Jump to content
Dogomania

Mapa Pomocy Dogomaniakow - dyskusje


rebellia

Recommended Posts

[quote name='dog_master']Tak, tak, tylko tak sobie mysle, czy nie da sie jakos podlinkowac GM do konkretnego miejsca... Np. Poznan i skala taka, zeby bylo widac na ekranie okolice o promieniu 100km np... ;) To by bylo fajne, linkowaloby sie miejscowosci czy cos ;)[/quote]

Da się, da się :cool3:
Da się nawet do konkretnej ulicy podlinkować, jakby ktoś się uparł!:-P
Ja się zobowiązuję pomóc Ci w tym linkowaniu jak będę mieć troszku loozu.
Tylko pytanie, jak to ma wyglądać: czy do każdego użytkownika podpiąć podlinkowane miasto, w którym mieszka? Czy jakoś, hmmm, ogólniej, np. podlinkować też te ewentualne miasta wojewódzkie? To kwestie do omówienia jeszcze.

[quote name='dog_master']Wszystko mozna zrobic i wszystko mozna zmienic :) Kwestia tylko, jak :] No i nie zrobilam zadnego panelu zarzadzajacego, bo hmm sama sobie radze dobrze ;p Ale w razie potrzeby moge zrobic np. kategorie moderatorow czy cos - jezeli bylaby taka potrzeba.[/quote]

Hmmm, ja nic takiego nie sugerowałam. Nic nie trzeba zmieniać, wszystko jest git. :cool2: Chodziło mi tylko o jak gdyby "dostęp" do koloru tła-żeby dobrze dostosować tło tego globusa do istniejącego już tła Mapy, stąd prośba o te CMYKi.

[quote name='dog_master']Nie sprawdzalam czy ten kolor jest dokladny [nie mam za bardzo czasu teraz... we wtorek kolo z matmy ;/], ale kolor, ktorego ja uzywalam przy tworzeniu Mapy to #DEDEDE (R:222,G:222,B:222, C:16,M:11,Y:11,K:0).[/quote]

OK, to się poucz, a jak będziesz już na loozie, to sprawdź ten kolor i wtedy Ci najwyżej podeślę te globusy. Już to pozmieniałam co prawda,ale mam kilka wersji w RGB i CMYK, więc lepiej najpierw sprawdź czy ma być jaśniejsze czy ciemniejsze, zanim Cię zasypię linkami:evil_lol:

[quote name='dog_master']Wiesz, prob stworzenia Mapy poprzez DogoInformatykow bylo kilka, na rozpoczeciu i fazie tworzenia zawsze stawalo :] Ja sie zglosilam, zrobilam i jest.[/quote]

Wiem, doceniam, dziękuję :iloveyou:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 316
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote]Da się, da się :cool3:
Da się nawet do konkretnej ulicy podlinkować, jakby ktoś się uparł!:-P
Ja się zobowiązuję pomóc Ci w tym linkowaniu jak będę mieć troszku loozu.
Tylko pytanie, jak to ma wyglądać: czy do każdego użytkownika podpiąć podlinkowane miasto, w którym mieszka? Czy jakoś, hmmm, ogólniej, np. podlinkować też te ewentualne miasta wojewódzkie? To kwestie do omówienia jeszcze.[/quote]O, to super, a jakos w skrocie jak to zrobic? :) Czy to cos dluzszego etc? To juz tak bardziej ogolnie, wtedy mozna kombinowac, np. wlasnie jak piszesz, mozna podpiac linka pod uzytkownika, etc etc. Ale ja nie mam pojecia, jak mozna podlinkowac ;/

[quote] Hmmm, ja nic takiego nie sugerowałam. Nic nie trzeba zmieniać, wszystko jest git. :cool2: Chodziło mi tylko o jak gdyby "dostęp" do koloru tła-żeby dobrze dostosować tło tego globusa do istniejącego już tła Mapy, stąd prośba o te CMYKi.[/quote]Spoko, luz :) Tylko mowie, ze mamy nieograniczone mozliwosci zmian :)

[quote] OK, to się poucz, a jak będziesz już na loozie, to sprawdź ten kolor i wtedy Ci najwyżej podeślę te globusy. Już to pozmieniałam co prawda,ale mam kilka wersji w RGB i CMYK, więc lepiej najpierw sprawdź czy ma być jaśniejsze czy ciemniejsze, zanim Cię zasypię linkami:evil_lol:[/quote]Kolorek u mnie to #DEDEDE, R:222,G:222,B:222, C:16,M:11,Y:11,K:0. Nie wiem, one powinny byc rownowazne, nie? W kazdym badz razie, tak mi Photoshop pokazuje ;) Z odczytanego pliku graficznego. Ale ja sie na grafice nie znam... Wiem tylko, ze pracuje w przestrzeni RGB :)

[quote]choc mysle o Dog master ze z pewnoscia pomoc by sie jej przydala - ale o tym juz sama Ala decyduje..ja ciagle jestem pelna podziwu[/quote]
Jak widzisz, Bamboo ® własnie pomaga :loveu:

Fajnie, moze cos nowego powstanie :) Ja tam w PHP grzebac lubie... ;p

[quote] p.s. alu co z zakladkami specjalizacje w rasach?[/quote]Jasne jasne, dodam, tylko jak to nazwac?

[SIZE=1]// i po kole... blagam, wszystkie uzgodnienia zrealizuje jak sie ogarne... chociaz chwilowo ;) co bede mogla to w tak zwanym miedzyczasie
[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dog_master']O, to super, a jakos w skrocie jak to zrobic? :) Czy to cos dluzszego etc? To juz tak bardziej ogolnie, wtedy mozna kombinowac, np. wlasnie jak piszesz, mozna podpiac linka pod uzytkownika, etc etc. Ale ja nie mam pojecia, jak mozna podlinkowac ;/[/quote]

To aż podejrzanie proste;) Google były tak łaskawe, że zrobiły możliwość bezpośredniego pobrania linka lub kodu HTML-w prawym górnym rogu mapki, obok "drukuj" i "wyślij" jest hasło: "link" do bieżącego widoku mapy :multi: (ehhh, gdybym ja to wiedziała parę lat temu:roll:).

Musimy najpierw przemyśleć dokładnie jak to najlepiej zrobić, jeszcze cały czas myślę jak z tymi "pinezkami" ugryźć sprawę, bo nigdy tego nie stosowałam. W googlach jest mnóstwo opcji personalizacji map, ale żeby to zastosować i wykorzystać cały googlowski potencjał :cool3: to trzeba się przekopać przez te wszystkie wskazówki.
Fajnie byłoby mapę podlinkować już z naniesionymi pinezkami i informacjami, żeby nie narobić się niepotrzebnie a potem wszystko poprawiać. Ale to na spokojnie, jak będziemy mieli troszkę więcej czasu.

[quote name='dog_master']Kolorek u mnie to #DEDEDE, R:222,G:222,B:222, C:16,M:11,Y:11,K:0. Nie wiem, one powinny byc rownowazne, nie? W kazdym badz razie, tak mi Photoshop pokazuje ;) Z odczytanego pliku graficznego. Ale ja sie na grafice nie znam... Wiem tylko, ze pracuje w przestrzeni RGB :)[/quote]

To było tak...:p
Najpierw, zanim mi podałaś nr CMYK, pobrałam kolor z printscreena, ale nie miałam pewności, czy się "po drodze" jakoś nie zniekształcił, bo miałam wrażenie, że jest trochę inny. Dlatego potrzebowałam dokładnych CMYKów.
Zrobiłam zatem drugą wersję wg CMYKów. Kolorki były nieco inne.:roll:
Przezornie sprawdziłam czy w RGB kolor jest taki sam, bo różne już mam dośw. z różnicami między RGB i CMYK (:comp26:). No i okazało się, że RGB jest taki sam jak ten kolor z printscreena. Na dodatek przy eksporcie do jpg jest możliwość zapisu w RGB lub w CMYK. I oczywiście w każdej wersji odcienie się różnią (nie tylko tło, ale też i globus). Pozapisywałam to w różnych wersjach. Na domiar złego mam trzy różne wersje globusa, więc uzbierało się tych wariacji, kombinacji i permutacji trochę.:evil_lol:


[quote name='dog_master'][SIZE=1]// i po kole... blagam, wszystkie uzgodnienia zrealizuje jak sie ogarne... chociaz chwilowo ;) co bede mogla to w tak zwanym miedzyczasie
[/SIZE][/quote]

Cierpliwie poczekamy, nie będziemy się narzucać :siara:, tym bardziej że sami też jesteśmy w permanentnym niedoczasie :mdrmed::seeyeah:
Po prostu jak się już ogarniesz jako tako do daj znać, to będziemy główkować co dalej;)

Link to comment
Share on other sites

[SIZE=1]// sprzatam temat, bo sie troszke przeorganizujemy i uaktualnimy :)
// do tego tworze najczesciej zadawane pytania
// wiec rozne dziwne rzeczy moga sie tu dziac ;p[/SIZE]

[SIZE=4][B][COLOR=Red]FAQ[/COLOR][/B][/SIZE]

[B]1. Jak długo czeka się na potwierdzenie rejestracji?[/B]

Potwierdzenie przychodzi natychmiastowo, czasem jednak bywają niezależne opóźnienia. Gdyby link nie doszedł w ciągu 24h, proszę o kontakt, najlepiej na PW z podaniem DOKŁADNEGO loginu oraz maila - być może jest np. błąd w adresie.

[B]2. Wyskakuje mi jakiś błąd, co zrobić?[/B]

Opisać, jaki błąd konkretnie się pojawia, podczas jakiej czynności, a najlepiej dać zrzut ekranu.

[B]3. Co to jest DogoID?[/B]

Pole DogoID służy do tego, żeby po wejściu na profil usera mieć link "Wyślij PW na Dogo" i po kliknięciu otworzyła się Dogomania jeżeli jest się zalogowanym. Jednak wklepywane jest to ręcznie, więc na razie niekoniecznie musi działać... Spokojnie można olać to pole ;)

[B]4. Potrzebuję pomocy w danej dzielnicy miasta, ale nie wiem skąd kto dokładnie jest...[/B]

Prosimy o wpisywanie w komentarzu do miasta dzielnicę, rejon etc. To bardzo ułatwi szukanie pomocy.

[B]5. Czym się różni DT od DTA?[/B]

Dom Tymczasowy, jak sama nazwa wskazuje, jest to możliwość przetrzymania psa na jakiś czas. DT Awaryjny to miejsce, w którym gdy nie ma już innego wyjścia, można przetrzymać psa, na krótki okres, często góra 1-2 dni.


[U]Inne...:[/U]

[url=http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=27419]BLYSKAWICZNA MAPA DOGO http://mapapomocy.dogomania.pl REJESTRUJCIE SIE! - Dogomania Forum[/url]

Link to comment
Share on other sites

No dobra, cos tam czyszcze... [URL]http://www.dogomania.pl/forum/f28/mapa-pomocy-dogomaniakow-125912/[/URL] tu jest porzadek, a ten watek sprzatam. Zostawie wtedy tylko ten nowy przyklejony, ok? Reszta bedzie, ale nie przyklejona. W tyn "uporzadkowanym" temacie sa i beda linki do reszty :) Na razie przenosze dyskusje do tematu o dyskusjach, pytania przepisuje do FAQ etc etc ;)

[quote]To aż podejrzanie proste;) Google były tak łaskawe, że zrobiły możliwość bezpośredniego pobrania linka lub kodu HTML-w prawym górnym rogu mapki, obok "drukuj" i "wyślij" jest hasło: "link" do bieżącego widoku mapy :multi: (ehhh, gdybym ja to wiedziała parę lat temu:roll:).[/quote]Super :) dzieki :)

[quote]Musimy najpierw przemyśleć dokładnie jak to najlepiej zrobić, jeszcze cały czas myślę jak z tymi "pinezkami" ugryźć sprawę, bo nigdy tego nie stosowałam. W googlach jest mnóstwo opcji personalizacji map, ale żeby to zastosować i wykorzystać cały googlowski potencjał :cool3: to trzeba się przekopać przez te wszystkie wskazówki.
Fajnie byłoby mapę podlinkować już z naniesionymi pinezkami i informacjami, żeby nie narobić się niepotrzebnie a potem wszystko poprawiać. Ale to na spokojnie, jak będziemy mieli troszkę więcej czasu.[/quote]Spoko, mamy czas :) Tylko, ze hmmm ja nie wiem wlasnie, jak to naniesc...

:D Nie używam CMYKa, nie znam się ;) Ważne, żeby działało ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dog_master']No dobra, cos tam czyszcze... [URL]http://www.dogomania.pl/forum/f28/mapa-pomocy-dogomaniakow-125912/[/URL] tu jest porzadek, a ten watek sprzatam. Zostawie wtedy tylko ten nowy przyklejony, ok? Reszta bedzie, ale nie przyklejona. W tyn "uporzadkowanym" temacie sa i beda linki do reszty :) Na razie przenosze dyskusje do tematu o dyskusjach, pytania przepisuje do FAQ etc etc ;)[/quote]

Świetnie:lol::cool2:
Widziałam ten wątek, super to zrobiłaś-przejrzyste, aktualne, konkretne:loveu:
To ja już znikam z tego wątku, będziemy się dalej kontaktować w dyskusyjnym (albo gdzieś tam Cię znajdę) i w miarę wolnego czasu będziemy dywagować co dalej.
See you soon:cool3:

Link to comment
Share on other sites

A ja mam pomysł. Aktualizowałem swój profil i do szalu mnie doprowadziła następująca rzecz: mianowicie przy zapisywaniu danych osobistych jeśli nie wpisze się hasła wyskakuje błąs, proszę wypełnić wszystkie pola. I przy cofnięciu wszystko się kasuje. I tu widzę dwa rozwiązania:
albo skrypt zapisu wsadzić w tym samym pliku co formularz, wtedy komunikat pojawi się na dole strony i dane nie będą utracone albo dodać JS (mogę Ci dać kod, bo mam gotowy) który będzie wyskakiwał po naciśnięciu "zapisz" i powiadamiał które pola trzeba jeszcze wpisać. Nie pozwoli poprostu przejść formularzowi dalej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anashar']A ja mam pomysł. Aktualizowałem swój profil i do szalu mnie doprowadziła następująca rzecz: mianowicie przy zapisywaniu danych osobistych jeśli nie wpisze się hasła wyskakuje błąs, proszę wypełnić wszystkie pola. I przy cofnięciu wszystko się kasuje. I tu widzę dwa rozwiązania:
albo skrypt zapisu wsadzić w tym samym pliku co formularz, wtedy komunikat pojawi się na dole strony i dane nie będą utracone albo dodać JS (mogę Ci dać kod, bo mam gotowy) który będzie wyskakiwał po naciśnięciu "zapisz" i powiadamiał które pola trzeba jeszcze wpisać. Nie pozwoli poprostu przejść formularzowi dalej.[/QUOTE]

MZ prostsze było by ponowne wyświetlenie formularza z wprowadzonymi wcześniej danymi i zaznaczonymi pustymi polami do wypełnienia. Działać będzie zawsze (bo po stronie serwera), a nie wszyscy mają włączone JS.
Albo zainstalować Operę:eviltong: tam dane z formularzy nie kasują się



edit:
chyba napisałem to samo co Ty, ale inaczej:D

Link to comment
Share on other sites

Skrypt zapisu moge dac do tego samego pliku, ale po prostu nie odbieram tych danych w momencie, gdy nie ma hasla... O, o tego JSa bym poprosila :) Swietna sprawa, ale sie na JS w ogole nie znam :(

Ale spoko, jak chcecie, to moge te dane przepisywac do nowego formularza z informacjami, co trzeba uzupelnic - technicznie to nie jest jakis wielki problem ;) ale dlugania troche ;p

Link to comment
Share on other sites

Zakladka "Znajomosc ras i strony adopcyjne dla psow rasowych lub w typie rasy...
hmmm cos takiego ale za dlugi tytul

np Tanitka z jej znajomoscia wyzlow i adres watku adopcyjnego dla wyzlow czy wyzlopodobnych w potrzebie

bardzo mnie to meczy bo jest tez i bardzo potrzebne

Bamboo moze Ty cos wymyslisz?

Link to comment
Share on other sites

Hmmmmm:hmmmm:
Może po prostu dać najogólniejsze hasło, czyli RASY, w tym zawierała by się i znajomość ras i strony adopcyjne..
I tak jak np Dom Tymczasowy ma podgrupy:
-kojec
-dom
-hotel
-inne zwierzęta
tak w zakładce Rasy byłoby:
-znajomość ras
-strony adopc. (jeśli się zmieści to wpisać można całość: Strony adopc. psów rasowych/w typie)
No a konkretne linki do stron już po wybraniu rasy:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bamboo ®']Hmmmmm:hmmmm:
Może po prostu dać najogólniejsze hasło, czyli RASY, w tym zawierała by się i znajomość ras i strony adopcyjne..
I tak jak np Dom Tymczasowy ma podgrupy:
-kojec
-dom
-hotel
-inne zwierzęta
tak w zakładce Rasy byłoby:
-znajomość ras
-strony adopc. (jeśli się zmieści to wpisać można całość: Strony adopc. psów rasowych/w typie)
No a konkretne linki do stron już po wybraniu rasy:roll:[/quote]
+1

Pixie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bamboo ®']Hmmmmm:hmmmm:
Może po prostu dać najogólniejsze hasło, czyli RASY, w tym zawierała by się i znajomość ras i strony adopcyjne..
I tak jak np Dom Tymczasowy ma podgrupy:
-kojec
-dom
-hotel
-inne zwierzęta
tak w zakładce Rasy byłoby:
-znajomość ras
-strony adopc. (jeśli się zmieści to wpisać można całość: Strony adopc. psów rasowych/w typie)
No a konkretne linki do stron już po wybraniu rasy:roll:[/quote]

Przejrzyste..podoba mi sie:p
Dog master, jak to widzisz?


temat drugi:

jest na Forum spis hoteli
[url]http://www.dogomania.pl/forum/f1006/spis-hoteli-dla-zwierzat-39016/index6.html#post11360222[/url]

Kusi mnie by te hoteliki wprowadzic do Mapy pomocy dogo by byly w jednym miejscu - zastanawiam sie tylko hmmm wg postow zglaszanych z odeslaniem do tego watku by w nim pytac o szczgoly jesli by byly takie pytania czy jakos tak...hmmm
bylyby pod reka
nie rozproszone po Forum

najczesciej dt i hoteliki to bolaczka psow w potrzebie bo jak nie ma dt no to juz chocby hotelik

w Mapie pomocy mamy taka zakladke tyle ze przypisana do osob zglaszajacych oferty pomocy

a moze tam je umiescic...hmmm albo napisalabym do osob zglaszajacych oferty hotellowe informujac o mapie pomocy by sie do niej wpisaly i wtedy te hoteliki beda tam juz niejako "z urzedu"
ponadto w pierwszym poscie moznaby poprosic by wklejono informacje o mozliwosci wpisu hotelu jako oferty pomocy do Mapy Pomocy Dogo by kazdy nowy wpisywal sie..a ja postaram sie pilnowac by ci nowi dostrzegli Mape

Link to comment
Share on other sites

hmmm juz wszystko rozumiem

1/Blyskawiczna mapa pomocy zostala wchlonieta tu
tylko jak ja bede oglaszac ze sa nowe np zakladki..i zachecac do wpisow

2/ proponowalabym wkleic miast tego tytulu Mapa pomocy dogomaniakow po prostu adres ten ktory umiescilas na koncu wyjasnien, bedzie od razu aktywny..bez wchodzenia w post pierwszy, lub inaczej obok dac adres..tak jak bylo w moim watku

nadal tylko nie wiem co zrobic, bo chcialabym moc informowac o informowac o nowych zakladkach czy akcjach ....po prostu miec dostep do zmiany tytulu przy akcjach zwiazanych z Mapa

poprzez ten watek...hmmm

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pixie']
Zakladka "Znajomosc ras i strony adopcyjne dla psow rasowych lub w typie rasy...
hmmm cos takiego ale za dlugi tytul
[/quote]
wpisuję się-bo już dawno to powinnam zrobic: Pekińczyki-stworzyłam też na gr.9-tej Pekińczyki do adopcji, Już w Nowych Domach, za Tęczowym Mostem. Pomoc Pekińczykom, wyciąganie ich ze schronisk, na pewno wpiszę tu też Kasię Strzelecką-Koci Świat-zarażona Pekinkowo:lol:, miłosniczka tej rasy.

Link to comment
Share on other sites

[B][SIZE=7][COLOR=Red]WTF?![/COLOR][/SIZE][/B]

Proszę, modzi, nie widzicie, że sprzątam wątki dotyczące Mapy? [A widzicie - wszystko jest w Edycji tematu]. Pisałam o tym na tych wątkach... Kurde, co ten wątek robi w tym dziale? Przecież on był, miał być i ma być na "Psy do adopcji"! Dlaczego on jest tu przeniesiony?

Sprzątam, sprzątam. Cały czas, ale tego jest strasznie dużo.

Nic bym nie powiedziała, gdyby to było po raz pierwszy. Już ogarnęłam burdel powstały z połączenia mojego pierwszego wątku z wątkiem sprzed 2 lat, nie wiadomo po co odgrzebanym, przez co odwoływanie się do pierwszego postu nic nie dawało, a posty się wymieszały. To już ogarnęłam. Teraz przenoszę posty niezawierające ofert z Błyskawicznej do Dyskusji. No i stworzyłam i nadal tworzę FAQ, bo niektórzy pytają i pytali 15 razy o to samo.

Krew mnie już zalewa - ja rozumiem porządek, ale może najpierw czas zająć się ważniejszymi sprawami, hę? Jakoś bałagan z wątkami typu Abecadło czy offtopicznie posty w tematach przyklejonych nie przeszkadzają... A przecież ja chwilowo "mieszam" - docelowo będzie na pewno większy porządek niż gdzie indziej, gwarantuję...

Dobra, odklejam tamten, a z tym to róbta co chceca... Modzi powinni być zgodni... LOL. Olać. Ja sobie sprzątam dalej, z URLami w Notatniku. EOT.

Link to comment
Share on other sites

[SIZE=5][COLOR=Red]dziękuję za przywrócenie miejsca Mapie Pomocy Dogo!!!:multi::multi::multi:

[SIZE=3][COLOR=Purple]p.s. proszę o przywrócenie możliwości zmiany tytułu-czy też w przyklejonych trzeba na to uprzedniej zgody Moda?:roll: zmieniłam wczoraj tytuł na blaganie, pisząc jednoczesnie post, lecz jak widac pozostal bez zmian...hmmm jeszcze chyba tu jakis chochlik sie wdarł[/COLOR][/SIZE] [SIZE=3]
[/SIZE][/COLOR][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Niestety ja muszę sie zgodzić z [B]Pixie[/B].

Kiedyś wątek był widoczny a teraz po prostu zniknął, myślałam że go usunięto.
Dlatego na mapę wpisałam się niedawno i chyba dobrze to zrobiłam bo mogę sie zalogować i przeczytać ewentualne namiary na innych dogomaniaków, nawet nie wiem czy tu też mam podać swoje dane i to co zaznaczyłam (nawet nei wiem czy dobrze pozaznaczałam)
A teraz jakbym chciała szybko znaleźć namiary na kogoś np z danego wojewodztwa to nie wiem jak i gdzie to szukać. A jak już znajdę to chyba sobie zapisze na żółtą przylepną karteczkę droge jak to znaleźć.
Dlatego najlepiej jak to by było w jednym widocznym miejscu.

Link to comment
Share on other sites

ja tylko sprawdzam, czy juz jest wszystko w porzadku...mojpost przestawiony...
co sie dzieje z tymi latajacymi postami, nie tylko w tym watku
wszedzie jakies czary mary:angryy: zle duchy nie proznuja...tylko mieszaj i mieszaja..a posty skacza
polapac sie trudno

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...