Jump to content
Dogomania

Wyniucham ci szczęscie czyli BDT u Madie! Zapraszamy od 12 postu!


Madie

Recommended Posts

Ale nawijasz... jakd o dziecka :lol:
Nie bój się konfrontacji. Młoda jest w takim wieku, że sobie za dużo pozwala, a psy się boją jej pokazać, gdzie miejsce. Suki zazwyczaj lepiej pokazują, a krzywdy nie zrobią. Oczywiście znasz Pandę, więc sama podejmiesz decyzję, ale uważam, że duża, zrównoważona suka, nawet ta duża może jej po psiemu pokazać to i owo, oczywiście jeśli jest zrównoważona i wie, kiedy przestać. Mojemu właśnie leośka pokazała zębami podrostkowi z wielkimi jajami, że nie może sobie na tyle pozwalać, trochę go wryła w glebę, ale jak ten pokazał jej uległość - przestała. Od tamtej pory z szacunkiem odnosi sie do psów.
Myślę, że nie ma co czekać i ją ogłaszać, ale decyzja pozostaje do rozpatrzenia dla Dory.

Młoda jest urocza, to fakt. Widać, że niesmiała, ale urocza.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 422
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Napisałam ogłoszenie o Animce, już wystawiłam próbnie, ale zawsze mogę poprawić:)

[COLOR=#000000][FONT=Tahoma]Dom Tymczasowy Wyniucham Ci szczęście ma zaszczyt przedstawić do adopcji 3, 5 miesięczną suczkę - Animę.[/FONT][/COLOR]

[COLOR=#000000][FONT=Tahoma]Prosimy uważnie przeczytać poniższy tekst żeby uniknąć nieporozumień:)[/FONT][/COLOR]

[COLOR=#000000][FONT=Tahoma]O suczce:[/FONT][/COLOR]

[COLOR=#000000][FONT=Tahoma]Niebywale inteligentna, odważna, spokojna. Wychowana dotychczas wraz z mamą na jednej z lubelskich wsi nie znała miejskiego życia. Od wczoraj w Domu Tymczasowym w Warszawie szuka najlepszego właściciela.[/FONT][/COLOR]

[COLOR=#000000][FONT=Tahoma]Anima jest zaskakująco inteligentnym psem, uczy się błyskawicznie. W ciągu jednego dnia opanowała sygnalizowanie potrzeby załatwienia się na dworze ( nie zdarzył jej się żaden wypadek), nauczyła się wchodzić po stromych schodach, przesypiać całe noce w klatce kennelowej, pozostawiona sama w pokoju przez kilkadziesiąt minut wraz z zabawkami spokojnie zajmuje się sobą i nie niszczy. Koty ignoruje, nie gania za nimi, są poza jej zainteresowaniami. Do większych psów podchodzi ostrożnie. Znosi wszelkie zabiegi pielęgnacyjne ze spokojem, umie zachować się w samochodzie, jest przyjaźnie do dzieci, ale nade wszystko kocha towarzystwo opiekunów. [/FONT][/COLOR]

[COLOR=#000000][FONT=Tahoma]To prawdziwy psi Anioł, a swoim wyglądem powala na kolana. Rudo-wilczaste umaszczenie, różowo-brązowy nosek, piękne zielone oczy, długaśne rzęsy i mięciutki brzuszek to nieliczne z jej zalet. Anima będzie średniej wielkości psiakiem, już teraz waży około 10kg. [/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Tahoma]W tej chwili suczka jest odpchlona i odrobaczona, w najbliższym czasie czeka ją komplet szczepień.[/FONT][/COLOR]

[COLOR=#000000][FONT=Tahoma]Wady:[/FONT][/COLOR]

[COLOR=#000000][FONT=Tahoma]Pamiętajmy jednak, że posiadanie małego szczeniaka to nie tylko przyjemności. Truizm? Popatrzmy na wszystkie [/FONT][/COLOR]

[COLOR=#000000][FONT=Tahoma]porzucone z powodów "alergii", "wyjazdów za granicę" i "niewystarczającej ilości czasu" zwierzęta. Anima teraz [/FONT][/COLOR]

[COLOR=#000000][FONT=Tahoma]jest mała i grzeczna, ale niebawem urośnie i być może mimo całej miłości do świata i naprawdę zadziwiającego intelektu mogą jej się zdarzyć wypadki takie jak zjedzenie buta, obgryzienie ściany, czy płacz z samotności. [/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Tahoma]Rozważmy również naszą sytuację rodzinno-finansową. Jesteśmy dalecy od patrzenia komukolwiek do portfela-[/FONT][/COLOR]

[COLOR=#000000][FONT=Tahoma]naprawdę. Ale proszę zadać sobie pytanie, czy stać Was na niezapowiedziane wydatki rzędu 500zł na chorobę pokleszczową, czy jakieś droższe badanie, o pełnowartościowej(!) karmie czy komplecie szczepień nie [/FONT][/COLOR]

[COLOR=#000000][FONT=Tahoma]wspominając. [/FONT][/COLOR]

[COLOR=#000000][FONT=Tahoma]Kogo szukamy:[/FONT][/COLOR]

[COLOR=#000000][FONT=Tahoma]Szukamy dla Animy ludzi, którzy potraktują ją jak pełnoprawnego członka rodziny uwzględniając przy tym fakt, że jest to pies i może mieć troszkę inne potrzeby niż sobie wyobrażamy. Ludzi, którzy będą ją uczyć nowych rzeczy i czerpać radość ze wspólnie spędzonego czasu. Ludzi, którzy jak wyrośnie ze swojego dziecinnego futerka nie oddadzą jej jak niepotrzebny śmieć i zadbają przez cały okres życia o jej zdrowie. Ludzi dojrzałych ( niekoniecznie wiekiem:) ) zdecydowanych, najlepiej chociaż trochę znających psią psychikę i chcących przyjąć małą do swojego [/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Tahoma]życia na dobre i złe. [/FONT][/COLOR]

[COLOR=#000000][FONT=Tahoma]Warunki adopcji:[/FONT][/COLOR]

[COLOR=#000000][FONT=Tahoma]Jest nam obojętne, czy Anima będzie mieszkała w domu jednorodzinnym, czy zamieszka w blokach. Niezależnie [/FONT][/COLOR]

[COLOR=#000000][FONT=Tahoma]od warunków musi mieć zapewnioną odpowiednią dawkę ruchu i zajęć umysłowych. Może mieszkać zarówno z dziećmi (tymi młodszymi i starszymi) jak i innymi zwierzętami (psy/koty). Przypominamy, że niezależnie od rasy i wieku psa w kontaktach z małymi dziećmi potrzebny jest nieustanny nadzór. [/FONT][/COLOR]

[COLOR=#000000][FONT=Tahoma]Warunkiem adopcji suni jest:[/FONT][/COLOR]

[COLOR=#000000][FONT=Tahoma]- wypełnienie wysłanej przez nas ankiety przeadopcyjnej i odesłanie jej na nasz adres [/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Tahoma]-po pozytywnej weryfikacji, spacer/spotkanie zapoznawcze z sunią[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Tahoma]-dajemy 3 dni przerwy na zastanowienie się ( wszak co małe to zauroczy;) ) i jeśli opiekun jest pewny swojej decyzji przeprowadzamy wizytę przedadopcyjną wraz z psiakiem[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Tahoma]-po pozytywnej weryfikacji podpisujemy umowę adopcyjną, w której najważniejszymi punktami są:[/FONT][/COLOR]

[COLOR=#000000][FONT=Tahoma]+zobowiązanie się do sterylizacji suczki do 2 miesięcy po 1 cieczce[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Tahoma]+zobowiązanie się do ukończenia z Animą przynajmniej jednego szkolenia poza Psim Przedszkolem (ten pies jest wybitnie inteligentny, szkoda żeby zmarnował swój potencjał)[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Tahoma]+zobowiązanie się do pokrycia kosztów leczenie i hotelowania psiaka przez jeden miesiąc w przypadku zwrotu z adopcji, oraz wpłacenie umownej kary na wybraną fundację prozwierzecą. [/FONT][/COLOR]

[COLOR=#000000][FONT=Tahoma]Ostatni punkt zazwyczaj budzi sporo kontrowersji. Musicie nas zrozumieć. Dmuchamy, chuchamy, leczymy psy, znajdujemy im nowe domy ( szczeniakom łatwiej, bo ładne) a potem zdarza się "zwrot towaru". Już nie małe szczenię, często przerażone, niezsocjalizowane, chore. Chcemy w jak najlepszy sposób zabezpieczyć byt naszych tymczasowiczów. Ten punkt więc nie podlega negocjacjom. [/FONT][/COLOR]

[COLOR=#000000][FONT=Tahoma]Po wyadoptowaniu psiaka będziemy chcieli w ciągu jednego miesiąca przeprowadzić wizytę poadopcyjną. Liczymy też na kontakt ze strony przyszłego właściciela i chwalenie się co jakiś czas postępami małej. [/FONT][/COLOR]

[COLOR=#000000][FONT=Tahoma]Z uwagi na powyższe preferowane zamieszkanie przyszłych właścicieli to województwo mazowieckie. Anima będzie wydana za przysłowiową złotówkę. Na wszelki wypadek nadmieniam, że NIE wydajemy psów na łańcuch i do kojca. [/FONT][/COLOR]

[COLOR=#000000][FONT=Tahoma]Drogi Czytający, jeśli nie przeraziło Cię to co przeczytałeś, nie uważasz, że umowy adopcyjne to bzdury i śmieci i myślisz, że podołasz wychowywaniu Animy na szczęśliwego psa, zapraszam Cię do kontaktu:[/FONT][/COLOR]

[COLOR=#000000][FONT=Tahoma]mailowego lub[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Tahoma]telefon:501 892 722[/FONT][/COLOR]

[COLOR=#000000][FONT=Tahoma]pozdrawiam[/FONT][/COLOR]

[COLOR=#000000][FONT=Tahoma]Kinga[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Wow! Robi wrażenie, Madie... Ale i tak wszyscy się zakochają w tych pięknych uszach. ;);)
Niech Ty$ka oceni. Ona pisała dużo tekstów do ogłoszeń dla psiaków Dory. I pewnie nie tylko Dory.
A oczy Animy faktycznie zielone są? Bo na niektórych fotkach rzeczywiście tak wyglądają.
Te trzy szczeniaki mają piękne oczy. Ciekawe czy po mamie... :)

Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem fajne, ale za długie. Ludzie nie lubią dużo czytać. Jak widzą dużą ilośc tekstu, to wyłączają ogłoszenie. Testowałam to na braciach, stwierdzili, że skoro długi opis, tzn. że pies problematyczny i ten problem jest opisywany. Jestem pewna, że większość osób tak robi, bo moje obserwacje to potwierdzają.

Wypunktowałabym więc na początek zalety i wady konkretnie, czyli np.:
Zalety:
+ spokojna
+ radosna
+ inteligentna, szybko się uczy

Wady:
- trzeba ją wychować
- jak to szczeniak, gryzie meble, niszczy, sika...

Itd itd.
Potem dopieor albo zacząć o tym kto co i jak (jaki pies, ile ma, ile wązy, umaszczenie), opisać wady i zalety ładnie ze sobą wplecione, na sam koniec wymagania (umowa, wizyta itd) oraz dla kogo ten pies. Pominęłabym kwestie tego typu:
[QUOTE][COLOR=#000000][FONT=Tahoma]Pamiętajmy jednak, że posiadanie małego szczeniaka to nie tylko przyjemności. Truizm? Popatrzmy na wszystkie [/FONT][/COLOR]

[COLOR=#000000][FONT=Tahoma]porzucone z powodów "alergii", "wyjazdów za granicę" i "niewystarczającej ilości czasu" zwierzęta. Anima teraz [/FONT][/COLOR]

[COLOR=#000000][FONT=Tahoma]jest mała i grzeczna, ale niebawem urośnie i być może mimo całej miłości do świata i naprawdę zadziwiającego intelektu mogą jej się zdarzyć wypadki takie jak zjedzenie buta, obgryzienie ściany, czy płacz z samotności. [/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Tahoma]Rozważmy również naszą sytuację rodzinno-finansową. Jesteśmy dalecy od patrzenia komukolwiek do portfela-[/FONT][/COLOR]

[COLOR=#000000][FONT=Tahoma]naprawdę. Ale proszę zadać sobie pytanie, czy stać Was na niezapowiedziane wydatki rzędu 500zł na chorobę pokleszczową, czy jakieś droższe badanie, o pełnowartościowej(!) karmie czy komplecie szczepień nie [/FONT][/COLOR]

[COLOR=#000000][FONT=Tahoma]wspominając. [/FONT][/COLOR][/QUOTE]
Moralizatorstwo zostawmy do wizyty przed/adopcyjnej i rozmowy telefonciznej ;).

Aaaa, nie ograniczałabym się tylko do jednego województwa, naprawdę to zmniejsza szansę potencjalnych, wyśmienitych domów.

No... to się wymądrzyłam :p

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za rady - skorzystam:cool1:

Z resztą moje ogłoszenie byłoby sporo nieaktualne. Dziś po południu młodociany przestępca zwany Animą pokazał pazurki, i ząbki, tak naprawdę wszystko:) Anima zaczęła się wreszcie jak pies zachowywać, jak szczenię. Zaczęła więcej gadac mordując zabawki, rozpracowała klatkę, łóżeczko i posłanko się znudziło,t eraz fajny jest fotelik do gryzienia kostki...i fotelika.

Ząbki ma ostre bardzo, sprawdziłam dziś karmiąc w nagrodę mięskiem :)

W ogóle mi się wydaje, że szczyla mało je, ale może to dlatego, że mam sama dwie wielkie krowy;) Grunt, że ma humor, pije i normalnieje.

Jedyne co smutno to uległość przy lekko podniesionym tonie i unoszeniu ręki. Oblizywanie się, kładzenie, popuszczanie. Za nic.
TŻ rozpracował ją zabawką, teraz młoda jak go widzi z forkotem leci, wskakuje na kolanka daje buzi czeka za zabawkę i...mięsko:)

Link to comment
Share on other sites

Cudnie... :)
Taka uległośc jest częsta u psów "nieco" zaniedbanych... To się wypija z mlekiem mamy... A mama Animy nawet imienia nie ma... :sad:
I czasem to zostaje na zawsze.
Tak. Troszkę to smutne..., ale liczy się dobra przyszłośc Animy. Prawda, Madie? :)

Link to comment
Share on other sites

Witamy z rana:)

Młoda przespała dziś sobie równe 8h, obudziła mnie wyciem ( takim dosłownym, husky'owym wyciem i zażądała spaceru) Wyniosłam na zewnątrz, zrobiła co musiała i pognała do domku:) Prosto pod same drzwi mieszkania.

Niestety dziś jak i wczoraj w nocy w koopie białe rozczłonowane kawałki, pewnie tasiemiec wychodzi powoli. Rano spryskałam ją Advantixem + zrobiłam to samo z kotami. Wieczorem będę prała wszystkie posłania, kocyki, ręczniki, pluszaki i przemyję podłogę virkonem.

Natomiast apetycik dopisuje, humorek także. Zrobiliśmy wczoraj i dziś konfrontację ( tylko dla ludzi o mocnych nerwach;) ) i mimo, że wyglądało to groźne, dziś psy radzą sobie o wiele lepiej. Mimo, że pod kontrolą. Jakby kogoś interesowała jak przekonać młodego, ziejącego z nienawiści i zazdrości molosa do szczekającego i rzucającego się do pyska z zębami gówienka - służę radą:)

Jestem dumna i z Pandy z Animy, trochę pracy przed nami, ale obie strony będą miały z tego korzyści.

Dziś czeka nas jeszcze weterynarz, choć przyznam szczerze, mam bardzo mieszane uczucia. Bardzo. Z młodej wychodzą robale, mało ale wychodzą. Dopiero co odpchlona, a on każe szczepić. Powiedział, że konieczność. Tutaj się muszę jeszcze zastanowić. No i Pan przyjdzie do nas przed pracą, nie chcę jej do lecznicy zabierać.

Jak mi TŻ prześle zdjęcia z telefony to wstawię fotorelację:)

Dziękujemy za odwiedzinki

Link to comment
Share on other sites

Tak czytam o Animie i się w niej zakochuję, cudowna, mała suczynka. Bardzo inteligentna, więc z jednej strony suuper, z drugiej współczuję - mniemam, że będzie uczyła się tak samo szybko tych dobrych, jak i złych rzeczy :D
Skoro masz jakieś wątpliwości co do weta, myślę że zawsze można go zmienić. Niestety szczeniaki często są mocno zarobaczone i dopiero jak się tego paskudztwa pozbędzie, ja bym szczepiła.

Link to comment
Share on other sites

Tż ma o wiele lepszy aparat, nasze zdjęcia z dziś rano i z integracji:)

[IMG]http://i60.tinypic.com/2evg0zl.jpg[/IMG]

A kuku!

[IMG]http://i60.tinypic.com/rcmqde.jpg[/IMG]


Nie taka Panda groźna jak się wydaje
[IMG]http://i58.tinypic.com/14m5btk.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Muszę podmienić zdjęcia w ogłoszeniach, u siebie mam też jakieś z kotem:)

A to w kolorze zielenie specjalnie dla Elisabety:

[IMG]http://i59.tinypic.com/1zo7wiv.jpg[/IMG]

edit: na tym zdjęciu jej nos wygląda jak serduszko:loveu::loveu::loveu:

Link to comment
Share on other sites

Madie, dziękuję za Animę zielonooką, z nosem w kształcie serduszka... :loveu:
A Twój TŻ to chyba ma prawo do Swojego psa, prawda? :mad: Też Mu się coś od życia należy. ;)

Mama Animy też pewnie zarobaczona... Może kobietę zniechęcic tymi wiecznymi problemami. Tylko czy ona się przejmuje takimi "głupotami"... :p Zresztą nie tylko ona...

Link to comment
Share on other sites

Już od dawna prześwietlone, spotykamy się średnio codziennie służbowo i raz na tydzień prywatnie...Nawet nasze psy je lubią z wzajemnością. Jeden dom ma kota, drugi jest bez zwierząt.

edit: ale umowa i cała reszta musi być:mad: Ech miała nadzieję, że Animka trafi do jakiejś fajnej rodzinki, ze starszymi dziecmi, może innym zwierzakiem. A jak oni się zdecydują to na dobrą sprawę nie będę się miała do czego przychrzanić...

Link to comment
Share on other sites

Madie, co ja czytam?... Ale fajnie. :)
Tak, Ty$ko, trzeba prześwietlic.
Dwa potencjalne Domki... Jaka szkoda, że Niebieskooki został w Szczebrzeszynie. :sad::sad:
A jeśli się uda i żeby serce nie sciskało,... trzeba zaraz zapełnic DT. ;);)
Z pierwszej strony widzę, że to nie musi byc szczeniak.
Sunia. zrównoważona, kochana, przesłodka. Dwuletnia. Znam taką u Dory i od początku mam do niej słabośc...
Fasolka... :loveu:
Madie, ja tylko tak... :razz:

Link to comment
Share on other sites

cześć Madie :)
nazwa twojego domu tymczasowego cudowna , po prostu cudowna
zapisuję sobie ciebie bo fajna bardzo z ciebie osoba z tŻ też. mam naddzieję ,ze kiedyś będzie okazja się spotkac :D
jeśli chodzi o sunię na dt to zaopiekowaliscie się nią super
dwie uwagi:1. uważajcie by nie miała u was za dobrze , tzn zadbana ,zaopiekowana, pobawiona ,ale więcej uwagi dostają wasze psy ,w ten sposób mała jak trafi do nowego domu będzie szczęśliwa ze ma domek i uwagę dla siebie, nie bedzie za wami tak tęsknic, a wasze psy będą spokojniejsze
2. lepiej psy ze soba zapoznawac na ziemi ,czyli szczeniaczek na ziemi, ma wtedy szansę okazać całą gamę psich komunikatów ,dla nas niedostrzegalnych, a po drugie nie wzbudzasz zazdrości u swoich psów

czekam na dalsze relacje DT "Wyniucham ci szczęście" , co za śliczna nazwa , jestem rozłożona na łopatki :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...