Jump to content
Dogomania

ACE - PKPR


agamblu

Recommended Posts

Ludzie się po prostu boją!
Bo: nie dostaną się na kurs asystenski, uleją egzamin asystenski czy sędziowski, nie zostaną przekwalifikowani na sędziego miedzynarodowego, nie dostaną zaproszeń na sędziowanie...

ZK ma szerokie możliwości w zakresie dyscyplinowania swoich członków.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Mraulina']Ludzie się po prostu boją!
Bo: nie dostaną się na kurs asystenski, uleją egzamin asystenski czy sędziowski, nie zostaną przekwalifikowani na sędziego miedzynarodowego, nie dostaną zaproszeń na sędziowanie...

ZK ma szerokie możliwości w zakresie dyscyplinowania swoich członków.[/QUOTE]

Azawakh, no wyjaśniłeś mi ale dziwie się że przecież jak Ty masz już według mnie bardzo duże doświadczenie w tym wszystkim to dlaczego nie idziesz naprzód? Nie szkoda Ci? Może styknie niedługo, jak myślisz?


Mraulina, teraz rozumiem że sędziowie to są takie lizuski, i jak by coś zrobili nie tak to zaraz ich ukarają. Ale to chyba wszędzie tak jest że jak nie trzymasz ze swoimi to zaraz wylot. W lecie się wybiore na wystawę popatrzyć na pieski i na sędziów przy okazji. Dotychczas myślałam że taki sedzia musi być strasznie odważny jak on tyle psów ogląda, maca, i rękę im do paszczy wkłada. A tu taka niespodzianka.

Link to comment
Share on other sites

Czy wiesz, Yoreczko, ile lat trzeba pracować w ZK, ile trzeba wiedzieć, ile się uczyć, ile egzaminów zdać, żeby zostać sędzią?
Parunastu lat pracy nie rzuca się łatwo na szalę.
Jeżeli jesteś taka odważna, Yoreczko - sama działaj.
Ale jako zdecydowanie niepełnoletnia, nie znająca realiów osóbka masz małe szanse na odniesienie sukcesów.

Azawakh - podziwiam Cię.

Link to comment
Share on other sites

Przypominam -
Oto co przedsięwziął Azawakh:

[quote name='Azawakh']yoreczko, żeby nie być gołosłownym to powiem Ci, że np wysyłałem pisma do Rzecznika Praw Obywatelskich p. profesora Andrzeja Zolla, pisałem pisma do Prezydenta miasta Warszawa, na moja prośbę interpelację do RPO składał poseł PiS Waldemar Andzel a teraz sprawą zajmuje się kolejny prawnik, którego udało mi się zainteresować sprawą. jest jednak w tym wszystkim jedno "ale" a mmianowicie to, że nikomu innemu się nie chce tym zajmować. Większość uważa, ze tak jest fajnie i żyje w błogiej nieświadomości jak super jest w ZkwP i FCI nie zwracają cuwagia na takie "malutkie" uchybienia jak dyskryminacja innych prawnie zarejestrowanych organizacji kynologuicznych działających na terenie naszego kraju. Jak widzisz sama, samemu jest ciężko zdziałać ale jeśli będzie większa ilosc zainteresowanych osób to może dałoby się zmienić panujący w FCI i ZKwP totalitarny ustrój rodem z Bialorusiu ale jesli będzie się tak podchodzic jak Ty podchodzisz to nic nie zrobimy i pamiątka nadająca sie do muzeum socrealizmu dalej będzie się miała znakomicie. tym samym przemyśl sobie to co napisałem a dopiero potem zabieraj głos i dopiero potem mnie rozliczaj jak napisała Ci powyżej Mraulina.[/quote]

Link to comment
Share on other sites

No i po co tu się uczyć na tego asystenta a potem sędziego skoro cały czas jest się na świeczniku i cały czas cię obserwują i nic ci nie wolno... Nawet pooglądać piesków na wystawie innej krajowej organizacji kynologicznej... Czy to ma być ta etyka sędziowska? Może ktoś wie bo ja nie rozumiem tego dlaczego ludziom z uprawnieniami sędziowskimi i asystenckimi zabraniać już nie mówię sędziowania czy też wystawiania psów na tego typu imprezach (ciekawe co by się stało gdyby taka osoba podzieliła się swoją wiedzą z młodszymi braćmi albo wystawiła swojego psa - ZKwP by się zawalił czy co?).
A do yoreczki to jeszcze napiszę, że składałem wniosek do komisji wnioskowej na poprzedni Zjazd Delegatów, który miał miejsce 4 lata temu o zmianę zapisów statutowych, które uważane są za niezgodne z prawem polskim o czym pisze w swojej opinii prawnej dr Jerzy Ciapała w zamieszczonej na stronie 11 i 14 opinii prawnej w tym wątku. Bardzo możliwe, że i w tym roku ponownie złożę taki wniosek na najbliższy Zjazd Delegatów, który ma się odbyć z tego co mi wiadomo w połowie maja tego roku. Cieszę się, yoreczko, że przeczytałaś to o czym pisałem w poprzednich postach i wyjaśniło Ci to o co walczę w ZKwP. Dziś na ten temat nawet rozmawiałem telefonicznie z nestorem polskiej kynologii panem Zygmuntem Jakubowskim, który jak pewnie wiesz jest wieloletnim sędziom wielu ras sędziującym na bardzo wielu wystawach w całej Europie. Mam nadzieję, że nasza rozmowa również przyczyni się do jakiś pozytywnych zmian w ZkwP ale czas pokarze czy tak będzie... Póki co trzeba walczyć o swoje co jak sama widzisz nie jest łatwe a tym bardziej nie jest łatwe w pojedynkę... Więcej ludzi takich jak Mraulina, która jak widzę ma odwagę pisać o pewnych sprawach i posiada doświadczenie kynologiczne i widzi wszystkie nieprawidłowości związkowe wtedy będzie możliwość zainicjowania zmian na lepsze tak, żeby wszyscy byli zadowoleni.

Link to comment
Share on other sites

P. Jakubowski to "oleander|". Ma uprawnienia na wszystko co szczeka i ma rodowód uznany przez FCI. Bardzo madry facet o rzadko spotykanej kulturze osobistej. Kiedyś, jako kynologiczna dziecina, asystowałam u niego. Pokłóciliśmy się strasznie, ale wywalczyłam CWC dla pewnej naprawdę ładnej, w moich oczach, suczki (p. Jakubowski nie był nią zachwycony, ale dał się przekonać - a może nie wytrzymał moich wrzasków?).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mraulina']Czy wiesz, Yoreczko, ile lat trzeba pracować w ZK, ile trzeba wiedzieć, ile się uczyć, ile egzaminów zdać, żeby zostać sędzią?
Parunastu lat pracy nie rzuca się łatwo na szalę.
Jeżeli jesteś taka odważna, Yoreczko - sama działaj.
Ale jako zdecydowanie niepełnoletnia, nie znająca realiów osóbka masz małe szanse na odniesienie sukcesów.

Azawakh - podziwiam Cię.[/QUOTE]
Ja jestem za młoda fakt. A ci którzy mogliby coś zrobić nie zrobią bo musieliby przestać być sędzią. A oni dostają pewnie dużo pieniedzy taki sędzia? Jak tak to szkoda kasy. To już wiem czemu ciężko coś pozmieniać. Ale myślę że to się nazywa jakoś tak: konformizm.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mraulina'][b]Ludzie się po prostu boją![/b]
Bo: nie dostaną się na kurs asystenski, uleją egzamin asystenski czy sędziowski, nie zostaną przekwalifikowani na sędziego miedzynarodowego, nie dostaną zaproszeń na sędziowanie...

ZK ma szerokie możliwości w zakresie dyscyplinowania swoich członków.[/QUOTE]
Przemyślałam to znowu i mnie się to nie podoba. Nie uważam żeby to mogła być ważna przyczyna. Bo jakby tak było naprawdę to ta organizacja byłaby zwyczajną szantażystką A na egzaminach zdawaliby tchórzliwi sprzedawczyki nie za to co umieją ale za słuszne poglądy mieliby szóstki. No proszę ja was państwo nie może szantażować ludzi. To jest chyba nielegalne. A dodatkowo jakby organizacja państwowa dawała szóstki za wierność a nie za wiedze to promowałaby głupków i sama by sobie szkodziła. Bo kto chce głupka u siebie? Mraulina Ty jesteś w tej organizacji? Sędzią? I piszesz to z własnego doświadczenia? Jak tak jest to ja nie chce zapisywać się do tej organizacji. W życiu. Miałabym kłamać żeby zdać egzamin? Zaczynam Was podziwiać.

Link to comment
Share on other sites

Yoreczko - nie pierwszy raz na tym forum wypowiadasz się na temat, który jest Ci obcy i to wypowiadasz się w oparciu o fragmentaryczne informacje, których w dodatku nie rozumiesz.
Nikt Ci nie każe zapisywać się do ZK ani PKPR... dla tych organizacji to nawet lepiej... a poza tym zapisać się do ZK można dopiero po ukonczeniu 16 roku zycia, za zgodą rodziców.
Nikt też Cię nie zmusza do zabierania głosu w naszym temacie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mraulina']Yoreczko - nie pierwszy raz na tym forum wypowiadasz się na temat, który jest Ci obcy i to wypowiadasz się w oparciu o fragmentaryczne informacje, których w dodatku nie rozumiesz.
Nikt Ci nie każe zapisywać się do ZK ani PKPR... dla tych organizacji to nawet lepiej... a poza tym zapisać się do ZK można dopiero po ukonczeniu 16 roku zycia, za zgodą rodziców.
Nikt też Cię nie zmusza do zabierania głosu w naszym temacie.[/quote]

[FONT=Verdana]Ja czytam uważnie to co piszesz. A jak piszesz [I]że [/I][/FONT][B][I][COLOR=black][FONT=Verdana]Ludzie się po prostu boją!
[/FONT][/COLOR][/I][/B][I][COLOR=black][FONT=Verdana]Bo: nie dostaną się na kurs asystenski, uleją egzamin asystenski czy sędziowski, nie zostaną przekwalifikowani na sędziego miedzynarodowego, nie dostaną zaproszeń na sędziowanie...

ZK ma szerokie możliwości w zakresie dyscyplinowania swoich członków,[/FONT][/COLOR][/I]

to co tu jest do rozumienia? Boją się i tyle. Paru sprytków rządzi a sędziowie, asystenci i cała reszta się trzęsie. Trzęsą się o kasę za bilet i jedzenie? To oni tani są, nie? Można im zabrać kase za bilety i zobaczyć czy nadal się boją bo może za dużo dostają jak na taki zwykły strach. I żeby było jasne, ja się nie zapiszę, bo się nie boje. Jakbym się bała to tak jak inni bym sobie bullteriera kupiła a nie yoreczke. Chyba że wałki kręcisz bo już nie wiem czy są możliwe aż takie durnowatości z tym baniem.

Link to comment
Share on other sites

yoreczko im nie trzeba niczego zabierać bowiem wystarczy jak ZKwP nie będzie zapraszał do sędziowania danego sędziego i będzie tylko sędzia na papierku. Więc, żeby sędziowie byli zapraszani muszą grzecznie siedzieć cicho bo ich nie zaproszą i tyle bedzie z ich sedziowania. I myślę, że dobrze robisz, iż póki co nie chcesz się zapisywac do ZkwP bo szkoda Twoich nerwów a czasami warto zbojkotować taki twór z poprzedniej epoki jak ZkwP. Jeśli więcej osób by tak postąpiło jak Ty i nie zapisywało się do ZKwP wtedy może wreszcie coś by się w tej skostniałej organizacji zaczęło zmianiać na plus.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='yoreczka95'][FONT=Verdana]Ja czytam uważnie to co piszesz. A jak piszesz [I]że [/I][/FONT][B][I][COLOR=black][FONT=Verdana]Ludzie się po prostu boją!
[/FONT][/COLOR][/I][/B][I][COLOR=black][FONT=Verdana]Bo: nie dostaną się na kurs asystenski, uleją egzamin asystenski czy sędziowski, nie zostaną przekwalifikowani na sędziego miedzynarodowego, nie dostaną zaproszeń na sędziowanie...

ZK ma szerokie możliwości w zakresie dyscyplinowania swoich członków,[/FONT][/COLOR][/I]

to co tu jest do rozumienia? Boją się i tyle. Paru sprytków rządzi a sędziowie, asystenci i cała reszta się trzęsie. Trzęsą się o kasę za bilet i jedzenie? To oni tani są, nie? Można im zabrać kase za bilety i zobaczyć czy nadal się boją bo może za dużo dostają jak na taki zwykły strach. I żeby było jasne, ja się nie zapiszę, bo się nie boje. Jakbym się bała to tak jak inni bym sobie bullteriera kupiła a nie yoreczke. Chyba że wałki kręcisz bo już nie wiem czy są możliwe aż takie durnowatości z tym baniem.[/quote]

[B]To nie chodzi o żadną kasę.....[/B]
Czy sport uprawia się tylko dla forsy????
Yoreczko - Ty naprawdę nie wiesz, o co chodzi - a ja już nie mam sił cię oświecać...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mraulina'][B]To nie chodzi o żadną kasę.....[/B]
Czy sport uprawia się tylko dla forsy???? [/quote]

Trudne pytania stawiasz. :razz: Nigdy nie byłam zapalonym sportowcem więc musiałam najpierw poczytać o co właściwie w tym wszystkim chodzi. Co w sporcie ludzi kręci. Myślałam może, ze jakaś chęć udowodnienia czegoś sobie i innym, chęć bycia najlepszym, pęd do sławy... ale nie.
Otwieram Forum z 9.03 i co czytam?
,[B],[/B][I][B]Umarł sport, niech żyje szmal! Wielka idea sprzedana za drobne"
[/B] to tytuł.
Dalej leci tak:,,Plotki o ustawionych meczach, przekupionych sędziach, kontrowersyjnych karnych to zwykle tematy narzekań. Wymysły? Nie zawsze. Wielkim sportem rządzą mafijne zasady. Ta oparta na handlu ludzkimi emocjami gałąź biznesu jest wyjątkowo nieczysta"

[/I]Sport i kynologia? Czyż można to porównywać? Zastanów się proszę ;)

Link to comment
Share on other sites

Karmi, Mraulina fajnie, że podjęłyście temat kynologia a sport bowiem od samego początku niemal ZKwP próbował kynologię podciągać pod pojęcie sportu i nie wiem czy akurat kynologi jako sama kynologia może być uznana za sport jednak pewne jej dziedziny jak np wyscigi psich zaprzegów gdzie widać wysiłek zarówno zwierząt jak i ludzi jest już sportem i do tego z aspiracjami olimpijskimi. Podobnie może miec się sprawa z takimi dyscyplinami jak freesbee czy agility gdzie też jest widoczny wysiłek i jest jakis wyczyn. Jednak czy samo wystawianie psów czy to w ZKwP czy PKPR moze być uznane za dziedzinę sportowa to już raczej wątpię i w tym przypadku bym powiedział, iż jest to forma działań rekreacyjnych człowieka tez potrzebnych do jego rozwoju. Jeśli jednak pisać już o pieniądzach to niestety ale soprt wyczynowy i profesjonalny wymaga ogromej ilości kasy i nie ma już tu jakiejkolwiek mowy o amatorstwie czy rekreacji ale chodzi o wyniki a co za tym idzie i wielka kasę... Niestety i w kynologii też obserwować da się tego typu podejście mimo, iż ZKwP w swoim statucie ma zapisane na samym poczatku, iż opiera on swoją działalność na amatorskiej hodowli i amatorskim szkoleniu psów co można odczytać jako działalność niedochodową a jednak i tu ważną rolę odgrywają niestety pieniądze i biznes nakręcający koniunkturę...

Link to comment
Share on other sites

Za moich czasów funkcjonowało określenie: sport kynologiczny.
[I][B]
Jeśli jednak pisać już o pieniądzach to niestety ale soprt wyczynowy i profesjonalny wymaga ogromej ilości kasy i nie ma już tu jakiejkolwiek mowy o amatorstwie czy rekreacji ale chodzi o wyniki a co za tym idzie i wielka kasę.[/B][/I]

Fakt - wystawy są drogie, dojazdy są drogie.
Jeżeli chcemy się bawić w wystawy i hodowlę, musimy też zainwestować w odpowiedni materiał hodowlany - tu trzeba się wykazać wiedzą oraz odpowiednim poziomem majątkowym.

Znam ludzi, którzy mają swietne psy, ale nie jeżdżą na wystawy, bo ich na to nie stać. Co za tym idzie - ich psy nie robią championatów, nie sa pokazywane, więc się w hodowli najczęściej nie liczą. - Ale to szeroki temat, nie będę go rozwijać.

Link to comment
Share on other sites

Mraulino, ja właśnie do takich ludzi należę - mam fajne i eleganckie psy po bardzo dobrych przodkach, które aż wołają "wystaw nas" ale niestety ze względów finansowych nie jestem w stanie ich wystawiać ale czy wszyscy z członków organizacji kynologicznych muszą być od razu wystawcami, hodowcami czy też sędziami? Myślę, że chyba raczej nie ale niestety w przekonaniu wielu członków ZKwP tak musi być i osoby takie jak ja są spychane niestety na margines a co za tym idzie dyskryminowane. Przykre ale niestety prawdziwe...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mraulina']
A Pan K. obraził Pana Ś., co mnie nie dziwi - bo Pan K. jest znany z takich zachowań. Pan Ś. mógłby być dziadkiem Pana K. i ma naprawdę ogromne zasługo z zakresu kynologii. Wiek podeszły daje przywileje.
[/quote]

Pozwolę sobie wrócić do tej wypowiedzi..
Nie obraził, a wyraził własne zdanie.
Obraziłby może w chwili, gdyby PUBLICZNIE, w ramach recenzji wytknął i wprost napisał, że prof. Ś. w swojej książce dopuścił się częściowo plagiatu.
I to wobec studentki, której był promotorem!

Link to comment
Share on other sites

Saint, Mraulina a ja myślę, ze to co napisał w swojej dotyczącej książki profesora Ściesińskiego profesor Kaźmierki jest niczym innym jak głosem przeciw każdej innej krajowej organizacji kynologicznej i nie ma to nic wspólnego z nauką bowiem bardzo niewiele z punktu naukowego zarzucane jest pracy profesora Ściesińskiego. Tu raczej chodzi o pokazanie jak nielojalny jest autor tej publikacji w stosunku do ZKwP i FCI co uważam za wielki nietakt gdyż z rozów przeprowadzonych na ten temat z profesorem Ściesińskim wiem, iż chciał on jedynie być rzetelnym i napisać co nieco o stanie polskiej kynologii bez zakłamywania tak charakterystycznego dla ZKwP za co jak widać został moim zdaniem niesłusznie skrytykowany.
A co do badań naukowych Saint, to zanim jeszcze powstała i FCI i ZKwP istniały rasy i powstawały (np doberman w 1898 roku został uznany za samodzielną rasę, beauceron 1896 czyli kilka dobrych lat przed powstaniem FCI - 1914 rok kjak dobrze pamiętam) więc nadużyciem jest twierdzenie, że te organizcje mają prawo roszczeń do badań naukowych i plagiatem nie będzie to, iż inne krajowe organizacje również będą korzystać z doswiadczń związanych z hodowlą psów rasowych.

Link to comment
Share on other sites

Mam wrażenie, że nie wiecie, bądź nie chcecie wiedzieć co mam na myśli.
Karygodnym procederem jest wykorzystywanie cudzych badań bez wiedzy autora, bez podania źródła, a już tym bardziej, jeśli są to badania i materiały magistrantki, której się było promotorem...

Link to comment
Share on other sites

Umieszczając na publicznym forum tak poważne zarzuty jak plagiat w pracy naukowej czy kradzież danych z badań studentki (jak to twierdzi Saint) nie powinno się pozostawać anonimowym, zresztą tak stanowi regulamin dogomanii. Tak więc, Saint powinnieneś/powinnaś podpisać się pod swoimi wypowiedziami imieniem i nazwiskiem, biorąc tym samym odpowiedzialność za swoje słowa.
Pomijając już fakt, że temat tego wątku jest zupełnie inny niż ocena postaw prof. Ś.

Link to comment
Share on other sites

Ja osobiście nie wnikałem i nie wnikam czy profesor Ściesiński pisząc swoją książkę o hodowli psów korzystał z takich czy innych materiałów bowiem to nie jest tematem tego wątku ale wnikam w to co pisze profesor Kaźmierki na temat stosunku do innych krajowych organizacji kynologicznych gdzie wręcz sobie sam przeczy pisząc, że jest liberałem a nie zachowuje się jak liberał tylko krytykuje kogoś kto chciał mądrze i prawdziwie napisać o stanie polskiej kynologii. Po prostu profesor Kaźmierski pisząc tą wypowiedź jest lojalistą wobec ZKwP i FCI i jemu to wystarcza a profesorowi Kaźmierskiemu raczej już to nie wystarcza i chce na problem patrzeć szerzej.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...