Jump to content
Dogomania

ACE - PKPR


agamblu

Recommended Posts

  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Mraulina'][U]Hodowla - to dobieranie do rozrodu najlepszych eksterierowo i psychicznie egzemplarzy.[/U]

A cięcie ogonów i uszek to łamanie prawa.
Dwie odmienne sprawy.
Ale wróćmy do tematu jak w tytule.[/quote]
Ja sie podpisuję pod tym. A skąd wiesz jaki jest cały pies obciachany, jaki jest eksterierowo, jak [SIZE=3][U]masz do ocenienia tylko część psa?[/U][/SIZE][SIZE=2] Ocenisz tylko tę część co ją widać. Mniejszą lub większą ale tylko część psa. To jak powiesz jak wygląda reszta psa której nie ma bo została usunieta? A reszta może być do niczego. Zwłaszcza że czytałam o tym, hodowcy obcinają ogony jak mają wady, po to żeby ukryć je. To jaka selekcja? Nie zgadzam się. Karmi ma rację.:lol:[/SIZE]
Tylko tyle i wracam do wątku.;)

Link to comment
Share on other sites

Karmi, ale to jest mącenie co robi yoreczka bo pisze o czymś co ma swój odrębny wątek i do tego niezwykle rozbudowany. Rozumiem, że temat kopiowania jest ważny ale po co na siłę wprowadzać go do innego wątku? Przecież tu piszemy o organizacjach kynologicznych, ich systemie prawnym a to o czym Wy piszecie możecie śmiało napisać u siebie i tylko na tym zyskacie.

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=black][FONT=Verdana]Poczytałam trochę i w temacie. Są dwie organizacje, tak? Jedna wielka jak czołg a druga maleńka jak resorek. Czołg nie chce się dobrowolnie zmniejszyć i się nie dziwie bo kto by chciał a resorek chce być wielki ale nie urośnie od samego gadania ani od zarządzenia. O tym decydują ludzie w tych organizacjach. Jak będą chcieli to przejdą, a jak nie to nie. Samym gadaniem nikogo nie zachęci się. Wynik, dyskusja jest a zmiany nie ma. I o czym dyskutować?[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mraulina']My z Tobą, yoreczko, nie dyskutujemy i dyskutować nie chcemy.
Bo nawet nie wiesz, że w Polsce jest więcej niż dwie organizacje kynologiczne. Tak jak za granicą, w innych krajach.[/quote]
Mieliśmy się trzymac tematu wątku. ;)
Wątek ma tytuł ZK-ACE-PKPR. Nalezałoby więc mówic o dwóch organizacjach FCI i ACE w których członkami są ZKwP i PKPR.
Chyba więc mówienie [U]na tym wątku,[/U] że są dwie organizacje ma swój sens.:razz:

Link to comment
Share on other sites

No i ja znów pozwolę sobie zabrać głos. W Polsce jest oczywiście więcej niż 2 organizacje kynologiczne (bowiem mamy jeszcze Klub Hodowców Rasy owczarek Niemiecki, Związek Owczarka Niemieckiego Długowłosego oraz organizacje sportowe zajmujące się wyścigami psich zaprzęgów o ile można je uważać, ze stowarzyszenia kynologiczne a nie typowo sportowe, istniał także kilka lat temu niezależny klub rottweilera ale on się niestety szybciutko rozpadł) ale tylko PKPR i ZkwP zajmują się hodowlą i rozwojem większej ilości ras. I tym samym i Karmi i Mraulina mają rację ale jak sama nazwa wątku mówi powinno się tu poruszać kwestię poznania ACE i PKPR-u i wzajemnych relacji ze Związkiem Kynologicznym, który jak wszyscy wiemy nie lubi dialogu ze słabszymi i mniejszymi stowarzyszeniami bo i po co? Jest już tak nadęty i wielki, że jakby nawiązał kontakty z takim PKPR-em to chyba by pękł...:p:cool3:

Link to comment
Share on other sites

To istotne, ażeby patrzeć na pewne rzeczy z określonej perspektywy.
Rozpatrując relacje ZK - PKPR trzeba wiedzieć, że nie są same. Aliści te dwie organizacje są najliczniejsze i zajmują się hodowlą wszystkich ras (KHRON i klub DONa zajmują się ONami) z tym, że PKPR dopuszcza wystawianie i hodowlę niektórych ras nie uznanych przez FCI. Ostatnio zaczyna sięszaleństwo na punkcie biewerów, których FCI nie uznaje - mam nadzieję, że [B]jeszcze [/B]nie uznaje. ZK jest olbrzymi - zawdzięcza to przede wszytkim monopoloowi, jakim cieszył się za komuny. Wtedy to nabrał rozpędu i rozwinął się - pod czułuymi skrzydłami m.in gen Rozłubirskiego (który wcale nie był dopustem bożem - ten facet dla ZK zrobił wiele dobrego!). PKPR zaczynał wniezwykle trudnych warunkach. Dla mnie jest rzeczą zdumiewającą, że w ogóle powstał i że nie padł, ale jakoś się nawet rozwija. Mam ogromny podziw dla PP. Kosińskich - tylko ludzie o niesamowitym talencie organizacyjnym potrafili czegoś takiego dokonać.

Link to comment
Share on other sites

Mraulino, masz wiele racji w tym co piszesz ponieważ to prawda. Generał Rozłubirski wiele zrobił dla Związku jako organizacji ale czy tak wiele dla kynologii? to jest pytanie. owszem przez około 20 lat rządził tym ustrojstwem i całkiem nieźle mu to wychodziło ale szkoda, że nie dopuszczono, żeby Związek był podległy Ministerstwu Administracji albo Rolnictwa bo dziś może byłby kontrolowany przez te ministerstwa i nie doszłoby do takiego monopolu jak jest. Natomiast, pp Kosińscy moim zdaniem nieco siedli sobie na laurach przez co PKPR wiele traci bo powinni jako szefowie tej organizacji i jej założyciele walczyć o swoje i podać ZKwP do sądu, że monopolizuje polską scenę Kynologiczną utrudniając swoimi przepisami rozwój ich organizacji poprzez zakaz wystawiania psów przez członków ZKwP na wystawach PKPR - brak wystawców = brak wystaw, brak funduszy na rozwój działalności stowarzyszenia, która przecież ma takie same prawa jak istniejący już ZKwP. Mam jednak nadzieję, że w PKPR wreszcie pójdą porozum do głowy i zacznie się coś nowego dziać dla dobra kynologii jako dobra ogólnego.

Link to comment
Share on other sites

[quote]zakaz wystawiania psów przez członków ZKwP na wystawach PKPR [/quote]
Przepisy związkowe nie zabraniają wystawiania psów na wystawach PKPR (pod warunkiem, że wystawiający psa nie jest sędzią FCI - wówczas faktycznie nie wolno). Sporo psów z ZK jest wystawianych w PKPR.

Link to comment
Share on other sites

MarzenaS ale jesteś w błędzie ponieważ przepisy regulaminu FCI dają możliwość zabraniania swoim organizacjom członkowskim wystawiania psów na wystawach organizowanych przez inne krajowe organizacje kynologiczne. Jest to w regulaminie, którego fragment zamieściłem na stronie 11 i 14 tego wątku. Przeczytaj dokładnie a zobaczysz jak koszmarnie są przez te organizacje dyskryminowane inne krajowego stowarzyszenia kynologiczne. A co do sędziów FCI należących do organizacji członkowskich, to w regulaminie tej organizacji oraz związkowym jest zapis zabraniający im nie tylko wystawiania psów ale jakiegokolwiek uczestnictwa w wystawach i imprezach organizowanych przez organizacje "dysydenckie" czyli nawet w charakterze gapia, kupca czy też lekarza weterynarii i pogotowia ratunkowego. Debilizm wtórny. Szefowie FCI i ZkwP idźcie się leczyć na nogi bo na Wasze głowy już za późno... Przykre ale prawdziwe...

Link to comment
Share on other sites

Tak, wiem o tych obostrzeniach dotyczących sędziów.
Co do zakazu wystawiania psów, to nie znalazłam stosownych przepisów, ale, szczerze mówiąc, nie wyświetlają mi się wszystkie wklejone przez Ciebie strony regulaminów. Sprzeczać się nie będę oczywiście :) Mnie to nie dotyczy, na szczęście.

Link to comment
Share on other sites

yoreczka od czegoś trzeba zacząć a zacząć trzeba od pokazania idiotyzmów panujących w tej organizacji i to jest na początek tak aby ludzie zaczęli widzieć co jest nie tak bo póki co, to większość widzi tylko same zalety a wad już nie. Jeżeli i Ty chcesz coś zmienić to się do mnie dołącz a wtedy będzie nam łatwiej coś zdziałać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Azawakh']yoreczka od czegoś trzeba zacząć a zacząć trzeba od pokazania idiotyzmów panujących w tej organizacji i to jest na początek tak aby ludzie zaczęli widzieć co jest nie tak bo póki co, to większość widzi tylko same zalety a wad już nie. Jeżeli i Ty chcesz coś zmienić to się do mnie dołącz a wtedy będzie nam łatwiej coś zdziałać.[/quote]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Azawakh ,zaczęcie to już było hektar czasu temu z pierwszym postem w marcu 2004 roku, ile razy chcesz zaczynać? Pięć lat zaczynania i pokazywania idiotyzmów a działania nie ma. No nieźle. Ja się mogę przyłanczać i owszem ale nie do następnej komuny gdzie jest samo gadanie, pokazywanie, sciemnianie, a działania zero. Pokaż coś konkretnego co zrobiłeś poza gadaniem.W ciemno nigdzie się nie będę dołanczała. [/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

yoreczko, żeby nie być gołosłownym to powiem Ci, że np wysyłałem pisma do Rzecznika Praw Obywatelskich p. profesora Andrzeja Zolla, pisałem pisma do Prezydenta miasta Warszawa, na moja prośbę interpelację do RPO składał poseł PiS Waldemar Andzel a teraz sprawą zajmuje się kolejny prawnik, którego udało mi się zainteresować sprawą. jest jednak w tym wszystkim jedno "ale" a mmianowicie to, że nikomu innemu się nie chce tym zajmować. Większość uważa, ze tak jest fajnie i żyje w błogiej nieświadomości jak super jest w ZkwP i FCI nie zwracają cuwagia na takie "malutkie" uchybienia jak dyskryminacja innych prawnie zarejestrowanych organizacji kynologuicznych działających na terenie naszego kraju. Jak widzisz sama, samemu jest ciężko zdziałać ale jeśli będzie większa ilosc zainteresowanych osób to może dałoby się zmienić panujący w FCI i ZKwP totalitarny ustrój rodem z Bialorusiu ale jesli będzie się tak podchodzic jak Ty podchodzisz to nic nie zrobimy i pamiątka nadająca sie do muzeum socrealizmu dalej będzie się miała znakomicie. tym samym przemyśl sobie to co napisałem a dopiero potem zabieraj głos i dopiero potem mnie rozliczaj jak napisała Ci powyżej Mraulina.

Link to comment
Share on other sites

yoreczka, ludziom jak pisałem powyżej jest wygodnie żyć w takim totalitaryźmie i uważają, że jest wszystko ok bo nie są ciekawi świata i nie myślą nowocześnie. Więc po co mieliby się angażować w coś nowego skoro "jest fajnie" jak jest? Ja tego nie rozumiem i cieszę się, że jest przynajmniej jeden prawnik, który zaintersował się moim problemem podobnie jak poseł W. Andzel, który takzę chcial mi pomóc. Poza tym, na bezczynnośc w tym zakresie wpływa nieświadomość na to, ze poza FCI i ZKwP może jeszcze istnieć coś innego a takze lęk przez ukaraniem przez ZkwP np za wystawianie psów na wystawach innych niż FCI i ZKwP bez względu na to czy jest to zgodne z obowiązującym prawem polskim czy też nie. Mam nadzieje, że wyjaśniłem Ci to o co prosiłaś.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...