Jump to content
Dogomania

ACE - PKPR


agamblu

Recommended Posts

  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja się nie obrażam.
Ja mam pretensje do tych, którzy dużo gadają a nic nie robią.

PKPR powstał na gruncie zdrowego buntu i niewiary w możliwości zmian.

Alergiczna reakcja ZK na PKPR jest nie na miejscu.
Trzeba umieć się przyznać do własnych błędów.

Link to comment
Share on other sites

Mraulino, ja chciałbym zmian i robić coś w tym kierunku ale jak jestem jeden sam i nie mam żadnego poparcia ze strony innych zapaleńców to moje wysiłki i tak idą na marne i jedno co mi pozostaje to pisać na forum i uświadamiać innych jak jest i wzywać do działania bo takie nagłaśnianie tematu może kiedyś wyda plon w postaci zmian na scenie kynologicnzej w naszym kraju. Potrzebny jes tnam tu drugi Wałęsa i drugi Palikot -jeden charyzmatyk do rozmów a drugi do nagłasniania tematu.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

4 czerwca 1989 roku skończył się w Polsce komunizm - tymi słowami (nieco parafrazowanymi przez mnie) znana aktorka Joanna Szczepkowska oznajmiła w TVP koniec pewnej epoki ale chyba nie przypuszczała, że... komunizm ukryje się i znajdzie swoją ostoję w Związku Kynologicznym w Polsce i podobnych mu organizacjach o czym świadczą wprowadzone właśnie w tym roku (dokładniej na przełomie 88 i 89 toku) zapisy statutowe zabraniające równoczesnej przynależności do innych krajowych organizacji kynologicznych w celu "ochrony pogłowia" i "dorobku hodowlanego", który i tak jest niszczony przez nieuczciwych ludzi uważających się za hodowców a tak na prawdę sprowadzające się do ubezwłasnowalniania członków tej organizacji, nie dając prawa do prawdziwego wyboru a tylko wybór ograniczony na zasadzie "albo jesteś z nami albo przeciw nam". Dla tych, którym się to nie podoba i mają jeszcze ochotę i siły do walki o zmiany w tym stowarzyszeniu i polskiej kynologii dedykuję fragment sławnej solidarnościowej pieśni pt "Mury":

"Wyrwij murom zęby krat, zerwij kajdany połam bat
a mury runą, runą, runa i pogrzebią stary świat..."

Link to comment
Share on other sites

@Azawakh

Siema, trochę tu przesadziłeś/aś. Polityka, ustrój i orientacja czy kolor skóry nie ma wiele wspólnego z posiadaniem oraz hodowlą psów. Solidarność i politycy, komuna również - osobiście jestem apolityczną jednostką, której wszystko jedno czy Wałęsa był i będzie czy nie...

Wprawdzie ZKwP to relikt minionej epoki, ale złe rzeczy jakie się dzieją w tej organizacji nie są spowodowane zmianą ustroju...To ludzie i tylko ludzie...

Widzę Twoje zacięcie i popieram w 100% tach, ale nie odchodźmy za daleko od meritum...tu umieszczanych tematów. To są psy...śmierdziuszkające i liniejące, mające w dupie Solidarność i KCPZPR, zaręczam ...

Link to comment
Share on other sites

Chima, ale to jest komunizm w mikroskali i ma to odzwierciedlenie w "dużej" polityce i samo to, ze ZKwP jest reliktem poprzedniej epoki świadczy już o tym, iż jednak nie odchodzę od poruszanych tu spraw bo demokracja opiera się na wolnych wyborach a ZKwP nie daje takiego wolnego wyboru więc jak inaczej mam to nazwać jak ostatniąostoją komunizmu i totalitaryzmu?

Link to comment
Share on other sites

@Azawakh

Cześć, nie potępiam analogii, prawidłowa jest bowiem. Jednak szkoda życia i baterii na tego typu przeniesienia logiczne. Polityka czy dawniej czy dzisiaj to raczej szambo i zbieranina ludzi o bardzo niskiej samoocenie posiadających mega ego, tak było jest i będzie. Psy natomiast to pasja, to żywe stworzenia, które w naszym kraju nadal prawnie mają status mebla...tu powinny rozpocząć się zmiany. Zakaz sprzedaży szczeniąt na bazarach i pod wystawami, oraz większe dotacje na schrony, ale nie na kasę dla pracowników, a na obowiązkową sterylizację, tak żeby ani jedno zwierzę nie trafiało do ludzi w kondycji produkcyjnej...

Mamy niezbywalne prawo wolności wyboru zrzeszania się i stowarzyszania, mamy prawo wstapić i wystąpić z każdej organizacji bez jakichkolwiek konsekwencji prawnych jak i społecznych. ZKwP nie stoi wyrzej od prawa polskiego jaki i konstytucji, to jest oczywiste, należy tylko to umiejętnie przekazać nowym i wszystkim, którzy się chcą ze struktór ZK wypisać...mają do tego prawo, mają prawo wstąpić do każdej organizacji kynologicznej na świecie, a już ich sprawą jest dokonanie wyboru czy będzie to organizacja w strukturze FCI...


I co najważniejsze mamy wszyscy prawo o tym publicznie pisać i mówić ...

Link to comment
Share on other sites

W teorii mamy wstąpić albo wystąpić z każdej organizacji kynologicznej ale pod warunkiem, że... nie jest to żadna inna krajowa organizacja kynologiczna a więc jest to prawo tylko iluzoryczne bo ograniczone zapisami statutowymi naciąganymi w stosunku do ustawy Prawo o stowarzyszeniach i Ustawy zasadniczej. A konsekwencje prawne po wstąpieniu do jakiejś organizacji innej niż FCI i ZKwP? oczywiście, że są wywalenie na zbity pysk! I co Ty na to Chima? Chyba mi teraz przyznasz rację, że ZKwP stoi wyżej niż prawo polskie, ustawowe i konstytucyjne? Ustawa mówi inaczej a ZKwP robi inaczej. Więc gdzie ta wolność pytam się?

Link to comment
Share on other sites

@Azawakh

To nie do końca jest tak. W Statucie i Regulaminie ZK jest zapis o zakazie przynależności do innych organizacji kynologicznych. Wstępując do ZK wiemy o tym, nie wyobrażam sobie, że ktoś nie wie co robi wstępując do jakiejkolwiek organizacji czy stowarzyszenia. Wystąpić z ZKwP może każdy kiedy tylko chce. Tu ZK nie ma prawa absolutnie żadnej ingerencji, my i tylko my decydujemy w jakiej organizacji hodujemy psy. Większość organizacji, że tak ujmę alternatywnych to struktur ZK i FCI nostryfikuje bez problemów rodowdy eksportowe FCI więc w tą stronę to żaden problem, w drugą stronę faktycznie się nie da...

Inna bajka, że ZKwP ma generalnie i permanentnie w dupie swoich członków...Chce wydoić wszystkich zanim się połapią co jest grane, a później psychologiczne zagrywki i groźba paluszkiem robią swoje...Tu Masz zdecydowanie rację...

Mnie dzisiaj to już zwyczajnie bawi, nauczyłem się omijać do postkomunistyczne gówno z gracją kierowcy formuły 1wszej hihihihihih :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Azawakh']W teorii mamy wstąpić albo wystąpić z każdej organizacji kynologicznej ale pod warunkiem, że... nie jest to żadna inna krajowa organizacja kynologiczna a więc [B]jest to prawo tylko iluzoryczne bo ograniczone zapisami statutowymi naciąganymi w stosunku do ustawy[/B] Prawo o stowarzyszeniach i Ustawy zasadniczej. A konsekwencje prawne po wstąpieniu do jakiejś organizacji innej niż FCI i ZKwP? oczywiście, że są wywalenie na zbity pysk! I co Ty na to Chima? Chyba mi teraz przyznasz rację, że ZKwP stoi wyżej niż prawo polskie, ustawowe i konstytucyjne? Ustawa mówi inaczej a ZKwP robi inaczej. [B]Więc gdzie ta wolność pytam się?[/B] [/quote]

Człowieku, strasznie piszczysz. :shake: Facet jesteś czy baba, bo sama już nie wiem? Wolność może trochę dziwna ale jest i polega na tym, że kiedy wstąpisz równolegle do konkurencyjnej organizacji kynologicznej, a ZKWP ciebie wywali z naruszeniem postanowień ustawy, to masz prawo wystąpić do sądu z pozwem przeciwko ZKWP, i sąd rozstrzygnie spór. Mam nadzieję, że po twojej myśli. To jest jakaś wolność.

Trochę to zawiłe i skomplikowane ale w przeciwnym razie nie byłoby żadnego uzasadnienia do tego aby w Polsce było czynnych zawodowo 10.0000 sędziów, a np. w Wielkiej Brytanii tylko 2.000.
[FONT=Verdana]Do tego, nasi sędziowie są w cholerę zawaleni robotą, zapracowani i ich zdaniem, marnie opłacani! Taki system paranormalny. :p[/FONT]

[FONT=Verdana]Tylko nie zapomnij jutro lecieć na wybory, bo znowu zwalą na ciebie, że nam źle idzie...:evil_lol:[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Chima a czy sprawdzałeś czy ten zapis zabraniający przynależności do innych krajowych organizacji kynologicznych jest w 100% zgodny z prawem powszechnie panującym w Polsce, czy nie jest on naciągany i czy nie jest on tylko po to wprowadzony, żeby jak sam piszesz "doić" członków a nie chronić w żaden sposób hodowlę (bo i tak ci członkowie należący do jednej słusznej organizacji kryją i rozmnażają psy na lewo bez rodowodów) i podnosić jakość pogłowia? Nie do końca prawdą jest także to, że tylko my decydujemy w jakiej organizacji hodujemy czy tez mamy zarejestrowane psy bo jeśli ja chcę mieć swoje psy zarejestrowane choćby dla swojego kaprysu (mam na to kasę i stać mnie) w ZKwP i PKPR (nie koniecnzie te same, moga byc różne na zasadzie doberman w PKPR a beauceron w zKwP) a nie mohgę to ktoś inny zmusza mnei do ograniczonego wyboru na zasadzie albo z nami albo przeciw nam - metodzie stosowanej przez hitlerowców.
Jeżeli uwazasz i masz dowody na to, że w 1000% jesteś pewny, ze jest to zgodne z prawem to zamykamy wszystkie wątki o PKPR i pozostałych organizacjach kynologicznych i zajmujmy się tylko ZKwP bo jest największy, najstarszy, ma najwięcej wystaw w roku no i co najważniejsze przynależy do jednej słusznej FCI.
Niceravik, masz rację, że jkest to dziwna wolność i już się zastanawiałem nawet i rozważałem rownież i takie rozwiązanei problemu ale jeszcze się wstrzymałem i szukam nieco innego mniej drastycznego co nie znaczy, że nia mam zamairu pdoać ZKwP do sądu własnie w tej sprawie. Ale to wymaga przygotowania i ludzi myślących podobnie jak ja. A co do wyborów to oczywiście pójdę bo to mójobowiązek obywatelski i to może dizęki europosłom uda się coś zmienic na plus w naszej krajowej kynologii tak aby była lepiej dostosowana nei do prawa FCI a prawa unijnego, które powinno (przynajmniej w Unii) stać powyżej i to FCI powinna się dostosować a nie odwrotnie.

Link to comment
Share on other sites

@Azawakh

Napewno każda organizacja może umieścić taki zapis w swoim statucie/regulaminie. Jednak w Polsce jest to nadinterpretowane.

Powinno obowiązywać prawo, które pozwala na wolność wyboru tak jak piszesz, jeden pies w ZK drugi w PKPR. To nasze psy, nasza sprawa i nasza decyzja...ani rząd, a tym bardziej ZK nie ma prawa ingerencji w prawo własności jeżeli nie jest łamane prawo polskie...

Tu jest problem, ZK wydaje się, że dyktuje prawo, a tak napewno nie jest nie było i napewno nie będzie. To my decydujemy czy rejestrujemy psa w ZK i czy opłacami składkę członkowską, oni nie mają tu nic dosłownie do powiedzenia.

Link to comment
Share on other sites

No właśnie, ustawa wyraźnie reguluje na jakich podstawach i kiedy organizacja może sobie dać taki zapis w regulaminie i statucie i znaczy to, ze nie każda organizacja ma do tego prawo. Poczytaj dokładnie ustawę a sam zobaczysz na jakich zasadach się to odbywa. A ZKwP jako organizacja działająca na zasadach ogólnych nie ma takiego prawa i tu jest problem bo prawo sobie naciąga do swoich celówo czym dowiedziałem się z rozmowy z naszym mecenasem w pracy. No i efekt jest taki, ze my niemamy nic do powiedzenia a ZKwP własnie dydktuje prawo bez względu czy tak może robić czy też nie.

Link to comment
Share on other sites

@Azawakh

Znam te zapisy i wiem gdzie są luki prawne. Cały problem polega na tym, że świat i sama europa włącznie z Polską poszły do przodu maxymalnie, a regulacje zapisane w świętej księdze samych praw ZK pozostały w latach ciemnoty i komunizmu poprzedniej epoki, mnie to nie dziwi, znam swój kraj, ale dziwi mnie i to bardzo, że nikt do tej pory nie nakazał zmian martwych i nielegalnych regulacji w tej organizacji...to jest niepokojące...myślę, że same konieczne zmiany w ZK to jedno, a uregulowanie tego prawnie to inna bajka...

btw. czytam uważnie wątek o dużych hodowlach, mimo, że z pewnych powodów się nie wypowiadałem na nim, poczytaj sam zauważysz gdzie jest problem i jak ciężko zdefinować tego/tych, którzy naginają prawo do swych celów...i jak to wszystko jest niestabilne...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Azawakh']No właśnie, ustawa wyraźnie reguluje na jakich podstawach i kiedy organizacja może sobie dać taki zapis w regulaminie i statucie i znaczy to, ze nie każda organizacja ma do tego prawo. Poczytaj dokładnie ustawę a sam zobaczysz na jakich zasadach się to odbywa. A ZKwP jako organizacja działająca na zasadach ogólnych nie ma takiego prawa...[/quote]

[FONT=Verdana]Na to jest prosty sposób:[/FONT]
[FONT=Verdana]1.będąc w ZKWP, zapisujesz się do PKPR,[/FONT]
[FONT=Verdana]2.informujesz o tym zarząd ZKWP,[/FONT]
[FONT=Verdana]3.czekasz na reakcję, [/FONT]
[FONT=Verdana]4.wywalą, występujesz do sądu z pozwem przeciw ZKWP,[/FONT]
[FONT=Verdana]5.sąd musi poddać analizie kwity i wydać wyrok.[/FONT]
[FONT=Verdana] [/FONT]
[FONT=Verdana]Tylko 5 kroków... do wolności.:lol:[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Niceravik, Chima, żeby to było aż takie łatwe to już dawno bym to uczynił ale na razie muszę zebrać siły do tej akcji a to wymaga czasu imądtych ludzi zainteresiowanych tematem a póki co, malo kogo to obchodzi więc czekam...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Azawakh']Niceravik, Chima, żeby to było aż takie łatwe to już dawno bym to uczynił ale na razie [B]muszę zebrać siły[/B] do tej akcji a to wymaga czasu imądtych ludzi zainteresiowanych tematem a póki co, malo kogo to obchodzi więc czekam...[/quote]
Zebrać siły? Do czego????:shake:
Kordian jesteś czy jak?

Pokaż chociaż jedną lukę w moim rozumowaniu.
Algorytm jest prosty.

Link to comment
Share on other sites

@Azawakh

Nie przypadkiem naprowadzam i Ciebie i innych na temat Duże Hodowle, łatwiej będzie zrozumieć mechanizm...jaki trzyma ZK na powierzchni, chociaż kupa w basenie też pływa, a nie hoduje psów hehehehehehe :razz:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...