Jump to content
Dogomania

Jak wozicie swoje psy?


ligea

Recommended Posts

Moje psy jeżdżą w bagażniku! Wydaje mi się to bepieczne ponieważ jest pewność że nie przelecą przez siedzenie do przodu np w czasie hamowania!
jak któryś podróżuje na siedzeniu(rzadko się to zdarza) to przypinam go pasami dla psów! takie pasy są ogólnie dotępne!

Link to comment
Share on other sites

mój na razie mało jezdzi tak więc jeśli już się to zdarza,siedzi sobie z kimś na tylnim siedzeniu grzecznie jednak bez jakichkolwiek zabezpieczeń:shake:zamierzam to oczywiście zmienić bo weszłam w posiadanie nowego rydwanu;)

Link to comment
Share on other sites

My podróżujemy w pasach ;) Sabusia od małego jeździ w szeleczkach przypięta pasami... Przekonałam się na własnej skórze, że pasy u psa to podstawa. Niestety nigdy pewności nie ma na kogo się na drodze natkniemy i czy nie przyjdzie gwałtownie hamować... Poza tym nie wiem czy nie ma już obowiązku wożenia psa w pasach.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ligea']Chodzi mi o samochód. W bagażniku? Macie jakieś specjalne zabezpieczenia?[/quote]

Oj, to bardzo ważny temat, dobrze że ligea go założyła:lol:

Mam duże kombi i Medor zawsze siedzi z tyłu, w bagażniku. A właściwie zawsze tam leży. Jak tylko wskoczy, to się kładzie i tak już zostaje, aż samochód zatrzyma się na dobre. Ale właśnie całkiem niedawno pomyślałam, że może warto by zainteresować się pasami dla niego. Jak dobieraliście pasy? Czy to duży ambaras zainstalować je w bagażniku kombi? I czy jest jakiś kłopot, żeby przepinać je do innego samochodu?

Link to comment
Share on other sites

Tina na początku jeździła z tyłu na siedzeniu, nawet matę kupiłem, ale nie zdążyłem jej rozłożyć :) teraz Tina może jeździć wszędzie, ale nie na siedzeniach, najbardziej lubimy jak Tina wchodzi na miejsce nóg pasażera - obok mnie, tam zwinie się w kulkę, albo kładzie łeb na siedzeniu i możemy jechać :D

Link to comment
Share on other sites

U mnie tylne siedzenie odpada - potomstwo tez gdzieś trzeba upchnąć. Mam kombiaka z kratką - także psina nie wyleci. Czy są jakieś specjalne szelki do bagażnika, żeby w razie gwałtownego hamowania zwierz sobie krzywdy nie zrobił?
Póki będzie mały, też będzie jeździł "pod nogami". Ale z tego co widzę, niedługo. Strasznie szybko te labuśki rosną :evil_lol: . Porównałam sobie u hodowcy sześciotygodniowego i trzymiesięcznego i takie miałam oczy :crazyeye:
Czy karmę kupujecie na palety??

Link to comment
Share on other sites

nie spotkałam się jeszcze z pasami bagażnikowymi,jedynie tylnosiedzeniowymi;)ale może po prostu za mało wiem;)
taaa....wszyscy na osiedlu regularnie kontrolują postępy Fadosława we wzroście i nie mogą uwierzyć,że to ten sam pies:o
jak był malutki,kupowałam "na raty" trochę karmy na wagę i to było stosunkowo wygodne.teraz,kiedy 7miesięczny potwór je za pięciu,o wiele bardziej praktyczne okazuje się kupno karmy w ilości hurt:loveu:w tej chwili pochłania jakieś 3/4 kg na dzień(potem na pewno mniej)więc w miesiąc wtrząśnie w sumie jakieś 15 kilo:loveu:

Link to comment
Share on other sites

Drago ma szalki z przypinką do pasów i podróżuje na tylnym siedzeniu. Generalnie wiekszość czasu leży i wogóle się nie kręci jednak profilaktycznie mimo wszystko zapinam, bo to zawsze dodatkowe zabezpieczenie w razie nagłego hamowania

Link to comment
Share on other sites

Lukas jeździ na tylnym siedzeniu. Niestety nie przypięty do niczego, bo mam Forda, a na Forda nie ma psich pasów(inne wpięcie) :roll:

Na szczęscie w przyszłym roku zmieniamy samochód, wiec pies będzie jeździł przypięty do pasów, ktore leżą nieużywane w domu od dwóch lat. :cool1:
Będziemy chyba mieli combi, ale i tak nie wrzucę go do bagażnika. Często zdarza się, ze ktoś walnie w tył. Wolę wtedy nie myślec, co moze stać sie z psem.

Link to comment
Share on other sites

irish wozimy na tylnych siedzeniach samochodu, ma specjalna mate zakladana na zaglowki siedzen tylnych i przednich oraz zapiecie-jak od pasow-do szelek (szelki ma tylko w podrozy) tak ze siedzi posrodku

wczesniej jezdzila w tyle samochodu za kratkami ale drugie rozwiazanie jest lepsze gdyz wtedy woli lezec i jest stabilniejsza, ma tez mniejsza przestrzen przez co nie chce chodzic. Wczesniej przemieszczala sie i ta duza swoboda powodowala ze przy mocniejszym zakrecie przewracala sie

Link to comment
Share on other sites

ja mam zwykłe osobowe auto więc kupiłam psie pasy bezpieczeństwa firmy TRIXIE :razz: są to szeleczki z takim pasem - z jedej strony się zaczepia do tych szelek a z drugiej jest taka końcówka która wygląda jak w normalnych pasach bezpieczeństwa (masło maslane troche xP)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Duży zazwyczaj jeździ w klatce, a mała albo z przodu pod nogami pasażera, albo za tylnym siedzeniem w parterze. Mam pasy, ale ciężko zapewnić jej komfort w pasach, kiedy się tak układa na podłodze. To jej ulubiona miejscówka.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='blanol']Ja też chciałabym wozić w bagażniku (terenowy), bo z tyłu dzieci siedza, ale mam wrażenie, że psina będzie sie przewalać na każdym zakręcie, jak nie bedzie przypiety[/quote]

Medor zawsze siedzi w bagażniku (i ja, i mąż mamy kombi), nawet jak tylne siedzenia są wolne. Szybko się tego nauczył - samochód rusza - on się kładzie. Inna sprawa, że jak jadę z psem, to jadę ostrożniej - bez mocnego hamowania, łagodnie biorę zakręty.

Ale wożenie w bagażniku ma nie tylko tę wadę, że nie można psa przypiąć - tam jest bardzo gorąco. Mój samochód nie ma klimy, więc jak odstatnio w upalny dzień jechałam z psem w kilkugodzinną podróż, "przesadziłam" go na tył. Ułożył się trochę dziwnie, bo tyłek miał na siedzeniu, a łeb i przednie łapy, tam, gdzie moje dzieci zwykle mają nogi.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...