Jump to content
Dogomania

EltONowa bitwa o dom


Romina_74

Recommended Posts

Poznajcie mnie - mam na imię EltON i potrzebuję domu.

 

EltON to ok. 3 – letni pies, z wyglądu mocno w typie rasy owczarek niemiecki. Do schroniska trafił 28 sierpnia poprzez zgłoszenie o błąkającym się psie. Na pierwszy spacer wolontariacki wyszedł 13 września. Jest kompletnie zdezorientowany sytuacją w jakiej się znalazł. Nie może się odnaleźć w tym dziwnym miejscu, do którego trafił. Nie rozumie dlaczego ktoś zamknął go w ciasnym boksie, a na spacer może wychodzić jedynie dwa razy w tygodniu.

 

To młody, energiczny i silny pies, choć jest mocno wychudzony. Stosunkowo zrównoważony, nie jest agresywny, na inne psy reaguje dobrze – niektórymi interesuje się bardzo, na inne nie zwraca uwagi. Jest nieco zamknięty w sobie, na razie do obecności opiekuna przywiązuje niewielką uwagę. Na spacerach bardzo interesują go wszechobecne zapachy. Potrafi ładnie chodzić na smyczy, czasami jednak solidnie pociągnie.

 

EltON jest odrobaczony, zaszczepiony i zaczipowany.

Kontakt w sprawie adopcji: 790 420 278

Album Picasa EltONa:

https://picasaweb.google.com/118380588009733343934/Elton664143Lata50Cm28082014RAgataPiatkowska

Link to comment
Share on other sites

EltON wczoraj był na spacerze w towarzystwie Nadii, którą oczywiście był zainteresowany dość mocno. Na szczęście nie tak mocno jak Pokerem  :eviltong: jak tylko do niej podchodził od razu przechodził do konkretów, co dziewczynie się bardzo nie podobało i pokazywała zęby. Także EltON subtelności nie posiada za grosz :D w końcu udało się wypracować sposób i jak szliśmy przed Nadyą to chłopak szedł ładnie na smyczy. Oczywiście zdarzały mu się przystanki, że niby go coś w trawie intensywnie zainteresowało, a tak naprawdę czekał aż Nadya do niego dojdzie i będzie mógł wkroczyć do działania :evil_lol: 

EltON został wykastrowany - rana ładnie się goi :)

Link to comment
Share on other sites

to przejdzie mu ochota na suczki ;) i psy ?  :niewiem: były jakieś zapytania o chłopaka?

 

Podobno była jakaś rodzina w schronisku koło środy i mieli się zastanowić. Ale Pani Ania nic w sobotę nie mówiła, żeby się odzywali. Był też telefon w sprawie chłopaka. Ale to była porażka. Kobieta ciągle pytała o koszty, tak jakby nie za bardzo ją było stać na utrzymanie większego psiaka, pytała o to czy pies wykastrowany, jak usłyszała, że nie to stwierdziła, że nie będzie go kastrować i napalona była strasznie... No i na olx ktoś napisał "biore dla swojego syna bokocha psy i lubi się z nimi bawić"... Także takie sytuacje...

Link to comment
Share on other sites

im pies bardziej w typie rasy tym więcej głupich zapytań, telefonów ... niestety

przejdzie mu z tymi psami, suczkami ;) też miałam jednego w schronisku napaleńca... właściciele dawali mu środki uspokajające, bo wet odradził kastracje  :shake:

a po kastracji w schronisku, jakieś dwa tyg - nie ten pies, aniołek...

Link to comment
Share on other sites

im pies bardziej w typie rasy tym więcej głupich zapytań, telefonów ... niestety

przejdzie mu z tymi psami, suczkami ;) też miałam jednego w schronisku napaleńca... właściciele dawali mu środki uspokajające, bo wet odradził kastracje  :shake:

a po kastracji w schronisku, jakieś dwa tyg - nie ten pies, aniołek...

Mam nadzieję, że właśnie tak będzie :) tym bardziej, że Elton prawdopodobnie będzie musiał mieć współlokatora, ze względu na remont pawilonu. A ciężko mi sobie go wyobrazić w tej chwili z innym psem w boksie... Chyba, że trafi się jakiś mało atrakcyjny dla chłopaka :eviltong:

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Telefony o EltONa dosłownie się urywały. Jeszcze o żadnego schroniaka się do mnie tak dobijano jak o niego. Już mi się na prawdę nie chciało gadać z tymi ludźmi, sami dziwni jacyś  :nonono2: W końcu dziś zadzwoniła rzeczowa kobieta z Dąbrowy Górniczej mieszkająca w domu z ogrodem bez dzieciUFF no to się dowiedziałam w biurze, że EltON 23 września został adoptowany do Czeladzi. Niestety do bloku, Pan podobno robił dobre wrażenie. Do mnie nie dzwonił wcześniej więc niestety nic w tym temacie nie mogę powiedzieć. Mam kontakt telefoniczny więc niebawem zadzwonię z zapytaniem jak tam EltON się miewa. Tymczasem dzwoniła kolejna Pani z Katowic, bardzo sympatyczna, która miała psiaka z naszego Schroniska, już odszedł ze starości i również pytała o EltONa - Pani ma słabość do ONków :) Poleciłam Pani Pomyłkę nr 705/14, której właściciel nie odebrał z hotelu ... Ponieważ wychodzi z nią Ania Nizioł dałam Pani kontakt do Ani żeby się wszystkiego dowiedziała. Pani przed godzinką napisała mi smsa, że będą z mężem w schronisku jutro żeby poznać Pomyłkę i zaadoptować ją ... Trzymam kciuki za dziewczynę :) Aniu czy Pani do Ciebie dzwoniła?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...