Jump to content
Dogomania

Dlaczego nie gotujecie?


dagaz

Recommended Posts

Witam Argo!I dzieki za info! Zgadzam sie z Toba co do kaszy gryczanej.Podawalam mojej bordozce do niedawna na zmiane kasza gryczana-ryz brazowy ale po przeczytaniu artykulu odstawilam kasze.Jestem przekonana ze ryz jej wystarczya dodatkowo poza posilkami dostaje preparat min-wit.Beaphar Irish Cal.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 468
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A Gafel dostaje suchą karmę Gilpa + stymulatorki rozwoju chrząstki + dodatki jako nagrody (marchewka, twarożek, etc). Moja mama - miłośniczka Gafla gotuje mu łapki kurze i część z nich idzie na galaretkę dla gafla, a bonusowo dorzucamy mu chrząstki z tych łapek. Może za bardzo boimy się o jego stawy?

A nie gotuję bo nie mam czasu i jestem z tych co uważają, że jedzonko trzebaby gotować z tabelkami.

kokos&gafel

Link to comment
Share on other sites

Eukanuba to chyba najbardziej kontrowersyjna karma - ma wielu zwolenników ale przeciwników tez jej nie brakuje, również wśród sklepikarzy, którzy nia a handlują (bo jest popyt). Wiele psiaków znajomych miało po niej ogromne uczulenia, a było to związane z przeniesieniem fabryki (chyba na Węgry).

Co do Hill'sa to wszyscy bez wyjątku uważają, że nie ma lepszej karmy, a przy tej cenie zaczyna kusić

Natomiast cena wspomnianej Eukanuby (220) jest rzeczywiście atrakcyjna.

Mój Gafel dzisiaj jako przysmaki zajadał Royala labrador 30 i bardzo mu smakowały. Za to mam teraz w domu biegająca na 4 łapach fabrykę gazów bojowych o dużej wydajnosci

Pozdrawiamy

Link to comment
Share on other sites

Mamy tak wysokie stężenie, ze boje się zapalić światło, natomiast na zewnatrz jest tak zimno, że aż strach otworzyć okno - lepszy ciepły smrodek...

A ACANA dla gazowników?

Jedynym plusem tych gazów bojowych jest ich mała podatność na dyfuzję - snują sie po podłodze i jeśli się tylko nie chodzi po pomieszczeniach nie są wzbijane do góry...

Pozdrawiamy

Link to comment
Share on other sites

Ja nie gotuję, generalnie sunia jest na suchej karmie polanej łyżką oleju. Wygląda i czuje się bardzo dobrze. Przy jedzeniu nie marudzi. Czasami dostaje gotowane i jest to dla niej przeważnie nagroda np. po ciężkim dniu. W wieku młodzieńczym, będąc na suchej karmie miała nawet nadwagę i w tej chwili musimy pilnować linii. I jakoś łatwiej mi upilnować podając jej odpowiednią ilość suchego.

pozdrawiamy

Link to comment
Share on other sites

Mój Gafel dzisiaj jako przysmaki zajadał Royala labrador 30 i bardzo mu smakowały. Za to mam teraz w domu biegająca na 4 łapach fabrykę gazów bojowych o dużej wydajnosci

Pozdrawiamy

Znam ten ból, mój Leon produkował się wczoraj (raczej nie z powodu karmy, lecz na skutek nadmiernej ekscytacji), niestety na miejsce ekscesów wybrał miejski autobus. Spieszyło nam się bardzo, więc nie wysiedliśmy po drodze, ale co przeżyłam to moje :oops: .

Link to comment
Share on other sites

Kokos, czy Acana dla gazowników to nie wiem :niewiem: Ale słyszałam, że to dobra karma :D

Mokka, a ludzie w autobusie wiedzieli, że to pies?, :D Bo jak nie to trzeba było głupa palić, albo najlepiej głośno skomentować, co za chamstwo autobusami jeździ. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Axlowi gotuję od czasu choroby, gdy doszło do napięcia mięśni pyska i nie mógł wogóle nic gryżć.

Dostaje ryż+ mięsko ( mielone z filetów z kurczaka lub jagnięcinę)+ łyżka oliwy z oliwek. Witamin nie dorzucam, ponieważ dostaje oddzielnie w tabletkach.

Link to comment
Share on other sites

ja moim psom tez gotowalam , gotuje i gotowac bede......

tak jak wspominala PIKA kiedys nikt nie slyszal o gotowych karmach a psy byly od zawsze i jakos z powodu braku suszu nie ubolewaly

suche karmy owszem sa wygodne ale nikt mi nie przetlumaczy ze sa lepsze od naturalnego pokarmu

nie znaczy to ze suchych karm unikam jak diabel swieconej wody bo np w czasie wyjazdow wakacyjnych z psami raczej nie wyobrazam sobie siedzenia nad butla gazowa pod namiocikiem w celu ugotowania gara psiej zupy :lol:

skoro w czasie urlopow moja rodzina zywi sie ,, suchym zarciem'' w postaci goracych kubkow czy innych smakolykow :wink: to moje psy tez przez ten krotki okres czasu moga.... jak urlop to urlop

staram sie jednak podrzucac im przynajmniej kilka razy w tygodniu jakies miesko

jednak normalnie karmie je przygotowanym przez siebie jedzeniem(1xdziennie)

susz maja natomiast w miskach na zasadzie dojadania... kiedy chca i ile chca :fadein:

a & malamuty

Link to comment
Share on other sites

Eukanuba to chyba najbardziej kontrowersyjna karma -

... :confused:

Jest to karma z 'gornej' półki niewatpliwie.A opinie 'sklepikarzy' :hmmmm: ..cóz, sam wybierasz a skoro jesteś zwolennikiem 'tabelek' ... to....? :hmmmm:

Mój Gafel dzisiaj jako przysmaki zajadał Royala labrador 30 i bardzo mu smakowały. ...

Nie watpie,że smakowało :lol:

Argo 'wypluwał' Eukanube i wyjadał RC 8)

Aleee :hmmmm: ... RC 30 jest dla dorosłych labów.Tych, które skończyły 15 miesięcy.No i jest dostepna 'odmiana' TEJ karmy :lol: - jeszcze bogatsza w witaminy i 'smarowidła'dla stwów labów :wink: :

:hand:

Link to comment
Share on other sites

Mój psiur wsuwa Eukanubę senior i się nie skarży. Zresztą niechby spróbowała, gdy pańcia się rujnuje na drogą karmę :wink:.

Dlaczego nie gotuję - bo nie lubię :P.

No czasami mi się zdaża ugotować... ryż lub kaszę z torebki i wymieszać z mięsem z puszki :P. To tak co by zrobić psiurowi przyjemność :).

Link to comment
Share on other sites

Ja tez gotuję! Prawie wszystkie obiadki! Ale nowością dla mnie jest siemię lniane, które dodajecie do jedzonka. Kompletnie o nim nie wiedziałam. Ale w jakiej postaci jest dodawane? Ziarenka, parzone, czy zmielone? Może to jest klucz do mojego kompletnie "niegazowanego" Milka? Ale chyba nie... Bo ono pewnie na sierść dobrze robi

Pozdrawiamy A&M

Link to comment
Share on other sites

Wywołałam temat gotowania dla psów, bo widzę na forum, jak wiele problemów psiarze mają ze skórą, wątrobą czy nerkami swoich psiaków, a części z nich można uniknąć stosując żywienie naturalne.Ja swojemu poprzedniemu b.rasowemu cockerowi gotowałam 17 lat i obecnemu 7mies. goldenowi też gotuję. Wszystkim polecam stronę o goldenach, www. goldenretriever.pl ,gdzie w dziale żywienie są ważne dla wszystkich psiarzy inform. na temat suchej karmy(badania przeprowadzone w Polsce) oraz streszczenie artykułu Wendy Volhard(od 30 lat hoduje psy) o jedzonku, a także fajna wypowiedż weterynarki o karmieniu naszych najmilszych.

Link to comment
Share on other sites

a także fajna wypowiedż weterynarki o karmieniu naszych najmilszych.

Poprosze o namiary na ten artykul, bo chyba jest to ten, ktorego tak dlugo szukalam po necie... :wink:

Oki, juz znalazlam, to ten "Co jedza psy" uwazam ze jest swietny! Polecam kazdemu !

Link to comment
Share on other sites

a także fajna wypowiedż weterynarki o karmieniu naszych najmilszych.

Poprosze o namiary na ten artykul, bo chyba jest to ten, ktorego tak dlugo szukalam po necie... :wink:

Oki, juz znalazlam, to ten "Co jedza psy" uwazam ze jest swietny! Polecam kazdemu !

PATI - a możesz dać namiary na ten artykuł?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...