

 

Aniu dziękuję jeszcze raz za śliczne fotki. Dzisiaj nie wstawię, bo są na tel. TZ-a, który jest w tej chwili poza domem.

 

Wiola ma kandydata na miejsce Frigusia do Makili, właśnie zakładam biedakowi wątek

 

Oto Elmo, Cioteczki kochane zapraszam na wątek:

 

http://www.dogomania.com/forum/topic/145286-elmo-psiak-w-typie-go%C5%84czego-chce-odgry%C5%BA%C4%87-sobie-ogon-za%C5%82amanie-i-depresja-zbiera-na-hotelik/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...