Jump to content
Dogomania

Stefan - Burasek - podrzucony do lecznicy...zostaje u mnie na zawsze :)


Kejciu

Recommended Posts

Uwaga!!!!!  proszę kto może niech jeszcze wyśle mejla to naprawdę tylko ... minuta! a może uratowane , życie?! 

Doświadczenia na zwierzętach! więcej na wątku http://www.dogomania.com/forum/topic/144675-sos-bez-budy-na-%C5%82a%C5%84cuchu-dom-stoi-w%C5%82a%C5%9Bciciel-jest-pies-umiera-jamnica-podkarpackie/page-31

 

Doprawdy nie mogę uwierzyć, że w 21 wieku coś takiego chcą zrobić w kraju ponoć nowoczesnym, ponoć w Unii Europejskiej, w kraju ponoć ceniącym anjwyżej przykazania dekalogu itp.

 

Można przekopiować całą listę adresów do swojego e-maila (wszystkie razem jak leci), treść przekopiuj lub wpisz własną, podpisz się i wysyłasz.

 

Mam większą listę adresatów:

 

[email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]

 

 

Mam jeszcze inny tekst, krótki gdyż obawiam się, że ten dłuższy może przejść bez czytania:

"Szanowna Pani Senator/Szanowny Panie Senatorze,

Jako wyborca, składam niniejszym sprzeciw próbom wprowadzenia zmian w ustawie o ochronie zwierząt wykorzystywanych do celów naukowych lub edukacyjnych!

Zwracam się do z prośbą o odrzucenie poprawek do ustawy, które obniżą ochronę zwierząt doświadczalnych w Polsce.

Wprowadzenie ich jest nie tylko sprzeczne z Dyrektywą Parlamentu Europejskiego i Rady 2010/63/UE, sprzeczne z wolą narodu, którą wielokrotnie wyrazili Polacy podpisując petycje w tej sprawie, manifestując swą wolę na ulicach i wypowiadając się w internecie, ale i sprzeczne z obowiązującymi w naszym kraju od wieków zasadami miłosierdzia, zakazu zabijania i zadawania cierpienia. Jestem przeciwna wprowadzaniu tylnymi drzwiami, po cichu, za plecami społeczeństwa, zmian narażających nas Polaków na kpinę (i słuszną) na arenie międzynarodowej i tworzących z Polski kraju zaściankowego z przestarzałymi prawami.

Dokonano już tylu eksperymentów, że czas najwyższy, aby w dobie internetu naukowcy, zamiast zadawać znowu nieuzasadniony ból, usiedli przed komputerem i poszukali prac naukowych, w których identyczne eksperymenty są już opisane. W dobie internetu jest to zabawnie proste, wystarczy tylko chcieć.

Z poważaniem,"

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 263
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Problemów z pęcherzem znowu trochę było :( 3 razy musiałam łapać mocz co wcale nie jest łatwym zadaniem - pierwszy raz wyniki wyszły tragiczne, krew w moczu, mnóstwo struwitów i białko ponad 5000tys.. Za dwa dni powtórzyliśmy - białko ponad 5000, ph z 8 zeszło do 6,5 ( podaję mu l- methiocin na zakwaszanie moczu ) w związku z okropnym przekroczeniem białka mocz wysłano do laboratorium do Warszawy Po wyniki poszłam we wtorek bo nie doczekałam się telefonu :) I okazało się że ph zeszło do 5, struwitów brak a białko 5 - 6 jednostek w polu widzenia... warto nieraz ponowić badania bo jak widać " maszyny badające " nie zawsze prawidłowy wynik wskażą :( dużo stresu mnie to kosztowało - bo podejrzewaliśmy już problemy z nerkami....a to wiadomo jak zazwyczaj się u kotków kończy... Póki co Stefan cieszy się nową obróżką antystresową i wdycha kolejną porcję feliway z kontaktu :)próbując dokocić się z koleżanką kocią Ewcią :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Po ostatnim badaniu moczu zalecenie Doktora było takie że tabletki podajemy do końca marca - cały kwiecień odstawiamy i podajemy tylko karmę Urinary - i na koniec kwietnia oddajemy mocz do badania - tak też zrobiłam - czekamy na wyniki i zobaczymy co tam teraz w pęcherzu Ciciego się dzieje.
Pozatym koteły się dokociły - uwielbiają przesiadywać w otwartym oknie - bawią się, ganiają, tworzą stado :)
i straaaasznie gubią sierść:D

Link to comment
Share on other sites

Cudne zdjecia :)
A Ziutka to się tak nie boi zbliżać twarz do kota? , przecież może przegryźć grdykę i zamordować człowieka!

Ziutka to już tak zaprzyjaźniona z moimi tygrysami że traktują ją tak samo jak mnie ;D

Link to comment
Share on other sites

O, jak pięknie! :)

A u mnie dokocenie nie działa - Helena nadal prycha i syczy na Kocia, choć on w ogóle nie zwraca na nią uwagi :(

u mnie to był cały że tak powiem książkowy proces - bardzo długotrwały - ale jak widać skuteczny - u mojej siostry koty są 3 - i też w sumie rzucane na głęboką wodę bez takiego procesu jak u mnie - i leją się - potem spią obok - i potem znowu się leją...więc ich relacje nie są poprawne - u mnie nie ma bitew, lania sie i wojen ale to był naprawdę stresujący dla mnie i dla nich czas :-) ale udało się :-)warto było

Link to comment
Share on other sites

U mnie się szczęśliwie nie leją. Ale też razem nie śpią ;)

Kocio, mam wrażenie, pogodziłby się z każdym. Zresztą jak się przybłąkał do mojej mamy, tam już był kot, który też nie był zachwycony nowym towarzyszem i też mądry Kocio po prostu schodził mu z drogi.

Helena to jest niezwykle charakterna kocica. Taka, powiedziałabym "kocia" w 100%. Ma swój świat, swoje sprawy, a my jesteśmy tylko od wpuszczania/wypuszczania i napełniania miski. Dlatego tak bardzo mnie rozczulał Stefek. Teraz Kocio robi się do niego coraz bardziej podobny - jak już się wreszcie oswoił z nowym miejscem (co mu zajęło blisko 5 miesięcy) - zaczął się kumplować i z nami. Przychodzi na głaski, udeptuje, mruczy i jest bardzo kontaktowy :)

Link to comment
Share on other sites

Kurcze jak sobie pomyślę co czasem w tych główkach te czworonogi mają to łzy same napływają do oczu - poczuł się u Was bezpieczenie więc i zaczyna być coraz bardziej domowym pieszczoszkiem :)

 

i dobrze że swoje stare lata spędzi w ciepłym domu :)

 

 

ja ciekawa jestem co by było jakbym przyniosła kociaka do domu - ale narazie rozsądek wygrywa z ciekawością :D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Wyniki moczu są prawie prawidłowe - prawie - bo kilka struwitków było, ale nie ma tragedii jak wcześniej.

Dajemy l-methiocid co dwa dni no i nadal urinary :) od czasu do czasu coś normalnego do zjedzenia i powinno być ok :)

 

 

W niedzielę mieliśmy POA dla Ewci - jak dostanę zdjęcia z relacji to wstawię :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Elżbieta481

Hej

jakbyś Kejciu dała jakieś namiary to wyślę ,,małe conieco,,do konsumpcji dla kotków.Wczoraj podrzucono mi przesyłkę od Whiskasa(niewiele,bo niewiele,ale szkoda wywalać)Ja wiem,że Whiskas to nie jest rarytas,ale może byś była zainteresowana?Wcześniej też ktoś zostawił karmę-ja jeszcze coś dokupię i wysłałabym.

Ela

Link to comment
Share on other sites

Hej

jakbyś Kejciu dała jakieś namiary to wyślę ,,małe conieco,,do konsumpcji dla kotków.Wczoraj podrzucono mi przesyłkę od Whiskasa(niewiele,bo niewiele,ale szkoda wywalać)Ja wiem,że Whiskas to nie jest rarytas,ale może byś była zainteresowana?Wcześniej też ktoś zostawił karmę-ja jeszcze coś dokupię i wysłałabym.

Ela

Elu mówisz o takich reklamowych saszetkach wrzucanych do skrzynki na listy ?

też dostałam - nie chodzi o wybrzydzanie - ale pomyslałam że jesli chcesz mogę podac adres do Kwiaciarenki - u niej około 50 kotków - zawsze chętnie wszystko przyjmę ale jeśli Stefek został u mnie w DS to nie miałabym sumienia brać coś dla niego jak wiem że tak blisko jest tyle bezdomniaczków które takich rarytasów jak on nie mają :-(mało tego często brakuje wszystkiego :(

 

mogę podać oczywiście też swój adres i zawieźć sama przy okazji - jeśli takie rozwiązanie Ci odpowiada daj znać :)

Bardzo dziękuję że o mnie pomyślałaś :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Elżbieta481

Dziękuję.Podaj proszę jakikolwiek adres,bo to nie tylko te saszetki,ale i inne będą.Może być jak najbardziej do Kwiaciarenki,może być do Ciebie.Chciałabym aby jakiś kotek skorzystał.

Czekam na namiary.

Elżbieta

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...