Jump to content
Dogomania

Schronisko w Katowicach - POMÓŻMY IM ZNALEŹĆ DOMY !!! Ruszył wolontariat!


Recommended Posts

Bardzo mi było przykro gdy usłyszałam wczoraj, że na warsztaty przyszło 7 osób, choć wcześniej rozmawiałam i deklarowało się znacznie więcej osób.

Następne będą z 6 tygodni, osoby które nie zaliczyły jeszcze takich warsztatów a mają powyżej 16 lat, muszą je zaliczyć, bez żadnej taryfy ulgowej nawet jeżeli chodzą już 2 lata na wolontariat. Warsztaty są jednorazowe i na pewno nie będzie to stracony czas.

Jedynie teraz bardzo mi głupio, że zmarnowaliśmy czas Magdzie i trenerkom, które chciały nas czegoś nauczyć, niestety jak widzę większość to sami specjaliści, którzy wszystko najlepiej wiedzą.

Teraz 18 lutego o godzinie 12:00 jest wykład weterynarza Karoliny Wolniczar o trujących roślinach, pierwszej pomocy dla psów, lekach których nie możemy psom podawać pod żadnym pozorem. Mam nadzieję, że na wykładzie będzie nie tylko młodzież, bo temat jest naprawdę ciekawy.

Szkoda, że część z Was wyznaje zasadę, że wie już wszystko...

Link to comment
Share on other sites

Kurcze, szkoda ze u mnie w schronie takich wykladow dla wolontariuszy nie ma no i szkoda,ze 18 jestem w Polsce a mimo to nie moge bo mam wesele u znajomych. Z checia bym na takie wyklady pochodzila.

Ludzie korzystajcie z tego jak macie okazje! To swietna sprawa wiedziec cos wiecej, kazde wyjscie z psami czegos uczy, ale fajnie jak praktyka jest podbudowana solidna teoria!!!

Link to comment
Share on other sites

pisałam na wątku, warsztaty były wczoraj o 16:00 na Armii Krajowej w siedzibie DogMasters, wykłady o których pisałam potem były stworzone z myślą o młodzieży, ale niektóre tematy były bardzo ciekawe, mimo to mało kto oprócz młodzieży na nie przychodzi.

Następny termin warsztatów, poda Magda Zając, nasza szkoleniowiec, ja już nie wiem kiedy robić zapisy, jak robiłam 3 tygodnie przed, to powiedziano mi, że pozapominaliście dlatego wielu nie było, jak robiłam tydzień przed i w sobotę, to pomimo że potwierdzono obecność i tak osoby te nie przyszły. Niestety, gdyby każdy musiał zapłacić za szkolenie to pewnie byłby komplet...

co do wykładu 18 lutego - miał być przed feriami, ale wet. się rozchorował i wykład został przełożony na 18 lutego

LUTY 2012

4-02-2012 r. – FERIE ZIMOWE

11-02-2012 r. – FERIE ZIMOWE

18-02-2012 r. – Udzielanie pierwszej pomocy psom, trujące rośliny, czy możemy psu podać ibuprom – spotkanie z weterynarzem Karoliną Wolniczar

25-02-2012 r. – Pies ratownik – spotkanie z ratownikiem WOPR-u Agnieszką Palus – Wróblewską (DogMasters)

MARZEC 2012

03-03-2012 r. – Pies widzi, czuje i słyszy, psie zmysły – warsztaty z behawiorystą Beatą Leszczyńską

10-03-2012 r. – Ćwiczymy i bawimy się z psem – psie sporty – spotkanie z Magdą Felis, Tomkiem Pecolt

17-03-2012 r. – Jak rozpoznać wiek psa, opieka w różnych fazach życia psa – spotkanie z weterynarzem Tomaszem Lebudą

24-03-2012 r. – Pies niepełnosprawny – czy możemy mu pomóc – spotkanie z Haliną Markiewicz – rehabilitantką zwierząt domowych

31-03-2012 r. – Choroby odzwierzęce jak się ustrzec - spotkanie z lekarzem Anną Sobieszek

KWIECIEŃ 2012

14-04-2012 r. – Pielęgnacja psa, zabiegi kosmetyczne i fryzjerskie – warsztaty z Anetą Motak

21-04-2012 r. – Pies w lesie - spotkanie ze strażnikiem leśnym

MAJ 2012

05-05-2012 r. - Zabezpieczenie psa przed zgubieniem, identyfikator, czipy, bazy zaginionych psów – warsztaty z Anetą Motak

12-05-2012 r. – Kot – alternatywa dla psa – spotkanie z Iwoną Cięciwą

19-05-2012 r. – Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś! – warsztaty z Anetą Motak, Mają Głowacką, Beatą Leszczyńską

26-05-2012 r. – uroczyste zakończenie – wręczenie dyplomu wykształconego psiego wolontariusza

to jest strona poświęcona wolontariatowi w schronisku w Katowicach
[url]http://www.fundacjasosdlazwierzat.org/wolontariat/wolontariat-w-katowickim-schronisku[/url]

Edited by soboz4
Link to comment
Share on other sites

Agnieszko, zawsze jest na stronie Fundacji, zawsze jest na stronie schroniska, czyli tu gdzie jesteś, zawsze jest na forum "psiwolonatriusz", gdzie jeszcze byś chciała żeby zamieścić informację????

Poza tym oprócz teorii, jest jeszcze 6 zajęć praktycznych co sobotę o 11:00, a od września byłaś chyba 2 razy,

Link to comment
Share on other sites

" Poszukuję psa, który zaginął w czwartek 26 stycznia w godzinach wieczornych w Katowicach, dzielnica Brynów.
Szczegóły: samiec, mieszaniec, wabi się Maks, kolor beżowy (biszkopt), wiek 15 lat, waga ok 13kg, wielkość ok. 50cm wysokości, miał założoną niebieską obrożę.
Dziękuję za wszelkie informacje.

Kontakt:
Adam
/ usunięty tel i email/
 

Link to comment
Share on other sites

[quote name='edyta2012']Fajnie byłoby, żeby i wam zależało na wizycie poadopcyjnej u psa, który rzekomo był pod waszą opieką, a nie tylko jego niedoszłej właścicielce.[/QUOTE]

Nie napisałam, że takiej informacji nie mamy, dostaliśmy ją na nasze forum parę dni temu, napisałam do Pani, żeby pytała się Pani o wynik w biurze schroniska.

Link to comment
Share on other sites

Z uwagi na bardzo silny mróz zapowiadany na czwartek 02-02-2012 r., nie odbędą się zajęcia wolontariatu, za ten dzień gdy będzie ciepło będziemy mogli przyjść w innym, dodatkowym terminie, np. we wtorek.
Dla psów tez nie jest wskazane by spacerować w takiej temperaturze,

Link to comment
Share on other sites

[B]_Lara[/B] - witaj w klubie :loveu: - jak się rozhulał wolontariat to i ja się wyprowadziłam z Katowic :mad: - takie szkolenie to skarb - ludzie płacą kupę kasy, żeby wyszkolić psa a WY macie to gratis - korzystajcie - im dłużej człowiek siedzi w tym "biznesie" tym więcej ma pytań, tym więcej chciałby wiedzieć.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='soboz4']zapraszamy na bazarek przeznaczony na wybieg dla psów w Miejskim Schronisku dla Zwierząt w Katowicach!!!!

[URL="http://www.dogomania.pl/threads/221987-Wybieg-dla-psiak%C3%B3w-z-Katowickiego-schroniska/page1"]http://www.dogomania.pl/threads/221987-Wybieg-dla-psiaków-z-Katowickiego-schroniska/page1[/URL][/QUOTE]


to ja również zapraszam ale na ogłoszeniowy bazarek;) :

[URL]http://www.dogomania.pl/threads/222114[/URL]

dochód na wybieg i konto katowickie:loveu:

Link to comment
Share on other sites

Bardzo proszę o osoby spacerujące w okolicy Muchowca lub Doliny Trzech Stawów, o rozgladanie się za porzuconym/zagubionym DONkiem. Dzisiaj widziałam tego psa na Muchowcu, był bez właściciela. To może być pies, o którym pisała Eden na tym wątku. Pies pobiegł w stronę Brynowa. Na sierści miał sople lodu, więc pewnie błąka się już nie jedną noc.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='KAT2707']Bardzo proszę o osoby spacerujące w okolicy Muchowca lub Doliny Trzech Stawów, o rozgladanie się za porzuconym/zagubionym DONkiem. Dzisiaj widziałam tego psa na Muchowcu, był bez właściciela. To może być pies, o którym pisała Eden na tym wątku. Pies pobiegł w stronę Brynowa. Na sierści miał sople lodu, więc pewnie błąka się już nie jedną noc.[/QUOTE]
Z Piotrowic DONek zniknął, możliwe ze wędrował lasem :-( taki mroz jak on sobie radzi ???

Link to comment
Share on other sites

Nie uciekał przed ludźmi, sprawiał wrażenie zagubionego. On szukał kontaktu z człowiekiem, ale byłam z psem awanturnikiem, więc nie miałam żadnej możliwości żeby się do niego zbliżyć. W internecie nie znalazłam ogłoszenia o jego zaginięciu, więc albo właściciele nie posiadają internetu, albo został wyrzucony. Jutro znów będę go szukać

Link to comment
Share on other sites

Dobry wieczór. Na moim osiedlu w czeladzi od kilka dni przebywa mały pies. Ja go pierwszy raz widziałam wczoraj, poszłam go poszukać z wodą i kiełbasą,ale na mój widok uciekł i nie zdołałam go odnaleźć. Dzisiaj mama poszła go szukać i znalazła go-biedak koczuje pod sklepem i jego jedyną "ochroną" jest kawałek kartonu. Niestety pies jest panicznie wystraszony i zawsze ucieka, jak się ludzie do niego zbliżają. Ktoś podobno widział, że został wyrzucony z auta;( Ludzie przynoszą mu jedzenie, nawet znalazł się ktoś, kto by go zabrał do domu, ale pies ucieka i nie da się nikomu zbliżyć do siebie. Pies jest w czeladzi. Czy jest tu ktoś z tych okolic i wie jak można złapać takiego psa? Są takie mrozy teraz, że boję się, że on nie przetrwa :(

Chciałam jeszcze dodać, że pies jest bardzo mały, ale raczej nie jest to szczeniak.

Edited by Billie
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...