Jump to content
Dogomania

Mapa Pomocy Dogomaniakow - dyskusje


rebellia

Recommended Posts

Serdecznie zapraszam :evil_lol:

Uwaga: stan na dzień dzisiejszy: kończę jej wygląd - linki zaczną funkcjonować za conajmniej 3 tyg.

[B]Proszę oglądać i pisać uwagi:
co do menu i czytelności!!![/B]

Uwaga jej wygląda jest dzisiaj aktualizowany na bieżąco, więc polecam odświeżać stronę co jakiś czas. Mapa we Flashu.

W założeniu ustaliłyśmy z Pixie - jeśli będzie dobrze funkcjonować - będą 3 mapy: zielona: najbliżsi dogmaniacy (to co oglądacie); niebieska: weci; czerwona: schroniska.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 316
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Rebelio jestem pod wielkim wrażeniem, od wczoraj mapa jest bogatsza o wiele elementów :) Normalnie jesteś wielka! :multi:

Tylko ja mam zastrzeżenie do domu tymczasowego awaryjnego - w legendzie mapy jest napisane 24h, a wiem, że wiele ludzi(w tym także ja) w DTA określało różną przestrzeń czasową(24h, parę dni, tydzień, miesiąc etc.).

Pozdrawiam i już powinniśmy Ci walić pokłony za to co zrobiłaś :klacz:

Link to comment
Share on other sites

Okej - to ja wyrzucę to 24h - żaden problem.

[B]Kilka słów odnośnie kryteriów wyboru miejscowości na mapie:
-[/B] większe miasta (co zrozumiałe)

- Trójmiasto połączone, gdyż inaczje byłoby nieczytelnie

- w pzypadku mniejszych miejscowości zostały one dodane:
1. jeśli jest "pusta plama" (przykład: Lubań DLN)
2. miejsce strategicznie (np przy granicy)
3. jeśli jest duże skupisko dogomaniaków w małej miejscowości, a nie koliduje to w wyglądzie z innymi miastami

- [B]jeśli jest skupisko w małej miejscowości, ale jego dodanie przeszkadzałoby w odbiorze mapy, zostanie ono uwzględnione w spisie wojewódzkim[/B] (czyt. niżej)

- [B]wszystkie miejscowości[/B] danego województwa, gdzie można znaleźć pomoc, ukażą się po kliknięciu na nazwę tego regionu

Link to comment
Share on other sites

rebellio wielkie dzieki
juz myslalam, ze bede czekac do poczatku roku akademickiego, by pojsc z blaganiem na Polibude czy do informatykow jakichs by ta mapa zaczela istniec w formie interaktywnej, by nie meczyla...

zaraz zaloze watek w Psach w potrzebie, a odsylaczem
niech zobacza i wypowiedza sie

bardzo bardzo ci dziekuje i tym wszystkim, ktorzy mrowcza praca przyczynili sie do jej powstania

pozostalo jeszcze duzo do zrobienia, trzeba teraz poszczegolne Opieki pod osoby i wojewodztwa polaczyc itd...

Mapa wet,
Mapa schronisk...
Mapa transportowa..trudna bo nie stale trasy tylko okazjonalne..nie wiadomo jak ugryzc..

bardzo duzo pracy jeszcze
dzieki Wam staje sie widzialny moj zamysl i mam nadzieje ze bedzie sie rozwijal

pomyslow mam coraz wiecej, zwiazanych z mapa i nie tylko

Link to comment
Share on other sites

powiem tak - bardzo ładne i mi się podoba, tylko mając doświadczenie z takimi sprawami nie wiem czy flash okaże się praktyczny - ja bym jeszcze dodała możliwość wyszukiwania formularzem, bez potrzeby klikania w mapke
no i co do aktualizacji może jakiś userów i możliwość aktualizacji swoich danych lub conajmniej formularz kontaktowy, gdzie można przesłać hasło typu "zmień moje dane, teraz adres jest taki i taki", przynajmniej na razie
ale jesli to ma dzialac na szeroka skale lepiej w przyszlosci pomyslec o kontach, bo jesli to sie tak rozbuduje to nikt nie bedzie w stanie tego aktualizowac
szczerze mowiac jeszcze nie wyobrazam sobie jak to ma teraz wygladac, bo mapka mapką, ale gdzie beda sie wyswietlac dane, jak to sie bedzie wybierac (bo rozumiem jesli szukam DT w woj łódzkim to musze zaznaczyc 2 rzeczy, ale we flashu jakos trudno mi to sobie wyobrazić, jak on to pozniej chce obsluzyc, bo rozumiem ze to ma byc polaczone z jakims jezykiem i baza danych i działać trochę na zasadzie formularza, a tu widzę zwykłe linki - ale to kwestie techniczne)
ale trzymam kciuki, jesli macie jakis sprytny plan i obserwuję rozwój, na razie to co widzę mi się graficznie bardzo podoba

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...